Bir Yılda Google Arama: 2023’de Amerikalılar Ne Aradı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bir Yılda Google Arama: 2022’de Amerikalılar Ne Aradı?

2022 bir yıl kasırga oldu. Ve olan tüm iyi ve kötü şeylerin arasında, Amerikalıların yapmadığı bir şey, günlük beş harfli kelime bulmacalarını altı veya daha az denemede tamamlama serilerini bozmaktı!

“Year in Search 2022” Google sıralamasına göre Wordle, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler trend arama oldu. Ocak ayında, oyunculardan tahminlerini paylaşmalarını isteyen günlük beş harfli kelime tahmin oyunu, kullanıcıların sosyal medya zaman çizelgelerini yanıtlarıyla doldurmasıyla büyük ilgi gördü.

İkinci popüler trend araması, 2022’deki ara seçimlerin sonucuydu. Üçüncüsü, 2021’in son gününde vefat eden ülkenin en sevilen son sınıf öğrencisi Betty White’dı.

Seçim sonuçları, Kraliçe Elizabeth’in ölümü ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali bu yılın en çok aranan haberleri oldu.

Eski eşi Amber Heard’ı 2018 yılındaki bir yazısında kendisine iftira atmakla suçlayarak açtığı hakaret davasını kazanan Johnny Depp, ‘Kişiler’ kategorisinde en çok konuşulan arama sonucu oldu. Will Smith, 2022 Oscar’larında Smith’in karısı Jada Pinkett Smith hakkında bir şaka yaptıktan sonra Chris Rock’a tokat atarak ikinci oldu. Listenin üçüncüsü Amber Heard oldu.

Google verileri 1 Ocak ile 27 Kasım arasında toplandı. Şirkete göre trend olan konular, “2021’e kıyasla 2022’de sürekli bir süre boyunca trafikte önemli bir artış yaşayan aramalar”.

İşte bu yıl farklı kategorilerde yapılan en popüler aramalardan birkaçı:

Bana yakın

 1. yakınımdaki benzin fiyatları
 2. Yakınımdaki evde COVID testi
 3. yakınımdaki oylama
 4. Yakınımdaki erken oylama
 5. yakınımdaki PCR testi

Kim

 1. Andrew Tate kimdir?
 2. Seçimi kim kazanıyor?
 3. İngiltere kralı kimdir?
 4. İzleyici kim?
 5. Alex Jones kimdir?

nasıl yardım edilir

 1. Ukrayna’ya nasıl yardım edilir?
 2. Ukraynalı mültecilere nasıl yardım edilir?
 3. Kürtaj haklarına nasıl yardımcı olunur?
 4. Ukrayna ordusuna nasıl yardım edilir?
 5. Uvalde’ye nasıl yardım edilir?
Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Kurs Satışlarını Artırmak İçin Bir Kurşun Mıknatıs Olarak Çevrimiçi Bir Yarışma Nasıl Yürütülür?

Kategorilerde en çok yapılan Google aramalarını analiz etmek, tüketici davranışı hakkında bilgi edinmenin ve pazarlamanızı ileriye taşımanın harika bir yoludur. Her şeyi kapsayan, ilgi çekici ve markanızı daha yükseklere taşıyabilen stratejiler oluşturmanıza yardımcı olur. O halde bugün AdLift ile iletişime geçin ve hedef kitlelerin markanızı daha önce hiç olmadığı gibi deneyimlemesini sağlayacak kusursuz bir çok kanallı strateji oluşturmanıza yardımcı olmamıza izin verin!