Birden Fazla BigCommerce Mağazasıyla Müşteri Deneyimini İyileştirin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Birden Fazla BigCommerce Mağazasıyla Müşteri Deneyimini İyileştirin

Çoklu mağaza kurulumu, iki veya daha fazla çevrimiçi mağazayı aynı arka uçtan yönetmenize olanak tanır.

Görüntü Kaynağı: Ygeliştirici

Çoklu mağaza işlevselliği sunan bir BigCommerce for WordPress eklentisi vardır, ancak bu çözüm yalnızca WordPress kullanıcıları için geçerlidir. Tüm BigCommerce kullanıcıları için işe yarayan bir alternatif, SKULabs veya Linnworks gibi çok kanallı özelliğe sahip bir envanter yönetimi uygulaması yüklemektir. Aşağıda bu iki BigCommerce çoklu mağaza çözümünü ayrıntılı olarak ele alacağız.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Birden Fazla Mağaza için BigCommerce Kullanmanın Yararları

BigCommerce’in birden fazla mağaza için nasıl kurulacağını açıklamadan önce, neden bunu yapmak isteyebileceğinizi ele alalım.

Çoklu mağaza işlevselliği, bu konsepte aşina olmayan herkese biraz tuhaf gelebilir. Sonuçta, eğer ürünler geliyorsa ve satış gelirleri aynı yere gidiyorsa neden her şey aynı sitede olmasın?

Hem müşterilerinizin hem de işletmenizin çok mağazalı bir düzenlemeden yararlanabileceği aşağıdakiler gibi birçok yolu göz önünde bulundurmalısınız:

Müşteri Deneyimini İyileştirin

Çoğu ziyaretçi sitenize göz atmak için gitmez. Zaten ne istediklerine dair sağlam bir fikirleri var ve muhtemelen satın almaya karar vermeden önce sadece birkaç benzer ürünü karşılaştırmak istiyorlar. Sitenize gelmeden önce tam olarak ne istediklerini bile biliyor olabilirler.

Bu yüzden onların işini zorlaştırmayın. Ürünlere göz atmak ile satın alma işlemi arasında ne kadar çok adım varsa, sürecin bir noktasında sipariş vermeden vazgeçme olasılıkları da o kadar artar.

Çok mağazalı kurulum, müşterileriniz için süreçten bir veya iki adım alır. Geniş bir kataloğun belirli bir bölümüne gitmek yerine, ilgilendikleri ürünler tam karşılarında olacak. Bu, müşterilerinize yalnızca küçük bir zaman kazandırabilir ancak satış rakamlarınızda büyük bir fark yaratabilir.

Konum, Konum, Konum

Müşteriler, sayısız çevrimiçi işletme için kullanılan, herkese uyan tek boyutlu satış kopyalarına fazlasıyla aşinadır. Herkese pazarlama yapmaya çalıştığınızda kimsenin dikkatini çekemezsiniz.

Hedefli pazarlama daha etkilidir. Hizmet verdiğiniz her alan için bir çevrimiçi mağazanız varsa, her site için kullanılan kopyayı belirli bölgelere hitap edecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Yerel referanslar ve konuşma dili, rekabette öne çıkmanıza ve müşterileri onlar için doğru seçim olduğunuza ikna etmenize yardımcı olacaktır.

Birden fazla çevrimiçi vitrine sahip olmak, farklı ülkelere satış yapıyorsanız özellikle değerlidir çünkü ziyaretçinin coğrafi konumuna bağlı olarak mağazanız için kullanılan dili ve para birimini değiştirmenize olanak tanır.

SEO’yu geliştirin

Arama motoru optimizasyonu (SEO), çevrimiçi mağazaları başarılı kılmanın sırrıdır.

Çevrimiçi işletmelere gelen web trafiğinin üçte birinden fazlası arama motorlarından geliyor. Arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP’ler) görünürlüğünüzü artırarak sitenize daha fazla trafik getirebileceksiniz. Bu size daha fazla insanı müşteriye dönüştürme şansı verir.

Görüntü Kaynağı: Akıllı İçgörüler

Arama motorlarının SERP’lerdeki konumunuzu belirlerken değerlendirdiği birçok farklı faktör olduğundan, SEO bir dizi teknik ve uygulamayı içerir.

Sitenizdeki bir sayfaya gelen ancak başka bir sayfaya geçmeden önce geri dönen ziyaretçilerin yüzdesi olan hemen çıkma oranınız, SEO için en önemli faktörlerden biridir. Hemen çıkma oranınızı düşürmek, SERP’lerdeki rakip mağazaları geçmenize olanak tanır.

Çoklu mağaza işlevselliğinin hemen çıkma oranınızı düşürmenize nasıl yardımcı olabileceğini görmek kolaydır. Mağazanızın birçok farklı bölüm ve alt bölümden oluşan geniş bir kataloğu varsa, ziyaretçi kolayca bunalabilir. Bir ziyaretçi aradığını hızlı bir şekilde bulamadığında, vazgeçip gezinmesi daha kolay alternatif bir mağaza arama olasılığı yüksektir.

Ancak ziyaretçi aradığı şeyle daha alakalı bir mağazaya gelirse gezinme konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaktır. O zaman geri adım atmak için herhangi bir teşvikleri olmayacaktı.

Bağlantı kurma SEO için bir diğer önemli faktördür. Arama motoru algoritmaları, sizin sitenize bağlantı veren diğer siteleri, içeriğinizin değerli olduğunun bir işareti olarak değerlendirir; bu nedenle, mümkün olduğunca çok sayıda sitenin size bağlantı vermesini isteyeceksiniz. Birden fazla çevrimiçi vitrinle bu amaçla kendi sitelerinizi kullanabilirsiniz.

Son olarak, birden fazla vitrin size aynı arama sorgusu için sonuçların ilk sayfasında birden fazla listeleme şansı verir. Aynı sitedeki sayfalarda bunun gerçekleşmesi pek mümkün olmasa da, sayfalar farklı sitelerde olduğunda bunu başarma olasılığınız daha yüksektir.

#cta-paragraph-pb#Sayfa Oluşturucu Gelişmiş ile içeriği mağazalar arasında senkronize ederek birden fazla web sitesinde mağaza tasarımını nasıl basitleştireceğinizi öğrenin.

WordPress için BigCommerce ile Birden Çok Çevrimiçi Vitrin Nasıl Kurulur

İçinde Mayıs 20193.1.0 versiyonu WordPress eklentisi için BigCommerce serbest bırakıldı.

Bu güncellemeye birkaç yeni özellik eklendi; bunların en önemlisi çoklu mağaza işlevselliğiydi.

BigCommerce for WordPress eklentisini birden fazla mağazada kullanmak için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

  • Sitenizde yüklü olan BigCommerce for WordPress eklentisi (endişelenmeyin, ücretsizdir)
  • Müşterilerin ödeme yapabilmesi için her mağazanın gönderim, ödeme ve vergi ayarları yapılandırılmış olmalıdır
  • Her mağazada “Optimize Edilmiş Tek Sayfada Ödeme” ayarı etkinleştirilmiş olmalıdır
  • WordPress kalıcı bağlantı ayarı “Düz” veya “Varsayılan” olarak ayarlanmalıdır

Tüm bunlar tamamlandıktan sonra WordPress için BigCommerce ile birden fazla mağaza kurabilirsiniz:

1. BigCommerce mağazanızda oturum açın ve “Gelişmiş Ayarlar”ı seçin.

2. “API Hesapları”nı seçin.

3. “API Hesabı Oluştur”u seçin.

4. API hesabınız için bir ad seçin. “OAuth Kapsamları” ayarlarında, “Ödeme İçeriği” için “yok”u ve “Müşteri Girişi” için “giriş”i seçin. Ayarların geri kalanı için “değiştir”i seçin. İşiniz bittiğinde “Kaydet”i seçin.

5. WordPress’te kullanmanız gereken İstemci Kimliğini, İstemci Sırrını ve Erişim Simgesini görüntüleyen bir açılır pencere açılacaktır. Ayrıca, bu bilgileri içeren bir .txt dosyası bilgisayarınıza otomatik olarak indirilecektir (açılır pencereyi kapattıktan sonra .txt dosyası ona erişmenin tek yolu olacağından bu bilgileri yanlış yerleştirmediğinizden veya silmediğinizden emin olun) .

6. WordPress hesabınızda oturum açın ve “BigCommerce”i seçin. Ardından “API kimlik bilgilerinizi girin” seçeneğini seçin.

7. “Temel API Yolu”, “İstemci Kimliği”, “İstemci Sırrı” ve “Erişim Tokenı” alanlarını doldurun. Ardından “API Kimlik Bilgilerini Kullanarak Bağlan”ı seçin. Bu, mağazayı WordPress sitenize bağlayacaktır ve bu yöntemi kullanarak diğer mağazaları da bağlayabilirsiniz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Birden Fazla BigCommerce Mağazası için En İyi Envanter Yönetimi Uygulamaları

BigCommerce uygulama mağazasında şunlar var: 29 seçenek “Envanter ve Sipariş Yönetimi” kategorisinden seçim yapabilirsiniz.

Bu seçeneklerden aşağıdaki üç uygulama, BigCommerce çoklu mağaza envanterini tek bir kontrol panelinde yönetmek için mutlak en iyi uygulamalar olarak öne çıkıyor:

SKULabs

SKULabs Envanter yönetimi uygulamaları söz konusu olduğunda birinci sınıftır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere üst düzey özelliklerle doludur:

  • Barkod Tarama – Ürün bilgilerini doğrudan sisteminize tarayarak, manuel veri girişiyle kaçınılmaz olarak ortaya çıkan hataları ortadan kaldırabilirsiniz. Bu, iade ve geri ödemelerin azalmasıyla size büyük miktarda tasarruf sağlama potansiyeline sahiptir ve aynı zamanda müşteri memnuniyetini de artırır.
  • Düşük Envanter Uyarıları – Birden fazla mağazadaki ürün envanterini tek ekranda takip edebilmenin yanı sıra, SKULabs’ı, bir ürün için stok azaldığında size bir uyarı gönderilecek şekilde yapılandırabilirsiniz.
  • Her Yerde Entegrasyon – BigCommerce, ürünlerinizi satmak için kullandığınız tek platform olmayabilir. Bu durumda SKULabs’ın Shopify, Amazon, eBay, Etsy ve diğer birçok e-ticaret çözümüyle de entegre olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. UPS, FedEx, DHL ve birçok bölgesel teslimat hizmetini de destekler.

Tek sorun, tüm bu özelliklerin bir bedeli olmasıdır. Spesifik olarak, fiyat aylık 299,00 dolardır ve küçük mağazaların bunu karşılayamayabilir.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Linnworks

SKULabs gibi, Linnworks Çevrimiçi vitrinleriniz için envanterden siparişlere ve gönderime kadar her şeyi yönetmenizi kolaylaştırır.

Linnworks, raporlama ve analiz araçlarıyla benzer uygulamalardan ayrışıyor. Verileri mağazaya, ürüne, tarih aralığına vb. göre ayıran özel raporlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamanın analitik yetenekleri sayesinde, zaman içinde ayrı ayrı ürünlere olan talebi takip edebilirsiniz. Bu, gelecekteki ihtiyaçları tahmin etmenize ve envanterinizle ilgili daha bilinçli kararlar vermenize olanak tanır.

Ancak SKULabs gibi burada da maliyet sizin için sorun olabilir. Fiyatı ücretsiz ile aylık 1.000 ABD Doları arasında bir aralıkta listelenmiştir.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Çoklu siparişler

SKULabs ve Linnworks fiyat aralığınızın dışındaysa şuna bir göz atmalısınız: Çoklu siparişler. Yukarıda listelenen iki uygulama kadar zengin özelliklere sahip değildir, ancak yine de tek bir kontrol panelinden birden fazla mağaza için envanterinizi ve gönderiminizi yönetmenize olanak tanır. Hepsinden iyisi, size ayda yalnızca 24 dolara mal olacak.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Shogun Sayfa Oluşturucu ile Mağazalarınızdan En İyi Şekilde Yararlanın

Kaç mağazanız olursa olsun, ziyaretçileri işlerine layık olduğunuza ikna etmek için onları çekici ve gezinmesi kolay sayfalarla doldurabilmelisiniz.

Shogun sayfa oluşturucu, yüksek kaliteli sayfalar oluşturmayı kolaylaştırır. Sürükle ve bırak arayüzü ve özelleştirilebilir web öğelerinden oluşan geniş kitaplığı (metin blokları, resim galerileri, video, sosyal medya paylaşım düğmeleri, müşteri inceleme bölümleri vb.) ile mağazalarınızın ihtiyaç duyduğu içeriği hızlı bir şekilde geliştirebileceksiniz. başarılı olmak.

Çevrimiçi Varlığınızı Genişletin ve Daha Fazla Satış Yapın

Geniş bir kataloğa sahip herhangi bir çevrimiçi mağaza, sitelerini birden fazla çevrimiçi mağazaya bölmeyi kesinlikle düşünmelidir. Bu düzenleme müşteri deneyimini iyileştirir ve size satış yapmak için daha birçok fırsat sunar.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Tavsiye Edilen:  Blog Yazmanın Kişisel Markalaşmaya Etkisi