Birkaç Basit Adımda ‘Powered by Shopify’ Nasıl Kaldırılır

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Birkaç Basit Adımda ‘Powered by Shopify’ Nasıl Kaldırılır

Birçok satıcı, e-ticaret mağazalarına güç sağlamak için Shopify’ı kullanmaktan gurur duyuyor. Büyük ve küçük markaların göz alıcı mağazalar yaratmasına olanak tanıyan özelliklere sahip sağlam bir platformdur.

Ancak platformu kullanmaktan gurur duysalar da Shopify markasını mutlaka mağazalarına dahil etmek istemiyorlar.

Ancak birçok mağazanın altbilgisinde ‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ ifadesi yer almaktadır.

Ama neden? Peki bu duyuruyu mağazanızdan nasıl kaldırabilirsiniz? Endişelenmeyin; size bunu nasıl çıkaracağınızı ve hatta kendi özel markanızla değiştireceğinizi göstereceğiz.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla özelleştirerek mağazanızın markanız kadar benzersiz görünmesini ve hissetmesini sağlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ ne anlama geliyor?

Basitçe, söylediği şey anlamına gelir. Bunu altbilgilerine dahil eden markalar, e-ticaret mağazalarını desteklemek için Shopify’ı kullanıyor.

Tüm Shopify mağazalarında “Shopify Tarafından Desteklenmektedir” yazıyor mu?

Hayır, ancak yenilerinde varsayılan olarak eklenmiştir. Tüm markalar gibi Shopify da ayak izini genişletmek için pazarlamayı kullanıyor.

Bu markayı (ve bağlantıyı) tüm yeni mağazaların (veya temasını değiştiren mağazaların) altbilgilerine eklemek, Shopify’ın yeni e-ticaret markaları için harika bir platform olduğunu düşünen herkese gösterir.

Bunu bilen markalar, mağazalarını marka kimlikleriyle özelleştirmeye çalışırken altbilgilerini erkenden güncelliyorlar.

‘Powered by Shopify’ seçeneğini neden kaldırmalısınız?

Shopify için ücretsiz pazarlama sağlamak amacıyla altbilginizi kullanmak yerine bunu kendi markanızı daha fazla pazarlamak için kullanın. Veya sadece kendi kişiliğinizden bazılarını ekleyin.

Shopify bağlantısı içeren varsayılan alt bilgi metni
‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ seçeneğini sildikten sonra

Bu metni kaldırarak gereksiz karmaşadan kurtulup kendi dönüşüm hedeflerinize odaklanmanızı sağlayabilirsiniz. Hatta bu metni ve bağlantıyı daha sonra ele alacağımız kendi metninizle değiştirebilirsiniz.

‘Powered by Shopify’ı neyle değiştirmelisiniz?

Tamamen sana kalmış herhangi bir şey varsa, varsayılan bağlantıyı neyle değiştireceğiniz.

Aşağıda göreceğiniz gibi, kolayca kaldırabilirsiniz. Ancak birçok marka buraya ekstra bir şeyler eklemeyi tercih ediyor.

Tavsiye Edilen:  Müşteri Büyümesini Sağlamak için Viral Döngülerden Nasıl Yararlanılır?

İşte size fikir verebilecek birkaç kısa örnek.

Resim: Sırt

Minimal cüzdan markası The Ridge, bu son altbilgi metnini şu amaçlarla kullanıyor: özel patentlerini seslendirin. Diğerleri bu noktaya kendi şartlar ve koşullarına bir bağlantı ekler.

İsterseniz eğlenceli de olabilirsiniz.

Resim: Chubbies Şort

Örneğin, Chubbies rahat havasını altbilgilerine kadar genişletiyor: ‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ yerine ‘Hafta Sonu Geldi – Tüm Hakları Saklıdır’ ifadesi.

Hafta sonunu kim sevmez?

Resim PANGAIA

Sonunda PANGAIA’ya sahibiz. Sürdürülebilirlikleri, altbilgilerindeki küçük metinlerde bile basit sloganla parlıyor: ‘Daha iyi bir gelecek tasarlamak’.

Gördüğünüz gibi ister uyduruk yasal ayrıntılar ister pazarlama sloganlarınız olsun, ne ekleyeceğiniz sizin seçiminizdir.

#cta-visual-pb#Hayalinizdeki mağaza elinizin altındaHayal ettiğiniz yüksek dönüşüm sağlayan mağazayı hızlı bir şekilde oluşturmak için mağaza tasarımını kendi ellerinize alın; tamamı kodsuz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Artık bu ifadenin ne anlama geldiğini, neden orada olduğunu ve yerine ne koyabileceğinizi bildiğinize göre, size ondan nasıl kurtulacağınızı veya onu markanıza daha uygun bir şeyle nasıl değiştireceğinizi göstereceğim.

Yöntem 1: ‘Powered by Shopify’ı kod olmadan kaldırma

Shopify yöneticinizden şuraya gidin: Çevrimiçi Mağaza > Temalar ve geçerli temanızdaki üç nokta simgesini tıklayın.

Görünen menüde, Varsayılan tema içeriğini düzenleyin.

Temanızı düzenlemek için çok sayıda seçenek içeren bir menüye yönlendirileceksiniz. Amaçlarımız doğrultusunda, yalnızca ‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ örneklerine yönelik alanları bulmak istiyoruz.

Neyse ki, arama çubuğuna “güçlendirilmiş” yazmanız yeterlidir; seçenekleriniz basitleşecektir.

Henüz faaliyete geçmemiş mağazalar için aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi şifre sayfasının da düzenlenmesi gerekiyor.

Bunları mağazanızdan kaldırmak için alanlara tıklayıp boşluk çubuğuna basmanız yeterlidir. Bu, grileştirilmiş önerilen metni kaldıracaktır.

Değişikliklerinizi kaydettiğinizde ‘Shopify Tarafından Desteklenir’ ifadesi artık ana sitenizde veya şifre sayfanızda görünmez.

Yöntem 2: Kodu düzenleyerek ‘Powered by Shopify’dan nasıl kurtulurum

Daha karmaşık bir şekilde yapmayı tercih ederseniz, bunu yapabilirsiniz.

Seçme Kodu düzenle Kod düzenleyiciye götürülmek üzere mevcut temanızdaki üç düğmeli simgeye tıkladıktan sonra.

Tavsiye Edilen:  Otomatik GPT Girişi: Yalnızca Giriş Yapılabilen Web Siteleri için AutoGPT Nasıl Kullanılır?

Kod düzenleyicide şuraya gidin: Bölümler klasöre tıklayın ve footer.liquid dosya. HTML dosyasında aramayı açmak için Control+F (PC’de) veya Command+F (Mac’te) tuşlarını kullanın.

Tip “Powered_by_linkArama kutusunda ” seçeneğine tıklayın ve Sonraki Kod parçacığını bulmak için.

Kodu vurgulayın ve silin. Kod şu şekilde görünmelidir:

<small class=“copyright__content”>{{ powered_by_link }}</small>

Kodu sildiğinizde Kaydet’e tıklayın. Artık gitti!

Daha önce tartıştığımız gibi, bu metni kendi metninizle, hatta istediğiniz şeyin bağlantısını da ekleyerek değiştirebilirsiniz.

Şifre sayfası için aşağıdaki alan Varsayılan tema içeriğini düzenleyin ayarlar bir HTML alanıdır. Böylece metni değiştirmek ve HTML’ye bir bağlantı eklemek için bu alanı kullanabilirsiniz.

Aşağıda şunu ifade edecek şekilde değiştirmeye karar verdim: ‘Bu mağaza Toprak, Rüzgar ve Ateş tarafından desteklenecekGrubun hit şarkısının videosunun bağlantısıyla birlikte, Eylül.

Site önizlemesinden görebileceğiniz gibi harika çalıştı.

Yeni altbilgi metninizi HTML olarak yazın ve Kaydet’i tıklayın.
Yeni alt bilgi artık yayında

Ana site altbilgisi için bunun yerine kodu düzenlemeniz gerekir.

Daha önce olduğu gibi kod düzenleyiciye gidin, ‘powered_by_link’i arayın ve bu kod pasajını aşağıdakiyle değiştirin (URL ve METİN’i ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde güncelleyin):

<small class="copyright__content"><a href="https://getshogun.com/learn/how-to-remove-powered-by-shopify/URL">TEXT</a></small>

Benimki için yine ‘Haydi Dans Edelim’ metnini içeren Toprak, Rüzgar ve Ateş video bağlantısını ekledim. Artık kendisini mağazamın en sonunda bulan herkese harika bir Paskalya yumurtası servis edilecek.

Benzersiz metninizi ve bağlantınızı eklemek için mevcut kod satırını değiştirin

‘Shopify tarafından desteklenmektedir’ SSS’leri

‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ ne anlama geliyor ve neden altbilgimde yer alıyor?

Bu, Shopify’ın “Hey, bu muhteşem mağazanın arkasındayız!” deme şeklidir. Ancak bu aynı zamanda onların incelikli pazarlama stratejisidir. Yeni Shopify mağazalarında bu varsayılan olarak eklenmiştir ancak markanızın kimliğini korumak için bunu kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz.

Neden ‘Powered by Shopify’ı mağazamın altbilgisinden kaldırmalıyım?

Bunu dijital oturma odanızın dağınıklığını gidermek olarak düşünün. Bu metni kaldırarak kendi markanıza odaklanabilir ve hatta onu hedef kitlenizde yankı uyandıracak bir şeyle değiştirebilirsiniz. Bu, sıradan bir duvar resmini seçtiğiniz bir şaheserle değiştirmek gibi bir şey.

Tavsiye Edilen:  Profesyonel ipuçlarıyla Facebook'a nasıl video yüklenir?

‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ ifadesini başka bir şeyle değiştirebilir miyim?

Kesinlikle! İstediğiniz kadar yaratıcı, ciddi veya şakacı olabilirsiniz. Yasal ayrıntılardan pazarlama sloganlarına kadar seçim sizin. Dünya, Rüzgar ve Ateş’in hit şarkısı “Eylül”e bağlantı vermek ister misiniz? Devam edin, dans edelim!

Shopify mağazanızın markasını kontrol edin

Shopify mağazanızın bu özel öğesini, ne kadar küçük olursa olsun, özelleştirmek kolaydır.

Markanız, e-ticaret mağazanızın her alanında onu kontrol edebilmeniz ve özelleştirebilmeniz için yeterince önemlidir.

Üstbilgilerinizi ve altbilgilerinizi sağlam bir şekilde oluşturduktan sonra, sezgisel ve güçlü bir sayfa oluşturucuyla mağazanızın geri kalanını özelleştirmek çok daha kolay hale gelebilir.

‘Shopify Tarafından Desteklenmektedir’ alt bilgi metnine bağlı kalmanız gerekmediği gibi, Shopify temanızın yapabilecekleriyle de sınırlı olmanıza gerek yoktur.

Shogun Sayfa Oluşturucu, mağazanızı tam istediğiniz gibi özelleştirmenizi kolaylaştırır.

#cta-visual-pb#Shopify mağazanızın tamamını özelleştirinSayfaları sezgisel ve kodsuz tasarlamak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın, böylece vizyonunuz gerçeğe dönüşebilir.Ücretsiz oluşturmaya başlayın