Bizi Neşelendiren En Popüler 15 COVID E-postası

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Bizi Neşelendiren En Popüler 15 COVID E-postası

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Markalar yeni normale nasıl yaklaşmalı? Virüs, birçok işletmeyi etkileyen çok karmaşık bir düzenleyici ortamı beraberinde getiriyor. Aynı zamanda, daha fazla insan çevrimiçi e-ticaret işletmeleriyle etkileşim kuruyor ve bu, markaların müşterileriyle iletişim kurması için gerçekten önemli bir zaman.

Yeni normal için pazarlamayla ilgili en önemli ipuçlarından bazılarını ve en sevdiğimiz e-posta örneklerinden bazılarını derledik.

Hadi dalalım.

[Add Banner Here]

COVID ile ilgili bilgi ve kaynaklar sunun

Bir marka olarak yapmanız gereken ilk şey, müşterilerinizin COVID ile ilgili önemli bilgilerden haberdar olmasını sağlamaktır. Bu, özellikle son birkaç ayda çok sayıda düzenleme değişikliğinin yapıldığı seyahat veya restoran endüstrisindeyseniz önemlidir.

İşte Airbnb’den, yerel yönetimin insan ağırlama ve seyahat kısıtlamaları için özel bir kaynak sayfası oluşturdukları harika bir e-posta.

E-posta gerçekten net ve Airbnb’nin durumu ciddiye aldığını ve seyahatleri virüsten etkilenirse müşterilerin zamanında iptal edebilmelerini sağlamak istediğini açıkça gösteriyor.

Müşterilerle iletişim kurmak için daha fazla çaba gösterin

İşletmenizin müşterilerinizi önemsediğini ve onlar için esnek davrandığını göstermek gerçekten önemlidir. Bu, müşteri hizmetlerine daha fazla çaba sarf etmek ve işletmenizle her müşteri etkileşiminin olumlu olduğundan ve yanıt sürelerinizin zamanında olduğundan emin olmak için harika bir zamandır.

Müşteriler size teslimatlar, nakliye süreleri ve genel ürün soruları hakkında çok daha fazla soru soracak, bu nedenle daha fazla erişilebilir olun. Müşteri başarısına daha fazla çaba ve insan gücü odaklamak için müşteri ekibinizi genişletin veya şu anda daha az kullanılan diğer rollerdeki kişileri değiştirin.

İşletmenizin yeni normale nasıl uyum sağladığını gösterin

Müşterilerinizle bağlantı kurmanın en güçlü yollarından biri, duruma uyum sağlamak için işletmenizin neler yaptığı hakkında biraz yazmaktır. Müşterilerinizin deneyimini, satın alma kolaylığını, lojistiği, nakliye/teslimat sürecini iyileştirmek için yaptığınız her şeyi vurgulayın.

İşte gerçekten harika bir örnek Walgreens müşterilerinin evden ürün sipariş etmesini nasıl kolaylaştırdıklarını gösterdikleri yerde, yeni mağaza saatlerinden ve müşterilerini destekledikleri tüm yeni yollardan (eczane sohbeti, ücretsiz teslimat ve nakliye) bahsediyorlar.

Tavsiye Edilen:  Bu popüler CRM yazılımıyla 2023'te danışmanlık işinizi otomatikleştirin

Özel indirimler sunun

Birçok marka müşterilerine indirimler sunuyor. Bazıları için ücretsiz gönderim veya teslimat, bazıları için ise bir aylık ücretsiz hizmet. Fiziksel dersler sunan bir spor salonu olan Classpass, bunu bir adım daha ileri götürdü ve bir sonraki duyuruya kadar tüm müşterileri için faturalandırmayı duraklatmayı teklif etti. Şuna bakın:

Müşterileriniz için çevrimiçi bir etkinlik başlatın

Yeni normal, birçok markanın müşterileriyle nasıl bağlantı kurduklarını yeniden düşünmesini sağlıyor. Evde mahsur kalan bu kadar çok insan varken, değer sağlayan ve müşterileri markaya bağlayan çevrimiçi bir etkinlik oluşturmak gerçekten harika bir fikir.

İşte bazı fikirler:

-Bir ünlü ile özel bir etkinlik yapın
Bir web semineri oluşturun CEO’nuzla. İçinde web semineri yeni değişiklikleri açıklayacak ve müşteri sorularını yanıtlayacak
-Müşterilerinize değer sağlayan konuşmacılar ve ilginç içerik içeren bir panel başlatın
-Etkinlik yapan bir şirketseniz, benzer unsurları çevrimiçi bir etkinliğe dahil etmenin yollarını düşünün

İşte bir etkinlik için parlak bir fikir gezegen sporu Jerry O’Connell’in yer aldığı. Bu kısa ve tatlı bir e-postadır, etkinliği vurgular, insanları fitness uygulamasını indirmeye davet eder ve markayla etkileşime geçmek için gerçekten yaratıcı bir yol sağlar.

Yerel topluluğu destekleyin

Müşterilerinizle etkileşim kurmanın harika bir yolu, işinizi ve planladığınız şeyi bir topluluk unsuru içerecek şekilde değiştirmektir. Yerel topluluğa geri vermeye odaklanın.

Bu, yemek gezileri, çevrimiçi etkinlikler, yerel amaçları desteklemek veya yemek dağıtımı gibi hizmetler sunmak olabilir. Aşağıda harika bir örnek Do312 yaptıkları birkaç inanılmaz inisiyatifi vurguladıkları yer

Yerel topluluğu desteklemenin bir başka örneği de resy, kullanıcılarına paket servisi ve teslimat seçeneklerini vurgulayan bir rehber gönderen restoran uygulaması. Takip etmesi kolay ve kullanıcıları için tonlarca değer sağlayan gerçekten net bir e-posta.

İşte topluluk desteğini vurgulayan harika bir e-posta örneği. Bu, virüsün yayılmasıyla savaşmak için yaptıkları her şeyi vurguladıkları Burberry’den.

Maske üretmeye başlamak için fabrikalarından birini yeniden amaçlıyorlar, aşı araştırmalarını finanse ediyorlar ve Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Servisi’ne 100.000 cerrahi maske teslim ediyorlar.

Vay canına, bu adamlar harika!

COVID ile ilgili ürünler yapın

Gördüğüm en büyük iş değişimlerinden biri Çorap Fantezi, bir çorap abonelik kutusu markası. Covid19’u vurduktan bir veya iki hafta sonra maske üretimine geçtiler ve müşterilerin kapılarına kadar teslim etmeye başladılar. Gerçekten eğlenceli maskeler yaptılar ve üzerimde gerçekten büyük bir etki bıraktılar.

Tavsiye Edilen:  COVID Sırasında Pazarlama Kampanyalarımızı Geliştirmek İçin Verileri Nasıl Kullanıyoruz?

Ayrıca, satın aldığınız her maske için ihtiyacı olan bir kişiye maske bağışladıkları bir kampanya başlattılar. Şimdi bu, hepimizin destekleyebileceği türden bir şirket.

Sock Fancy’nin yaptığı bir başka gerçekten yenilikçi şey de, maskeleri piyasaya sürmekle kalmayıp onları iyileştirip daha da iyi hale getirmeleriydi. Daha fazla konfor için ekstra bir koruma katmanı, ayarlanabilir kulak halkaları ve ayarlanabilir bir burun bandı eklediler. Bu maskeler, yerel olarak satın alabileceğiniz standart tek kullanımlık maskelerden çok daha fazla değer sağlar.

Hayır kurumlarına bağış yapın

Bağışlardan bahsetmişken, önemsediğinizi göstermenin en kolay yollarından biri hayır kurumlarına bağış yapmaktır. Everlane bunu gerçekten iyi yaptı. Ülkenin her yerindeki gıda bankalarına para toplamak için Feeding America ile ortaklık kurdular.

İşte nedenin ayrıntıları hakkında biraz daha fazla bilgi içeren gönderdikleri başka bir e-posta:

Önemsediğinizi göstermek için logonuzu geçici olarak değiştirin

Gerçekten popüler hale gelen yeni bir trend, bir amaç ile dayanışmayı göstermek için şirket logosunu değiştirmektir. Bu, 2018’de Onur Ayı ile başladı ve o zamandan beri COVID19 için kullanıldı ilave olarak.

İşte Volkswagen’in son zamanlarda logosuna yaptığı şey:

Audi’den bir örnek daha:

esprili ol

İşleri hafifletmek için mizahı kullanarak markanızın öne çıkmasını sağlayın. Her şeyin karamsar olması gerekmiyor ve bazı markalar için mesajlarına biraz mizah katmak işe yarıyor.

Heineken, bira içerken arkadaşları ve aileleriyle görüntülü sohbet etmeye çalışan insanları gösterdikleri harika bir video reklam yaptı.

UGC kampanyasıyla ilgilendiğinizi gösterin

Müşterilerinizle etkileşim kurmanın harika bir yolu, onları kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturmaya ve bunu sosyal medyada yayınlamaya teşvik etmektir. Denver Sanat Müzesi, COVID19 için buna benzer bir kampanya başlattı ve ziyaretçilerine sosyal mesafe kurallarına bağlı kaldıklarını gösterdi.

Bu, Müzenin açıldığını göstermenin ve ziyaretçileri tekrar gelmeye teşvik etmenin harika bir yoludur. Bir UGC kampanyası, yeni hükümet düzenlemelerinden ağır bir şekilde etkilenen ve kapılarını yeni açmaya başlayan müzeler, galeriler, restoranlar ve diğer işletmeler için mükemmeldir.

Müşterilerinize yapacak bir şeyler verin

İnsanların tek başına karşı karşıya kaldıkları en büyük zorluklardan biri can sıkıntısıdır. Bütün gün içeride oturmak ve en sevdiğiniz yerlere sınırlı erişime sahip olmak zordur. Ziyaret edilecek en heyecan verici yer, oturma odasındaki kanepe olur.

Tavsiye Edilen:  İşe Yarayan En İyi 17 Gönderim Onayı E-postası Fikri (Bunları Şimdi Kopyalayın!) En başarılı markalardan bazılarının, alıcı deneyimini iyileştirmek için gönderi onayı e-postası otomasyonunu nasıl kullandığını görün & sadakati teşvik edin.Octavia Drexler·9 dk. okuma·Güncelleme tarihi: 30 Haziran 2023

Bu nedenle, bir markanın yapabileceği en faydalı şeylerden biri, insanların kapalı mekanlarda mahsur kaldıklarında neler yapabileceklerine dair faydalı ipuçları sunmak ve fikirlerini paylaşmaktır.

İşte bir egzersiz serisini tanıttıkları Headspace’ten harika bir örnek.

İşte Headspace’ten, COVID ile ilgili meditasyon ve egzersiz bölümlerinin lansmanını tanıttıkları başka bir e-posta:

Karantinada çocuklarınızla ne yapacağınızı merak ettiniz mi? İşte tam anlamıyla günü (veya yerel kısıtlamalarınıza bağlı olarak yüzlerce günü) kurtaran Thumbtack’ten bir e-posta.

Diğer bir zorluk da evden çalışmak ve tüm çalışma düzeninizi değiştirmek. Feather, müşterileri ev ofislerini güncellemeye teşvik eden gerçekten harika bir e-posta gönderdi.

özet

Emin olduğumuz bir şey var ki, COVID19 uzun süre burada kalacak ve bu durumdan en iyi şekilde yararlanmamız gerekiyor. Markaların müşterileriyle yeni bir şekilde iletişim kurması gerekiyor ve işte bunu yapmanın en iyi 12 yolu:

1. COVID ile ilgili bilgi ve kaynaklar sunun
2. Müşterilerle iletişim kurmak için daha fazla çaba gösterin
3. İşletmenizin yeni normale nasıl uyum sağladığını gösterin
4. Özel indirimler ve yeni paketler sunun
5. Çevrimiçi etkinlikleri başlatın
6. Yerel topluluğu destekleyin
7. COVID ile ilgili ürünler yapın
8. Hayır kurumlarına bağış yapın
9. Önemsediğinizi göstermek için logonuzu geçici olarak değiştirin
10. Esprili olun
11. Bir UGC kampanyası başlatın
12. Müşterilerinizin yapabileceği yeni aktiviteleri paylaşın

Bu listeye eklemediğimiz bir e-postayı sevdiniz mi? Lütfen aşağıya bir yorum bırakın ve eklemek isteriz.

CIA ve orada güvende kalın!