Blog Gönderilerinde Atlama Araları Olmadan Daha Fazla Özeti Otomatik Oku – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blog Gönderilerinde Atlama Araları Olmadan Daha Fazla Özeti Otomatik Oku – Showeblogin

Blog Gönderilerine Atlama Araları eklemeden küçük resimlerle otomatik olarak daha fazla okunan özetleri göstererek blogger ana sayfasını, dizini ve arama etiketi sayfalarını özelleştirin.

Başlıklar, Parçacıklar ve Küçük Resimler içeren Son Blog Yazıları Widget’ımızı okuduktan sonra, müşterilerimizden biri BlogSpot.com Bloglarının ana sayfasındaki her blog gönderisi için yalnızca tek küçük resim içeren parçacıkları göstermenin mümkün olup olmadığını sordu.

Blogger yazı düzenleyicisinin kendisinde, yazı yazarının dizin sayfalarında tüm yazı yerine bir özet görüntülemesine izin veren Jump Break adlı bir özellik vardır. Buna göre, Devamını Oku metin bağlantısıyla daha uzun yazılardan oluşan bir giriş oluşturabilirsiniz. Bu basit üç adımda yapılabilir. İlk olarak, gönderinin neresinde atlama molası oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz. İkinci olarak, imlecinizi bu konuma getirin ve son olarak Insert Jump Break araç çubuğu simgesini tıklayın.

Alternatif olarak, blog gönderisi düzenleyicinizdeki HTML moduna gidebilir ve o blog gönderisinin özetini göstermek için atlama aralığı eklemek istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Ancak, bu varsayılan özelliğin sorunu, ‘Atlamadan Sonra’ özetleri oluşturmak için her gönderiye atlama aralığı eklemeniz gerekmesidir. Ek olarak, binden fazla gönderiniz varsa, atlama aralığı eklemek için tüm eski gönderileri düzenlemeniz gerekir. Bu özellik, atlama aralığının üzerindeki içeriğin ana sayfada, arşiv sayfasında ve etiket sayfalarında görünmesi için gönderinin neresinde atlama molası istediğinize karar vermek için manuel işlem gerektirir.

Ancak artık blogunuz için manuel gönderi özetleri oluşturma konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü blogger blog ana sayfanızda, arşiv sayfanızda ve yazı başlıklarını, küçük resimleri ve yazı parçacıklarını görüntülemenize yardımcı olan dinamik ve profesyonel görünümlü swtAutoSummary widget’ını bulduk. etiket sayfası.

Tavsiye Edilen:  2023'te Blog ve YouTube İçin Yüksek TBM AdSense Anahtar Kelimeleri Bulun

Otomatik daha fazla özet okumanın ana özelliği, daha uzun blog gönderilerinizin kaç karakterini gönderi alıntıları olarak görüntülemek istediğinize yalnızca bir kez karar vermeniz gerektiğidir ve bu, otomatik olarak tüm gönderiler için geçerli olacaktır. Ayrıca, herhangi bir gönderi herhangi bir resim içermiyorsa, tercihinize göre söz konusu gönderi için varsayılan bir küçük resim görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak, küçük resimleri değil, yalnızca gönderi başlıklarını ve parçacıkları göstermek istiyorsanız, küçük resim seçeneğini yanlış olarak ayarlayarak bunu yapabilirsiniz.

Bu nedenle, bu eğitimde, her blog gönderisine manuel olarak atlama aralığı eklemek yerine, blogger blogunuza gönderi başlıkları, snippet’ler ve küçük resimlerle otomatik olarak daha fazla okuma özetleri eklemeyi öğreneceğiz.

Blogger’a Otomatik Olarak Küçük Resimle Daha Fazla Özet Oku Nasıl Eklenir?

swtAutoSummary’yi blogger blogunuza eklemek için bu basit adımları izleyin; tüm eski (geçmiş), yeni (son) ve planlanmış (gelecekteki) blog gönderilerinizin özetlerini otomatik olarak oluşturacaktır.

Aşama 1:

BlogSpot.com blogunuzda oturum açın ve Şablon sekmesi.

Adım 2:

Tıklamak HTML’yi düzenle metin bağlantısı düğmesine basın ve fare imlecinizi şablon düzenleyici penceresinde herhangi bir yere getirin.

Aşama 3:

Şimdi kapanış etiketini bulun ve bu html kodlarını etiketinin hemen öncesine/üstüne yapıştırın.

Adım-7:

Son olarak tıklayın önizleme şablonu düğme ve iyi görünüyorsa kaydetmek şablonunuz ve keyfini çıkarın.