Blog veya Web Sitesine Dinamik Facebook Sayfası Beğen Kutusu Nasıl Eklenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blog veya Web Sitesine Dinamik Facebook Sayfası Beğen Kutusu Nasıl Eklenir – Showeblogin

CSS3 ve HTML5 kullanarak dinamik ve özel bir Facebook Sayfası Beğeni Kutusu Gadget’ı ekleyerek web sitenizin veya blogunuzun trafiğini artırın ve marka adını tanıtın.

Facebook’un geliştiriciler sayfasını ziyaret ederek Blogger blog’unuza veya WordPress blog’unuza veya sahip olduğunuz herhangi bir web sitesine bir Facebook Sayfası Beğen kutusu (Sayfa Eklentisi) ekleyebilirsiniz. Ancak, istediğiniz gibi özelleştirmeler sağlamaz ve diğer kullanımlarda olduğu gibi görünüm varsayılan olacaktır.

En son CSS3 ve HTML5 kodlarını kullanarak Facebook Sayfanızın beğeni kutusunu daha dinamik hale getirmek için bir numaramız vardı. Bu eğitimde verilen kodları kopyalayıp blogunuzda veya sitenizde Facebook Sayfa Beğeni Kutunuzu eklemek istediğiniz herhangi bir yere yapıştırmanız yeterlidir.

Bu dinamik Facebook Sayfası Beğenme Kutusunun en iyi yanı, Facebook sosyal eklentisinin metin bağlantısını varsayılan olarak pencere öğesi altbilgisinde gösterecek şekilde gizleyecek olmasıdır.

Ek olarak, bu harika pencere öğesi yalnızca canlı ziyaretçilerinizi çekmekle kalmayacak, aynı zamanda onları blogunuzdan veya web sitenizden Facebook sayfanızı beğenen ve Facebook Sayfasında yayınlanan en son içerik akışını alan kalıcı müşteriniz veya ziyaretçiniz/hayranınız haline getirecektir.

Facebook Beğenme Kutusunu (Sayfa Eklentisi) Blogger Blog’unuzda Nasıl Gösterirsiniz?

Ücretsiz bir blog oluşturduysanız ve kitlenizi artırmak ve marka adınızı Facebook’ta popüler hale getirmek istiyorsanız, lütfen Facebook Sayfanızı oluşturup blogunuza eklemeyi unutmayın. Facebook Beğen Kutusu gadget’ını blogunuza eklemek için aşağıda açıklanan basit prosedürleri izleyin:

Blogger blogunuza doğrudan SWT Facebook Like Box eklemek için aşağıdaki bir düğmeyi tıklamanız veya blogger şablonunu düzenlemek için bazı temel bilgilere sahipseniz, ardından adım adım yönergeleri izlemeniz gerekir.

Yöntem-A: Facebook Sayfa Beğenme Kutusunu (Sayfa Eklentisi) tek tıkla yükleyin

Tavsiye Edilen:  Ai'yi Ücretsiz Kullanarak İntihal Olmadan Bir Paragraf Nasıl Yeniden Yazılır?

“>

NOT: SWT Facebook Beğen kutusunu A yöntemiyle yükledikten sonra, lütfen HTML şablon düzenleyicisine gidin (Şablon sekmesi -> HTML’yi Düzenle) ve https://www.facebook.com/SuperWebTricks’i bulun ve kendi Facebook sayfası adresinizle/adınızla değiştirin.

Yöntem-B: SWT Facebook Sayfası Eklentisini blogger blogunuza eklemek için bu adım adım yönergeleri izleyin.

Aşama 1:

Blogger hesabınıza giriş yapın ve blogunuzun şablon sekmesine gidin.

Adım 2:

HTML’yi Düzenle düğmesine tıklayın ve arayın blog şablonunuzdaki etiket verilen kodlar. Şimdi kapanıştan hemen önce bu JavaScript kodlarını kopyalayıp yapıştırın etiket.

Yukarıdaki JavaScript kodlarını daha önce Facebook beğen veya paylaş düğmesi vb. eklerken zaten eklemişseniz, yukarıdaki kodu iki kopya halinde eklemenize gerek olmadığını unutmayın.

Aşama 3:

Aramak ]]> ve aşağıdaki CSS kodlarını hemen öncesine/üstüne yapıştırın. ]]> ve şablonu kaydedin.

.swtFBOuter {Showeblogin tarafından eklendi background-color:#FFF; konum: göreli; genişlik:280 piksel; yükseklik: 218 piksel; } .swtFBInner { yükseklik:214px; genişlik: 292 piksel; taşma:gizli; arkaplan rengi:#F2F2F2; sınır yarıçapı: 5px; kenarlık stili:başlangıç; http://www.microsoft.com/?p=481} adresinde eğitim

Özelleştirmek: Arka plan rengini değiştirmek istiyorsanız, değiştirin F2F2F2 yukarıdaki 11 numaralı satırda istediğiniz onaltılık renk dizisiyle.

Adım-4:

Blogunuzun düzen sekmesini ziyaret edin ve tıklayın Gadget Ekle kenar çubuğundaki bağlantı düğmesini tıklayın ve ardından aşağı kaydırın ve tıklayın HTML/JavaScript.

Adım 5:

Son olarak, verilen içerik alanına aşağıdaki kodları yapıştırın ve SuperWebTricks kelimesini (2 numaralı satıra bakın) kendi Facebook Sayfanızın adı veya kimliğinizle değiştirin.

Eğlence!

SWT Facebook widget’ıyla ilgili herhangi bir özelleştirme sorununuz varsa, lütfen ücretsiz olarak doldurun ve ihtiyaçlarınıza ve blog veya web sitesi rengine göre aynı şeyi yeniden tasarlamamı isteyin.