Blogger Blog’a Özel CSS Kodları Nasıl Eklenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blogger Blog’a Özel CSS Kodları Nasıl Eklenir – Showeblogin

Blogger’a CSS ekleyin: Basamaklı Stil Sayfaları (CSS), esas olarak Web Sayfalarınızı şekillendirmek veya Blogunuzun görünümünü değiştirmek için kullanılır. Burada nasıl yapılacağını öğreniyoruz blogger’a css ekleme.

Herkes, düzenlerini değiştirerek veya nişinizin dışında bazı öğeler ekleyerek blogunu diğerlerinden farklı ve benzersiz kılmak ister. Özel CSS, blogunuzun profesyonel bir blogcu blogu gibi görünmesine yardımcı olacaktır.

Blogger bloguna CSS kodları eklemek için başlıca beş seçenek vardır ve bunlardan birini blogunuza kolayca uygulayabileceğiniz en iyi seçenek olarak seçmelisiniz.

Genel olarak, CSS kodlarını ekleme/değiştirme seçimi, tüm blog için CSS eklemek isteyip istemediğiniz veya yalnızca herhangi bir belirli öğeye stil vermek isteyip istemediğiniz gibi ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Kenar çubuğu, altbilgi, tek gönderi, belirli Gadget vb.

Blogger Blog’a CSS Kodu Ekleme

Blog’u CSS ile değiştirin: CSS kodlarını eklemek çok basittir ve css için temayı özelleştirmek, html’ye css eklemek, gadget’a css kodları eklemek, post html’ye css eklemek ve harici css dosyalarını bağlamak gibi popüler beş seçenekten birini seçebilirsiniz.

2021-2022’de blogu css ile özelleştirmek için ayrıntılı kılavuz:

CSS için Temayı Özelleştir

Yeni bir blog yazarıysanız, bu seçenek sizin için en iyisidir. Teknik bilgiye ihtiyaç yoktur. Bu yöntemde CSS kodlarını blogger şablonuna eklerken karşılaşacağınız hata konusunda endişelenmenize gerek yok.

Gelişmiş Sekmesi altında bulunan CSS Ekle alanına CSS kodları ekleyerek blogunuzun herhangi bir yönünü değiştirebilirsiniz. Bu aracın en iyi yanı, sonucu canlı önizlemede anında görebilmenizdir.

1. Adım (Blogger.com’da oturum açın): adresinden blogger hesabınıza giriş yapın. blogger.com/home.

Adım-2 (Güncellemek için Blog’u seçin): Birden fazla blogunuz varsa, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi sol taraftan özelleştirmek istediğiniz blogu seçin.

Tavsiye Edilen:  Web Sitenizi Optimize Etmek İçin Bilmeniz Gereken 7 SEO Türü
Son blog listesi

3. Adım (Temayı Özelleştir): Soldaki menüde Tema ve Temam altında, Özelleştirmek.

Blogger Temasını Özelleştirin

Adım-4 (Özelleştiriciye CSS Ekleyin): Soldaki menüde, Gelişmiş Sekme, aşağı kaydırın ve seçin CSS ekle.

Özelleştiriciye CSS ekleyin

Ancak, üçüncü taraf bir Blogger Şablonu/Teması kullanıyorsanız doğrudan seçeneği görebilirsiniz. CSS ekle sol bölmede.

Artık altında bulunan alana CSS kodu ekleyebilirsiniz. Özel CSS Ekle blogunuzun mevcut stillerini geçersiz kılmak için.

Kodunuzu ekledikten sonra üzerine tıklamayı unutmayınız. Kaydetmek Blogger özelleştirici pencerenizin sağ alt köşesindeki düğme.

HTML’ye CSS ekleyin

Blog Şablonunun HTML’sini Düzenle aracılığıyla CSS ekleyin: Bu yöntemi kullanmak için, blogger blog temasının HTML Düzenleyicisi hakkında bazı temel bilgilere sahip olmalısınız. Yani HTML editörüne aşina iseniz, blogunuza CSS kodlarını daha kolay ekleyebilirsiniz.

Ancak, herhangi bir değişiklik yapmadan veya kodu düzenlemeden önce lütfen blog şablonunuzun bir kopyasını indirmenizi önemle tavsiye ederim.

Herhangi bir CSS kodunu doğrudan blogger html’ye eklemek için blogunuzun Tema Sekmesine gidin ve HTML’yi Düzenle düğmesini tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın:

Blogger Teması HTML’yi Düzenle

Blogunuzun açık HTML Düzenleyicisinde, çeşitli kodlara sahip bir dizi satır göreceksiniz. Tıklayın veya fare işaretçinizi verilen kodlarda herhangi bir yere koyun ve arayın ]]>

Şimdi, önce veya yukarıda ]]> blogunuzun görünümünün neredeyse her yönünü değiştirmek için CSS kodlarınızı ekleyin.

Her Basamaklı Stil Sayfasının (CSS) bir etiket adıyla başladığını ve CSS kodlarının stil sayfasındaki {Köşeli Ayraçlar} arasına eklenmesi gerektiğini unutmayın.

Örneğin:

/* Gövde etiketi için Showeblogin CSS Kodları örneği */ body { font-family:”Times New Roman”,Serif; renk:#123456; arka plan:#654321; kenarlık: katı 2 piksel kırmızı; }

Kodları ekledikten sonra, efektleri görmek için Önizleme Şablonu’na tıklayın ve ardından yalnızca temayı kaydedin. CSS’nizi şablonun herhangi bir yerindeki

arasına da ekleyebilirsiniz, ancak etiketini kapatmadan önce eklemek daha iyi olacaktır.

Tavsiye Edilen:  Google Haritalar'da Yeni Bir Navigasyon Sistemi İpucu Verildi

Gadget’a CSS Kodları

Gadget’lar aracılığıyla CSS kodları ekleyin: Bu yöntem aynı zamanda risksizdir ve blog platformuna yeni başlayanlar için yararlı olabilir. Ayrıca, bir sürü açık CSS kodunuz varsa, bu yaklaşım kullanıcı dostu olacaktır.

Blogunuzun Kontrol Panelini ziyaret edin ve Düzen Sekmesine gidin ve ardından blogunuzun pencere öğesi alanlarında sağlanan herhangi bir Gadget Ekle bağlantısını tıklayın.

HTML JavaScript Aracı

Şimdi aşağı kaydırın ve tıklayın HTML/JavaScript yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi. Şimdi, özel CSS kodlarınızı şuralara ekleyin: