Blogger Bloglarınıza Twitter Özet Kartları Nasıl Eklenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blogger Bloglarınıza Twitter Özet Kartları Nasıl Eklenir – Showeblogin

Twitter, herkese “tweet” olarak bilinen mobil SMS gibi kısa mesajları anında oluşturma ve paylaşma gücü veren çevrimiçi bir sosyal ağ hizmetidir. Biliyor musun? Günlük olarak 500 milyondan fazla Tweet gönderen aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcı var ve bunların %80’i çalışıyor Twitter hesabı kişisel cep telefonları aracılığıyla.

Bu nedenle, yalnızca daha fazla çevrimiçi takipçi ve hayran edinmenize yardımcı olmakla kalmayan, aynı zamanda blogger bloglarınıza büyük trafik çeken tweet’lerin gücünü de göz ardı edemezsiniz. Ancak Twitter, her bir Tweet’in (kısa mesaj) uzunluğunu 140 karakterle sınırlar. Buna göre, bir blog çalıştırıyorsanız ve blog yazılarınızı tweetlemek istiyorsanız, kelimelerinizi blog yazısı URL’niz de dahil olmak üzere en fazla 140 karakterle sınırlamanız gerekir.

Haziran 2012’de Twitter, web sitesi sahiplerinin tweet’lerde 140 karakterin yanı sıra site içeriklerinin özetini göstermesine yardımcı olan Twitter Kartları adlı harika bir özelliği kullanıma sundu. Bu, bu kartın tweet’lerin bu tür karakter sınırlamalarını kaldıracağı anlamına gelir. Başka bir deyişle, bir Twitter Kartının, sıradan tweet’lerimizde genellikle elde ettiğimizden çok daha fazla seçeneğe (daha fazla metin ve resim ekleyerek) sahip olduğunu söyleyebilirsiniz.

Blog ziyaretçinizin blog gönderinizi twitter hesabı aracılığıyla tweetlediğini varsayalım, şimdi twitter hesabınız da blog gönderinizin başlığı, açıklaması ve küçük resmi ile birlikte atıf olarak gösterilecektir. Üstelik Twitter Card’ın en iyi yanı, tüm bu sihirli şeyleri otomatik olarak yapacak olmasıdır.

Buna göre, bir blog sahibi, yayıncının twitter hesabıyla birlikte başlık, açıklama, zengin medya (fotoğraflar) göstermek için Twitter Kartları adı verilen twitter Meta Etiketleri eklemelidir. Ancak birçok blog sahibi, twitter kartlarını bloglarına ya henüz uygulamaya koymamış ya da yanlış bir şekilde takmıştır.

Geçen Pazar, blog yazarı müşterimden biri için çalışıyordum ve twitter kartının yanlışlıkla blog şablonuna eklendiğini fark ettim. Blog yazısı resimlerinin her tweet’te görünmesi için aynısını düzeltmemi istiyor. Bugün, her blog gönderisine ve sayfasına Twitter Özet Kartları Meta Etiketleri yüklemek için en iyi uygulamayı paylaşacağım.

Twitter Kartı Türleri: Şu anda web yöneticileri ve geliştiriciler için kullanılabilen başlıca 4 tür Twitter Kartı vardır.

Tavsiye Edilen:  En İyi Dijital Pazarlama Ajanslarıİşte sonuçlarınızı iyileştirmek için birlikte çalışabileceğiniz en iyi dijital pazarlama ajansları. SEO, CRO, E-posta Pazarlama, Sosyal Medya, PPC, Facebook Reklamları ve çok daha fazlası konusunda size yardımcı olacak en iyi ajansları bulun. Rakefet Yacoby Gönderen·4 dk. okuma·Güncelleme 23 Mart 2023

1) Özet Kartı: Bu Twitter kartı, Twitter hesap atıfına ek olarak Başlık, açıklama ve küçük resmi göstermek için çevrimiçi web sitesi içerikleri, blog gönderileri ve haber makaleleri vb. için kullanılabilir.

2) Büyük Resimli Özet Kartı: Bu Twitter Kartı, öne çıkan bir resmi görüntülemek için ek özelliği olan Özet Kartına benzer.

3) Uygulama Kartı: Bu Twitter Kartı, doğrudan indirme olanağıyla Twitter’daki mobil uygulamaları temsil etmeye yardımcı olur.

4) Oyuncu Kartı: Bu Twitter Kartı, video klipler ve ses akışları gibi zengin medyanızı dünyanın her yerindeki kullanıcılara sağlayacaktır.

Blogger blog gönderileri için Twitter Kartlarını tartışırken, ilk iki Kart bizim için yararlı olacaktır, yani. Özet Kartı ve Büyük Resimli Özet Kartı.

3 Temmuz 2015’ten itibaren Fotoğraf Kartı, Galeri Kartı ve Ürün Kartı gibi diğer tüm Kartların kullanımdan kaldırılacağını ve Özet Kartına veya Büyük Resimli Özet Kartına eşleneceğini unutmayın.

Twitter Özet Kartını Blogger Blog’a Nasıl Entegre Edersiniz?

Twitter Özet Kartı, çok yaygın olarak kullanılan twitter Meta etiketleridir. Genel olarak, web sitesi sahipleri bunu eklemeyi tercih eder çünkü bu, tweet okuyucularınıza blogunuza tıklamadan önce içeriğin 140 karakterinin altında bir önizleme (küçük resim ve snippet) sağlamak için tasarlanmıştır.

Twitter Özet Kartlarını BlogSpot.com blogger bloglarınıza uygulamak için neredeyse 5 dakikanızı almayan bu basit adımları izleyin:

Aşama 1: Blogger blog hesabınıza giriş yapın ve Şablon Sekmesi. Sonra üzerine tıklayın HTML’yi düzenle ve blog şablonu düzenleyicinizde ifadesini arayın.

Adım 2: Bu HTML Twitter Kartları Meta Etiketlerini kopyalayıp altına/sonrasına yapıştırın

Aşama 3: Yukarıdaki HTML kodlarında kendi blog özniteliğinizi, içeriğinizi ve resminizi sağladığınızdan emin olun. Sonuç olarak, lütfen aşağıdaki şartları tercihinize ve blog yazılarınıza göre değiştirin veya değiştirin.

A) Yer değiştirmek @SuperWebTricks (İkinci satıra bakın) tweet kartınıza doğru atıf için kendi twitter @kullanıcı adınızla.

B) değiştirin resmin URL’si (13. satıra bakın), varsayılan küçük resim olarak gösterilecek olan kendi resim URL bağlantınızla.

Yukarıdaki kodda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur, çünkü diğer tüm kodlar her blog tweet’iniz için otomatik olarak çalışacaktır.

Adım-4: Şimdi, blog şablonunuzu kaydedin ve keyfini çıkarın! Twitter kartınız yayına girdikten sonra, Twitter Kartı doğrulayıcı ve blogger blogunuzun kartının Tweet’te nasıl görüneceğini test etmek için blog yayınınızdan veya statik web sayfası URL’nizden herhangi birini doğrulama aracıyla karşılaştırın.

Tavsiye Edilen:  2023 İçin En İyi Randevu Planlama Yazılımı

Blogger Blog’a Büyük Resimli Twitter Özet Kartı Nasıl Eklenir?

Büyük Resimli Özet Kartı, basit Twitter Özet Kartına kıyasla esas olarak iki ek özelliği nedeniyle popülerdir. İlk ekstra avantajı, adından da anlaşılacağı gibi, blog gönderisi tweet’lerinizin bir tweet’in yanında küçük küçük resim yerine büyük, tam genişlikte göze çarpan bir resim göstermesidir.

İkinci ek özellik, web sitesinin @kullanıcı adına ek olarak içerik oluşturucunun yani yazar veya yazarın twitter hesabını da atıf olarak gösterecek olmasıdır.

Blog gönderileriniz en az 280 piksel genişliğinde ve en az 150 piksel yüksekliğinde büyük resimler içeriyorsa, blogunuz için yalnızca bu twitter kartı kullanışlıdır. Kişisel olarak, her blog yazınızda web sayfasının içeriğini temsil eden benzersiz bir büyük resim kullanmanızı tavsiye ederim.

Büyük Resimli Twitter Özet Kartlarını BlogSpot.com blogger bloglarınıza eklemek için şu basit adımları izleyin:

Aşama 1: Blogger hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Şablon Sekmesi ve tıklayın HTML’yi düzenle.

Adım 2: Şablon düzenleyicide öğesini arayın ve aşağıdaki Twitter Özet Kartını Büyük Resim Meta Etiketleri ile

Aşama 3: Yukarıdaki kodlardan yalnızca üç şeyi değiştirmeniz ve aşağıda açıklandığı gibi kendi özniteliğinizi ve resminizi sağlamanız gerekir:

A) Yer değiştirmek @SuperWebTricks (İkinci satıra bakın) tweet kartınıza doğru atfı göstermek için blogunuzu temsil eden kendi twitter @username ile.

B) Yer değiştirmek @_SureshPrasad içerik yazarının twitter @username ile üçüncü satırdan.

Not: Yalnızca bir twitter hesabınız varsa, blog sahibinizi (yayıncınızı) ve o blog gönderisinin yazarını (yaratıcısını) temsil etmek için her iki yerde de aynısını kullanmak için ücretsiz olarak doldurun.

C) 14. satırdaki resim URL’sini, varsayılan özellikli resim olarak gösterilecek olan kendi resim URL bağlantınızla değiştirin.

Yukarıdaki twitter meta etiket kodlarında başka bir şey değiştirmenize gerek yoktur, çünkü her blog tweet’iniz için diğer şeyleri otomatik olarak yapacaktır.

Adım-4: Son olarak, blog şablonunuzu kaydedin ve keyfini çıkarın!

Büyük Resimli Twitter Özet Kartınız yayına girdikten sonra, herhangi bir blog yayınınızı aşağıdakiler yardımıyla test edebilirsiniz: Twitter Kartı doğrulayıcı. Bu doğrulama aracı, blogger blogunuz için uygulanan twitter kartının Tweet’te nasıl görüneceğini gösterecektir.

Tavsiye Edilen:  En İyi Serbest Yazar Nasıl Olunur?

Aşağıda, Twitter Kartları ile ilgili bazı SSS’lerin özeti bulunmaktadır.

Soru: Tweetlerdeki her blog gönderisi için tam gönderi snippet’i nasıl gösterilir?
Cevap: Blogger’ın açıklama arama özelliğini etkinleştirmelisiniz. Bu özellik, her blog gönderisi için benzersiz bir özet yazmaya yardımcı olur. Daha fazla ayrıntı için lütfen blog yazarı Blog Yazı İçeriği için Yazı Parçacıklarının Nasıl Gösterileceği ile ilgili eğitimimi okuyun.

Soru: Blogum için Twitter Kartlarından birini mi yoksa ikisini birden mi kullanacağım?
Cevap: Blogunuza yalnızca bir twitter kartı eklemelisiniz. Bu nedenle, blogger blogunuz için Özet Kartı veya Büyük Resimli Özet Kartı kullanabilirsiniz. Blog yazılarınızda genellikle büyük boyutlu görseller kullanıyorsanız, o zaman Büyük Resimli Özet Kartı adlı gelişmiş twitter kartını kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Soru: Blogger şablonunu kaydederken “”meta” öğe türü eşleşen “” bitiş etiketiyle sonlandırılmalıdır…” hata mesajını alıyorum.
Cevap: Yukarıda verilen twitter kartı Meta Tag kodlarının tamamını yapıştırmadığınız veya kodları yanlış düzenlediğiniz için bu hatayı görüyorsunuz. Bu nedenle, lütfen tekrar kontrol edin ve yalnızca yukarıdaki eğitimde özellikle belirtilen terimleri düzenleyin.

Soru: Bu kart blogger ana sayfam/statik sayfalarım ve düzey sayfalarım için çalışır mı?
Cevap: Evet kesinlikle! Bu Twitter Kartı Meta Etiketi kodları, blogger blog web sayfalarınızın her biri için çalışacak şekilde yazılmıştır.

Soru: Blog yazılarımın çoğu resim içermiyor, bu yüzden o yazıya resim eklemem gerekiyor mu?
Cevap: Hayır, eğer o yazıyı yayınlarken eklemediyseniz, blog yazınıza resim eklemenize gerek yoktur. Bu nedenle, yukarıda belirtilen twitter kartlarından herhangi birini herhangi bir blogunuz için, blog yazılarınızda herhangi bir görsel olmasa bile kullanabilirsiniz. Bu twitter kartı, blog gönderinizin herhangi bir resim içermemesi durumunda varsayılan küçük resmi görüntüler.

Başka bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorum yoluyla aynı soruyu sormaktan çekinmeyin; size mümkün olduğunca erken yardımcı olmaya çalışacağım.