Blogger blogu için Yazı Parçacıkları nasıl gösterilir Yazı İçeriği – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blogger blogu için Yazı Parçacıkları nasıl gösterilir Yazı İçeriği – Showeblogin

Blog gönderisi arama açıklamanızı arama sonuçlarında ve sitelerinizde görüntülenen web sayfası içeriğinin hemen üzerinde görünür kılmanın ipuçlarını öğrenin.

Bu, web geliştiricilerinin siteleri için arama açıklamasını etkinleştirmeleri için en iyi SEO uygulamalarından biridir. Web sitesi okuyucularımdan birinden, her blog gönderisi için özel zengin snippet’leri gösterip gösteremeyeceğine dair bir posta aldım.

Aslında, bir arama motorunu (Google/Bing gibi) kullanarak herhangi bir şey aradığınızda (“aubsp” deyin), arama sonuçlarınızın altında görünecek başlıca üç şey vardır. İlki web sayfasının Başlığı, ikincisi o web sayfasının URL’si ve üçüncüsü arama açıklaması.

Google Arama Motoru oluşturur Zengin snippet’ler bir sayfanın içeriği ve ona yapılan referanslar da dahil olmak üzere çeşitli sinyalleri kullanarak otomatik olarak. Bu nedenle, aynı sayfa için farklı snippet’leri farklı zamanlarda göreceksiniz, hatta web sayfanızın alt kısmındaki içerikler zengin snippet olarak gösterilebilir.

Ancak eklerseniz Yapılandırılmış Veri veya Meta Açıklama Etiketi blogunuz veya siteniz için arama motorunun içerik özetini daha iyi bir şekilde göstermesine yardımcı olur. Blog gönderisi açıklaması, canlı ziyaretçileriniz tarafından görünür olacaksa, kullanıcıların o gönderinin içeriğini çok iyi anlamalarına yardımcı olur.

Ek olarak, blog gönderinizin Meta Açıklaması yalnızca arama sonuçlarında görünmekle kalmaz, aynı zamanda Google+ ve Facebook gibi sosyal medyanın web sayfanızın içerik özetini görüntülemesine yardımcı olur.

Blogger’da Arama Açıklaması nasıl etkinleştirilir?

Özel alan kullanımından bağımsız olarak Blogger.com’da barındırılan tüm bloglar, varsayılan olarak devre dışı kalan Arama Açıklaması seçeneğini etkinleştirebilir. Blogun arama açıklamasını ayarlamak için şu adımları izleyin:

Aşama 1: Giriş yap blogcu hesabı ve blog Kontrol Panelinize gidin.

Adım 2: Tıklamak Ayarlar sekmesi ve ardından Arama tercihleri.

Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin En İyi Web Tasarımcısı Nasıl Bulunur?

Aşama 3: Şimdi tıklayın Düzenlemek altındaki “Açıklama”nın yanında Meta etiketleri başlık ve radyo düğmesini seçin Evet blogunuz için arama açıklamasını etkinleştirmek için.

Adım-4: Son olarak, artık BlogSpot blogunuz için kısa bir açıklama yazabilirsiniz, ancak bunun birden fazla olmaması gerektiğini hatırlatabilirsiniz. 150 karakter.

Blog gönderinizin okuyucuları için Arama Açıklamasını nasıl görünür hale getirebilirsiniz?

Bu, orijinal olarak Showeblogin tarafından blog oluşturma tarihinde uygulanan ve ilk olarak bir my blogspot blogu AUBSP için kullanılan benzersiz bir tekniktir. Şimdi blogger blogunuz için paylaşıyorum. AUBSP’den alınan ekran görüntüsünü görebilirsiniz:

Her bir blog gönderiniz için özel blog gönderisi snippet’lerini göstermek için aşağıdaki adımları izleyin:

Aşama 1:

Öncelikle Arama Açıklamasını Etkinleştir Blogger’da yukarıda tartışıldığı gibi. Çünkü blog HTML kaynağınızda bir meta açıklama etiketi içerecektir.

Adım 2:

Şimdi, aşağıda gösterildiği gibi her Gönderi Ayarları panelinde bir “Açıklama Ara” seçeneği göreceksiniz.

Arama açıklama kutusuna, arama motoruna ve sosyal medyaya yardımcı olacak gönderi içeriğinizin özetini/snippet’ini yazabilirsiniz. Ayrıca, okuyucular için de görünür hale getiriyoruz. Her bir gönderi için özet veya alıntının aşağıdakileri aşmaması gerektiğini unutmayın: 150 Karakter (boşluklar dahil).

150 karakterden uzun bireysel gönderi snippet’i yazarsanız, arama sonuçlarında görüntülenmeyebilir. Ancak aynısı gönderi içeriğinin hemen üzerinde herhangi bir hata olmadan gönderi özeti olarak gösterilecektir.

Aşama 3:

Aşağıdaki CSS kodlarını blog şablonunuza ekleyin.

.swt-snippet {/* Showeblogin’den SWT Post snippet’i*/ clear: her ikisi; kayan nokta: yok; kenar boşluğu: 10 piksel; dolgu: 5 piksel; metin hizalama: merkez; arka plan: #F3F1E6; -moz-sınır yarıçapı: 5px; -webkit-sınır yarıçapı: 5 piksel; kenarlık üstü: 1 piksel katı #bbb; sol kenarlık: 1 piksel katı #bbb; -moz-box-shadow: 0 1px 2px #f2f2f2; -webkit-box-shadow: 0 1px 2px #f2f2f2;} #p468, #p468 a{ yazı tipi boyutu: %110; metin süslemesi: yok; ekran: satır içi; yazı tipi ağırlığı: kalın; yazı tipi ailesi: ‘Courier New’, Courier, tek aralıklı; } span.swtÖzet { color: #575757; yazı tipi: italik 13px/21px Georgia, “Times New Roman”, sans-serif; } #p468::after { içerik: “: “;renk: #140709;yazı tipi ağırlığı:kalın;harf aralığı: .0625em; /* Eğitim şu adreste: http://www.microsoft.com/?p=468 */}

Tavsiye Edilen:  5 Basit Adımda Facebook İşletme Sayfası Nasıl Oluşturulur [Tutorial]

Adım-4:

Blogunuzun şablon düzenleyicisine gidin ve şunu arayın: ve hemen üstüne aşağıdaki kodları yapıştırın. Aynısını iki yerde göreceksiniz, birincisi mobil şablonlar için, diğeri masaüstü ziyaretçileri için. Bu nedenle bu iki veya birinin önüne aşağıdaki kodları ekleyebilirsiniz.

Ancak, bazı özelleştirilmiş şablonlarda üç tane görebilirsiniz. ve bu nedenle kodları her birinin önüne ekleyin. Aslında, ilk mobil şablonunuz içindir ve üçüncüsü masaüstü şablonunuz içindir. Ancak ikincisi, iyi G+/FB/Twitter ve diğer sosyal medya snippet’leri için gönderi gövdesini schema.org açıklaması olarak kullanmak üzere varsayılan ayarları görüntülemek içindir.

Son olarak, şablonunuzu kaydedin ve keyfini çıkarın!

Blog sayfalarınıza hata verebileceği için lütfen kodu düzenlemeyin. Ancak, sıkı çalışmamın hakkını vermek istemiyorsanız, kelimeyi ekleyebilirsiniz. takip etme ile birlikte yardım rel özniteliğinde. Bu, rel=”help” yerine rel=”help nofollow” anlamına gelir

Blogunuz için işe yarayıp yaramadığını bana bildirin ve her blog gönderiniz için yapılandırılmış veriler ve meta açıklama içeren zengin snippet’leri görüntüleyin.