Blogger Bloguna Genişletilebilir DISQUS Yorum Kutusu Nasıl Eklenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blogger Bloguna Genişletilebilir DISQUS Yorum Kutusu Nasıl Eklenir – Showeblogin

Dinamik görünümler için JavaScript’ler ve CSS3 kodlarının yardımıyla blogger bloguna kullanıcı dostu genişletilebilir SWT Disqus Yorum Kutusu (tıklandığında yüklenir) ekleyin.

Blogger blogunuz için DISQUS yorum kutusunu kullanıyorsanız, Blogger/Google+ yorum kutusunda olduğu gibi yorum kutusunu otomatik olarak yüklediğini fark etmişsinizdir. Bu eğitimde Diqus yorum kutusunu genişletilebilir yapmayı öğreneceğiz. Blog şablonunuza bazı kodları başarıyla ekledikten sonra, disqus yorum kutusu yalnızca blogunuzun okuyucuları yorum eklemek isterse yüklenir.

Genişletilebilir DISQUS Yorum Kutusunu Yerleştirin

Aşama 1:

Her şeyden önce, Disqus widget’ınızı blogunuzun düzeninden kaldırmanız gerekir.

Ancak, blogger blogunuz için DISQUS kullanmıyorsanız, üye olmak neredeyse iki dakika içinde. Hesabınızı oluşturduktan sonra, DISQUS hesabınıza giriş yapın ve Disqus’u blogunuza ekleyin ve buna göre doğrulayın.

Adım 2:

Aşağıdaki CSS kodlarını blogger şablonunuza yapıştırın. Şablonunuzu düzenlemeden önce, lütfen blog şablonunuzun tam bir yedeğini alın.

Blog şablonunuza özel CSS parçacıkları eklemek için Şablon sekmesine gidin ve HTML’yi Düzenle’yi tıklayın. Ardından, şablonu düzenle kutusunda herhangi bir yeri tıklayın ve Ctrl+F tuşlarına basarak ]]> öğesini bulun

Şimdi aşağıdaki CSS3 kodlarını kopyalayın ve ]]>‘in önüne yapıştırın.

.swtCommentsBox {/* Showeblogin’den SWT Yorum Kutusu */ zoom: 1; kenar boşluğu: 1rem 0; renk: #ffffff !önemli; imleç: işaretçi; metin hizalama: merkez; yazı tipi boyutu: 1.2rem; sınır yarıçapı: 5px; dolgu: 1rem 3rem; konum: göreli; arka plan: #f6087d; metin süslemesi: yok; ekran: satır içi blok; kenarlık: 1 piksel katı #08f683; arka plan klibi: dolgu kutusu; geçiş: tüm 0,5 saniye hızlanma; -webkit-backface-görünürlük: gizli; -webkit-geçişi: tüm 0,5 saniyelik hızlanma; /* www.microsoft.com’dan SWT Yorum Kutusu */} .swtCommentsBox:hover { background-color: #cc08f6; renk: #ffffff !önemli; }

Tavsiye Edilen:  SEO'yu Güçlendiren Sezgisel Gezinme Nasıl Oluşturulur

Aşama 3:

Tekrar kod kapatma etiketini arayın ve aşağıdaki JavaScript kodlarını etiketinin hemen üstüne yapıştırın.

Lütfen 9. Satırdaki SUPERWEBTRICKS’i kendi DISQUS forum kısa adınızla, yani DISQUS hesabınıza kaydolurken veya Disqus’u yeni web sitenize/blogunuza eklerken seçtiğiniz benzersiz Disqus URL’siyle değiştirmeyi unutmayın.

Bununla birlikte, Disqus kısa adınızı, aşağıda gösterildiği gibi, buna benzer bir site için Disqus varsayılan kodlarında alabilirsiniz:

var disqus_shortname=”superwebtricks”;

Adım-4:

Şimdi, Disqus özelleştirilmiş SWT Yorum Kutusunu yüklemek istediğimiz yere son kodlarımızı ekleyeceğiz.

için arama yapın

Şimdi aşağıdaki html kodlarını saniyenin sonundan önce ve satırından sonra yapıştırın.

Şimdi, statik sayfalarında SWT yorum kutunuzun görünmesini istiyorsanız, yukarıdaki html kodlarını ilk satırının sonuna ve satırının arkasına yapıştırın. (example.blogspot.com/p/pagename.html)

Kodları blogger şablonunuza ekledikten sonra, kodlarınızın bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi görünüp görünmediğine bakın.

Adım 5:

Son olarak, şablonunuzu kaydedin ve keyfini çıkarın!