Blogger Blogunda Özel Favicon Nasıl Görüntülenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blogger Blogunda Özel Favicon Nasıl Görüntülenir – Showeblogin

Çeşitli özellikleri, sınırlamaları ve favicon dosya türlerini destekleyen web tarayıcıları dahil olmak üzere blogger bloguna özel bir favicon nasıl yüklenir.

Blogger blogu tarafından sağlanan çeşitli öğeler ve özellikler hakkındaki genel konsepti zaten tartıştık, bu yüzden blogun en başından başlayalım.

Tek bir tarayıcının farklı sekmelerinde iki veya daha fazla blog veya web sitesi açtığımda kendi blogumu tanımlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sekmede, yer imleri adres çubuğunda ve hatta web tarayıcımın geçmişinde gösterilen Big B hakkında endişelendim.

Ancak, bir blog, web sayfası/site ile ilişkilendirilen Favori Simgenin kısaltması olan favicon adı verilen özellik ile bu kadar basit ve kolaydır.

Giriiş:

Favori simgeler, genel olarak bir URL simgesi, Web sitesi simgesi, sekme simgesi, yer imi simgesi ve kısayol simgesi olarak bilinen ve blogunuzu diğer tüm blogcu blogları/siteleri arasında benzersiz ve profesyonel bir görünüm haline getiren küçük marka tanıma resimlerinden başka bir şey değildir. İlk olarak Microsoft tarafından 1999 yılında Internet Explorer 5’in piyasaya sürülmesiyle tanıtıldı.

Uygun Site Simgeleri:

Şirketlerin/kuruluşların çoğu, web sitelerinin favori simgesi yani, bir veya iki harf kullanır. Google, AUBSP, Facebook, Yahoo, Blogger Blog, Bing vb. bazı kuruluşlar ise Microsoft, Ask, Apple, Twitter, YouTube ve Baidu vb. site favicon’ları olarak şirket Logolarını görüntüler.

Blog favicon’umu Google Chrome, Internet Explorer, Firefox, Opera ve Safari gibi hemen hemen tüm web tarayıcılarınızda çeşitli yerlerde görebilirsiniz. Adres çubuğu, Adres çubuğu açılır listesi, Sekmeler, Bağlantılar çubuğu, Yer İmleri web geçmişi ve masaüstüne övünme.

Tüm popüler tarayıcılarda favicon’u destekleyen başlıca üç tür resim dosyası formatı olduğunu ve bunların a) ICO, b) PNG ve c) GIF olduğunu unutmayın. Ancak, JPG ve animasyonlu GIF dosya biçimine sahip favicon, Internet Explorer’da desteklenmeyecektir.

Tavsiye Edilen:  E-posta Güvenliği nedir? | Intellipaat

En yaygın favicon boyutu 16×16 pikseldir ancak 8, 24 veya 32 bit renk derinliği ile 32×32, 48×48 veya 64×64 piksel boyutlarını da kullanabilirsiniz.

Favicon’u yükleme prosedürü:

Bu nedenle, varsayılan Blogger favicon’unu (Big B) kendi özel favicon’unuzla kaldırmak/değiştirmek istiyorsanız, lütfen şu basit adımları izleyin:

Aşama 1:

Öncelikle favicon türlerinizi planlayın ve özel favicon için logo, harf veya farklı görseller kullanıp kullanmayacağınıza karar verin. Ardından, Photoshop veya MS Paint gibi herhangi bir resim düzenleme yazılımının yardımıyla yeni bir kare PNG/GIF dosya tipi resim oluşturmak için bu resmi kullanın. Özel favicon boyutunun 100 KB’den büyük olmaması gerektiğini unutmayın.

Bu nedenle, aklınızda tutmanız gereken sadece iki şey vardır, yani. (i) Görüntünün boyutları (Genişlik ve Yükseklik) aynı olmalıdır, yani görüntü düz olmalıdır; ve (ii) Özel favicon için kullanılacak görselin boyutu 100 KB’den küçük olmalıdır.

Ancak Blogger, yüklenen ve boyutu 100KB’den küçük olan herhangi bir squire görüntüsünü (JPEG/PNG/GIF) otomatik olarak 1KB boyutunda 16×16 piksel PNG dosyasına dönüştürecektir ve bu nedenle, bununla uğraşmanıza gerek yoktur. Ancak sorun şu ki, 16×16 piksel boyutunda görüntüyü kendiniz oluşturmazsanız, favicon profesyonelce görünmeyebilir.

Ancak, profesyonel görünümlü özel favicon’unuzu oluşturamıyorsanız, lütfen Bizimle İletişime Geçin ve biz sizin için makul bir maliyetle yapalım ya da ilk kez müşteriler için ücretsiz olabilir.

Adım 2:

Blogger blogunuz için özel favicon oluşturduktan sonra, blog düzeni seçeneğinizi ziyaret edin ve Header Gadget’ın hemen üzerinde sol üst köşede gösterilen Favicon Widget’ın Düzenle düğmesine tıklayın.

Alternatif olarak, 123456789’u blogger kimliğinizle değiştirdikten sonra bu URL bağlantısını kullanabilirsiniz.

http://www.blogger.com/change-favicon.g?blogID=123456789

Aşama 3:

Şimdi, 1. adımda oluşturduğunuz blogger özel favicon’unu yükleyin ve kaydedin. Son olarak, web tarayıcınızın önbellek verilerini temizleyin ve Big B’nin değiştirilip değiştirilmediğini görmek için kendi özel favicon’unuz olup olmadığını görmek için blogunuzu açın.