Blogger Blogunuzun Başlığını ve URL’sini Nasıl Değiştirirsiniz – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blogger Blogunuzun Başlığını ve URL’sini Nasıl Değiştirirsiniz – Showeblogin

Farklı bir URL ile yeni bir blog oluşturmadan istediğiniz zaman mevcut blogger blogunun adını değiştirebilir ve blogunuzun adresini değiştirebilirsiniz.

Blogger Blogunuzun Adı veya Başlığı, blogunuzun adresi (URL) ile bağlantılıdır. Blog URL’si, Example.blogspot.com gibi BlogSpot.com etki alanıyla ilişkili Alt Etki Alanından başka bir şey değildir.

Blogger Neden Blog Adını ve Adresini Yeniden Adlandırmak İstiyor?

Birçok acemi, bloglarını Blogger.com’da sadece eğlence için oluşturuyor ve planlamadan adlandırıyor. Birçoğu o blogu neden ve hangi amaçla oluşturduklarını bile bilmiyor. Ancak bir süre sonra içerikler, resimler ve videolar yayınlayarak bilgi paylaşmak ve çevrimiçi para kazanmak için kişisel bir bloga sahip olmanın önemini fark ederler.

Blog adınızı değiştirmenin nedenlerinden biri, tamamen aynı veya benzer başlıklara sahip başka blogger blogları veya web siteleri olması olabilir.

Bazı blog yazarları, blog kariyerine başlangıçta Finans, Alışveriş, Sosyal Medya, Haberler, Çevrimiçi Pazarlama, Teknoloji vb. Blog adınızı ve adresinizi değiştirmenizin farklı nedenleri olabilir.

Blogunuzun URL’sini ve Adını değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler

1) Markanızı Oluşturun:

Bu, blogunuzun geleceğini düşünmek ve kendi blogunuz/siteniz için bir marka adı oluşturmak için iyi bir uygulama olacaktır. Bu nedenle, blogunuzun benzersiz adını seçerken, bu adın blogunuz Marque olacağını ve ziyaretçilerin bu adı veya markayı arayarak blogunuzu tekrar ziyaret edeceklerini hatırlatın.

2) Kısa ve Tam Ad:

Bence blogunuzun uzun adı yerine kısa adını tercih etmelisiniz. Küçük blog başlığı, yalnızca blog kullanıcılarınızın blog adınızı hatırlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sosyal medya ağlarında blog profilinizi oluşturmak için de iyidir.

Google.com, FaceBook.com, Twitter.com SuperWebTricks.com gibi blog veya web sitenizin adı için yalnızca bir kelime fazlasıyla yeterlidir. Ancak, blogunuzu iki veya daha fazla kelimeyle adlandırmak istiyorsanız, o zaman kullanabilirsiniz. kısa özel/alt etki alanı yani. aubsp.com

Tavsiye Edilen:  2023'te 8 Kolay Adımda Reklam Görüntülenebilirliği Nasıl Artırılır?

3) Blog Adını Alan Adıyla Eşleştirme:

Blogunuzun adına karar verirken lütfen blogunuzun Alt alan adını veya Özel alan adını göz önünde bulundurun. Bunun nedeni, blogunuzun yalnızca adını bilen birinin, herhangi bir web tarayıcısının adres çubuğuna BlogName.blogspot.com (Alt Alan Adı) veya BlogName.com’u (Özel Alan Adı) yazarak doğrudan blogunuzu kolayca ziyaret etmesidir. Örneğin: AUBSP.com,

4) Blogunuza Uzun Ömür Verin:

Bu, blog URL’nizi değiştirirken verdiğiniz kararın en önemli kısımlarından biridir. Demek istediğim, her zaman blogunun geleceğini düşünmelisin. Başlangıçta, Blogger tarafından ücretsiz olarak sağlanan alt alan adını (example.blogspot.com) kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda bir şeyi unutmamalısınız ki gelecekte kendi özel alan adınızı kullanacaksınız. blogspot blog adresinden.

Bu nedenle, blog URL’nizi (alt alan adı), blogunuz için alan adı olarak satın alacağınızla aynı şekilde seçmelisiniz. Örneğin: SupweWebPüf Noktaları.blogspot.com hangisinde SupweWebPüf Noktaları bir alt alan adıdır ve blogspot’un yerini alan aynı alan adını satın aldım ve şimdi superwebtricks.blogspot.com yerine microsoft.com oldu.

5) Blog Trafiklerinizi Sağlam Tutun:

Blogunuzun adını ve adresini değiştirmeniz nedeniyle blog trafiğinizi kesinlikle kaybedersiniz. Blog adınızı değiştirmek, bazı blog ziyaretçilerinizin kafasını karıştırabilir. Bu nedenle, blogunuzun trafik/ziyaret düşüklüğünü önlemek için, yeni blog adını ve URL’sini, değişiklikten bir veya iki ay önce abonelerin posta kutusundaki Bülten, blogda Noticeboard, Google+, Facebook ve Google+ aracılığıyla tüm blog okuyucularınıza/kullanıcılarınıza duyurmalısınız. Twitter vb.

Blogger Blogunuzun Adı Nasıl Değiştirilir?

Blogunuzu yeniden adlandırmak ve yeni bir marka adı vermek için bu basit adımları izleyin.

Aşama 1:

Giriş blogcu Kontrol Paneli

Adım 2:

Blog başlığına tıklayın ve sol kenar çubuğu menüsünden ayar sekmesine gidin.

Aşama 3:

Şimdi, yanındaki metin bağlantısını düzenle düğmesine (Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir) tıklayın. Fayans üstte temel başlık altında görüntülenir. Son olarak, eski blog adını yenisiyle değiştirin ve değişiklikleri kaydet’e tıklayın.

Tavsiye Edilen:  DirecTV Stream Ücretsiz Deneme Sürümü Nasıl Alınır?

Blogger blogunuzun URL’sini nasıl değiştirirsiniz?

Yukarıda belirtilen birinci ve ikinci adımları izleyin ve ardından aşağıdaki sonraki adımlara geçin.

Adım-1 ve 2:

Yukarıda belirtildiği gibi.

Aşama 3:

Yanındaki metni düzenle bağlantısını (Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir) tıklayın. Blog Adresi ayar sekmesinin kendisinde yayınlama başlığı altında.

Adım-4:

Şimdi, benzersiz ve yeni blog adresinizi (alt alan adı) yazın ve kaydedin.