Blogger için SEO Gezinme Özel Sayfaları Bulunamadı 404 Hataları – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Blogger için SEO Gezinme Özel Sayfaları Bulunamadı 404 Hataları – Showeblogin

Bugünlerde, canlı ziyaretçilerimiz tarafından Bize Ulaşın sayfamız aracılığıyla çok sayıda sorgu alıyoruz. Ve hepinizle tartışmak için her Pazar konuyla ilgili bir soru aldım. Bugün yaklaşık 404 blogger blog sayfasından bahsedeceğim.

404 hatası nedir?

Basit bir ifadeyle, blogunuzda/sitenizde olmayan bir web sayfasının genellikle 404 hata sayfası olarak bilindiği sonucuna varabilirsiniz. Bu, birinin http://YourBlogUrl.com/blablabla gibi bir web adresi yazması durumunda blogunuzda 404 hata sayfasıyla sonuçlanacağı anlamına gelir.

Blogum neden 404 Hatası alıyor ve bunu nasıl önleyebilirim?

Blogger blogunuzda 404 hatası sayfasının sonuç vermesinin birçok nedeni vardır. Ancak, 404 hata sayfası oluşturan en yaygın nedenler şunlardır:

Google web yöneticisi aracını kullanıyorsanız bu bağlantılar, Googlebot blogunuzda olmayan bir sayfayı ziyaret etmeye çalıştığında döndürülen bozuk bağlantıları bulmanıza yardımcı olabilir. Bozuk bağlantıları kontrol etmek için sitemin URL’sini kendi URL’nizle değiştirin ve bu bağlantıları ziyaret edin.

Masaüstü için:
https://www.google.com/webmasters/tools/crawl-errors?siteUrl=http://www.microsoft.com/#t2=1

Akıllı Telefon için:
https://www.google.com/webmasters/tools/crawl-errors?siteUrl=http://www.microsoft.com/#t2=28

Blog sayfanıza işaret eden bağlantılara sahip olan ve aslında blogger blogunuzda bulunmayan diğer web sitelerinde blogunuzun bazı geçersiz bağlantıları olabilir.

Hangi sitelerin blogunuza bağlantı verdiğini görmek için site URL’mi kendi blog adresinizle değiştirerek bu bağlantıyı ziyaret edin:

https://www.google.com/search?q=link:www.SuperWebTricks.com

Ya bir E-posta Bülteni/mesajında ​​ya da bir PDF/word belgesinde, yani bir e-Kitapta.

4) Eski veya Yanlış URL’ler

Canlı ziyaretçileriniz veya bir okuyucu tarafından web tarayıcısının adres çubuğuna yanlış veya eski URL’ler yazmak, geçici olarak kapalı olan blog sayfanıza gider.

5) Silinmiş veya Güncellenmiş URL’ler

Eski URL’yi yeni bir blog gönderisine/sayfasına yönlendirmeden blogunuzdaki herhangi bir yazı/sayfa URL’sini silmiş/yeniden adlandırmış olabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  15 skutecznych strategii marketingu e-mailowego popartych nauką

asıl anlamını anladınız sanırım 404 hatası ve bunların arkasındaki nedenler Bulunamayan Sayfalar. Şimdi, bunun sitenizin Google’daki sıralamasını mı yoksa sitenizdeki/blogunuzdaki kullanıcı deneyimini etkileyip etkilemeyeceği sorusu ortaya çıkıyor.

Basitçe, 404 hatalarının herhangi bir web sayfasının normal bir parçası olduğunu ve sitenizin sıralamasını etkilemediğini ve bu bozuk bağlantıları güvenle göz ardı edebileceğinizi düşünüyorum. Ancak gereksiz yere Tarama Hatalarını ve blogunuzun yanlış URL’lerinin arama motorları tarafından dizine eklenmesini artırabilir.

Ek olarak, kullanıcı deneyiminizi de olumsuz etkileyebilir. Bunun nedeni, ziyaretçilerinizin web sitenizde 404 “Bulunamadı” sayfasına gelmesi ve çoğunun blogunuzdan uzaklaşmasıdır. Blogunuza güvenmeyebilirler ve bu nedenle blogunuzun güvenilirliği buna bağlı olarak azalır.

Buna göre, bu tür hatalar için iki çözümünüz olabilir. Birincisi, 404 hata bağlantısının tümünü bulmaktır, çünkü blogunuza giden her bir bağlantıyı hiçbir zaman kontrol edemeyeceğiniz veya Web Yöneticisi Araçları’nda listelenen 404 hatanın tümünü çözemeyeceğiniz için imkansıza yakındır.

İkinci çözüm, kullanıcınız için özel bir 404 sayfası oluşturmak ve aradıkları şeyle alakalı bir şey göstermektir. Bu nedenle, hepinize 404 hatalarını göz ardı etmemenizi ve blogunuzda Sayfa Bulunamadı (404 Hataları) için yararlı bir özel sayfa oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Varsayılan olarak blogger bir genel mesaj blogunuzda görebileceğiniz Sayfa Bulunamadı sayfasında. “Üzgünüz, aradığınız sayfa bu blogda mevcut değil.”.

Yukarıdaki mesaj blogger blogunuz tarafından gösterilmiyorsa bunun nedeni blogunuzda yüklü olan özel şablonunuz veya temanız olabilir. Blogger 404 hataları bulunamadı sayfasının varsayılan mesajını almak için şu basit adımları izleyin:

Aşama 1:
Giriş yap blogcu hesaba gidin ve Şablon sekmesine gidin ve ardından HTML metin menüsünü düzenle’ye tıklayın.

Adım 2:

Şimdi tıklayın widget’a atla açılır menü ve seçin Blog1 Oradaki seçenekten. Bundan sonra Şablon metnini biçimlendir düğmesine tıklayın.

Tavsiye Edilen:  İlgi Çekici Pinterest Yarışmalarına İlişkin 8 Gerçek Hayattan Örnekler

Aşama 3:

Şimdi, fare imlecinizin hemen önce yanıp söndüğünü göreceksiniz. Blog1. Şimdi, aşağıdaki terimleri arayın

Aşağıdaki varsayılan kodları göreceksiniz. Blogunuzda bu kodlar yoksa ile arasındaki tüm satırları aşağıdaki kodlarla değiştirin.

Profesyonel ve SEO Gezinme Özel 404 Hataları Blogger Sayfası Nasıl Gösterilir

Özelleştirilmiş, profesyonel ve hoş görünümlü bir 404 sayfası, okuyucularınıza daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve onların dostça olmayan hata mesajları almalarını engeller. Blogger ortak mesajı yerine 404 sayfasına gelen kullanıcılarınızın daha iyi gezinmesi için birçok seçenek ekledim.

Canlı Demo

Aşama 1:
Gezin Ayarlar sekmesine gidin ve Arama tercihlerini tıklayın.

Adım 2:
Özel Sayfa Bulunamadı’nın yanındaki Metni düzenle bağlantısını tıklayın [set] altında Hatalar ve yönlendirmeler başlık.

Aşama 3:
Şimdi, bu HTML kodlarını HTML mesaj kutusuna yapıştırın.

404. Bu bir hata.

İstenen URL bulunamadı

« Önceki web sayfasına dönün veya

Ayrıca bu hatayı bize bildirebilirsiniz.

< p>

© Powered by: Blogger < /a>|Showeblogin

Yalnızca iki şeyi değiştirmeniz gerekecek ve gerisi otomatik olarak çalışacaktır.

1) Bul ve Değiştir Blog URL’niz (27. satıra bakın) blogger blog adresinizle ve BlogAdınız (35. satıra bakın) blogger blog adınızla birlikte.
2) URL’yi bulun http://www.microsoft.com/contact/ (15. satıra bakın) ve kendi bize ulaşın sayfanızla değiştirin. Ancak ziyaretçinizden bildirim/mesaj almak istemiyorsanız yukarıdaki kodlardan 14-15. satırları silebilirsiniz.

Adım 5:
Son olarak tıklayın değişiklikleri Kaydet ve keyfini çıkarın! Blogunuzda bir 404 hatası özel sayfası yayında.

Canlı ziyaretçilerinizi sitenizde tutabilecek ve kullanıcıların aradıkları bilgileri bulmalarına yardımcı olabilecek etkili bir 404 blog sayfası oluşturmak için, özel 404 Hataları sayfasına aşağıdaki özellikleri ekledim:

A) Google Özel Arama Kutusu:
404 Hataları sayfasına özel bir arama kutusu yerleştirdim, böylece kullanıcılar blogger blogunuzdan almak istedikleri her şeyi kolayca arayabilirler. Bu arama kutusunun en iyi yanı, arama sonuçlarının tüm web dünyasından değil, yalnızca blog adresinizden gelmesidir.

B) İstenen URL:
Blog ziyaretçiniz, blogger blogunuzun geçersiz istenen URL bölümünü belirleyebilecektir. Bu nedenle, kullanıcınızın doğru URL’yi yazmasına veya o sayfadan başka bir seçenek seçmesine yardımcı olacaktır. Blog adresiniz de burada gösterilecektir. Aynı hata sayfası ayrıntılarını Google Analytics hesabınızda bulabilirsiniz.

C) Geri Dön:
Blog ziyaretçiniz geldikleri önceki sayfaya geri dönmek isterse, 404 hata sayfasındaki geri dön düğmesine tıklayabilir. Böylece, geri dön düğmesi, kullanıcınızın daha önce ziyaret ettiği web sayfasında gezinmesine yardımcı olacaktır.

D) Ana Sayfa:
Ana sayfa düğmesi, canlı ziyaretçinizi 404 Özel Hata sayfasından blog ana sayfanıza geri getirecektir. Bu nedenle, ziyaretçiniz başka bir siteden geldiyse, bu düğme blogger blogunuzun hemen çıkma oranını (yani tek sayfalık ziyaretlerin yüzdesini) düşürmenize yardımcı olacaktır.

E) Telif hakkı:
Bulunamayan sayfalarınız (404 Hataları) için Özel Sayfalarınız da otomatik olarak © yani telif hakkı işareti ile birlikte son yıl, blog adı ve tüm hakları saklıdır mesajı görüntülenecektir.