BlogSpot Blogları için AdSense Reklam Kodları nasıl değiştirilir veya dönüştürülür – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BlogSpot Blogları için AdSense Reklam Kodları nasıl değiştirilir veya dönüştürülür – Showeblogin

Bu araç, Google AdSense Reklam birimi kodunu Blogger blog gönderilerine, sayfalarına ve şablonlarına ve sitenizin herhangi bir web sayfasına yerleştirilecek şekilde kodlamanıza yardımcı olacaktır.

Google AdSense Reklam Kodunuzu BlogSpot .com bloglarına eklemenin başlıca üç yolu vardır, yani. a) Blog kontrol panelinizdeki “Kazançlar” sekmesine tıklayarak; b) AdSense pencere öğeleri aracılığıyla; ve c) Reklam kodunun doğrudan HTML/JavaScript Gadget’larına, gönderilere, sayfalara ve şablonlara eklenmesi.

Bildiğimiz gibi Google AdSense, Blogger ile tamamen entegredir. Ancak, AdSense Reklam birimleri kodumun neden Reklamı kendi Google AdSense onaylı blogger blogumda göstermediğine şaşırdım.

Reklam kodunu doğrudan blogger şablonuna eklemeye çalıştığımda, şuna benzer bir boşluk veya XML (Genişletilebilir İşaretleme Dili) ve HTML hata mesajı gösteriliyor:

Şablonu Önizlemeye çalıştığınızda:

“Şablon önizlemesi yüklenemedi: XML ayrıştırılırken hata oluştu, satır 835, sütun 15: “script” öğe türüyle ilişkilendirilen “async” öznitelik adı ‘ = ‘ karakteri tarafından takip edilmelidir.”

Şablonu Kaydetmeye çalıştığınızda:

“Şablonuz iyi biçimlendirilmemiş olduğundan ayrıştırılamadı. Lütfen tüm XML öğelerinin düzgün şekilde kapatıldığından emin olun. XML hata mesajı: Öğelerin içeriği, iyi biçimlendirilmiş karakter verilerinden veya biçimlendirmeden oluşmalıdır.”

Yarım saat kadar kafamı kurcaladıktan sonra, Google AdSense Ads kodunu blogger blogundaki EDIT HTML özelliği ile doğrudan blogger şablonlarının içine ekleyemeyeceğimizi öğrendim. Yalnızca üç özel karakteri dize metin biçimlerine değiştirerek basit bir numara kullanarak kodu değiştirmeliyiz:

Sol açılı ayraç (<) (<) ile değiştirin

Sağ açılı ayraç (>) ile değiştirin (>)

Çift tırnak karakteri (“) (") ile değiştirilmelidir.

Bununla birlikte, blogunuz için AdSense kodunu değiştirirken hatalardan kurtulmak için tek tıklamalı HTML/JavaScript ayrıştırıcı kodlayıcı aracımızı kullanabilirsiniz.