BNPL Ödemeleri Nasıl Kabul Edilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BNPL Ödemeleri Nasıl Kabul Edilir?

Ödeme yöntemleri dünyasında nispeten yeni olmasına rağmen, şimdi al sonra öde (BNPL) yönteminin dünya çapında hızla benimsenmesi, bunu bir çevrimiçi perakendeci olarak göz ardı edemeyeceğiniz bir seçenek haline getirdi. En azından rekabetçi kalmak istiyorsanız hayır.

İkna olmadınız mı? BNPL açıklandı Tüm küresel e-ticaret işlemlerinin %2,1’i 2020’de bu 97 milyar dolar değerinde mal anlamına geliyor. Uzmanlar, 2024 yılına kadar işlemlerin %4,2’sini oluşturacağını öngörüyor. en hızlı büyüyen ödeme yöntemi.

BNPL seçeneklerini kullanan tüketicilerin sayısındaki artışa rağmen, hem kredi verenler hem de perakendeciler eleştirilerden payına düşeni aldı. Tüketici borcuna katkıda bulunmak, ödeme sahtekarlığı ve ürün iadesi sorunları, birçok e-ticaret satıcısının BNPL teklif ederken endişe duyduğu şeylerdir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bu kılavuz, e-ticaret web sitenizin bu özelliği sunup sunmayacağına karar vermenize yardımcı olacak rehberlikle birlikte, şimdi satın al, sonra öde yönteminin nasıl çalıştığını paylaşmaktadır. Şunları ele alacağız:

Şimdi al, sonra öde nedir?

Satış noktası kredileri veya satış noktası finansmanı olarak da adlandırılan şimdi al, sonra öde, kısa vadeli bir finansman seçeneğidir. Müşterilere ürünleri artımlı ödemelerle satın alma olanağı sağlar.

Başka bir deyişle, tam olarak söylendiği gibi: Tüketiciler mallarını şimdi alıyor ve daha sonra ödüyorlar.

BNPL kavramı tamamıyla yeni bir kavram olmasa da, alışveriş yapanlar satın almalarının maliyetini yaymak için onlarca yıldır ödeme planlarını kullanıyorlar; ancak 2015’ten bu yana ABD’li perakendeciler için gerçekten bir seçenek haline geldi; İsveç Fintech, Klarna, onu tanıttı bir e-ticaret ödeme yöntemi olarak.

Peki neden şimdi al, sonra öde bu günlerde bu kadar popüler? Salgının büyük bir rolü var. Tüketicilerin alışverişlerini çevrimiçi yapmaya itilmesiyle birlikte, yalnızca e-ticaret pazarı katlanarak büyümekle kalmadı, aynı zamanda BNPL’nin benimsenmesi de hızlandı. Ve bu büyümeyi yönlendiren yalnızca belirli nesiller değil.

ABD’de BNPL kullanan Z kuşağının yüzdesi arttı 2019’daki %6’nın altı katı2021’de %26’ya çıkacak.

Benimsemedeki en büyük sıçrama bu kuşaktan sorumlu olsa da Y kuşağının şimdi al sonra öde yöntemini kullanması göz ardı edilemez. iki katından fazla iki kısa yılda da %17’den %41’e çıktı. Bebek patlaması kuşağı ve Y Kuşağı da kasada BNPL ödemelerini tercih ediyor.

Görüntü Kaynağı

Şimdi al, sonra öde işlevi nasıl çalışır?

Her iki şekilde de bakın, şimdi al, sonra öde, patlama yaşıyor. Ve internetten alışveriş yapma şeklimiz değişti.

Peki süreç nasıl işliyor?

Farklı BNPL sağlayıcıları biraz farklı şekillerde çalışsa da, e-ticaret web sitenizde şimdi satın al, sonra öde seçeneğini teklif ettiğinizde genellikle şu şekilde olur:

  1. Müşteri, şimdi satın al, sonra öde seçeneğini seçerek satın alma işlemini tamamlamak için ödeme sayfasına gider. İş ortağı olduğunuz üçüncü taraf sağlayıcılara (Klarna veya Clearpay gibi) bağlı olarak müşteri aşağıdakiler arasında seçim yapabilir: a) Siparişinin ödemesini taksitler veya b) Ödeme daha sonraki bir tarihte toplam tutar
  2. BNPL sağlayıcısı hızlı bir şekilde çalışır Müşterinin uygunluk kontrolü Genellikle yumuşak kredi kontrolü şeklinde geri ödemeleri karşılayıp karşılayamayacaklarını kontrol etmek için.
  3. Onaylanırsa müşteri satın alma işlemini tamamlar. Mallarını normal şekilde gönderiyorsunuz.
  4. Ödemenin tamamını BNPL sağlayıcısından alırsınız eksi herhangi bir işlem veya işlem ücreti. Ücret yapısı kullandığınız sağlayıcıya bağlı olsa da, bunun işlenen ödemenin %2 ila %10’u arasında olmasını bekleyin.
  5. BNPL sağlayıcısı parasını müşteriden geri alacak ister taksitli ister ileriki bir tarihte.
Tavsiye Edilen:  En İyi 10 BigCommerce Sadakat Programı Uygulaması

Bu noktada e-ticaret işletmeniz süreçten çıkarılır. Paranızı aldınız; müşteri ürünlerini teslim aldı.

#cta-paragraph-pb#Müşteri BNPL geri ödemelerini yapmazsa çoğu sağlayıcı, müşterilerinizden gecikme ücreti almaz. Ancak belli bir süre sonra ödeme yapılmamasının borç tahsilat kurumlarının işine karışabileceğini bilmekte fayda var.

Çevrimiçi mağazanızda BNPL sunmanın faydaları

Artık BNPL’nin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bildiğimize göre, bunu ödeme sayfanızda sunmanın faydalarına bir göz atalım.

Geliri artırın

Bir ürün için uzun bir süre boyunca ödeme yapma seçeneği göz önüne alındığında, bazı alışveriş yapanların satın alma olasılıkları giderek artıyor. Aslında, BNPL’nin dönüşümleri artırdığı tespit edildi %20 ila %30 oranında.

Bunun nedeni iki yönlüdür. İlk olarak BNPL, özellikle moda ve elektronik gibi sektörlerde anlık satın alımlar yapan kişiler arasında popülerdir.

“Bir şeyi bu kadar kullanışlı hale getirdiğinizde insanlar gerçekten ‘Bütçem var mı?’ diye düşünmeyebilirler. Bu ödemeyi karşılayabilir miyim?’ Ödemeyi yapamayacaklarını fark etmenize yol açan dürtüsel alışveriş davranışından daha fazla yararlanıyorsunuz. — Gannesh BharadhwajCredit Karma’da kredi kartlarından sorumlu genel müdür

İkinci olarak, harcamayı haklı gösterip gösteremeyeceklerini tartışan tüketicilere hitap ediyor. Bu genellikle, mallar için daha sonraki bir tarihte ödeme yapma veya maliyeti belirli bir süreye yayma kavramının nakit sıkıntısı çeken müşteriler için çekici olduğu daha yüksek değerli satın alımlarda geçerlidir.

Arkasındaki sahibi ve kuyumcusu Georgia’dan alın Toprak + Kalp Takıkim demiş:

“Bir kuyumcu olarak sattığım ürünler bir zorunluluk değil ve birçok perakendeciye göre daha yüksek bilet fiyatlarına sahip; bu nedenle müşterilerimin, parayı önceden alamayacakları bir parçayı satın alabilmeleri büyük bir fark yarattı ödemeyi kaybetmek.

“Her işlemin %3-5’ini ücret olarak ödemeyi bekleyebilirsiniz, ancak bu bazen binlerce dolara mücevher satarken benim için birikiyor, genel olarak ücretlerin olumsuz tarafının nominal ve küçük olduğunu düşünüyorum. iş, daha yüksek ücretlerle bir dönüşüm, hiç dönüşüm olmamasından daha iyidir”.

Görüntü Kaynağı

Ödemenin tamamını (en azından hemen) ödemelerine gerek olmadığı gerçeğinin teşvikiyle alışveriş yapanların da amaçladıklarından daha fazlasını satın aldıkları görüldü. Bazı BNPL kullanıcılarının %24’ü BNPL’nin kasada mevcut olması nedeniyle başlangıçta planlanandan daha fazlasını harcadı.

#cta-visual-pb#Dönüştüren açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin veya hızlı bir şekilde harika bir ana sayfa oluşturun.Bugün tasarlamaya başlayın

Ödemeyi peşin alın

BNPL sunmanın bir diğer harika yanı da müşterileriniz satın alma maliyetlerini dağıtma seçeneğine sahipken,Sen tüm işlemin tamamını peşin olarak alırsınız; kesintiler hariç. Bu, müşterinin sağlayıcıya parayı geri ödeyip ödemediğinden bağımsızdır.

Başka bir deyişle: BNPL sağlayıcısı tüm riski üstlenir ve müşterinin parasını geri almaktan sorumludur, ancak işletmeniz ne olursa olsun ödeme alır.

“İlk başvuru dışında her şey son derece müdahalesiz gerçekleşti. Müşteriler ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme yapıyor ve parayı hızlı bir şekilde alıyorum. Her satış için kredi başvurusu içeren eski “faizsiz” ödeme yöntemleriyle hiçbir zaman böyle bir şey yönetmek zorunda kalmayacağım.” — Georgia, Earth + Heart Jewelry’in sahibi

Müşteri deneyimini geliştirin

Ödeme seçeneği olarak şimdi satın al, sonra öde, müşterilerinize alışveriş yapma konusunda daha fazla esneklik sağlarken, artan beklentiler seçim civarında.

Tavsiye Edilen:  Karakter AI Girişi Çalışmıyor: Nedenler & Çözümler

Tüccarların kartla ödeme kabul etmeyerek kurtulabilecekleri günler çoktan geride kaldı. Tüketiciler sorunsuz bir ödeme deneyimi istiyor ve BNPL bunu sunmanın başka bir yolu; Kararsız potansiyel müşterilerin %65’i İşlem basitse satın alma kararını kim verecek?

CMO ve ortak sahibi Stephen Light, “Tüketicilerin internet üzerinden satın alma konusunda emin olamayacakları ürünlere sahip, bizimki gibi bir yatak markası için BNPL, satın alma tereddütlerini azalttığı için gelirimiz açısından inanılmaz bir değerdir” diyor. Nolah.

“Pahalı ürünleri çevrimiçi satın almak, özellikle de hemen yatıracak paraları yoksa tüketicileri taahhütte bulunmaktan gerçekten caydırabilir; bu nedenle taksitli ödeme fırsatının sunulması, bizim gibi satıcılar için e-ticareti dönüştürdü.

Stephen, “Ayrıca bizim için ekstra bir zorluk da yaratmıyor çünkü seçeneklerimize herhangi bir yeni ödeme yöntemini eklemek kadar basit bir işlev görüyor” diyor. “Sonuçta, daha fazla ödeme yöntemi, müşterilerin taahhütte bulunmaları için daha fazla fırsat anlamına geliyor.”

Daha fazla müşteriye ulaşın

Pek çok e-ticaret sitesi, tüketici daha ödeme sayfasına gitmeden önce site genelinde BNPL sunduklarını tanıtıyor. Yalnızca vitrin alışverişi yapmış olabilecek müşterilerin ilgisini çekiyor; bunların çoğu, BNPL seçeneği mevcut olmasaydı ödeme sayfasına gidemeyecekti.

Moda perakendecisi TarzdaÖrneğin, meta açıklamasında Laybuy ve Klarna ortaklığını tanıtıyor. Pasif bir şekilde kıyafet arayan müşteriler, mağazanın BNPL ödemelerini kabul ettiğini hemen görüyor; bu, onları ziyaret etmeye ve alışveriş sepetlerine ürün eklemeye teşvik ediyor.

Ancak daha fazla müşteriye ulaşmanın faydası bununla bitmiyor. Şimdi al, sonra öde teklifini sunmanın daha az bilinen bir başka avantajı da, normalde sitenizi ziyaret etmemiş olabilecek müşterilere de ulaşabilmenizdir.

Üçüncü taraf sağlayıcıların çoğunda, ödeme yükleme planlarını kabul eden çevrimiçi perakendecilerin listelendiği dizinler bulunur. Bu uygulamalar her yıl daha fazla kişi tarafından kullanılıyor; öyle ki Klarna ve Afterpay, Kara Cuma boyunca kullanılan yalnızca çevrimiçi alışveriş uygulamaları arasında ilk on listesine girdi.

Görüntü Kaynağı

Rekabetçi kalabilmek

Giderek artan sayıda müşterinin bir kredi türü olarak BNPL’yi kullanmayı tercih ettiğini zaten biliyoruz. Çevrimiçi bir perakendeci olarak müşterilerinize bu seçeneği sunmazsanız ne olur?

Kısa cevap: Fırsatları kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız. BNPL’nin özellikle genç nesiller arasında bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri, çoğu kişinin kredi kartının olmamasıdır. Ayrıca banka kartlarıyla ödeyecekleri anında paraları da olmayabilir, bu da tek seçenekleri olarak BNPL’yi bırakabilir.

“BNPL’yi ilk kez sunmayı düşündüğümüzde pek çok kişinin bunu kullanacağını düşünmemiştim. Ancak birkaç aylık kullanımdan sonra, BNPL kullanan müşterilerimizde ayda 20 binin üzerinde kazanç elde ettiğimizi görünce şok oldum.” — John Frigo, E-ticaret Müdürü, En İyi Fiyat Beslenme

Müşterilerinizin favori markalarının (ve muhtemelen rakiplerinizin) giderek daha fazla ödeme şekli olarak BNPL sunmaya başladıkça beklentiler değişecektir. Bunun sonucunda çevrimiçi alışveriş sitelerinin çok hızlı bir şekilde alternatif ödeme seçenekleri sunması beklenecektir.

Tavsiye Edilen:  Web sitesi trafiğini artırmak için e-posta pazarlaması nasıl kullanılır?

#cta-paragraph-pb#Shopify’daki yerel ağ geçidi olan Shopify Payments hakkında daha fazla bilgi edinin ve Shop Pay ile Şimdi Satın Al, Sonra Öde gibi özelliklere erişim sağlayın.

BNPL ödemeleri nasıl kabul edilir

BNPL’yi bir perakendeci olarak sunmak için iki şeye ihtiyacınız olacak: bir e-ticaret web sitesi ve şimdi satın al, sonra öde entegrasyonu; ikincisine hala karar vermeniz gerekecek.

Peki, üçüncü taraf bir BNPL sağlayıcısı seçerken seçenekleriniz neler? Peki her birini e-ticaret sitenize nasıl entegre edeceksiniz? Kullanabileceğiniz en popüler seçeneklerden bazıları, ücretleri ve bunları çevrimiçi mağazanıza nasıl entegre edebileceğiniz burada açıklanmıştır.

Klarna

İsveçli ödeme şirketi, şimdi al sonra öde teklifine gelince Klarna pazar liderlerinden biridir. Alışveriş yapanlara iki alternatif ödeme seçeneği sunar:

  1. Daha sonra öde: Müşteriler ödemeyi 30 gün süreyle erteleyebilir; bu noktada ödemenin tamamı ödenmiş olacaktır.
  2. 3’te ödeme: Müşteriler, satın alma maliyetini üç taksite bölebilir; ilk taksit peşinat olarak, ikinci taksit 30 gün sonra ve son taksit 60 gün sonra ödenecektir.

Müşteriler Klarna ile finansman aldıklarında %5,99’a varan değişken yüzdeli ücretin yanı sıra 0,30 ABD doları tutarında sabit bir işlem ücreti ödemeyi bekleyebilirsiniz. Bu ücretler, müşterinizin Daha Sonra Öde veya 3’te Öde seçeneğini tercih etmesinden bağımsız olarak geçerlidir ve Klarna ödemenizden otomatik olarak düşülecektir.

Klarna’yı tam olarak entegre etme süreci, sonuçta hangi e-ticaret web sitesi sağlayıcısını kullandığınıza bağlı olacaktır, ancak birçoğu bu süreci mümkün olduğunca kusursuz hale getiriyor.

Örneğin: Shopify sitesi aracılığıyla satış yapıyorsanız uygulama mağazasına Klarna ödemeler uygulamasını yükleyin, gerekli Klarna API kimlik bilgilerini girin ve ardından gerekli talimatları izleyin.

Hangi e-ticaret platformunu kullanırsanız kullanın, etkinleştirin site içi mesajlaşma Klarna ile entegre olurken. Bu, web sitesi ziyaretçilerine Klarna ödemelerini kabul ettiğinizi erkenden bildirir ve sık sık BNPL kullanıcılarını daha uzun süre ortalıkta tutar.

Güneşaltı Fitness Müşterilere ödeme sırasında şimdi satın al, sonra öde seçenekleri sunmak için Klarna ile iş birliği yapıyor.

Onayla

OnaylaBaşka bir BNPL sağlayıcısı, alışveriş yapanlara iki ödeme seçeneği sunuyor:

  1. 4 adımda ödemeyi onaylayın
  2. Aylık ödemeler

Her iki seçenek de müşterilerinizin alışverişlerini taksitler halinde ödemesini gerektirirken, 4’te Öde onlara iki haftada bir dört faizsiz ödeme yapma olanağı sağlar. Aylık ödemeler ise aylık taksitlerle ödeme yaparak daha fazla esneklik sunar.

Affirm’i üçüncü taraf bir BNPL sağlayıcısı olarak seçerseniz, %5,99’luk tipik değişken ücretin yanı sıra 0,30 ABD doları işlem ücreti ödemeyi bekleyebilirsiniz. Bu ücret sonuçta işletmenizin türüne ve büyüklüğüne bağlıdır.

E-ticaret mağazanızda Affirm ödemelerini kabul etmeden önce bir başvuruyu tamamlamanız gerekir. Onaylandıktan sonra şu adımları izleyin: ayrıntılı talimatlar burada Affirm’i hem e-ticaret mağazanıza hem de mobil uygulamanıza bir ödeme seçeneği olarak eklemek için.

Ev dekorasyonu markası Stikwood Çevrimiçi alışveriş yapan bir kişi sepetine bir ürün eklediğinde Affirm aylık ödemelerinin fiyatını gösterir.

Sonradan ödeme

Sonradan ödemeBirleşik Krallık’ta Clearpay olarak da bilinen , alışveriş yapanların altı haftalık bir süre için borç para almasına olanak tanıyor ve bu süre zarfında ilki peşin olmak üzere toplam dört faizsiz ödeme yapıyor.

Affirm ve Klarna’ya benzer şekilde, AfterPay üzerinden yapılan işlem başına 0,30 ABD doları tutarında ücret tahsil edilecektir. Ayrıca %3-7 gibi değişken bir komisyon oranı da var.

Ayrıca, alternatif BNPL sağlayıcılarında olduğu gibi, süreç AfterPay’i entegre etme çevrimiçi mağazanıza girmek nispeten basit bir işlemdir. Kendi geliştiricilerini kullanan işletmeler için özel bir seçenek sunar; bu, kullanıma hazır bir e-ticaret platformu kullanmasanız bile AfterPay sunmanın hala mümkün olduğu anlamına gelir.

#cta-visual-pb#Dönüştüren açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin veya hızlı bir şekilde harika bir ana sayfa oluşturun.Bugün tasarlamaya başlayın

Laybuy

Laybuy müşterilere çevrimiçi satın alma işlemlerini taksitle ödeme fırsatı veren başka bir şimdi al, sonra öde sağlayıcısıdır. Ancak listelediğimiz bazı alternatiflerin aksine Laybuy, müşterilerin maliyeti altı haftalık ödemelere yaymasına olanak tanıyor. Hatta tüketicilere tercih ettikleri ödeme gününü seçme seçeneği bile veriyorlar.

Laybuy’un ücretleri, işletmenize ve faaliyet gösterdiğiniz ülkeye bağlı olarak toplam işlemin %4 ila %10’u arasında değişir.

Ve listelediğimiz diğer tüm sağlayıcılarda olduğu gibi Laybuy da çoğu e-ticaret platformunu entegre ediyor. Laybuy başvurunuz onaylanıp işleme alındıktan sonra API kodlarına erişebileceksiniz ve Laybuy’u entegre edin Shopify, WooCommerce veya Magento mağazanızla.

FANTASTİK GÖRÜNÜM Klarna, Laybuy ve PayPal dahil olmak üzere çeşitli BNPL iş ortaklarının aylık ödeme planlarını ürün sayfasında ayrıntılı olarak gösterir

BNPL hizmetleri sunmalı mısınız?

Bir perakendeci olarak siz ödemenizi hemen almak istersiniz ve müşterileriniz (en azından bazıları) taksitle ödeme yapmak ister. Şimdi satın al, sonra öde sağlayıcıları bu kutuları işaretleyin. Ancak her şeyde olduğu gibi müşterilerinize BNPL seçenekleri sunmanın da dezavantajları vardır.

E-ticaret işiniz için doğru olup olmadığına karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Görüntü Kaynağı

Tüketici borcunun etkinleştirilmesi

Belki de BNPL ile ilgili en büyük sorun şudur: şu anda diğer kredi türlerinde olduğu gibi düzenlenmemektedir.. Tüketiciler, karşılayabileceklerinden daha fazlasını harcamaya teşvik ediliyor ve bu da birçok yönetilemez borçlara yol açıyor.

Sonuç olarak, hem tüccarlar hem de BNPL sağlayıcıları, tüketicileri yanıltmamak ve şüphelenmeyen müşterileri karşılayamayacakları borçlara sürüklememek konusunda giderek artan bir baskı altındadır.

Soru şu: Bir perakendeci olarak soruna katkıda bulunmaktan nasıl kaçınabilirsiniz?

Başlamak, Satın alma noktasında gecikme ücretleri ve kredi kontrolleri riski konusunda her zaman şeffaf olun. Birçok BNPL şirketi perakendecilere şimdi al, sonra öde seçeneğinin nasıl sunulacağı konusunda yönergeler sağlıyor. Bazıları, ödeme sırasında hizmetlerini sunarken, nasıl çalıştığını açıkça açıklayan bağımsız bir sayfa veya açılır pencere bulundurmayı düşünmenizi önerir.

Klarna bunun bazı harika örneklerini sunuyor: BNPL açıklamaları belgelerinde. Şimdi satın al, sonra öde planlarıyla ilişkili risklerin ödeme sayfasında nasıl iletileceğine ilişkin bir örneği burada bulabilirsiniz.

Pek çok tüketici, üçüncü taraf BNPL kredilerinin de kredi hesaplarını kredi bürolarına bildirmesi gerektiğinin farkında değil.

Bu, iyi bir kredi geçmişi oluşturmalarına yardımcı olsa da, ödeme yapmamak, gecikme ücretlerinin orijinal satın alma maliyetine eklenmesine ve kredi puanlarının daha da zarar görmesine neden olabilir. Bir ödeme kurulum planı yapmadan önce müşterilerinizi bu riskler konusunda eğitmek için üzerinize düşeni yapmanız çok önemlidir.

Şimdi al sonra öde dolandırıcılığı

Suçlular güvenlik açıklarını bulma BNPL ödeme planlarında ve perakende maliyetlerinin yalnızca bir kısmı karşılığında ürün talep etme.

Şimdi al, sonra öde ödemelerinde hileli ters ibrazlar da nadir değildir. Bu durum, kartın sahibi, kartının yetkisiz bir ödeme yapmak için kullanıldığını fark ettiğinde veya kart sahibi satın alma işlemini gerçekleştirip daha sonra bunun sahtekarlık olduğunu iddia etmeye çalıştığında meydana gelir.

Çoğu BNPL sağlayıcısı, bunun gerçekleşmesi durumunda mali sorumluluğu kabul eder, ancak ideal olmayan gerçek şu ki, dolandırıcılık hâlâ işletmenizin itibarına zarar verebilir.

Olağandışı satın alma faaliyetleri, yeni cihazlardan oturum açma işlemleri, kısa sürede birden fazla işlem ve hatta teslimat adresinde değişiklik olanlar gibi güçlü dolandırıcılık göstergelerine sahip siparişleri eleyerek BNPL dolandırıcılığını en aza indirin. Gibi araçlar Temiz Satış, RiskliVe Sayım bu riskle mücadeleye yardımcı olun.

Daha fazla ürün iadesi

İadeler perakendeciler için her zaman bir zorluk olmuştur, ancak şimdi satın al, sonra öde teklifini sunmak yangını daha da körükleyebilir.

Bazı tüketiciler ödemeyi 30 gün ertelemeyi tercih ettiğinden, satın aldıkları ürünü para hesaplarından çıkmadan önce iade edebiliyorlar. Bu yüzden birçok tüketici BNPL’yi ‘satın almadan önce deneyin’ seçeneği olarak görüyor.

İadelerin mali yönü perakendeci olarak size düşmese de (geri ödemelerin yapılmasından BNPL sağlayıcısı sorumlu olacaktır), müşterilerinizi BNPL sağlayıcınız aracılığıyla nasıl geri ödeme talep edebilecekleri konusunda eğitmek sizin yararınıza olacaktır. İade sürecinin iade politikanızda belirtildiğinden emin olun.

Şimdi satın al, sonra makul bir şekilde öde teklifini yap

Şimdi al, sonra öde yaklaşımının e-ticaret dünyasını kasıp kavurduğuna şüphe yok. Aslında, tüketici harcama alışkanlıklarındaki değişimin ve artan anlık tatmin ihtiyacının etkisiyle BNPL, pazardaki en hızlı büyüyen ödeme yöntemlerinden biri haline geldi ve bu da onu dikkate değer bir seçenek haline getirdi.

Size tavsiyemiz? BNPL’nin işletmenizin temel değerlerine uyup uymadığını belirlemek için zaman ayırın. Eğer öyleyse ve BNPL’yi çevrimiçi mağazanıza eklemeye karar verdiyseniz, bunu mantıklı bir şekilde kullanın. Ödeme sürecinizdeki yönergeleri net bir şekilde anladığınızdan emin olun (müşterinizin olumsuz yanları da dahil). Ayrıca BNPL seçeneklerini yalnızca yüksek biletli ürünler için ayırmayı düşünün.

Kabul ediyorum, mali durumlarıyla ilgilenme konusunda nihai sorumluluk müşterinize aittir, ancak onları gereksiz borca ​​sürüklerseniz vicdanınızın bulanık olmasını istemezsiniz.

#cta-visual-pb#Dönüştüren açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin veya hızlı bir şekilde mükemmel bir ana sayfa oluşturun.Bugün tasarlamaya başlayın