BT Şirketleri için 7 B2B Pazarlama Stratejisi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BT Şirketleri için 7 B2B Pazarlama Stratejisi

Günümüz piyasasında, bir işletmeden diğerine hizmetlerin tanıtılması yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Trendler, rakiplerin önünde kalmak ve müşteri çekmek için kullanılması gereken yeni stratejilerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Bilgi teknolojisi şirketleri, kendi alanlarına özgü pazarlama zorluklarıyla karşı karşıya kalıyor, ancak fırsatların bolluğu bunu telafi ediyor. Bununla birlikte, BT şirketleri için pazarlama sadece doğru stratejileri gerektirir.

BT Şirketleri için B2B Pazarlama

Etkili B2B pazarlama stratejileri herhangi bir BT şirketi için gereklidir, ancak hangi taktikleri kullanmalısınız? Bu B2B pazarlama stratejilerinin, kendi BT hizmetleri pazarlama planınızı oluşturmanıza yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

1. B2B Etkinlik Pazarlaması

Sayısız BT hizmetleri pazarlama stratejisi mevcuttur, ancak çok azı bir B2B pazarlama etkinliğine ev sahipliği yapmak kadar güçlüdür. Pazarlama etkinlikleri, aşağıdakiler gibi çeşitli iş hedeflerine ulaşmak için gerçek hayattaki deneyimlerden yararlanılan çevrimdışı pazarlama kanallarıdır:

  • satış hızlandırma
  • müşteri tutma
  • marka bilinirliği

B2B etkinlik pazarlaması, eğitime ve kuruluşlar arasında ilişkiler kurmaya odaklanır ve sağlam bir el sıkışma, bir anlaşmanın sonuçlandırılmasına yönelik harika bir adım olabilir. Bu yüz yüze etkileşimler sırasında, potansiyel müşterilerin ilgisini canlı tutmak için video ve etkileşimli satış sunumlarının kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

2. Görsel İçerik

Görsel içerik pazarlama ortamına tamamen nüfuz etmiştir. Videolar, resimler, canlı tartışmalar ve web seminerleri gibi formatlar, yaygın olarak kullanılan görsel içeriklerin en popüler biçimlerinden bazılarıdır.

Basitçe söylemek gerekirse, insanlar diğer insanlarla etkileşimde bulunmayı tercih ederler. İş amaçlı blog yazmanın belirgin faydaları vardır, ancak blog metni ancak bu kadar duyguyu aktarabilir. Ancak görsel içerik, potansiyel müşterilerin yaşayan, nefes alan başka bir insanla karşı karşıya olduklarını bildiklerini ima ediyor. Bu güvenilirlik ve güven oluşturur.

Tavsiye Edilen:  TLD SEO'yu Etkiler mi? Alan Uzantılarının Sıralamayı Nasıl Etkilediğini Öğrenin

Yatırım getirinizi artırmanız gerekiyor Sayısal Pazarlama? Bu ücretsiz e-Kitabı bugün indirerek etkili bir çevrimiçi pazarlamayı nasıl yürüteceğinizi öğrenin!

3. Sosyal Medya

Sosyal medya yönetimi, BT şirketleri için B2B pazarlamada önemli bir rol oynamaktadır. Sosyal medya kanalları sıklıkla sektör tartışmalarına katılmak için kullanılsa da içeriğin tanıtımını yapmak ve paylaşmak için de kullanılabilir.

BT sektöründe pazarlama, yeni potansiyel müşterileri çekmek ve iş potansiyel müşteri yaratma stratejilerinizi geliştirmek için iyi planlanmış bir sosyal medya stratejisi olmadan etkili olmayacaktır.

Etkili bir sosyal medya pazarlama kampanyası mı oluşturmak istiyorsunuz? WIX’un Houston’daki sosyal medya pazarlaması, işinizi anlamlı bir şekilde büyütmek için özel stratejiler geliştirmenize yardımcı olabilir!

4. İçerik Pazarlama

İçerik pazarlaması son on yılda B2B alanında oldukça başarılı bir yaklaşım olmuştur. İçerik pazarlamanızın etkili olması için okuyucularınıza değer katan kaliteli, alaka düzeyi yüksek bilgiler sunmaya odaklanın. Önce değer sunmak, güven inşa edecek ve gelecekteki iş ortaklıklarının yolunu açacaktır.

Bloglar, teknik incelemeler ve vaka çalışmaları gibi içerikler, potansiyel müşterileri çekmek için iyi çalışır. İçerik oluşturma sırasında alaka düzeyi ana odak noktalarınızdan biri olmalıdır. Günümüzde işletmeler diğer konuların yanı sıra bulut bilişim, siber güvenlik, depolama ve Office 365 gibi konulara odaklanmaktadır.

Müşterilerinizin takdir edeceği kaliteli içerik varlıklarını nasıl oluşturacağınızdan emin değil misiniz? Houston’da uzman içerik pazarlaması için WIX’un stratejist ekibinin yardım etmesine izin verin. Diğer bazı BT pazarlama şirketlerinden farklı olarak, yüksek kârlı bir BT hizmetleri şirketi büyütme konusunda ilk elden bilgiye sahibiz.

5. Mobil Pazarlama

Bir BT şirketi için etkili bir pazarlama stratejisi, mobil pazarlamanın dahil edilmesi olmadan tamamlanmış sayılmaz. Mobil web sitesi pazarlama kampanyaları, sürekli hareket halinde olan yöneticilere ulaşmak için idealdir. Yöneticiler genellikle toplantılar, yönetim görevleri ve diğer benzer sorumluluklarla dolup taşar ve genellikle kısa bir mola sırasında yalnızca telefonlarında hızlıca gezinmek için zamanları olur.

Tavsiye Edilen:  Neden Her SEO Stratejisinin Kaliteli Bir Geri Bağlantı Denetleyicisine İhtiyacı Var?

Sayfalarınızın mobil uyumlu olmasını sağlamak, işletmeniz ile hedef kitlesi arasında daha fazla etkileşimi garanti edecektir. Ayrıca kullanıcılarınız için herkesin takdir edeceği kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacaksınız.

6. Kazanan Bir Web Sitesi

Bir zamanlar BT şirketlerinin pazarlama stratejileri, büyüme ve marka bilinirliği için esas olarak kulaktan kulağa pazarlamaya dayanıyordu. Günümüzde etkileyici bir şekilde tasarlanmış bir web sitesi bu rolü üstlenmiştir.

Kazanan bir web sitesi tasarımına odaklanmak çok önemlidir çünkü siteniz güvenilirliğinizin bir göstergesi olarak hareket eder. Ziyaretçileri etkilemeyi başaramayan bir web sitesi, BT ürünlerinin ilgili kuruluşlara başarılı bir şekilde satılması konusunda caydırıcı olabilir. Bir web sitesini iyi yapan şeyin ne olduğundan emin değilseniz, yakın tarihli bir blog yazımızda daha fazla ayrıntıya sahibiz.

BT şirketlerine yönelik pazarlama fikirleri her zaman kazanan bir web sitesi tasarımı içermelidir. Unutmayın, web siteniz çevrimiçi pazarlama varlığı oluşturmak için birincil merkezinizdir. Burası ziyaretçilerin misyon bildiriminizi görüntüleyebileceği, sosyal medya profillerinizin bağlantılarına erişebileceği, blogunuzu ziyaret edebileceği ve çok daha fazlasını yapabileceği yerdir.

Houston’da potansiyel müşterileriniz üzerinde kalıcı ve olumlu bir izlenim bırakacak özel web tasarımı için WIX ile iletişime geçin.

7. Pazarlama Otomasyonu

BT hizmetlerine yönelik sağlam bir pazarlama stratejisi genellikle otomasyon araçlarını içerir. Pazarlama otomasyon teknolojisinin ortaya çıkışı, pazarlama uygulamalarında tamamen devrim yarattı.

Otomasyon araçları, BT şirketinizin bir düğmeye basarak e-posta mesajlarını kişiselleştirmesine, web sitesi trafiğinde artış yaratmasına, sosyal medya kanallarını güncellemesine ve çok daha fazlasına olanak sağlayabilir. Minimum yönetim gereksinimi ve doğru otomasyon araçlarıyla pazarlama stratejiniz, pazarlama otomasyonunu bir zorunluluk haline getiren otomatik pilotta ayarlanabilir. İşinin ehli olan herhangi bir BT pazarlama ajansı, benzersiz koşullarınıza uygun doğru araçları kurmanızı sağlayabilir.

Tavsiye Edilen:  Spinbot nedir? Otomatik Makale Çevirici

BT Şirketleri için Kazandıran Bir B2B Pazarlama Planı Geliştirme

Bir BT şirketinin nasıl pazarlanacağını bilmek, doğru hedef kitleye ulaşmak, iş ilişkileri geliştirmek ve yeni müşteriler oluşturmak için çok önemlidir. Pazarlama çabalarınız için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bulmak için yukarıdaki stratejileri denemenizi öneririz.

WIX dijital pazarlamayı kolaylaştırır. Ödüllü pazarlama ajansımızın dikkatli yaklaşımı, işletmenizin pazarlama stratejilerinizi başarılı kılmak için gereken kaynaklara her zaman erişebilmesini sağlar.

Bugün bizimle iletişime geçin bir danışma planlamak için!