Bu 8 Düzeltmeyle E-Ticaret Sitenizin Hızını Artırın

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bu 8 Düzeltmeyle E-Ticaret Sitenizin Hızını Artırın

Müşteri beklentilerini karşılamak için hızlı, yüksek performanslı e-ticaret siteleri (iki saniyenin üzerindeki yükleme süreleri dönüşümlerinize zarar verebilir), muhtemelen standart site hızı optimizasyon taktiklerini uygularsınız.

Ancak, görsel boyutlarını küçültmek gibi olağan hız optimizasyonu şüphelerinin ötesine geçen hız düzeltmeleri arıyorsanız doğru blog gönderisine geldiniz.

Shogun’daki inanılmaz Shopify sertifikalı ajanslardan harika çok kanallı markalara kadar uzman ağımızla size daha gelişmiş hız düzeltmeleri sunuyoruz.

Bu yazıda daha az bilinenleri keşfediyoruz, derinlemesine Resim dosyalarını ve JavaScript optimizasyonunu azaltmanın dışında sitenizin hızını artırabileceğiniz yollar.

Başlayalım! 🏁

Sayfa hızının e-ticaret markaları üzerindeki etkisi

Ölçeklenen bir e-ticaret markası olarak, çevrimiçi mağazanız için site hızının önemini hepiniz biliyorsunuz:

 • Alışveriş yapanların %53’ü, yükleme süresi yavaş olan bir siteyle karşılaşmanın, geri dönme olasılığının düşük olduğunu söylüyor;
 • İki saniye veya daha kısa sürede yüklenen mobil sitelerin %15 daha yüksek dönüşüm oranı yavaş yükleme süreleri olanlara göre;
 • Bir sitede olumsuz deneyim yaşayan müşteriler %62 daha az olasılık tasarımınız ne kadar çarpıcı olursa olsun, gelecekte o markayla alışveriş yapmak

Gecikme nedeniyle geri dönen müşterilerin yanı sıra, Yavaş bir web sitesi reklam maliyetlerinizi artırır. Google, “açılış sayfası deneyiminin” ve “beklenen TO”nun iki Kalite Puanı bileşeni onları oluşturan Reklam Kalitesi standartları.

Dolayısıyla, sitenizin çok yavaş olması durumunda yalnızca mağazanızın geliri etkilenmez, aynı zamanda pazarlama bütçeniz ve ücretli ve organik arama sonuçlarında görünme yeteneğiniz de etkilenir. Kısaca: site hızı ve performansı konu.

E-ticaret sitesi hızını hangi faktörler etkiler?

Sitenizin hız sorunlarını teşhis etmeye veya çözmeye yardımcı olmak için, bir e-ticaret sitesinin hız sorunlarına duyarlı olmasına neyin sebep olduğunu bilmek yararlı olacaktır:

 • Birçok üçüncü taraf uygulamasını yükleme: Pek çok satıcının, hayal ettikleri e-ticaret deneyimini oluşturmak için birkaç üçüncü taraf uygulaması eklemesi gerekiyor. Ancak çoğu zaman bunun kod şişkinliği şeklinde bir bedeli vardır. Üçüncü taraf uygulamalar genellikle büyük yavaşlamalara neden olur (hatta geliştirmek site performansı… ironik bir şekilde). Bu, özellikle çok sayıda uygulama ve geçici çözüme dayanabilen özel e-ticaret temalarına sahip satıcılar için yaygındır.
 • Önbellek sorunları: Önbelleğe almak site hızını artırmak için harika bir tekniktir ancak aynı zamanda hız sorunlarına da neden olabilir. Siteniz önbelleğe alınmış sayfalar sunmuyorsa sunucunuz aşırı yüklenebilir.
 • Barındırma: Tüm web sitesi barındırıcıları eşit yaratılmamıştır. Ana makinenizin güvenilir olduğundan ve ihtiyaçlarınız için yeterli depolama alanına sahip olduğundan emin olun.
Tavsiye Edilen:  E-ticaret SEO için 5 harika blog içeriği örneği

#cta-visual-fe#Işık hızında olacak şekilde tasarlanmış bir e-ticaret deneyimiShogun Frontend aracılığıyla PWA teknolojisi ile mağazanızı son derece hızlı, uygulama benzeri bir deneyime dönüştürürsünüz. Daha fazla bilgi edin

Site hızınızı artırmanın 8 gelişmiş yolu

Çoğu site hızı sorununun nedeni yukarıdaki faktörlerden birine dayanabilir, ancak sitenizin yavaş yükleme süreleriyle karşı karşıya kalmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenle arka cebinizde çeşitli site hızı düzeltmelerinin bulunması önemlidir.

#cta-paragraph-fe#Shopify dışı derlemenizde yavaş yükleme süreleri yaşıyorsanız Magento ve BigCommerce kontrol listelerimize göz atın.

Site hızınızı artırabileceğiniz pek de bariz olmayan sekiz yola bakalım.

1. Partytown gibi açık kaynaklı tembel yüklü bir kütüphaneyi düşünün

Hız sorunları genellikle bir e-ticaret sitesinin kod düzeyinde bulunur. Sitenize piksel izleyicileri, widget’ları ve daha fazlasını eklemek için gereken komut dosyalarının yanı sıra göz alıcı görseller de site performansını düşürür çok fazla.

Olanlar şu: Bahsedilen piksel izleyiciler ve widget’lar için kullanılan üçüncü taraf komut dosyaları, tarayıcının ana iş parçacığı için web sitenizin kendi JavaScript koduyla savaşır ve bu da sayfanın yavaşlamasına neden olur.

Partytown gibi yavaş yüklenen kitaplıklar, bu üçüncü taraf komut dosyalarını boşaltmanıza olanak tanır. web çalışanlarıarka plan iş parçacıklarında çalışır.

(Resim Kaynağı)

Web çalışanları ana tarayıcı iş parçacığıyla eş zamanlı olmayan bir şekilde iletişim kurar, böylece web sitenizin kodunun 1 numaralı yer için mücadele etmesine gerek kalmaz. Başka bir deyişle,arka planda üçüncü taraf komut dosyası işleme gerçekleşebilirve web sitenizin ana işlevlerine müdahale etmezharici komut dosyalarının site hızı üzerindeki olumsuz etkisini azaltır.

2. Shopify satıcıları: Liquid döngülerinizi değerlendirin

Mağazanız Shopify’da çalışıyorsa, ürünlerinize özellikle dikkat etmek isteyeceksiniz. döngü yinelemesi—veya sisteminiz fiyat gibi bir koşulu ararken koleksiyondaki her ürünü döngüye aldığında.

Tavsiye Edilen:  Programlama için Dış Kaynak Kullanımı
(Resim Kaynağı)

Örneğin, sitenizdeki bir koleksiyon sayfası alışveriş yapanların renklere göre göz atmasına izin veriyorsa kod döngüye girecek Her varyant (ve Her o renge bağlı görüntüleri oluşturmadan önce ilk önce görüntü).

Döngü zaman aldığından, bu özellikle geniş ürün kataloglarına sahip markalar için bir sorundur.

Bunu düzeltmek ve site performansını artırmak için, Tema kodunuz boyunca aynı bilgileri (renk gibi) arayan Liquid forloop örneklerini arayın ve kopyaları kaldırın. Yinelenenleri kaldırmak sitenizin hızını artıracaktır.

3. Daha hızlı yükleme süreleri için ön bağlantı ekleyin

Siteniz çalışıyor en çok Alışveriş yapanlar alışveriş yaparken; DNS aramaları ve yönlendirmeleri yapmak gibi. Bu nedenle siteniz yavaş görünebilir.

Sitenizin sunucu bağlantısı kurması için gereken süreyi hızlandırmak çok yardımcı olabilir.

Bu, bir ekleme yapılarak yapılır. ön bağlantı(). Ön bağlantılar, tarayıcınıza mağazanızın başka bir kaynakla önceden bağlantı kurmayı planladığını bildirir ve bu da sunucu kurma işlemini daha erken başlatır.

Bu, farklı teknoloji yığınları için farklı şekilde yapıldığından, bu konuda yardımcı olmak için geliştirici ekibinizle bağlantı kurun.

4. Sitenizi tembel olarak yükleyin

Yavaş yüklenme yalnızca yükleme anlamına gelir gerekli sitenizin bazı bölümlerini aynı anda ve geri kalan bölümlerin yüklenmesini ihtiyaç duyulana kadar geciktirebilirsiniz.

Alışveriş yapanlar, talep edene kadar (örneğin, kaydırmaya devam ettiklerinde) sitenizin yalnızca önemli kısımlarını (ana sayfanızdaki ekranın üst kısmındakiler gibi) görürler.

Tembel yüklemenin en büyük avantajı, müşterilerinizin asla göremeyeceği içeriği yükleyen veri, işlem süresi ve diğer sistem kaynaklarının israfını azaltmaktır.

Bir müşterinin bir ürün sayfasına tıkladığını ve anında ödeme sayfasına gittiğini, ürün incelemelerinin, marka görsellerinin ve diğer sayfa varlıklarının gereksiz yere yüklendiğini varsayalım. Bu yavaş site hızına katkıda bulunur.

Bu güzel tembel yük örneğini şuradan alın: Bite Diş Macunu Bite:

Tavsiye Edilen:  Google Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Kaydırdıkça sayfanın geri kalanının yüklenmeye başladığını görebilirsiniz.

Siz kaydırdıkça resimler tamamen yüklenir.

Tembel yüklemeyi nereye eklemelisiniz? KURU Footwear Başkanı ve Entegratörü Sean McGinnis şunları söylüyor:

“Mantıklı olan her yerde, özellikle de genellikle ekranın çok altında kalan ürün incelemeleri gibi bölümlerde yavaş yüklemeyi düşünün.”

Genel bir kural olarak, site içeriği uzunsa ve birkaç bölüm içeriyorsa, tembel yükleme, müşterilerin yüksek performanslı bir deneyim algılamasını sağlamak için e-ticaret web ekibinizle birlikte uygulamak için harika bir şey olabilir.

#cta-visual-fe#Hız için tasarlanmış bir e-ticaret mağazasıHepsi bir arada e-ticaret platformu Shogun Frontend ile rakipsiz site hızına ulaşın. Daha fazla bilgi edin

5. Tüm web ekibinizle açık ve sık iletişim kurun

Ekibinizin büyüklüğü ne olursa olsun, markanız büyüdükçe bir noktada e-ticaret sitenizde birden fazla kişinin çalışması muhtemeldir.

Bu nedenle iletişim hatlarını açık tutmak kritik önem taşıyor. Bu, yalnızca sitede olup bitenler (güncellemeler ve değişiklikler gibi) konusunda herkesin aynı fikirde olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kimsenin kazara başka bir ekip üyesinin performans çalışmasını geri almamasını da sağlar.

Tasarım ajansı Form Factory’nin kurucu ortağı Duncan Fairly şunları paylaşıyor:

“Hızlı e-ticaret siteleri, ön uç özellikleri ve yetenekleri oluşturmak için bütünsel bir yaklaşım gerektirir. Bir şirketin operasyonları ve pazarlamayı yürüten ayrı ekipleri varsa, bir ekibin optimizasyon çabalarının başka bir ekibin eklenmesiyle boşa çıkmamasını sağlamak için yakın iletişimi sürdürmeleri gerekir.”

Sitede hangi değişikliklerin olduğu, güncellemeleri paylaşmaktan kimin sorumlu olduğu ve bunların ne zaman gerçekleşeceği konusunda ekibinizi düzenli olarak bilgilendirme alışkanlığı edinin.

Bir web sitesi güncelleme günlüğü, ekibinizin bu iletişimi yönetmesine yardımcı olabilir. Günlüğünüze aşağıdakiler için sütunlar ekleyin:

 • Güncelleme sahibi (güncellemeyi kim yapıyor)
 • Tarih (güncellemenin gerçekleştiği tarih)
 • Öncelik (bunun şimdi mi olması gerekiyor yoksa bekleyebilir mi?)
 • Durum (bu güncelleme tamamlandı mı veya engelleyiciler var mı?)
 • Notlar (bağlam eklemenin, ayrıntıları paylaşmanın ve ekibinizi aynı fikirde tutmanın harika bir yolu)

İster Notion ister Google E-Tablolar kullanıyor olun, tüm ekibinizin şeffaflık konusunda yardıma erişebildiğinden emin olun.

6. Bağımsız bir site hızı danışmanı tutmayı düşünün

E-ticaret deneyiminize çok yakınsınız; bu sizin gururunuz ve neşeniz! Ancak bazen uzaklaştırmak ve olayları başka bir mercekten görmek zor olabilir.

Bağımsız web sitesi hızı ve performans danışmanı gibi dışarıdan uzman yardımı alabileceğiniz yer burasıdır Erwin Hofman.

Erwin aşağıdaki gibi hizmetler sunmaktadır:

 • Hızlı sayfa taraması/danışma
 • Sayfa hızı denetimi
 • Sayfa hızı eğitimi

Erwin’de ayrıca sitenizin performansını test etmenize ve yalnızca sitenizin Core Web Vital standartlarını geçip geçmediğini değil, aynı zamanda site hızı sorunları nedeniyle ayda potansiyel olarak ne kadar para kaybettiğinizi görmenize olanak tanıyan bir e-ticaret yatırım getirisi hesaplayıcısı da vardır.

(Resim Kaynağı)

Dışarıdan bir bakış açısı, sitenizin sorunlarını yeni bir şekilde görmenize ve ilerlemenin en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olabilir.

7. İşlevsellik amacıyla eklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan haberdar olun

Uygulamalar, e-ticaret deneyimini kişiselleştirmenin güçlü bir yoludur ancak bunların ağır bir bedeli vardır. Kod şişkinliği, sitenizin geneline aşırı kod yerleştirildiğinde meydana gelir ve sitenin yavaşlamasına neden olur.

Bunu vaat eden uygulamalar bile geliştirmek site hızınız amacın tersi bir etki yaratabilir.

Form Factory’den Duncan, çoğu zaman bir e-ticaret sitesindeki performans sorunlarının ardındaki ana suçlunun üçüncü taraf uygulamaları olduğunu söylüyor:

“Deneyimlerimize göre performans düşüşü neredeyse her zaman şirketler sitelerine önemli üçüncü taraf uygulamaları eklediğinde ortaya çıkıyor. Dikkatli bir şekilde düşünmeden bu araçlardan çok fazla sayıda eklerseniz, ön uç çerçevenizin sağladığı performansınızı çıkmaza sokmak kolaydır.”

Ortalama bir Shopify mağazasının altı üçüncü taraf uygulaması kuruldu, ancak PlayBetter.com gibi olgunluk eğrisinde temalarını aşan bazı markaların sayısı 30’un üzerinde.

Peki bunu nasıl düzeltirsiniz?

Üçüncü taraf uygulamalarınızı temel unsurlar açısından denetleyin ve artık kullanmadıklarınızı kaldırın. Bir uygulamayı kaldırdığınızdan emin olun. tüm kod kaldırıldı Bununla birlikte. Bazen kod oyalanmayı sever!

8. Hepsi bir arada Ön Uç Platformu aracılığıyla PWA teknolojisinin avantajlarından yararlanın

Bazen deneyebileceğiniz tüm hız düzeltmeleri, e-ticaret deneyiminizi ancak bu noktaya kadar getirebilir. Temel üçüncü taraf uygulamalarının ve zengin görsellerin optimize edilmesi yardımcı olur… ancak bir dereceye kadar. Manuel, küçük düzeltmelerin getirileri azalıyor.

Yaygın hız düzeltmeleriyle duvara çarptığınızda, bu, sitenizin temel site mimarisi veya üzerinde çalıştığı teknoloji ile dönüşümlerini düşünmeye başlayabileceğiniz zamandır..

Örneğin, aşamalı web uygulamaları (PWA’lar), HTTPS (tarayıcıda) üzerinden sunulan web siteleridir. Ancak geleneksel web sitelerinin aksine, her tıklamadan sonra tamamen yeniden yüklenmezler. Bunun yerine, sayfanın değişmesi gereken bölümlerini değiştirirler (bu konuda cerrahidirler) ve sayfalar arasındaki tıklamaların anında hissettirilmesini sağlarlar.

Birçok ölçeklendirme markası, Shogun Frontend gibi hepsi bir arada Frontend Platformları aracılığıyla rakipsiz site hızı elde etmek için PWA’lara yöneliyor. Shogun Frontend, büyüyen markaların aşağıdaki avantajlardan yararlanmasına olanak tanır: kafasız ticaret (hız ve toplam vitrin kontrolü) PWA teknolojisi aracılığıyla. Bu, genellikle kendi başsız teknoloji yığınınızı ve birçok bileşeni bir araya getirme zorunluluğuyla ilişkili maliyet, karmaşıklık ve birden fazla satıcı olmadan.

Örneğin, prestijli cilt bakımı markası TULA Skincare, Shogun Frontend destekli e-ticaret sitesini başlattıktan sonra site hızını %35 artırdı. PWA olarak çıktı verir ve son derece hızlıdır; dönüşümleri teşvik eder.

Shogun Frontend gibi hepsi bir arada ön uç platformları, gelişen markaların esneklik ve mevcut en iyi teknolojiyle e-ticaret deneyimlerini geleceğe hazırlamasına yardımcı olur.

Unutmayın: hız çözümleri tek seferlik çözümler değildir; sürekli bir optimizasyondur

Sitenizi hız açısından optimize etmek, sık sık site testi ve işlem yapılmasını gerektirir. Siteniz geliştikçe performansı artırma ihtiyaçlarınız da değişecektir.

Markanızın büyümesinin bir aşamasında siteniz için işe yarayan şey, bir sonraki aşamada işe yaramayabilir.

İşte o zaman, hız ayarlamaları için gelişmiş düzeltmelerin ötesine geçerek müşteri deneyiminizi güçlendiren temel teknolojiye geçmeyi düşünebilirsiniz.

#cta-visual-fe#Hız için tasarlanmış bir e-ticaret mağazasıHepsi bir arada e-ticaret platformu Shogun Frontend ile rakipsiz site hızına ulaşın. Daha fazla bilgi edin