Bu İpuçlarıyla Ürünleri BigCommerce Mağazasına Kolayca Aktarın

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bu İpuçlarıyla Ürünleri BigCommerce Mağazasına Kolayca Aktarın

BigCommerce mağazanıza bir ürün eklemek için ürüne bir ad, fiyat ve kategori (veya birden fazla kategori) atamanız gerekir. Açıklama, resimler, özel hediye paketleme seçenekleri vb. gibi ek bilgiler de eklemek isteyebilirsiniz.

Özellikle envanteriniz genişse, her bir ürününüzün “Ürün Bilgileri” sayfasına bu bilgileri manuel olarak girmek çok zaman alabilir.

Bunun yerine, bir e-tablo yükleyerek ürün eklemenizi ve güncellemenizi sağlayan BigCommerce Ürünleri İçe Aktarma özelliğinden yararlanmalısınız. Ürün bilgilerinizi tek bir e-tabloda yönetmek bu süreci çok daha kolaylaştırır.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Elektronik Tablonuzu Ayarlama

E-tablonuzu ayarlamak için Microsoft Excel veya Google E-Tablolar gibi CSV dosyaları oluşturmanıza olanak tanıyan bir programa erişmeniz gerekir.

E-tablonuzu biçimlendirirken, ilk satırdaki hücreler sütun başlıkları olarak görev yapacak ve her sütun, ürünlerinizle ilgili bir bilgiye karşılık gelecektir.

Aşağıdaki sütun başlıkları gereklidir:

 • Ürün Adı: Ürünün adı. İki ürün aynı adı paylaşamaz.
 • Kategori: Ürünün ait olduğu kategori ve alt kategorilerdir. Kategorileri ayırmak için noktalı virgül, alt kategorileri belirtmek için eğik çizgi kullanın. Örneğin, bir yemek hazırlama masası “Mutfak” kategorisine ve “Mobilya” kategorisi içindeki “Masalar” alt kategorisine ait olabilir. Bu “Mutfak;Mobilya/Masalar” şeklinde yazılır.
 • Fiyat: Ürünün taban fiyatıdır. Bu sütunda yalnızca sayıları kullanın (“19,99$” yerine “19,99” yazın).
 • Ağırlık: Ürünün ağırlığıdır. Fiyat alanında olduğu gibi bu sütunda da yalnızca rakam kullanın (“2 lb.” yerine “2” yazın).
 • Envanter Değerini Takip Et: Ürün için envanter takibinin etkin mi yoksa devre dışı mı olduğunu belirler. “Hiçbiri” (bu, izlemeyi tamamen devre dışı bırakır), “ürüne göre” (envanter ürün düzeyinde izlenebilir) veya “seçeneklere göre” (envanter SKU tarafından takip edilebilir) girin.

Diğer önemli alanlar şunlardır:

 • Ürün Kimliği: Ürün için sistem tarafından oluşturulan tanımlayıcı. Bu sütun, mevcut ürünleri güncellerken gereklidir, ancak yeni ürünler eklerken boş olmalıdır.
 • Ürün Tipi: Ürünün fiziksel mi yoksa dijital mi olduğunu belirler. Bu sütuna fiziksel ürünler için “P”, dijital ürünler için “D” girin.
 • Öğe Türü: BigCommerce öğe türü için üç seçeneğiniz “Ürün”, “SKU” ve “Kural”dır. Bu, ürünleriniz için seçenekleri ve kuralları ayarlamak için kullanılır.
 • Satın Alımlara İzin Verilsin mi?: Ürünün çevrimiçi vitrininizden satın alınıp alınamayacağını belirler. Satın almaları ve ön siparişleri etkinleştirmek için “Y” veya satın almaları ve ön siparişleri devre dışı bırakmak için “N” girin.
 • Marka Adı: Ürünün markasıdır.
 • Açıklama: Ürünün açıklaması.
 • Sabit Nakliye Maliyeti: Bir birim ürünün nakliyesinin maliyeti. Tekrar ediyorum, yalnızca sayıları kullanın.
 • Ücretsiz Kargo: Ürün için ücretsiz kargonun etkinleştirilip etkinleştirilmediğini belirler. Ücretsiz gönderimi etkinleştirmek için “Y” veya devre dışı bırakmak için “N” girin.
 • Mevcut Stok Düzeyi: Ürünün şu anda stokta bulunan birimlerinin sayısı; bu yalnızca envanteri takip ediyorsanız geçerlidir.
 • Ürün URL’si: Ürün sayfasının URL’si. Varsayılan olarak bu ürünün adı olacaktır. URL’yi özelleştirmek isterseniz eğik çizgi içine alın ve kelimeleri ayırmak için boşluk yerine kısa çizgi kullanın (örneğin, çelik yemek hazırlama tablosunun URL’si “/çelik-yemek-hazırlık-tablosu/” olarak yazılabilir) ).

Size üçüncü taraf bir distribütör tarafından sağlanan bir e-tabloyu içe aktarıyorsanız BigCommerce formatıyla eşleşmesi pek olası değildir.

Bu durumda endişelenmeyin; sütun başlıklarının BigCommerce’in aradığıyla tamamen aynı olması için e-tabloyu düzenlemenize gerek yoktur. Bu bir seçenek olsa da, içe aktarma işlemi sırasında e-tablonuzdaki sütun başlıklarının her birinin hangi ürün bilgisi alanına karşılık geleceğini seçmenize olanak tanıyan bir “Alanları Eşleştir” adımı da vardır.

Dosya boyutu sınırının 512 MB olduğunu unutmayın. E-tablonuz bundan daha büyükse, onu birden fazla e-tabloya bölmeniz ve bunları mağazanızın sunucusuna yüklemeniz gerekir. WebDAV.

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri, e-tablo programınızın SKU’lar ve takip numaraları gibi uzun sayıları bilimsel gösterime dönüştürüyor olabilmesidir. Programınız da otomatik olarak baştaki sıfırları kaldırıyor olabilir. Bunu düzeltmek için programınızda “Sayı” adlı bir biçimlendirme ayarı arayın ve bunu “Metin” olarak ayarlayın (Excel’de bu ayar, araç çubuğunun “Giriş” bölümündedir ve Google E-Tablolar’da bunu şurada bulabilirsiniz: “Biçim” açılır menüsü).

İndirmelisiniz BigCommerce tarafından sağlanan örnek şablon e-tablonuzun başlangıç ​​noktası olarak. Bu aynı zamanda size bu kılavuzda yer almayan birçok sütun başlığı seçeneğini de tanıtacaktır.

Ürünleri BigCommerce Mağazanıza Aktarma

E-tablonuzu yüklemek ve ürünlerinizi içe aktarmak için şu adımları izleyin:

1. Mağazanıza erişmek için BigCommerce oturum açma bilgilerinizi kullanın ve ardından “Ürünler”i seçin.

2. “İçe Aktar”ı seçin.

3. İçe aktarma sayfasındaki ayarları yapın:

 • Dosya ‘Toplu Düzenleme’ şablonu kullanılarak dışa aktarıldı: Bu ayar, orijinal olarak BigCommerce’den dışa aktarılan bir e-tabloyu yüklediğinizde veya e-tablonuzu yukarıda bağladığımız şablonu kullanarak oluşturduğunuzda kullanılır. “Alanları Eşleştir” adımını atlamanızı sağlar.
 • Mevcut ürünlerin üzerine yaz: Mevcut ürün bilgilerini, yüklediğiniz ürün bilgileriyle değiştirir.
 • Mevcut görselleri sil/Mevcut indirmeleri sil: Mevcut ürün görsellerinizi ve diğer ürün dosyalarınızı kalıcı olarak siler. Bu değişiklikleri geri almanın bir yolu olmadığından bu ayara dikkat etmelisiniz.
 • Ürün kategorilerini CSV dosyasından silin: E-tablonuzda listelenen kategorileri siler ve BigCommerce’in her ürünün ait olduğu kategorileri otomatik olarak algılamasına olanak tanır.
 • İçe aktarma sırasında boş değerleri yoksay: Bu ayar etkinleştirildiğinde BigCommerce, e-tablonuzdaki tüm boş hücreleri yok sayar. Devre dışı bırakıldığında, boş hücreler bu alanlardaki mevcut bilgileri siler. Bu seçeneği etkinleştirmeniz önemle tavsiye edilir. Aksi takdirde, mağazanızdan birçok bilgiyi yanlışlıkla silme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
 • Varsayılan Seçenek Türü: Tercih ettiğiniz ürün seçeneği türünü e-tablonuzda belirtmediyseniz bunu buradan yapabilirsiniz. “Onay Kutusu”, “Çoktan seçmeli (radyo)”, “Çoktan seçmeli (dikdörtgen)”, “Çoktan seçmeli (seç)”, “Ürün Seçim Listesi”, “Resimli Ürün Seçim Listesi” ve “Renk Örneği” arasından seçim yapın ”.
 • Dosya başlıklar içeriyor: E-tablonuzun ilk satırı sütun başlıkları olarak biçimlendirilmiş mi? Genel olarak bu seçeneği etkinleştirmeniz gerekir.
 • Alan Ayırıcı: E-tablonuzda alanları ayırmak için hangi karakter kullanılıyor? Varsayılan ayar virgül kullanmaktır.
 • Alan Muhafazası: E-tablonuzda alanları kapatmak için hangi karakter kullanılıyor? Varsayılan ayar tırnak işaretleri kullanmaktır.

4. “Dosya Seç”i seçin ve CSV dosyanızı yükleyin.

5. “İleri”yi seçin.

6. Ürün bilgisi alanlarını e-tablonuzdaki sütun başlıklarıyla eşleştirin. İşiniz bittiğinde “İleri”yi seçin.

7. “İçe Aktarmayı Başlat”ı seçin.

8. İçe aktarma tamamlandıktan sonra, kaç ürünün başarıyla içe aktarıldığını/güncellendiğini, e-tabloda kaç ürünün kopyalandığını, kaç ürünün içe aktarılamayacağını ve kaç ürünün yalnızca içe aktarıldığını kapsayan bir özet sunulacaktır. kısmen ithal edilmiştir.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Ürün Resimlerini İçe Aktarma

Bu özellik sayesinde ürün görsellerini BigCommerce’e de aktarabilirsiniz.

Görüntülerin içe aktarılmasında aşağıdaki kısıtlamalar geçerlidir:

 • Resim dosyasının adında özel karakterler veya boşluklar bulunmamalıdır (başka bir deyişle yalnızca harflere, rakamlara, tirelere ve alt çizgilere izin verilir).
 • Dosya türü JPG/JPEG, GIF veya PNG olmalıdır. TIFF, BMP ve PDF dosya türlerine izin verilmez.

BigCommerce, resimlerinizin boyutları olarak 1280 x 1280 pikseli önerir. Bu nispeten büyük görüntü boyutu idealdir çünkü orijinal görüntü, küçük resimler ve diğer görüntüler oluşturmak için kullanılacaktır.

Görüntüleri yüklemenin iki yolu vardır:

 • Görselleri mağazanızın sunucusuna yükleme

Resim URL’lerini Yükleme

Resminiz zaten internette bir yerde barındırılıyorsa, resmin URL’sini e-tablonuza girmeniz yeterlidir. BigCommerce tarafından sağlanan şablonda “Ürün Resim Dosyası – 1” sütun başlığının altına girecektir.

Ürün için yüklemek istediğiniz başka bir görsel varsa “Ürün Resim Dosyası – 2” sütunu da bulunmaktadır ve bunun üzerine eklemek istediğiniz her görsel için ek sütunlar oluşturabilirsiniz (yüklenen üçüncü görselin sütunu). görselin başlığı “Ürün Görsel Dosyası – 3”, yüklenen dördüncü görselin sütunu ise “Ürün Görsel Dosyası – 4” başlıklı olmalıdır vb.).

Bir görsel için yeni bir sütun başlığı oluştururken ürünün kimliği ve açıklamasıyla eşleşen sütun başlıkları oluşturmanız gerekir. Örneğin, bir ürünün üçüncü görseli şu üç sütun başlığına ihtiyaç duyacaktır:

 • Ürün Resim Kimliği – 3
 • Ürün Resim Dosyası – 3
 • Ürün Resmi Açıklaması – 3

Ürün Resim Kimliği, BigCommerce tarafından otomatik olarak oluşturulduğu için Ürün Kimliğine benzer. Mevcut ürünleri güncelliyorsanız bunun dahil edilmesi gerekir. Yeni ürünler yüklüyorsanız boş olmalıdır.

Görselleri Mağazanızın Sunucusuna Yükleme

Başka bir yerde barındırılan bir görsele bağlantı vermek yerine WebDAV ile görselleri doğrudan BigCommerce mağazanızın sunucusuna yükleyebilirsiniz.

Sunucunuza erişmek için BigCommerce kontrol panelinizden “Sunucu Ayarları” > “Dosya Erişimi (WebDAV)” seçeneğine gidin. “product_images” klasörünü açın, ardından “import” alt klasörünü açın. Burası görsel dosyalarını yerel bilgisayar depolama alanınızdan çevrimiçi mağazanıza sürükleyip bırakacağınız yerdir.

Resim dosyalarınız “içe aktarma” klasörüne yüklendikten sonra e-tablonuza gidin. “Ürün Resim Dosyası” sütununa veya sütunlarına dosyaların adlarını girin (ikiden fazla resim dosyanız varsa yeni “Ürün Resim Kimliği”, “Ürün Resim Dosyası” ve “Ürün Resim Dosyası” oluşturmanız gerekeceğini unutmayın. E-tablonuzdaki ilk iki üründen sonraki her ürün için Resim Açıklaması” sütunları).

WebDAV büyük/küçük harfe duyarlı olduğundan e-tablonuzdaki dosya adlarının tam olarak eşleşmesi gerekir.

Ürün Seçeneklerini İçe Aktarma

Ürünlerinize ilişkin seçenekleri (örneğin, müşterinin seçebileceği bir giysi için mevcut olan farklı bedenler) içe aktarmak için bir e-tablo da kullanabilirsiniz.

Öncelikle opsiyon ekleyeceğiniz ürünleri dışa aktarmanız gerekiyor. Bu sürece daha fazla dahil olduğunuzda herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, değişiklik yapmadan önce bu dışa aktarmanın bir kopyasını kaydetmelisiniz.

Dışa aktarılan e-tabloda, eklemek istediğiniz her seçenek için ürünün altına yeni bir satır ekleyin. Bir cekete “Small”, “Medium” ve “Large” bedenleri eklediğinizi varsayalım. Bu durumda ceket ürününe ait satırın altına üç yeni satır eklemeniz gerekecektir.

Bu seçenek satırları için adreslemeniz gereken beş sütun başlığı vardır:

 • Öğe Türü: “SKU”yu girin.
 • Ürün Kimliği: Bunun boş olduğundan emin olun.
 • Ürün Adı: Kullanmak istediğiniz seçenek türünü ve biçimini belirtmek için burada kullanmanız gereken bir kod türü vardır. Daha fazla bilgi için BigCommerce yardım merkezi sayfasına bakın. Ürün Seçeneklerini İçe Aktarma. Bu örnekte çoktan seçmeli açılır menü biçimini kullanacağız.
 • Seçenek Kümesi: Eklemekte olduğunuz seçenekler kümesi için bir ad girin (örneğin, “Kıyafet”).
 • Ürün Kodu/SKU: Seçeneğe ilişkin benzersiz ürün kodu. Bunları manuel olarak oluşturabilir veya Otomatik SKU Oluşturucu aracı SKU oluşturma sürecini otomatikleştirmek için.

Nihai sonuç şöyle görünecektir:

Birden Fazla Mağazaya Ürün Aktarılıyor mu? Zaman Kazanmak İçin Shogun’u Kullanın

Envanteriniz için birden fazla çevrimiçi vitrini yönetmek, web tasarımınızı ve pazarlama dilinizi farklı niş kitlelere göre uyarlamanıza olanak tanır.

Shogun sayfa oluşturucu uygulaması, mağazanız için özel açılış sayfaları, ürün sayfaları ve blog gönderileri oluşturmayı kolaylaştırır ve ayrıca zamandan tasarruf etmek için içeriği bir mağazadan diğerine anında kopyalama olanağı sağlayan bir Senkronizasyon özelliğine de sahiptir.

Senkronizasyon özelliğinin yardımıyla yeni içerik oluşturmak, müşterilerinizle etkileşimde bulunmak ve mağazanızın başarılı olması için yapmanız gereken diğer her şeyi yapmak için daha fazla zamanınız olacak.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Tavsiye Edilen:  Rozmiar obrazu reklamy na Facebooku w 2023 r.: ostateczny przewodnik po rozmiarach