Bu Kesinti Zamanında E-Ticaret Markanızı Uyarlayın

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bu Kesinti Zamanında E-Ticaret Markanızı Uyarlayın

Tüketiciler ise vardı Geçen yıl çevrimiçi alışveriş yapmak istiyorlarsa bu yıl yapmıyorlar; yani çevrimiçi kalmaları ve mağazanızdan ürün satın almaları için iyi bir nedene ihtiyacınız var. Mastercard Baş Ekonomisti Bricklin Dwyer, 900 dolarlık parayı paylaştı. milyar pandemiden kaynaklanan ekstra dijital harcamaların %20-30 arasında olması bekleniyor önümüzdeki birkaç yıl boyunca devam edecek. Bu patlayıcı büyüme mağazanız için iyidir ancak bir zorluğu da beraberinde getirir: rekabet.

İşler dönüşmeye ve değişmeye devam ettikçe markanızın rekabet üstünlüğünü koruması gerekiyor; bu nedenle, yüz yüze perakende satışlara dönüş sırasında neler bekleyebileceğinizi, hangi trendlerin devam edeceğini ve bunu nasıl yapacağınıza dair tavsiyeleri görmek için e-ticaret alanındaki uzmanlarla konuştuk. uyum sağlayabilir.

E-ticaret nasıl gelişmeye devam ediyor?

Konuştuğumuz uzmanlar, SMS pazarlamasından başsız ticarete kadar 2020’de ve 2021’in başlarında işlerin nasıl değiştiğini gördüklerini anlattı.

Müşteri hizmetleri için yeni bir bar var

COVID’in başlangıcından bu yana işletmeler destek talepleri gördü %20 oranında artmak. Ve göre Chris Lavoiekıdemli teknoloji iş ortağı yöneticisi Gorgias“Birçok markanın destek taleplerindeki bu akına hazırlıksız olması, müşterileri tatminsiz bıraktı.”

Memnun olmayan müşterilerin Artık belirli bir işletmeden alışveriş yapmama şansı %58Markaların çevrimiçi müşteri hizmetleri seçeneklerini güçlendirmesi gerekiyordu. Lavoie’nin dediği gibi, “Gorgias gibi destek teknolojilerinin büyük oranda benimsendiğine tanık olduk [an integrated help desk for ecommerce], daha da önemlisi ölçeklendirmek için tasarlandı.” Pandemi boyunca bunu söyledi.markalar, sosyal medya da dahil olmak üzere tüm kanallarda yardıma hazır olmanın daha fazla yolunu aradı yalnızca standart e-posta veya sohbet yerine.

İleriye dönük olarak, yüz yüze perakende satışlara dönüş olsa bile şirketlerin kanallar arası desteklerini artırmaya devam edeceklerini söylüyor:

SMS pazarlaması daha da popüler hale geldi

Evan Romanobir teknik ortak yöneticisi DipnotShopify işletme sahiplerine yardım etmeye odaklanan bir SMS pazarlama şirketi, ekibinin SMS kullanan şirketlerin sayısında bir artış gördüğünü söylüyor. “SMS programı olmayan markalarla görüşme şansımız giderek azalıyor.”

Buna göre Zipkırbaç, İşletmelerin %70’i artık müşterilere ulaşmak için mesajlaşmayı kullanıyor.pandemi öncesine göre %3 arttı. Bu %3’lük artışın, %34’ü doğrudan COVID’in bir sonucu olarak SMS pazarlamasını kullanmaya başladı. Romano, işler açılmaya başladıkça markaların belirli telefonları ilgili fırsatlarla hedeflemek için kişinin coğrafi konumu ve kişisel perakende varlığı gibi müşteri verilerini kullandığını söyledi.

Tavsiye Edilen:  E-Ticaret İşinizi Fiverr'dan Dış Kaynak Kullanımıyla Nasıl Büyütürsünüz?

Evan’ın ilerleyen markalara tavsiyesi nedir? Kişiliğinizi gösterin ve SMS ile başka biriyle konuşuyormuş gibi konuşun. Her zaman indirim patlamaları kullanmak yerine kısa mesajlarınızı ilişkilendirilebilir hale getirmeyi hedefleyin.

Potansiyel müşteriler e-postaları açtı Daha

Buna göre Omnisend, e-postaların açılma oranı 2020’de yıldan yıla %30’un üzerinde arttı. Bu sayının 2021 ve sonrasında da yüksek kalması bekleniyor. Daha yüksek açılma oranlarının bir nedeni şu olabilir:işletmeler daha az e-posta gönderdi.

Ancak ileriye yönelik bir sinyal olarak açık oranlara güvenme konusunda çekinceler var. İle konuşurkenVal Geisleryaklaşan Xperience Commerce’imizde bir konuşmacı ve müşteri müjdecisi Klaviyodiye uyardı E-posta açma oranları hala Android ve Windows’ta görüntülenebilecek olsa da iOS 15, kullanılabilir verilerde azalmaya yol açabilecek açılma oranlarını ortadan kaldıracak.

Yine de Val şöyle diyor:

En aktif hedef kitlenizle daha fazla etkileşim kurarak, ömür boyu marka savunucuları yaratırsınız.

Başsız ticarete ilgi arttı

Başsız ticarete ilgi salgın öncesinde de mevcuttu; ancak daha fazla çevrimiçi alışveriş, bu eğilimi yalnızca hızlandırdı. Nicholas DeNittokurucu ortağı imalat, markalaşma sağlayan bir web tasarım ajansı. Bunun nedeni, başsız ilerici web uygulamalarının benzersiz site hızına izin vermesi ve markaların, geleneksel e-ticaret platformlarında mevcut olan kullanıma hazır temaların çoğundan çok daha fazla özelleştirme elde etmesine yardımcı olmasıdır.

Başsız ticaret, e-ticaret sitenizin ön ucunu güçlendirmek için arka uç için kullandığınız teknolojiye kıyasla ayrı bir teknoloji parçası kullanmak anlamına gelir.

DeNitto, markanın mevcut arka uç kurulumlarıyla eşleşecek daha esnek ön uçlara veya sunum katmanlarına olan ilgisi üzerine talebin arttığını doğruladı. Özellikle 2021’in başından bu yana ilginin arttığını söyledi:

“Yıl başından itibaren [site] Hız, SEO sıralamanızda daha da önemli bir faktör haline geldi, bu yüzden akla gelen başka bir faktör de bu [for ecommerce sites].”

DeNitto, başsızlığa yönelik eğilimin devam etmesini bekliyor:

#cta-mini-fe#Başsız bir arayüzün size uygun olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Bu teknolojiyi çalışırken görün.Demo isteyin

Tavsiye Edilen:  Google Ads e-Ticaret Kampanyalarınızı Karlı Bir Şekilde Büyütmenin 16 Güçlü Yolu

COVID azaldıkça rekabet devam ediyor

Bu yılın başlarında Shogun’daki orijinal araştırmamız şunu buldu: Tüketicilerin %51’iartık pandemi öncesine göre daha fazla internetten alışveriş yaptıklarını söyledi. Dahası, tüketiciler yaklaşık 900 dolar harcadımilyar 2020’de çevrimiçi olarak harcanan her 5 ABD Doları için toplamda yaklaşık 1 ABD Doları harcandı. Bu alışveriş davranışının devam etmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, çevrimiçi alışveriş artarken, Amerikalıların %37’si hâlâ doğrudan tüketiciye yönelik web siteleri yerine büyük zincir web sitelerinden alışveriş yapmayı tercih ettiklerini belirtiyor ve %22’si, yapma COVİD azalmaya devam ederken alışveriş deneyimlerinin çoğunu çevrimiçi tutmayı planlıyorlar.

Bu şu demek COVID önlemleri arttıkça e-ticaret markaları hem kişisel perakende hem de çevrimiçi rakipleriyle rekabetle karşı karşıya kalıyor. Artık ABD nüfusunun büyük bir kısmıyla tamamen aşılanmışve ABD genelindeki kısıtlamalar da yakında sona erecek veya çoktan kaldırılmışeğer rekabet avantajınızı bulamadıysanız, yakında bulmalısınız.

Rekabet avantajınızı hızlı bir şekilde başlatmak

Uzmanlarımızın yukarıda paylaştığı trendlere dayanarak mağazanızın büyümesini hızlandırmanın birkaç yolu:

Başsız ticaretin sizin için uygun olup olmadığını görün

Başsız ticaret, Shopify, BigCommerce ve diğerleri gibi platformları kullanan markalar için yüksek öncelik olmaya devam edecek. Daha esnek bir ön uç, yüksek performanslı ve göz alıcı bir siteyle müşteri dikkatini (ve dönüşümleri) hızlı bir şekilde kazanmanıza yardımcı olur. Standart mağazaların aksine, başsız PWA’lar daha hızlı yüklenir ve tasarım açısından tamamen sizin kontrolünüzdedir. olmadan hız değiş tokuşları.

Buna göre David Schripsemaperakende teknolojisi direktörü Birleştirmek:

“Son 16 aydaki tüm belirsizliklerin arasında perakendeciler için bir şey oldukça açık görünüyor: Müşteriler istiyor deneyim bir markayla.”

Başsız ticaret, alışılmışın dışında web sitelerinin bu yeteneğe sahip olamayabileceği durumlarda, bir markayla bu kişisel deneyimi (özellikle marka içi alışveriş veya görünüm ve his ile) sağlayabilir.

Schripsema, e-ticaret CMO’larına şu tavsiyelerde bulunuyor: “Biriktirilmiş bu sermayenin nereye harcanacağını seçerken, deneyim, müşterilerin öncelikler listesinde her zamankinden daha üst sıralarda yer alacak.”

#cta-mini-fe#E-ticaret deneyiminizi de kişiselleştirmek ister misiniz? Shogun Ön Ucu yardımcı olabilir.Demo rezervasyonu yapın

Müşteri hizmetleri en iyi uygulamalarını takip edin

Sorunsuz deneyimler memnun müşteriler için en iyisidir ve Lavoie’ye göre, “Markalar, gerçek anlamda sorunsuz ve olağanüstü alışveriş deneyimleri sunarak, fiziksel alışverişe yöneldiklerinde bile müşterileri kesinlikle elde tutabilirler.” Pandemiyi tüketicilerin güvenini kazanma şansı olarak gören markaların, COIVD sonrası dünyada sadık kalma konusunda bir adım önde olacağını söyledi.

Tavsiye Edilen:  2023'te E-Ticaret İçin Geniş Eşlemeli Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır?

Bir adım önde olsa da olmasa da, tüketici ilişkileri kurmaya çalışan her marka, her yer. Lavoie şunları söyledi:Modern ecomm markalarının tüketicilere başta sosyal medya olmak üzere tüm kanallarda açık iletişim hatlarıyla bağlanması gerekiyor.” Ve Zendesk de aynı fikirde; şunu buldular: Müşteri destek temsilcilerinin %70’i Müşteri sorunlarını çözmek için birden fazla iletişim hattı kullanın.

Yeniden pazarlama fırsatları için müşteri inceleme verilerini inceleyin

Müşteri incelemeleri genellikle, birinin incelemeyi nereye bıraktığına bağlı olarak e-posta, ad, satın alınan ürün, yaş, cinsiyet ve ilgi düzeyi dahil olmak üzere şirketlerin kullanabileceği çok sayıda arka uç veriyle birlikte gelir.

Lindsay Kolinskyiş ortağı pazarlama müdürü Okendoincelemelerin ve inceleme verilerinin kişiselleştirilmiş çok kanallı pazarlama için değerli olduğunu söyledi.

Pandemi öncesine göre artık daha fazla birinci taraf verisi mevcut (yorum oluşturmadaki artış sayesinde), Kolinsky bunun doğrudan tüketiciye yönelik mağazanızın tekrar ve yeni satış şansını artırmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

E-ticaretin değişen durumuna nasıl uyum sağlayacağınızı öğrenin

Sürekli gelişen salgın, insanların markalarla çevrimiçi etkileşim kurma biçimini değiştirdi ve yüz yüze alışverişin kapanmasıyla e-ticareti ileriye taşıdı. Ancak sürekli büyümeden yararlanmak için e-ticaret markalarının çevik kalması gerekiyor.

İleriye dönük olarak markalar her yönden daha fazla rekabetle karşı karşıya kalacak ve bu da farklılaşmayı 2022 için hayati hale getirecek.

#cta-visual-fe#Markanız için bir PWA oluşturunShogun Frontend, mağazanız için bir PWA başlatmanın en kolay yoludur.Daha fazla bilgi edinin