Bu Yeni Google Güncellemesi ile Aramalarınızı Daha Güvenilir Hale Getirin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bu Yeni Google Güncellemesi ile Aramalarınızı Daha Güvenilir Hale Getirin

Google’da bilgi aramak, aşina olmadığımız bir şeyle karşılaştığımızda bir tür refleks haline geldi. Ancak, aldığımız bilgilerin doğru olup olmadığını hiç merak ettiniz mi?

Hepimiz arama motorunda bulunan bilgilere güvenmeye alışkın olsak da (ve gerçek olalım, Google bizi hayal kırıklığına uğrattı), hâlâ gözden geçirilecek çok fazla bilgi var. Google arama, çeşitli (ve güvenilir) kaynaklardan yüksek kaliteli bilgiler bulmamıza yardımcı olsa da, tekrar kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Herkesin güvenilir ve gerçeklere dayalı olarak doğru bilgilere hakkı olduğundan, Google, karşılaştığımız bilgileri değerlendirmemize yardımcı olurken aynı zamanda faydalı bilgi yelpazesini genişleten özellikler geliştirmiştir. Nasıl yapabileceğimize bir bakalım.

‘Bu Sayfa Hakkında’ ile Bağlam Alın

Artık sonucun yanındaki üç noktaya tıklayarak belirli bir sayfanın yazarı ve konusu hakkında daha fazla ayrıntı bulmak daha kolay olacaktır. Google artık bu bilgileri almayı daha da kolaylaştırıyor. Yeni güncellemeyle, web sitesinin kendi tanımını, diğer kişilerin site hakkındaki çevrimiçi görüşlerini ve bununla ilgili son zamanlarda medyada yer alan haberleri anında okuyabileceksiniz. Bu özellik artık küresel olarak kullanılabilir.

‘Bu Yazar Hakkında’ ile Yazarları Tanıyın

Okuyucuların okudukları bilgilerin yazarları hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için Google arama sonuçlarında bir “bu yazar hakkında” bölümü yer alacaktır. Bu bölümde yazarlar hakkında özgeçmiş bilgileri yer alacaktır. Bu özellik, Google’ın 2021’de kullanıma sunulan mevcut “bu sonuç hakkında” özelliğini temel alır.

“Bu Sonuç Hakkında” İle Daha Fazla Bilgi Edinin

Bir Google araması yaptığınızda, aşina olabileceğiniz veya bilmediğiniz çeşitli web sitelerinden ve kaynaklardan sonuçlar almanız olasıdır. Google’ın artık tüm dillerde kullanılabilen Bu sonuç hakkında özelliği ile bilgileri ve nereden geldiğini değerlendirebileceksiniz.

Tavsiye Edilen:  En İyi Reklam AjanslarıReklam kampanyalarınızı geliştirmek mi istiyorsunuz? Reklamlarınızdan daha iyi bir ROAS mı elde ediyorsunuz? Kopyayı geliştirmek mi? İşte çalışmanız gereken en iyi reklam ajansları.Rakefet Yacoby Başlangıç·4 dk. okuma·Güncelleme 8 Mayıs 2023

Perspektif Özelliği

Bir haberi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek bir dizi kaynak ve bakış açısı keşfetmek, kaynağı anlamak kadar önemlidir. Bunu başarmaya yardımcı olmak için Google, Perspektifler adlı bir özellik geliştirdi. Yeni Perspectives karuseli, en çok okunan haberlerin altında bir dizi gazeteciden, uzmandan ve konuyla ilgili diğer seslerden gelen bilgileri içerecek. İşlevselliğin masaüstü ve mobil sürümleri ilk olarak ABD’de İngilizce olarak yayınlanacak.

Spot Bilgi Boşlukları

Ara sıra, bir arama az miktarda faydalı bilgi verir veya sonuçlar hızla değişir; Bu durumların her ikisi de insanların anlaması için çok önemli olabilir. Bu bilgi boşluklarını doldurmak için Google Arama, bir konu gelişirken otomatik olarak içerik tavsiyeleri görüntüler. Ancak bu, yararlı bilgi eksikliği olduğu veya belirli bir sonucun düşük kalitede olduğu anlamına gelmez. Yalnızca sayfadaki tüm sonuç kümesinin bağlamını verir ve bazı tavsiyeler mevcut olsa bile, sorgunuzun sonuçlarını görürsünüz.

Teknoloji devi, bu yeni özelliklere ek olarak, Uluslararası Doğruluk Kontrolü Ağı’na 13,2 milyon dolarlık bir hibe ile önümüzdeki günlerde Küresel Doğruluk Kontrolü Fonu’nu da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Fon tarafından 65 farklı ülkeden ve 80 farklı dilden 130’dan fazla teyit kuruluşu desteklenecek.

Google’ın Mart Çekirdek Güncellemesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.