Bu Yıl Takip Etmeniz Gereken Gelişmekte Olan 5 İçerik Pazarlama Trendi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bu Yıl Takip Etmeniz Gereken Gelişmekte Olan 5 İçerik Pazarlama Trendi

Çeşitli işletmelerin içerik pazarlamasına yaptığı yatırımlar katlanarak artıyor. İçerik Pazarlama Enstitüsünden alınan istatistikler ve pazarlama raporları, B2B pazarlamacılarının yüzde 60’ından fazlasının geçen yıl içerik pazarlamasından elde ettiği gelirde artış gördüğünü gösteriyor. Bu pazarlamacıların yaklaşık yüzde 34’ü, stratejilerinin iş almada daha etkili olduğuna inanıyor.

Bu içerik pazarlama stratejilerinin başarısı bazı faktörlere bağlıdır. Bu faktörler, kaliteli içerik, etkili strateji geliştirme, hedef içerik dağıtımı ve içerik pazarlamasına harcanan kaliteli zamanı içerir.

Bu faktörlerin içerik pazarlamasının katma değeri üzerinde çarpıcı bir etkisi olsa da, işletmelerin gelişen trendlere ayak uydurması gerekiyor. İçerik pazarlamasının gelişimi hızlı oldu ve yarışta önde olmak için işletmelerin aşağıda belirtilen bu trendlere daha hızlı ve daha sorunsuz adapte olmaları gerekecek:

  1. Biçimlerde Değişiklik ve Rol Değiştirme

İçerik oluşturma, sosyal medya başarısının ayrılmaz bir parçasıdır. Bununla birlikte, son birkaç yılda, içerik çalkalamadan tutarlı bir şekilde uzaklaşma var. Şimdi, bir yazar ekibine sahip olmak yeterli değil. Şirketinizin, yeteneklerin yanı sıra çeşitli beceri gruplarından oluşan daha geniş bir strateji bulması gerekiyor. Kitlenizin taleplerini verimli bir şekilde karşılayabilmeniz için yapılır.

  1. şeffaflık

İlerleyen binyıllar, şirketlerin daha şeffaf, özgün ve topluma geri verecek kadar azimli olmasını istiyor. Influencer pazarlamasının ve onaylarının evrimiyle, temkinli müşteriyle güçlü ve uzun vadeli ilişkiler kurmak her zamankinden daha kritik hale geldi.

  1. Belirsiz Medya Satırları

İçerik kademeli olarak sahip olunan medyanın kapsayıcısının dışına çıkarak önemli bir değişikliğe yol açtı. Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla, sosyal ve diğer kanallar aracılığıyla izleyicilerle etkileşim ve katılımla, kazanılan, sahip olunan ve ödenen arasındaki çizgiler birbirinden zar zor görülebilecek kadar bulanıklaşmaya başladı.

Tavsiye Edilen:  Sanal kurslar için etkili içerik oluşturmada ChatGPT'nin rolü

  1. Yükseliş Canlı Video İçeriği

Son zamanlarda, pazarlamacılar ve müşteriler, kitlelerinin katılımını yakalamak için trene atlıyorlar. Canlı video içeriği yayınlamak, izleyicilerin ilgisini çekerek ve rakiplerinizden daha iyi performans göstererek avantaj sağlamak için benzersiz bir fırsat sunar. Canlı videolar, kitlenize hitap etmenin diğer yollarından daha gerçekçi görünür. Dahası, uzun vadede seyirci üzerinde her zaman iyi bir etkiye sahip olan insani bir bağlantı ve kişisel bir dokunuş sunarlar.

  1. IoT’nin Yükselişi

Nesnelerin İnterneti (IoT) sayesinde, müşteriler artık içerik almak için ekranda kilitli kalmakla sınırlı değil. Nesnelerin İnterneti, içeriğin etrafımızda olmasını, günlük yaşamlarımıza uygun bir şekilde iç içe geçmesini mümkün kıldı.

Veriler yukarıda listelenen tüm trendleri desteklese de, başarı için izlemeniz gereken her şey bunlar değildir. İçerik pazarlama stratejinizi nasıl iyileştirebileceğinizi ve 2019’a girerken performansınızı nasıl artırabileceğinizi görmek için araştırmanızı iyi yapmalısınız.