Bugün bir Stellar Online Takı İşi Kurun: 7 Kolay Adım

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bugün bir Stellar Online Takı İşi Kurun: 7 Kolay Adım

İnsanoğlu var olduğu günden bu yana vücutlarını parıldayan ve parıldayan şeylerle süslüyor. Bazı kayaları parlak süs eşyalarına dönüştürebileceğimizi anladığımızda hepimiz işin içindeydik.

Bu yüzden mücevheratın büyük bir iş olması şaşırtıcı değil.

Ve mücevherlere tonlarca para harcanıyor. 2026 yılına kadar değeri mücevher piyasasının canlanması bekleniyor 307 milyar Dünya çapında.

Online mücevher sektörü, her ne kadar COVİD-19 salgını nedeniyle küçülse de tüketicilerin tekrar harcama yapma konusunda kendilerine güven duymasıyla toparlanmaya başladı.

2022 yılında çevrimiçi mücevher pazarı 8,69 milyar dolara ulaştı ve bu seviyede kalması bekleniyor 2023’te.

İnsanların paralarını küpeler, kolyeler, bilezikler ve yüzüklerle takas etmeye bu kadar istekli oldukları göz önüne alındığında, küçük bir mücevher işi kurmak harika bir fikir gibi görünüyor.

Sadece nasıl başlayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle neden kendi mücevher işinizi kurmak isteyebileceğinizden bahsedelim.

#cta-visual-pb#Mükemmel mücevher mağazanızı bugün yaratınGöz alıcı ürünleriniz için tamamen özel bir gelir makinesi oluşturmak üzere Shogun Sayfa Oluşturucu ile ücretsiz olarak oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

7 adımda kendi mücevher işinizi nasıl kurabilirsiniz?

Her işte olduğu gibi, bir işe başlama arzusu işin kolay kısmıdır. Bu fikri harekete geçirmek birkaç büyük adım gerektirir. Ama iradenin olduğu yerde, bir yol da vardır.

Neyse ki, çevrimiçi mücevher işinizi ayağa kaldırmak çok büyük bir artış değil. Adım adım üzerinden geçelim.

1. E-ticaret platformunuzu seçin

Çevrimiçi satış yapmak bir dizi büyük kararla birlikte gelir. En azından satış yapmayı seçtiğiniz platform veya pazar yeri.

Sırasında Pazaryerleri yeni markalar için geniş bir mevcut kitleye sahiptirBüyüyen markalar için büyük kısıtlamalar var.

Tavsiye Edilen:  Yerel Sosyal Medya Pazarlaması - İşletmenizi Nasıl Güçlendirirsiniz!

PlatformlarÖte yandan seyirciyle gelmiyorum ama benzersiz marka kararlarınıza uyum sağlama yeteneğine sahip.

İşletmenizi ölçeklendirmek için doğru konumda olmak istiyorsanız, sizinle birlikte büyüyebilecek bir e-ticaret platformuyla başlamak istiyorsunuz. Seçtiğiniz platformun tavanına ulaştığınızda dönmeye çalışmak eğlenceli değil.

Aralarından seçim yapabileceğiniz başlıca platformlardan birkaçı:

 • Shopify. E-ticaretin en popüler platformu olan Shopify mağazasını başlatmak, hem ilk kez başlayanlar hem de uzmanlar için kolaydır. Kutudan çıktığı haliyle barındırma, ödemeler, nakliye, ödeme, pazarlama ve daha fazlasını içerir. Ayrıca muhteşem temalar ve güçlü uygulamalar için geniş pazar yerleri vardır.
 • Büyük Ticaret. Başlamayı son derece basit hale getiren bir başka güçlü e-ticaret platformu olan BigCommerce, mağazanızı yönetmek için tonlarca yerleşik özelliğin yanı sıra temalar ve uygulamalar için harika ek seçeneklere sahiptir. Birden fazla mağazası ve kanalı olan satıcılar için idealdir.
 • Adobe Commerce (eski adıyla Magento). Bu açık kaynaklı platform, geliştiriciler veya ajanslarla birlikte daha büyük satıcılar için son derece özelleştirilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Shopify ve BigCommerce’den farklı olarak barındırma içermez ve daha fazla teknik uzmanlık gerektirir.
 • WooCommerce. Bu listeyi tamamlayan, WordPress’in başka bir açık kaynaklı (barındırılmayan) e-ticaret platformudur. Geliştirme yardımı ile satıcılar mağazalarının tam olarak istedikleri gibi görünmesini sağlayabilirler.

Amazon, Etsy, Walmart veya Facebook gibi bir pazar yerini de tercih edebilirsiniz ancak bunlar en iyileridir. ek satış kanalları ana vitrininiz yerine.

Kendi mağazanıza sahip olmanın yararı, müşteri ilişkilerinize sahip olmanız ve bu ilişkileri geliştirmek için harika e-posta pazarlamasını kullanabilmenizdir.

Ancak pazar yerleri harika bir ekstra gelir kaynağı olabilir.

#cta-paragraph-pb#E-ticaret bilginizi yükseltmeniz mi gerekiyor? Özetimize bir göz atın Çevrimiçi başarı için favorilere eklenecek en iyi 26 e-ticaret blogu.

Tavsiye Edilen:  Rank Math vs Hepsi Bir Arada SEO: WordPress SEO Eklentisi Savaşı

2. Takı niş pazarınızı belirleyin

Takı, her türden alışveriş yapan kişinin bulunduğu büyük bir ürün kategorisidir.

Başarılı olmak için, pazarlama mesajınızın ve marka kimliğinizin açık ve hedeflenmiş olmasını sağlayacak şekilde tek bir niş pazarı daraltmak istiyorsunuz.

Dikkate alınması gereken bazı mücevher niş pazarları:

 • El yapımı takılar. Bu kişisel dokunuşa sahip bir mücevher. Satıcı tarafından yapılan bu parçalar benzersizdir ve sipariş üzerine yapılabilir. Her bir parçayı yaratmak için gereken çalışma göz önüne alındığında, bu işletmelerin ölçeklendirilmesi zordur ancak sadık bir müşteri tabanına sahip olabilirler.
 • Vintage takılar. Bu parçalar üretilmek yerine bulunup yeniden satılıyor. Bu mücevherin cazibesi, kopyalanamayan tarihidir. Bu ikinci el yeniden satış olduğundan, işin büyümesi kaç parçanın tedarik edilebileceğine bağlıdır.
 • Güzel takı. En çok reklamı yapılan mücevher türü olan kaliteli mücevher, yüksek vasıflı zanaatkarlar tarafından değerli metallerden ve değerli taşlardan yapılan yeni parçalardan oluşur. Güzel mücevherler iyi bilinmesine rağmen, her bir parçanın maliyeti nedeniyle hacimli bir iş değildir.
 • Moda takıları. Bu tür takılar (kostüm takıları olarak da bilinir) günlük olarak takılmak içindir ve düzenli tüketici için daha uygun fiyatlıdır. Malzemeler kaliteli mücevherlerden daha az değerlidir ve maliyetleri azaltmak için üretim daha büyük ölçekte yapılır.

Gördüğünüz gibi seçtiğiniz niş, malzeme tedariki ve üretimden fiyatlandırma ve pazarlamaya kadar işinizin nasıl yürütüldüğünün ana hatlarını çizmeye başlayacak.

Bu nişler içinde bile alt nişler, teklifinizi tanımlamanıza ve pazarlamanızla hedefleyeceğiniz kitleye karar vermenize yardımcı olur.

Araştırmanızı yapın neyin trend olduğunu öğrenin ve neyin zirveye çıktığı.

Herkese pazarlama yapmaya çalışmadığınızda pazarlamanız daha etkili hale gelir; bu da daha iyi dönüşümler ve daha fazla satış anlamına gelir.

Resim: Satya Takı

Satacağınız mücevherin türü hakkında net bir fikir sahibiyseniz, bu harika bir zaman olacaktır. parçalarınızın gerçekte neye benzeyebileceğinin prototiplerini oluşturun. Markanızı tanımlayacak koleksiyonların taslağını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

İkinci el ve vintage mücevher satıcıları için prototip oluşturmaya gerek yoktur.

Nişiniz içinde rekabet olacak. Senin için hayati önem taşıyor Satış için kiminle rekabet ettiğinizi anlayın böylece farklılaşma yaratabilirsiniz.

Müşterilerini kendi tarafınıza çekmek için kazanan bir strateji oluşturmak için neyi iyi yaptıklarını, zayıf yönlerini, kullandıkları sosyal medyayı, reklamlarının nerede gösterildiğini ve daha fazlasını öğrenin.

Markanızla ilgili bu spesifik ayrıntıları belirlemeye başladığınızda, bunları bir araya getirmeye başlayabileceksiniz. net bir iş planı.

Bu sizin için yolu açacaktır işletmenizi kaydedintüm deneyiminizi çok daha gerçekçi hale getiriyor.

#cta-visual-pb-wbpd#En çok trend olan ürünlere göz atınMağaza büyümesine yönelik öneriler içeren orijinal araştırma raporumuza erişin.Raporu indirin

3. Malzemelerinizi temin edin ve üreticileri bulun

Resim: Safir Rüyalar

Nişinizi detaylandırdıktan ve ne satacağınıza dair net bir fikir geliştirdikten sonra, malzemelerinizi tedarik etmeyi ve mücevherinizin nasıl yapılacağına karar vermeyi düşünmeye başlayabilirsiniz.

Harika bir toptancı tedarikçisi bularak, kendi mücevherlerinizle süslenmeye hazır gevşek elmaslar, değerli taşlar ve metal takılar elde edebilirsiniz.

Bu malzemeleri eBay, Etsy ve Amazon gibi pazarlarda bile bulabilirsiniz.

Kendiniz satmak için mücevher üretmeyecekseniz veya şirket içi üretimden dış kaynak kullanımına geçiş yapacaksanız, aynı toptan satış siteleri aracılığıyla mücevher üreticilerini de bulabilirsiniz.

Belirli bir tedarikçinin mücevherlerini beğendiyseniz kendi parçalarınızı üretmek için onlarla ilişki kurabilirsiniz.

Bu şekilde, ölçeği verimli bir şekilde büyütürken yine de benzersiz bir ürün grubu oluşturabilirsiniz.

Malzemelerinizi tedarik etmek ve bir üreticiyle sözleşme başlatmak maliyetli olabilir. ilk finansmanı elde etmeye çalışın kuyumcu mağazanızı yerden kaldırmak için.

Shopify satıcıları, uygun olmaları halinde Shopify Capital aracılığıyla hızlı bir şekilde küçük işletme finansmanı alabilir. Uygun mağazalar doğrudan Shopify tarafından bilgilendirilecektir.

Finansman alternatifleri de oldukça fazla. Bu nedenle, envanterinizi hazırlamak fazlasıyla ulaşılabilir bir şeydir.

4. Marka kimliği ve stili yaratın

Temel unsurların çoğunu yerine getirdikten sonra, eğlenceli şeylere, yani markalaşmaya başlayabilirsiniz.

Markalaşma sizi rakiplerinizden ayıran şey olabilir.

Markalamada önemli olan tutarlı olmasıdır. Sayfadan sayfaya, görselden görsele alışveriş yapanların logonuzu görmeseler bile sizin olduğunuzu bilmelerini istersiniz.

Hardy Kardeşler koleksiyonlarını tanımlamak için güçlü tam ekran görüntüler kullanın

Marka kimliğinizi oluşturmaya yönelik birkaç önemli şey vardır:

 • Yakında unutamayacakları bir isim. Marka adlarının ya kalıcı gücü vardır ya da yoktur. Unutulması zor olsa da markanızı temsil eden bir isim seçin.
 • Çağrıştırıcı renkler. Seçeceğiniz renk paleti markanızı tanımlayacak ve müşterilerinizde belirli duyguları uyandıracaktır. Kullanmak renk psikolojisi Markanız için mükemmel uyumu bulmak için.
 • Çok büyük bir misyon ve vizyon. Müşterileriniz ürünlerinizi satın aldıkları kadar marka hikayenizi de satın alıyorlar. Misyonunuz ve vizyonunuz hedef kitlenizle uyumluysa markanızla daha derin bir bağları olacaktır.
 • Basit ama akılda kalıcı bir logo. Markanızın sembolü olan logonuz, neyle ilgili olduğunuzu tanımlamanıza yardımcı olur ve basit bir şekilde marka bilinirliğini sağlayabilir.
 • İmza niteliğinde bir fotoğraf stili. Ürün fotoğrafçılığı yalnızca sattığınız ürünlerin görselleri değildir. Bu, ürünlerinizin neyle ilgili olduğuna dair, tamamen kendine has bir kişiliğe sahip bir ifadedir. Takılarınızı stüdyo ve yaşam tarzı çekimlerinde sergilemek için tutarlı ve çarpıcı bir stil kullanın.

En iyi marka isimlerinden bazıları harika hikayelerden gelir.

İyi tanıdığımız iki marka – Copper Cow ve Hippy Feet – her ikisi de adlarına ilginç yollarla kavuştu (daha fazlasını öğrenmek için bağlantılı hikayelerini okuyun).

Hippi Ayakları Marka kararlarında tutarlılık yaratmak için değerli bir stil kılavuzu oluşturdular

Ortaya koyduğunuz marka kimliğiyle tutarlı kalmak için bu kararları belgeleyen bir kılavuz oluşturmanız gerekir. marka metnine ve hatta bir ruh hali panosuna kadar renk paleti ve tipografi (Hippy Feet’in kullandığı gibi).

Stil rehberinizi oluşturduktan sonra pazarlama kampanyalarına, özel açılış sayfalarına ve yeni reklamlara bilgi vermek için ona başvurabilirsiniz.

Markanız geliştikçe bunu her zaman değiştirebilirsiniz.

5. Takılarınızı fiyatlandırın

Markanızı oluşturmak ve ürün tasarlamak eğlenceli olsa da girişiminizin ana fikri bir miktar nakit para kazanmaktır. İşte burada fiyatlandırma devreye giriyor.

Ne kadar isteseniz de duvara ok atarak olmuyor bu.

Fiyatlandırma stratejiktir. Eğer çok aşağıya inerseniz markanız ve ürünleriniz ucuz sayılabilir. Eğer çok yükseğe çıkarsanız, müşterileriniz bir sonraki en iyi görünen rakibe doğru kaçacaktır.

Bu bir dengeleme eylemidir ve rekabetçi ve çözücü kalabilmek için sürekli olarak ayarlamanız gereken bir şeydir.

Fiyatınızı belirlemenize yardımcı olacak birkaç ana faktör vardır:

 • Nişinizdeki pazar fiyatlandırması
 • Teklifiniz ne kadar benzersiz
 • Mücevherinizin algılanan değeri
 • Satılan malların maliyeti (COGS)

En basit haliyle fiyatlandırma, ürününüzün size maliyetinin yanı sıra buna ek olarak ne kadar kar elde etmek istediğinizdir. Ancak fiyatlandırma konusunda aslında hiçbir şey basit değildir.

Az önce anlattığım şeyin adı Biçimlendirme fiyatlamasıSMM’nizi artı işletme giderlerinizi hesaba katar ve bunun üzerine bir marj ekler.

Ancak bu rakam çok yüksek çıkarsa rakipleriniz bu kaybedilen müşterileri memnuniyetle alacaktır.

Bu bizi şu noktaya getiriyor: rekabetçi fiyatlandırmaMarkanız için en uygun fiyatlandırmayı ve marjı bulmak için benzer markaların fiyatlandırmasını temel olarak kullanan.

Hem malzemelerin kalitesi hem de Hardy Brothers markasının durumu buradaki nihai fiyat etiketine katkıda bulunuyor

Kaliteli mücevher tedarikçileri ve lüks statüsü kazanan markalar, fiyatlandırma stratejisi adı verilen başka bir seviyenin kilidini açabilirler. değere dayalı fiyatlandırma veya lüks fiyatlandırma.

Bu markaların fiyatları, gerçek malzeme ve işçilik maliyetlerinden çok, durumlarını yansıtır.

Bu, mücevher markanızla başarmaya çalışabileceğiniz bir şeydir.

Diğer stratejilerle birlikte kullanabileceğiniz son fiyatlandırma stratejisi şudur: indirimli fiyatlandırma. Yeterince basit, bu tamamen satışların artmasını ve stokların temizlenmesini teşvik etmek için satışları stratejik zamanlarda yürütmekle ilgilidir.

#cta-visual-pb-bes#Bir sonraki mağaza promosyonunuzu dönüştürün!Bunları mükemmelleştiren markaların ikna edici özel teklif sayfalarını nasıl oluşturacağınızı öğrenin.E-kitabı indirin

6. Mağazanızı özelleştirin ve başlatın

Shogun Sayfa Oluşturucu, kuyumcu mağazanız için hızlı bir şekilde yüksek dönüşüm sağlayan sayfalar oluşturmanızı kolaylaştırır

Artık tam teşekküllü bir kuyumcuya sahip olmaya yaklaşıyorsunuz. Harika iş!

Çevrimiçi mücevher mağazanızı açmanın önemli bir parçası, onu (iyi belgelenmiş) marka kimliğinize uyacak şekilde özelleştirmektir.

Bunu nasıl yapacağınız mağazanız için seçtiğiniz platforma bağlı olacaktır.

WooCommerce veya Adobe Commerce ile gittiyseniztasarım vizyonunuzu, onu gerçeğe dönüştürecek bir web geliştiricileri ve tasarımcıları ekibine iletmeniz gerekecektir.

Sonunda istediğinizi elde edeceksiniz, ancak oraya ulaşmak biraz zaman ve para gerektirecek.

BigCommerce veya Shopify’ı seçenler içinmarkaya uygun güzel bir vitrine giden yol daha basittir.

Her iki platform da sizi marka vizyonunuza yaklaştıracak harika görünümlü ücretli ve ücretsiz temalarla birlikte gelir. Bunu kolaylaştırmak için en iyi Shopify temalarını ve en iyi ücretsiz BigCommerce temalarını bir araya getirdik.

Resim: Shopify

Temanızı yalnızca görünümüne göre değil aynı zamanda doğal işlevselliğine göre de seçin. Bazı temaların kenar çubuğu gezinmesi, çapraz satış özellikleri ve blog oluşturma işlevi gibi ekstra yetenekleri vardır.

Çoğu tema kendi başına oldukça iyi olsa da sizi rakiplerinizden ayıracak kadar benzersiz olmayabilir. Yani sen sizi vizyonunuza mümkün olduğunca yaklaştıracak bir tema seçin ve kolay özelleştirmeye olanak tanıyan bir çözüm bulun.

Shogun Sayfa Oluşturucunun devreye girdiği yer burasıdır.

Shopify ve BigCommerce mağazaları Sayfa Oluşturucu’yu ekleyebilir Kodlarla uğraşmadan sayfalarını özelleştirmeye başlamak için hızlı ve kolay bir şekilde uygulama repertuarlarına ekleyin.

Daha fazlasıyla 30 sayfa öğesi ve 70’ten fazla hazır şablonile en önemli mağaza sayfalarınızı alışveriş yapanları dönüşüme teşvik edecek şekilde oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Başlangıç ​​olarak birkaç hayati sayfa oluşturmak isteyeceksiniz:

 • Ana sayfa. En çok ziyaret ettiğiniz sayfanız olan ana sayfanız markanızı ve ürünlerinizi yeni müşterilere tanıtacaktır. Ürünlerinizi ortaladığınızdan emin olun.
 • Hakkımızda sayfası. Müşteri güveni, marka hikayenizi anlatarak, misyonunuzu ve vizyonunuzu açıklayarak kazanılır. Sizi tanıdıklarını hissederlerse sizinle bir ilişkiye başlayabilirler.
 • İletişim sayfası. İnsanlar sizinle iletişime geçemezse markanıza ilişkin tahminleri darbe alır. Ekibinizle konuşmalarını kolaylaştırın, sadakat gelecektir.
 • SSS sayfası. Müşterilerinizin soracağı ortak soruları tahmin etmek ve bunları yanıtlamak, onların alışveriş yapmasını sağlayacak ve müşteri hizmetleri ekibinizin üzerindeki baskıyı hafifletecektir.
 • Ürün sayfaları. Müşterilerinizi satın almaya ikna etmek için son ikna edici adım, ürün sayfalarının onlara doğru ürünü seçtiklerini garanti edecek şekilde oluşturulmasıdır.
 • Koleksiyon sayfaları. Gezinmenin önemli bir unsuru, alışveriş yapanları ana sayfadan belirli bir ürüne yönlendirecek mantıksal bir şekilde ürün koleksiyonları oluşturmaktır.
 • Özel açılış sayfaları.Dönüşümler için en değerli hassas aracınız olan açılış sayfaları, alışveriş yapanların ve müşterilerin belirli alt kümelerini hedeflemenize olanak tanır.

Mağazanızın sayfalarını bir nevi Müşterinin keşiften değerlendirmeye ve satın almaya kadar olan yolculuğunu temsil eden satış hunisibu yolculuğu heyecanlı ve sorunsuz hale getirmek için bunları özelleştirebilirsiniz.

Müşteri yolculuğuna dahil etmeniz gereken şeylerden biri, hem kullanıcı tarafından oluşturulan içerik hem de müşteri incelemeleri biçimindeki sosyal kanıttır.

Bu öğeleri ana sayfalara, ürün sayfalarına ve açılış sayfalarına ekleyerek alışveriş yapanların iyi bir arkadaşlık içinde olduklarını bilmelerini sağlayın.

Süper başarılı doğrudan tüketiciye yönelik mağazalar bunun nasıl çalıştığını derinlemesine anlıyor ve mağazalarını büyük etki yaratacak şekilde özelleştiriyorlar. Mağazaları, ana mağaza sayfalarını kilitleyerek ve gerektiğinde hızlı bir şekilde yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturarak satışları artırıyor.

Mağazanız prime time’a hazır olduğunda, o yavru köpeği piyasaya sürmenin zamanı geldi.

#cta-visual-pb-ee#25 Muhteşem Özel Açılış Sayfasını Görünİnanılmaz markaların dudak uçuklatan özel Shopify açılış sayfalarından ilham alın.E-kitabı indirin

7. Yepyeni işinizi pazarlayın

Bonheur Takı Yeni müşterileri satın almaya teşvik etmek için ünlülerin UGC’sini kullanıyor

Son olarak, dünyaya sizin var olduğunuzu ve neden dikkat etmeleri gerektiğini bildirmeniz gerekiyor.

Pazarlamaya başlamak için sitenizin açılmasını beklemenize bile gerek yok.

Arka planda mağaza sayfalarınız üzerinde çalışırken, dünyaya yaklaşan girişinizi müjdeleyen ve potansiyel müşterilerden oluşan e-posta listenizi oluşturmaya başlayan Çok Yakında açılış sayfanıza sahip olabilirsiniz.

Başlattığınızda, kullanabilirsiniz birçok pazarlama stratejisi Mücevher hattınızı sağ gözbebeklerinin önüne getirmek için.

1. Ücretli reklam. Doğru hedef kitlenin karşısına çıkmanın en doğrudan yolu birkaç şekilde sağlanır:

 • Arama reklamları: Normal Google arama sonuçlarına (çoğunlukla) benzeyen bu anahtar kelime hedefli reklamlar, her arama sayfasının üstünde ve altında görünür.
 • Alışveriş reklamları: Google Alışveriş, tüm Google mülklerinde gösterilebilecek ürün odaklı reklamlar oluşturmak ve insanları doğrudan ürün sayfalarına göndermek için ürün feed’inizi ve resimlerinizi kullanır.
 • Görüntülü reklamlar: Bu görsel reklamlar, hedef kitlenize ve ziyaret edecekleri sitelere göre belirlenen, ürünlerinizi ve markanızı milyonlarca web sitesinde sergiler.
 • Sosyal medya reklamları: Twitter, Instagram, Facebook, Pinterest ve daha fazlası ücretsiz kalabilmek için reklamları kullanıyor. Çok fazla kullanıcı verisine sahip olduklarından hedef kitleler en küçük ayrıntıya kadar hedeflenebilir.
 • Reklamları yeniden hedefleme: Sitenizi ziyaret etmiş ve satın almamış olanlar için, yeniden hedeflenen reklamlar internet salonlarında takip edilerek akıllarda kalmanızı sağlayabilir. Bunu kolaylaştırmak için Facebook, Google ve diğerlerinden izleme piksellerini kullanabilirsiniz.

Resim: Satya Takı

2.SEO. Ücretsiz trafik, pazarlamacılar için temiz bir nefestir. SEO pazarlaması size anında kazanç sağlamasa da, uzun vadeli kazançlar çabaya değer. Akıllı içerik pazarlamasını kullanarak hedef kitlenizin kullanabileceği arama terimlerini karşınıza çıkarabilirsiniz.

3. Sosyal medya. Bu şüphesiz arkadaşlarınız ve ailenizle başlayacak olsa da, hedef kitlenizde yankı uyandıran harika içeriklerle sosyal medya kanallarınızı büyütmek için gerekli çalışmaları yapabilirsiniz. Sosyal medya gönderileriniz (Instagram gibi), çektiğiniz zengin ürün fotoğraflarını öne çıkarabilir ve sonunda büyüyen sadık müşteri tabanınızdan kullanıcı tarafından oluşturulan güçlü içeriği içerebilir.

4. Eposta pazarlama. Lansman öncesi sayfanızdaki formdan, bülten kayıtlarından veya ilk kez gelen müşterilerden bir e-posta listesi oluşturduktan sonra, bu ilişkileri, satış yolculuğunun aşamasına uygun güçlü damlama kampanyalarıyla besleyebilirsiniz.

Bu kanallardan herhangi birinin markanız için etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak için ideal müşterilerinizi tanımanız gerekir. Bu bilgiyi ayrıştırmanın en kolay yolu alıcı kişilikleridir.

Alıcı karakterleri, hedef kitle hakkında net bir fikir geliştirmenin hızlı yoludur

İyi bir alıcı kişiliği Demografiyi (yaş, cinsiyet, etnik köken vb.), davranışları (hobiler, ev hayatı, sosyal medya, içerik türleri) ve sorunlu noktaları/hedefleri (neyle mücadele ediyorlar ve bir ürün bunu nasıl çözebilir) dikkate alacak.

Kiminle konuştuğunuzu bilmek, pazarlama materyallerinizin (kopya, görseller, CTA’lar) tam olarak doğru tonda olmasını sağlayacaktır.

Ücretli reklamcılık ve e-posta pazarlaması gibi daha hedefli kanallar için bu ayrıntıların elinizin altında olması mutlak bir zorunluluktur. Facebook ve Instagram gibi süper hedefli reklam platformlarıyla, Kişiliğiniz reklamlarınızın kimlere gösterileceğini bildirecektir.

Bu kanallardan elde edilen tüm trafiği alıp, alışveriş yapanın amacına en iyi hizmet eden belirli sayfalara yönlendirebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, dikkatli olmak ve mağazanızı satış promosyonlarına, yeni sezonlara, değişen müşteri ilgi alanlarına ve en iyi dönüşümü sağlayacak şekilde güncellemek isteyeceksiniz.

Düzenli A/B testi, en önemli sayfalarınızın dönüşümler için optimize edilmesini sağlayacaktır.

Parlak eşyalarınızı satmaya başlamak için gerekli adımları atın

Bu adımları tamamladıktan sonra gösterebileceğiniz taze ve şık bir kuyumcu mağazanız olmalıdır.

Her işin kendine özgü zorlukları ve tuhaflıkları vardır, ancak sektörü ve hedef pazarınızı tam olarak anlayacak şekilde çalışarak başarıya ulaşabilmelisiniz.

Fiziksel mağazaların aksine, çevrimiçi kuyumcu mağazanız pazar değiştikçe hızla yön değiştirebilir.

Çevrimiçi mağazanız açıldıktan sonra pazarlama stratejinizi ve mağaza tasarımınızı müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlayabileceksiniz. Ne satmaya başlayacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz!

#cta-visual-pb#Mücevherleriniz için gerçek anlamda özel bir mağaza oluşturunÜrününüzün hak ettiği mağazayı Shogun Sayfa Oluşturucu ile oluşturabilir, ihtiyaç doğdukça özelleştirmelerde çevik olmanızı sağlar. Ücretsiz oluşturmaya başlayın