Bütünleşik Pazarlama ile Kurumsal Kimliğinizi Büyütmek

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bütünleşik Pazarlama ile Kurumsal Kimliğinizi Büyütmek

Kurumsal marka kimliği herhangi bir işletmenin başarısında önemli bir faktördür. İyi geliştirilmiş bir kurumsal kimlik, işletmenizi rakiplerden ayırmanıza, müşteriler arasında güven ve sadakat yaratmanıza ve marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olabilir.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimliğinizin temelinde, şirketinizin temsil ettiği şeyin dünya çapındaki sembolü olan logonuz yer alır. Müşterileriniz markanızı gördüklerinde şirketinizle ilgili tüm deneyimlerini hatırlarlar; şirketiniz hakkında gördükleri, okudukları, duydukları ve hissettikleri.

O halde, logonuzun çizim tahtasından çıkıp pazara girdiği andan itibaren marka öğelerinizin şirketinizin doğasını ve ruhunu olumlu bir şekilde yansıtması kritik öneme sahiptir. Markanız büyüdükçe logonuz kimliğinizi yansıtır.

Kurumsal Kimlik ve Marka Kimliği

Kurumsal kimlik ve marka kimliği sıklıkla birbirinin yerine kullanılan ancak farklı anlamlara sahip iki terimdir.

  • Kurumsal kimlik Bir şirketin kendisini dış dünyaya sunma şeklidir. Logolar, renk şemaları, yazı tipleri ve daha fazlasını içerir.
  • Marka kimliği Bir şirketin müşterileri tarafından nasıl algılanmak istediğidir. Misyon beyanları, sloganlar, temel değerler ve onu rakiplerinden ayırmaya yardımcı olan diğer unsurlar gibi unsurlardan oluşur.

Hem kurumsal kimlik hem de marka kimliği, herhangi bir işletmenin uzun vadede başarılı olabilmesi için önemlidir. Tüketicilerin zihninde şirket için benzersiz bir imaj yaratılmasına yardımcı olur ve aynı zamanda müşterilerle olan tüm iletişimin tüm kanallarda tutarlı olmasını sağlar.

Kurumsal Kimliğimi Nasıl Geliştirebilirim?

Kurumsal kimliği sağlıklı bir şekilde oluştururken, tüm iletişimlerinizde ve tüm medyada daima logonuza ve kuruluşunuzun tasarımının diğer unsurlarına (renkler, slogan, grafik öğeler) yer verin. Pazarlama iletişimi mesajlarınız ve değer öneriniz tüm medyada tutarlı olmalıdır. Basılı materyallerde, internette, videoda ve multimedyada şirketinizin bu tutarlı görsel ve sözlü temsilleri, markanızı besleyecek ve kurumsal kimliğinizi besleyecektir.

Tavsiye Edilen:  Kararlı Difüzyon ve Gizli Difüzyon: Bilmeniz Gerekenler

Pazarlama planı

Pazarlama araştırmasını takiben, WIX’daki uzmanlar müşterilerinizin ihtiyaçlarını belirlemenize ve entegre bir pazarlama kampanyasıyla işinizi büyütmek için giderek daha fazla memnun müşteri çekmenize ve elinizde tutmanıza yardımcı olabilir.

Web sitesi tasarımı

Web siteniz kurumsal marka kimliğinizi online ortamda yansıtır. İkna edici içerik, grafikler ve gezinmenin tümü, sitenizi olağanüstü bir başarıya dönüştürmek için uyum içinde çalışır. Houston’da kurumsal özel web sitenizin tasarımına yatırım yaparken geri adım atmayın çünkü bu genellikle markanızın kendisini potansiyel bir müşterinin zihninde konumlandırmak için ilk şansıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını ve web’de bulunan kurumsal kimliğinizi ortaya çıkarır. SEO hizmetlerine zaman ve hatta para harcamak, markanızın uzmanlığınıza en çok ihtiyaç duydukları anda en alakalı kitleye sergilendiğinden emin olmanın bir yoludur.

Dijital Pazarlama

İnternet pazarlaması web’deki varlığınızı artırır. Çevrimiçi web sitesi pazarlamacılığı ve sağlam bir dijital strateji yoluyla markanızı arama motorlarına yayın, marka görünürlüğünüzü artırın ve sitenize gelen trafiği artırın.

Marka Oluşturma

WIX, marka yönetimi uygulamalarınızı destekleyen ve güçlü bir marka oluşturma metodolojisi geliştiren hizmetler sunar. Benzersiz ihtiyaçlarınıza ve iş hedeflerinize bağlı olarak anahtar teslim marka oluşturma hizmetlerini öğretebilir, yönlendirebilir veya sağlayabiliriz.

Logo tasarımı

Logo tasarımı kurumsal kimliğinizi, imajınızı ve markanızı oluşturmanın temelinde yer alır. Müşterileriniz firmanızın niteliklerini logonuzla ilişkilendirir. Houston logo tasarım hizmetlerine yatırım yapmak markanızı son derece olumlu bir şekilde güçlendirebilir.

Video Prodüksiyonu

Kurumsal video prodüksiyonlarıyla markanızı geliştirin, etkinlikleri kaydedin, eğitimi kolaylaştırın, güvenlik konusunda talimat verin ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtın.

3D Animasyon

3D animasyonlar kurumsal kimliğinize boyut ve canlılık katar. Önerilen bir gerçekliğin animasyonlu görüntülerini oluşturarak müşterilerinizi etkilemek için harika bir araç.

Tavsiye Edilen:  Yeniden hedefleme kampanyaları için etkili içerik oluşturmada ChatGPT'nin rolü

Basılı Broşürler

Kurumsal yetenekler broşürünüz, kurumsal marka kimliğinizi basılı olarak ifade eder. Şirket broşürünüz veya katalog tasarımınızda harika grafikler ve ikna edici, net metinlerle marka geliştirme stratejinizi geliştirin.

3D Grafik Tasarım

3 boyutlu grafik tasarımlar ve illüstrasyonlar kurumsal kimliğinize boyut katar. Önerilen bir gerçekliğin görüntülerini oluşturarak müşterilerinizi etkilemek için harika bir araç.

Halkla ilişkiler

Medya ilişkileri, topluluk ilişkileri, halkla ilişkiler, kriz iletişimi, sorun yönetimi ve topluluk önünde konuşma, kurumsal kimliğinizi etkiler.

WIX Bütünleşik Pazarlama ile Kurumsal Kimliğinizi Geliştirin

WIX Entegre Pazarlama, kurumsal marka kimliğinizi geliştirmenize yardımcı olacak kapsamlı bir hizmet paketi sunar. WIX, logo tasarımından web sitesi geliştirmeye kadar şirketinizin değerlerini ve hedeflerini aktaran bir imaj oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktır. Pazarlama stratejisi ve yaratıcı tasarım konusundaki uzmanlığımızla, kalabalığın arasından sıyrılan benzersiz bir kurumsal kimlik geliştirmenize yardımcı olabiliriz!

WIX’a bugün ulaşın Houston’daki pazarlama ajansımızın markanızı oluşturmanıza ve kârlılığınızı artırmanıza nasıl yardımcı olabileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle konuşmak için.

Etiketler: marka kimliği, kurumsal kimlik, dijital pazarlama, entegre pazarlama