Canlı AdSense Reklamlarını Kontrol Etmek İçin Google Yayıncı Araç Çubuğu – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Canlı AdSense Reklamlarını Kontrol Etmek İçin Google Yayıncı Araç Çubuğu – Showeblogin

Oldu 19 Ocak 2012 Perşembe Ne zaman AdSense’in İçinde (Google’ın AdSense hakkında haberler, ipuçları ve bilgiler içeren resmi blogu), AdSense Yayıncı Araç Çubuğu adlı yeni bir Chrome uzantısını paylaştı. Bu araç çubuğu artık Google Yayıncı Araç Çubuğu olarak biliniyor çünkü yalnızca AdSense ile çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda Google Analytics, Doubleclick Ad Exchange ve Doubleclick for Publishers’tan gelen verileri de gösteriyor.

Sitemin kullanıcıları için yalnızca daha alakalı reklamlar göstermesi ve gerçek gösterimler ve geçerli tıklamalar ile kazancımı artırması için her zaman AdSense reklamlarımı kontrol etmenin harika yollarını arıyorum. Google Yayıncı Araç Çubuğu, kendi sitenizde gezinirken canlı AdSense Reklamlarını anında kontrol etmenin en iyi yollarından biridir.

İlk olarak, ismiyle tamamen kafam karıştı “Araç Çubuğu” çünkü başarılı kurulumdan sonra Chrome tarayıcımın sağ üst köşesine adres çubuğunun yanına küçük bir simge eklendi ve orada araç çubuğu yoktu. Ancak, bu simgeye tıklayıp Google AdSense’i etkinleştirdiğimde, AdSense programından elde ettiğim ömür boyu kazancımı, en iyi performans gösteren reklam birimleri ve sitelerle birlikte bir açılır pencerede görmek beni şaşırttı.

Ayrıca, AdSense’ten bugüne kadarki tahmini gelirinizi Bugün (geçerli gün), Dün (önceki gün), bu Ay (geçerli ay) ve geçen Ay, yani bir önceki ay için de görebileceksiniz.

Bu hesap yerleşimi açılır penceresinde, ilk 5 özel kanal veya URL kanalı (Alanlar), azalan gelir sırasına göre görüntülenecektir. Açılır menüleri kullanarak tarih aralığını (bugün, dün, 7 gün, bu ay ve geçen ay) değiştirebilirsiniz. Bu nedenle, AdSense kullanarak çevrimiçi para kazanan herkesin bu araç çubuğunu yüklemesini şiddetle tavsiye ederim.

Google Yayıncı Araç Çubuğu Nasıl Kurulur?

Aşama 1: Chrome Tarayıcınız varsa, aksi halde önce açın Google Chrome’u yükleyin (Bilgisayar, telefon ve tabletler için hızlı ve ücretsiz bir tarayıcı).

Adım 2: En son sürümünü indirmek için krom tarayıcınızda bu sayfa bağlantısını ziyaret edin. Google Yayıncı Araç Çubuğu
https://chrome.google.com/webstore/detail/google-publisher-toolbar/omioeahgfecgfpfldejlnideemfidnkc

Aşama 3: Tıkla + Ücretsiz sağ üst taraftaki düğme ve ardından tıklayın Eklemek Yeni uzantıyı onaylamak için açılan açılır pencereden düğmesine basın.

Tavsiye Edilen:  İçerik dağıtımı için bağlı kuruluş pazarlamasını kullanmanın avantajları

Adım-4: Başarılı kurulumdan sonra bir mesaj “Google Yayıncı Araç Çubuğu, kroma eklendi” görünecek. Bir Google Yayıncı Araç Çubuğu göreceksiniz simge (mavi bir arka plana karşı beyaz bir çizgi grafiği) krom tarayıcınızın sağ üst köşesinde.

Adım 5: Şimdi, AdSense hesabınızla ilişkili hesapta (Gmail) oturum açın/oturum açın ve o Google Yayıncı Araç Çubuğu simgesini tıklayın. Olanak vermek ilgili hizmetler viz. Google AdSense, DoubleClick for yayıncılar, DoubleClick Ad Exchange ve Google Analytics.

Bu uygulamanın ve Google’ın bilgilerinizi kendi hizmet şartları ve gizlilik politikalarına uygun olarak kullanmasına izin vermeniz istenecektir. Tıklamak Kabul etmek Google Yayıncı Araç Çubuğu’nun hesabınıza erişmesine izin vermek ve bu araç çubuğunun tüm özelliklerinin keyfini çıkarmak için düğmesini tıklayın.

Gizli tarama modunda Google Yayıncı Araç Çubuğuna Nasıl İzin Verilir?

Gizli modda (gizli modda) gezinirken bu yayıncı araç çubuğuna erişmek istiyorsanız, bu basit işlemi uygulayın. Chrome’un sağ üst köşesinden Chrome menü simgesine tıklayın (≡). Şimdi, fare işaretçinizi üzerine getirin Daha Fazla Araç ve tıklayın Uzantılar. Google Yayıncı Araç Çubuğunu bulun ve yazan onay kutusunu seçin Gizli modda izin ver bu krom uzantısının keyfini gizli modda çıkarmak için.

Google Yayıncı Araç Çubuğu’nda site içi Reklam yer paylaşımları nasıl etkinleştirilir?

Site içi özelliği, şu anda oturum açmış olduğunuz hesabınızla ilişkili en iyi web siteleri için varsayılan olarak etkindir. Ancak, orada listelenen siteleri istediğiniz zaman düzenleyebilir ve sahibi olduğunuz sitelerin ek alan adlarını ekleyerek site içi reklam yer paylaşımlarını gösterme yetkisi verebilirsiniz.

Site içi reklam yer paylaşımı için alan eklemek/düzenlemek üzere şu adımları izleyin:

Aşama 1: Yükleyen Yayıncı Araç Çubuğu simgesini tıklayın. Hesap özeti.
Adım 2: Sağ üstteki dişli simgesini tıklayın ve ardından açılır menüden tıklayın Siteler.
Aşama 3: Artık, reklam yer paylaşımlarını gösterme yetkisi vermek için kendi sitelerinizin alan adlarını ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Sosyal Medya için Ai Ücretsiz İçerik Oluşturucu Nasıl Kullanılır?

Sitenizi Google Chrome’da her ziyaret ettiğinizde, site içi reklam yer paylaşımları göreceksiniz. Her reklam yer paylaşımı, belirli web sayfasına yerleştirilen Reklam Biriminin AdSense reklamıyla ilgili bilgileri görüntüler. Reklam boyutunu, reklamveren/alıcı adını ve Görünen URL’yi göreceksiniz. Ancak, Reklam bağlantıları birimi yerleştirdiyseniz, yalnızca reklam birimi adını görüntüler.

Başka bir deyişle, Google Yayıncı Araç Çubuğu, Google AdSense reklamlarınızın her birine, boyutu, görünen URL’si ve reklamveren adı da dahil olmak üzere reklam hakkında bazı güzel veriler sağlayan bir yer paylaşımı ekler.

Google Yayıncı Araç Çubuğu simgesine tıklamak, Hesap özeti Aşağıdakileri içeren harika bilgilendirici özet sağlayan bir açılır pencere içinde:

1) Bugün, dün, bu ay veya geçen ay için tahmini AdSense kazançları.
2) Bugün, dün, 7 gün, bu ay ve geçen ay için azalan gelir sırasına göre ilk beş kanal veya ilk beş web sitesi.
3) Ek olarak, sitenizde geziniyorsanız görüntülenir. Bu sayfadaki reklamlar birçok ayrıntıyla.

herhangi birine tıklayabilirsiniz renkli simge veya hedef tahtası o sayfadaki ilgili reklama doğrudan gitmek için. Bir tıklamadan sonra açılır simge orada belirli reklam birimini işaret edebilirsiniz ve ikinci tıklama yüklenecektir Reklam Ayrıntıları penceresi.

Yayıncı Araç Çubuğu kullanılarak istenmeyen AdSense Reklamları Neden ve Nasıl engellenir?

Sitenizin ağırlıklı olarak öğrenciler için yararlı olduğunu ve içeriğin çalışmayla ilgili olduğunu varsayalım. Ancak, eğitim sitenizde ağırlıklı olarak ayakkabı ticareti yapan bir şirketin (AdWords reklamvereni) reklam afişi görünüyor. Bence bir eğitim blogu/sitesiyle ilgili reklam değil.

Bu istenmeyen reklamı engellemek için sitenizden ayrılmalı ve AdSense hesabınızda oturum açmalısınız. Bu, Reklama İzin Ver ve Reklamı Engelle sekme menüsünün reklam inceleme bölümünde hangi reklamın veya URL’nin engelleneceğini araştırmanız gerektiği anlamına gelir.

Ancak, Google Yayıncı Araç Çubuğu’nun yardımıyla, sitenizde web sitenizin içerikleri veya kullanıcılarıyla alakalı olmayan bir reklam göründüğünü fark ederseniz, söz konusu reklamı veya belirli URL’den veya Google sertifikalı reklamları engellemek için hemen harekete geçebilirsiniz. bir bütün olarak reklam ağı.

Buna göre, sitenizde gezinirken istenmeyen/alakasız reklamları engellemek için bu basit adımları izleyin.

Tavsiye Edilen:  Etkili İçerik Planlaması İçin Gelişmiş SEO Anahtar Kelime Eşleme Nasıl Yapılır?

Aşama 1: Sitenizi Chrome tarayıcıda ziyaret edin.

Adım 2: Açık Reklam Ayrıntıları penceresi herhangi bir site içi tek bir tıklama ile reklam yer paylaşımı kullanıcılarınız için uygun olmayan reklamlar görüntüleyen ve siz bunu engellemek istiyorsunuz. En iyi yanı, bu yayıncı araç çubuğu tarafından oluşturulan reklam yer paylaşımına tıklamanın reklam oluşturmayacağıdır. geçersiz tıklamalar.

Aşama 3: Sitenizdeki herhangi bir reklam yer paylaşımına tıkladıktan sonra açılan sayfada çeşitli veriler göreceksiniz. reklam ayrıntıları açılır penceresi söz konusu reklam birimiyle ilgili, yani. Reklam boyutu, Reklam istekleri, kapsam, BGBG, Tıklamalar, alıcı adı, hedefleme türü, Reklam biçimi, görünen URL ve hedef URL vb.

Reklam önizlemesinin altında açılır menüyü tıklayın (Bu reklamı engelle) ve bu reklamı engellemek için üç seçeneğiniz olacak. Herhangi bir seçeneği seçin www.example.com için reklamları engelle veya Bu reklamı engelle veya Örnek Reklam Ağından gelen reklamları engelle.

Adım-4: Bundan sonra, tıklayın Engellemek düğmesine basın ve blok etkinleştirildiğinde, reklam bir kırmızı Engellenen pankart.

Herhangi bir reklamı engellemenin o reklamvereni açık artırmadan çıkaracağını unutmayın. Bu, sitenizde o reklam alanında görünmenin tamamlanmasını azaltacağı anlamına gelir. Bunun sonucunda AdSense kazançlarınız etkilenebilir.

Öte yandan, söz konusu reklamı doldurmanız aile için güvenli değilse veya uygunsuzsa, bunu Reklam ayrıntıları penceresinden de bildirebilirsiniz. sadece tıklayın Bu reklamla ilgili bir sorun bildirin açılır menüsünü açın ve bildirmek istediğiniz sorunu seçin. Herhangi bir ek yorum (varsa) yazabilir ve ardından üzerine tıklayabilirsiniz. Google desteğine gönder.

Ayrıca, ileride başvurmak ve “Reklam ayrıntıları” penceresinden kullanmak üzere reklam ayrıntılarını bir HTML dosyasına aktarabilirsiniz. Dışa aktarmak için tıklayın Reklam ayrıntılarını dışa aktar Reklam ayrıntıları açılır penceresinin sağ üst köşesinden.