Çevrimdışı kaynakları kullanarak web sitenizi ve mobil uygulamanızı nasıl tanıtabilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Çevrimdışı kaynakları kullanarak web sitenizi ve mobil uygulamanızı nasıl tanıtabilirsiniz?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Görüntü Kaynağı: Latana

Dijital pazarlama ve çevrimiçi reklamlar, herhangi bir çevrimiçi (ve çevrimdışı) markanın ortaya çıkmasında ve büyümesinde kritik ve belirleyici bir role sahiptir.

Arama reklamları, bloglar, sosyal medya tanıtımları vb. her markanın pazarlama ve tanıtım çalışmalarının vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Ancak bu, çevrimdışı pazarlamanın önemini ortadan kaldırmaz. Çevrimdışı pazarlama, web siteniz, uygulamanız veya genel markanız için 360 derecelik bir teşhir elde etmek için hala önemlidir.

Aslında, çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama stratejileri, maksimum çıktı için birleştirilebilir. İkisi birbirini tamamlayabilir ve başarı, büyüme ve genişleme şansınızı yükseltebilir.

Öyleyse, çevrimdışı pazarlama ve promosyonların çeşitli yönlerini inceleyelim ve öğrenelim.

bu blogda

 1. İlk etapta bir uygulama nasıl edinilir?
 2. Çevrimdışı pazarlama nedir?
 3. Çevrimdışı pazarlamayı kimler tercih edebilir?
 4. Çevrimdışı pazarlama neden gereklidir?
 5. İşletmeniz için en iyi çevrimdışı pazarlama stratejileri
 6. Sıkça Sorulan Sorular

İlk etapta bir uygulama nasıl edinilir?

Size web sitenizin ve uygulamanızın çevrimdışı olarak nasıl tanıtılabileceğini anlatmaya geçmeden önce size şunu söyleyelim nasıl uygulama yapılır ve bütçeyle ilgili bir web sitesi. Merak etmeyin, kaliteden ödün vermenizi istemeyiz!

(Zaten bir uygulamanız olsa ve onu uygun fiyatlı bir şekilde değiştirmek isteseniz bile okumaya devam edebilirsiniz.)

Web sitesi söz konusu olduğunda, şunları yapabilirsiniz: WordPress ile git fazla uzatmadan. Web siteleri oluşturmak için en iyi platformlardan biridir ve en popüler olanıdır.

Web siteniz tamamen kurulduktan sonra, AppMySite’ın ücretsiz uygulama oluşturucusuna kaydolabilir ve hareket halindeyken birinci sınıf Android ve iOS uygulamaları oluşturabilirsiniz. Tamamen kod içermez ve süper kullanıcı dostudur.

Her şey hazır olduğunda, devam edebilir ve web sitenizi ve uygulamanızı çevrimiçi ve çevrimdışı ortamlarda tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Önerilen Okuma: 25+ WordPress hakkında bilinmesi gereken istatistikler ve gerçekler

Çevrimdışı pazarlama nedir?

Geleneksel ve çevrimdışı medyayı kullanan herhangi bir reklam veya tanıtım uygulaması, çevrimdışı pazarlama kategorisine girer.

Temel olarak televizyon, radyo, gazete, afiş, afiş, grafiti, billboard, outdoor reklam araçları, etkinlik sponsorlukları gibi geleneksel kanal ve platformların marka tanıtımı için kullanılması offline pazarlama olarak bilinmektedir.

Çoğu marka, özellikle büyük olanlar, geleneksel pazarlama tekniklerinden yararlanmaya devam ediyor ve devasa dijital patlama bile bu ortamların cazibesini ortadan kaldıramadı.

Markalar hala iyi TV reklamları yapmaya ve akılda kalıcı reklam panoları asmaya yatırım yapıyor. Açıkçası, çevrimdışı pazarlama, sağlıklı bir çözüm arayan herhangi bir marka için hala alakalı ve oldukça önemlidir.

Çevrimdışı pazarlamayı kimler tercih edebilir?

Yukarıda ima edildiği gibi, çevrimdışı pazarlama büyük ya da küçük herhangi bir marka tarafından kullanılabilir. Ancak stratejiler ve platformlar, markanın ölçeğine, kapsamına ve hedeflerine göre farklılık gösterebilir.

Örneğin, çevrimdışı pazarlama şu kişiler tarafından kullanılabilir:

Büyük ölçekli işletmeler ve işletmeler: Target, GoDaddy, Burger King vb. çevrimdışı pazarlama platformlarından yararlanmaya devam eden büyük markalardan bazılarıdır. Bütçeniz ve imkanınız varsa, TV reklamları, reklam panoları vb.

Orta ölçekli işletmeler ve işletmeler: Bu tür işletmeler genellikle bölgesel olarak faaliyet gösterir ve yerel pazara hakim olmak, yerel etkinlikler düzenlemek, gazetelerde reklam yayınlamak veya radyo yayınlarını kullanmak vb. sitenizi ziyaret etmek veya uygulamanızı indirmek için.

Küçük ölçekli Mom & Pop işletmeleri: Evde yetiştirilen veya gerçek mekanda faaliyet gösteren küçük mağazalar, web sitelerini veya uygulamalarını tanıtmak için çevrimdışı pazarlama stratejilerinden kapsamlı bir şekilde yararlanabilir. Küçük ölçekli restoranlar, salonlar, çiçekçi mağazaları vb., mağazalarına QR kodları yapıştırabilir ve kullanıcılardan uygulama indirme bağlantılarını tarayıp almalarını isteyebilir.

Tavsiye Edilen:  Yazar Blokundan Mutluluğa: Yapay Zeka Yazma Verimliliğini Nasıl Artırıyor?

Çevrimdışı pazarlama neden gereklidir?

Şimdi size dijital devrim çağında çevrimdışı pazarlamanın neden ve nasıl hala bu kadar alakalı olduğunu anlatalım.

CNBC’ye göre, 2020’de tüm küresel reklam dolarının yarısı çevrimiçi olarak harcandı. Bu açıkça gösteriyor ki, TV, radyo, basılı reklamlar, billboard vb. çevrimdışı platformlar, küresel reklam harcamalarının yaklaşık %50’sini oluşturuyor. .

Çevrimdışı pazarlamanın önemini vurgulayan bazı noktaları keşfedin ve daha fazlasını öğrenin:

Çevrimdışı kaynaklar hala “havalı”

2018’de Nielsen, Amerikalıların günün yarısını (yaklaşık 11 saat) medyayla etkileşime girerek geçirdiğini keşfetti. Bu 11 saatin dört saatinden fazlası canlı TV’de, 36 dakikası DVR için ve neredeyse iki saati radyoda harcandı. Bu, internetle çok az ilgisi olan yaklaşık yedi saatlik medyayı oluşturuyor.

Bugün bile, kriket ya da futbol maçları ya da bu tür spor ya da diğer gala etkinlikleri yayınlandığında, insanlar onu televizyondan izlemeyi tercih ediyor. Konu trafiği yönlendirmenin dikkatini çekmeye geldiğinde, reklam panoları hâlâ çerezlik.

Tüm bu gerçekler, çevrimdışı reklamcılığın hala harika olduğunu ve önümüzdeki yıllarda güçlü bir öneme sahip olmaya devam edeceğini açıkça gösteriyor.

Çevrimdışı araçlar, çevrimiçi pazarlamayı tamamlar

Bu, çevrimdışı pazarlamayı tercih etmek için bir başka harika nedendir. Müşterilerinize çok kanallı bir pazarlama, iletişim ve promosyon deneyimi yaşatmak sadece sizin lehinize olacaktır.

Çevrimiçi girişimlerinizi güçlendirecek ve mağazalarınız için organik ve gerçek trafik elde etme çabalarınızı hızlandıracak (çevrimdışı pazarlama botları çekmeyecek), böylece dönüşümlerinizi ve satışlarınızı artıracaktır.

Bölgesel bir pazar için suları test etmek için iyi

Yalnızca çevrimiçi ortamlar aracılığıyla yerel bir kitlenin güvenini kazanmak zor bir görev olabilir. Bu nedenle, işinizden en iyi şekilde yararlanmak için yerelleştirme girişimler, yüz yüze erişimin gücünden yararlanabilirsiniz.

Potansiyel müşterileriniz için etkinlikler, konserler, seminerler, açık hava satışları vb. düzenleyin ve bölgesel kitleye sizinle kişisel düzeyde etkileşim kurma şansı verin.

Güvenlerini kazandıktan sonra, web sitenizin URL’sini gönderebilir ve kullanıcılardan mobil uygulamanızı indirmelerini ve her şeyi parmaklarının ucunda kolayca almalarını isteyebilirsiniz.

Çevrimdışı müşterilerle çevrimiçi ortamlar arasında bağlantı kurun

Çevrimdışı promosyonlar yalnızca bölgesel bir pazar için değil, aynı zamanda her türlü hedef kitleyle çevrimiçi kaynaklarınıza bağlantı kurmak için de iyidir.

Fizikselden dijitale geçiş hala devam ediyor ve nüfusun büyük bir kısmı henüz çevrimiçi kaynakların tüm avantajlarından yararlanamıyor. Dijital platformlarınız hakkında hiçbir fikri olmayan bu tür mağaza ziyareti yapan müşterileri hedefleyebilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Bu tür müşterilerin uygulamanızı indirmesine, sosyal medya sayfalarını beğenmesine vb.

İnsan dokunuşu eşsizdir

Her şey söylendi ve yapıldı, bu, bir şekilde çevrimdışı pazarlamaya gitmenizin en güçlü nedenlerinden biridir. Sizi izleyicilerinizle gerçek zamanlı olarak bile bağlayabilen birçok gelişmiş araç ve yazılım olsa da, insan dokunuşunun eşi benzeri yok.

Kitlenizle kişisel düzeyde etkileşim kurmak ve onlara aynı şeyi yapma şansı vermek, marka imajınız ve otoriteniz üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olabilir. Davranışları hakkında daha iyi içgörüler edinmenize, güvenlerini kazanmanıza ve onlarla daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

İşletmeniz için en iyi çevrimdışı pazarlama stratejileri

2015’te Ikea, en popüler mobilyalarından bazılarının boyutuna, görünümüne ve şekline sahip hareketli kutular bastı ve bunları şehir merkezindeki bağımsız bir dış mekan teşhiriyle dağıtmaya başladı.

Tavsiye Edilen:  Markanızı ve Satışlarınızı Artırmak için En İyi 25 E-Ticaret Blogu

Kutular, müşterilerin gerçek ürünlerin nasıl görüneceğini hayal etmelerine ve fikir edinmelerine yardımcı oldu ve onları gerçek ürünleri satın almaya teşvik etti. Sonuç olarak, müşterilerin bu yeni ve benzersiz promosyon fikrine salyaları akıtılırken satışları fırladı.

Yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi, çevrimdışı pazarlama yalnızca TV reklamları ve reklam panolarından ibaret değildir. Aslında, yenilikçi düşüncelerinizle bunu bir sonraki aşamaya taşıyabilirsiniz.

Akıllara durgunluk veren sonuçlar elde etmek için uygulayabileceğiniz bazı çevrimdışı pazarlama stratejilerini keşfedelim.

Geleneksel ortamlardan yararlanın

Temel bilgilerle başlayabilir ve televizyon, radyo, gazete, dergiler, reklam panoları, otobüs durakları vb. gibi çeşitli çevrimdışı ortamlarda reklam vermeye başlayabilirsiniz.

Bütçenizi, kaynaklarınızı, hedeflerinizi vb. not edin ve buna göre bir platform seçin. Daha iyi sonuçlar için bir veya daha fazla ortamı birleştirebilirsiniz.

Görünüş değeri, insanların markayı tanımasına ve markayla ilişki kurmasına yardımcı olmada kritik bir rol oynadığından, popüler programlarda televizyonda görünmeyi de deneyebilirsiniz.

Akıllı ürün ambalajı kullanın

Çoğu marka, ambalajı bir çevrimdışı markalaşma ve tanıtım aracı olarak kullanır. Örneğin, Amazon kutularının her yerinde “Amazon” yazısı bulunur.

Siz de benzer bir yaklaşımla marka adınızın müşterilerinizin zihninde kalıcı bir etki bırakmasını ve satın alma işlemi bittikten sonra bile akıllarında kalmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bunu bir adım öteye götürebilir ve müşterilerinize siparişlerinin yanı sıra hediye, el yazısı not vb. gönderebilirsiniz. Bu, markanıza iyi bir isim ve itibar kazandıracak ve ayrıca ağızdan ağza reklamlardan ve çevrelerindeki müşterilerin ücretsiz tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca QR kodlarını uygulama indirme linkleri ile uygun yerlere yapıştırabilir ve bu linkler üzerinden insanların uygulamanızı indirmesini sağlayabilirsiniz.

Etkinlikleri ve konuşmaları düzenleyin ve bunlara katılın

Kendiniz eğlenceli ve eğlenceli etkinlikler veya toplantılar düzenleyin veya başkaları tarafından düzenlenen etkinliklere katılın. Bu tür etkinliklere sponsorluk da sağlayabilirsiniz.

Temel olarak, izleyicilerinizle canlı ve yüz yüze görüşmeler yapmaya çalışın ve markanızla anında bağlantı kurmalarını sağlayın.

Ayrıca gerilla pazarlama tekniklerini kullanabilir ve markanızı rastgele destekleyebilirsiniz. Potansiyel müşterilere kartvizitler bırakabilir, markalı hediyeler, ücretsiz numuneler vb. gönderebilir ve gerekli teşhiri elde edebilirsiniz.

Pazarlama girişimlerinizi izleyin ve analiz edin

Sadece yapmak yetmez. Arkanıza yaslanın ve çevrimdışı çabalarınızın sonuçlarını toplamak ve analiz etmek için zaman ayırın.

Çevrimdışı reklam kaynaklarınıza özel açılış sayfaları oluşturabilir (dizinlemediğinizden emin olun) ve bu sayfalar için URL ekleyebilirsiniz. Bu sayede Google Analytics gibi araçlarda bu sayfa için analytics kurabilecek ve bu kanaldan gelen trafiğinizi takip edebileceksiniz.

URL’yi kısa ve hatırlaması kolay tuttuğunuzdan emin olun. Ayrıca konuk olarak göz atma ve ödeme yapma seçeneği de sunun, ilk başta kaydolmakla ilgilenmeyen bu tür müşterileri kaybetmemek için.

Ayrıca, çevrimdışı kampanyaları yürüttüğünüzde web sitenizin ziyaretçi trafiğinde, uygulama indirmelerinde vb. önemli değişiklikler olup olmadığına dikkat edin. Çevrimdışı pazarlama kampanyalarınızın etkisi hakkında fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Önerilen Okuma: Mobil uygulamalarda konuk olarak göz atma ve ödeme özelliğinin önemi

Tamamlanıyor!

Hepsi çevrimdışı pazarlama ve promosyonlarla ilgiliydi. Markanız için güçlü ve bütünsel tanıtım kampanyaları oluşturmak için çevrimiçi ve çevrimdışı kaynakları birleştirebilirsiniz.

Web sitenizi ve uygulamanızı popülerleştirmek için yukarıdaki teknikleri kullanabilirsiniz. Ancak, hala çözüm arıyorsanız, WordPress web sitenizi uygulamaya dönüştürünardından devam edin ve fazla uzatmadan AppMySite’a kaydolun.

Burada, herhangi bir kodlama uzmanlığı olmadan birinci sınıf Android ve iOS uygulamaları oluşturabilir, özelleştirebilir ve yayınlayabilirsiniz. Uygulamaları tamamen kendin yap ortamında oluşturun ve mobil uyumlu kullanıcılarla bağlantı kurmak için başlatın.

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazar Olarak Odaklanmanın ve Dikkati Dağıtan Şeylerden Kaçınmanın Önemi

Devam edin ve uygulamayı potansiyel kitleleriniz arasında tanıtın ve işinizi yeni zirvelere taşıyın. Yukarıda listelenen tüm stratejileri çevrimiçi tekniklerle birleştirin ve markanız için maksimum gösterim elde edin.

Veri ve görüntü kaynakları:

Sıkça Sorulan Sorular

Web sitenizi ve uygulamanızı çevrimdışı tanıtmayla ilgili sorularınız mı var? Web sitenizi tanıtmayla ilgili sık sorulan soruların bazı yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

​Bir uygulamayı kaç şekilde tanıtabilirsiniz?​

Mobil uygulamanızı hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tanıtmanın birçok yolu vardır. Mobil uygulamanızı tanıtmanın en iyi yollarından bazıları şunlardır:

 • Uygulama mağazası optimizasyonu
 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Ücretli arama reklamları
 • etkileyici pazarlama
 • Etkinlik tanıtımı
 • TV/Gazete reklamları
 • Fiziksel afiş reklamcılığı

​Kullanıcıları uygulamalarınıza nasıl çekersiniz?​

Kullanıcıları uygulamanıza çekmenin en iyi yolu, onu etkili bir şekilde pazarlamaktır. Pazarlama işine girmeden önce, uygulamanızın kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sunduğundan emin olmalısınız. Kötü incelemeler ve elde tutma, uygulamanızı daha düzgün bir şekilde pazarlayamadan zarar verebilir.

Pazarlama söz konusu olduğunda, önce temelleri doğru anlamalısınız. Mümkün olduğunca keşfedilebilir olmalarını sağlamak için uygulama mağazası girişlerinizi optimize edin. Listelemeleriniz ayarlandıktan sonra, uygulamanıza en uygun pazarlama kanalını belirleyin. Hangi yöntemlerin sizin için en iyi sonucu verdiğini görmek için ücretli reklamlar, sosyal medya ve daha fazlası gibi farklı teknikleri deneyin.

​Bir uygulamanın lansmanını nasıl teşvik edersiniz?​

Uygulama lansmanınızı tanıtmak için herkese açık tüm sayfalarınızda ve profillerinizde ivme kazanmanız gerekir. Bu, kendi web sitenizle başlar. Web sitenizde zaten makul düzeyde bir trafik varsa, uygulama için ayrı bir açılış sayfası oluşturmak ve lansmanı tanıtmak için pop-up’lar ve afişler gibi diğer teknikleri kullanmak iyi bir fikirdir.

Aynısını sosyal medya sayfalarınızda yapmaya başlayın. Web sitenizin ziyaretçileri ve sosyal medya takipçileri arasında uygulamanıza olan ilgiyi artırın.

​2022’de bir uygulamayı nasıl pazarlarsınız?​

Uygulama pazarlaması, kullanıcılar değiştikçe ve pazarlama kampanyalarına farklı şekilde yanıt verdikçe sürekli olarak gelişmektedir. 2022’de mobil uygulamanızı aşağıdaki uygulama tanıtım yöntemlerini kullanarak pazarlayabilirsiniz:

 • Uygulama mağazası optimizasyonu: Alakalı arama keşfini ve dönüşümlerini en üst düzeye çıkarmak için uygulama girişinizi optimize edin.
 • Sosyal medya
 • : Basit gönderiler, kısa videolar veya ücretli sosyal reklamlar olsun, uygulamanızın hedef kitlesini sosyal medya platformlarında keşfedebilirsiniz.

 • Web sitesi tanıtımı: Uygulamanızı kendi web sitenizde tanıtmak için banner’lar ve açılır pencereler kullanın veya alanınızdaki başka bir popüler web sitesinde uygulamanızın reklamını yapın.
 • Uygulama yükleme reklamları: Bir mobil uygulama ağına kaydolarak ücretli uygulama yükleme reklamları yayınlayın. Uygulamanızı tanıtmaları için diğer uygulama yayıncılarına ödeme yapın.
 • etkileyici pazarlama: Popüler platformlardaki etkileyicilere yaklaşın ve uygulamanızı tanıtmak için gönderilerine veya videolarına sponsor olun.