Çevrimiçi Alışveriş Yapanlar için En Sinir bozucu DTC Fırsatlarını Bozanlar

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi Alışveriş Yapanlar için En Sinir bozucu DTC Fırsatlarını Bozanlar

E-ticaretin yükselişte olduğu bir sır değil. Aslında orijinal araştırmamıza göre, pandemi başladığından beri Amerikalıların yarısından fazlası (%51) pandemi öncesine göre daha fazla internetten alışveriş yaptıklarını söylüyor.

Doğrudan tüketiciye (DTC) markalar için daha da umut verici: %42’si bunu yapmayı planladıklarını belirtti kale Pandemi sona erdikten sonra alışverişlerinin çoğu internetten yapılıyor.

Harcamaların pandemi sonrasında da çevrimiçi ortamda devam edeceği ve rekabetin yoğun olduğu için, DTC mağaza deneyiminizi optimize etmek ve farklılaştırmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz; özellikle de bazı tüketiciler, DTC’lerin alışveriş fırsatlarını bozan başlıca suçlu olduğunu belirtiyor.

Yakın zamanda, son altı ay içinde çevrimiçi bir şey satın alan ABD’de yaşayan 2.000 yetişkinle anket yaptık. Alışveriş yapanların deneyimlerinin çeşitli yönlerini şu ölçekte derecelendirmelerini sağladık: bir (hiç de sinir bozucu değil) beş (bir anlaşma bozucu – artık o markanın web sitesinden alışveriş yapmam). Ardından, büyük perakendecilerden alışveriş yapmakla doğrudan bir markadan alışveriş yapmak arasındaki karşılaştırmalara daldık.

Verilere dayanarak, çevrimiçi mağazanız için öncelik vermeniz gereken çeşitli iyileştirmeleri belirledik.

#cta-visual-fe#Shogun Ön Uç: Başsız ticarete kökten farklı bir yaklaşım.Hepsi bir arada Ön Uç Platformunun markanız için uygun olup olmadığını görün.Daha fazla bilgi edinin

Alışveriş Yapanları En Çok Rahatsız Eden Faktörler Arasında Yavaş Siteler ve Zayıf Mobil Deneyim

Gözlemlediğimiz verilere göre, doğrudan tüketiciye yönelik birçok markanın web sitelerinin ve dijital pazarlama uygulamalarının üzerinde çalışılması gerekiyor.

Alışveriş yapanların büyük çoğunluğu, “kötü” veya güvenli olmayan siteler, reklamlardan siteye verilen tutulmayan sözler, yavaş site yükleme süreleri, kötü mobil deneyimler ve e-posta spamları gibi en basit şeylerden bazılarını en büyük dezavantajlar olarak gösterdi. .

Tavsiye Edilen:  Magento 1'in Yaşam Sonu: Tam Kılavuz

Tüm sıkıntıların yanı sıra, bu sorunların her biri baby boomer kuşağı için genç tüketicilere göre sürekli olarak daha fazla sinir bozucuydu.

Örneğin, X kuşağına (%30) kıyasla, Boomer kuşağının (56-74 yaş arası) %47’si bir web sitesi veya uygulamanın yarım yamalak veya güvensiz görünmesinin anlaşmayı bozduğunu (artık bu markanın web sitesinden alışveriş yapmayacaklarını) söyledi. Z (%29) ve Y kuşağı (%20).

Ayrıca, sayfaların yavaş yüklenmesi önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Amerikalıların dörtte biri çevrimiçi alışveriş yaparken sayfaların iki saniye veya daha kısa sürede inanılmaz derecede hızlı yüklenmesini bekliyor. Ve yaşlandıkça, hız sorunu da o kadar artıyor: X Kuşağı (%44), Y kuşağıyla karşılaştırıldığında, Boomer kuşağının %45’i bir web sitesi veya uygulamanın yavaş yüklenmesinin kendileri için anlaşmayı bozucu veya çok sinir bozucu olduğunu söyledi ( %40 ve Z kuşağı (%38).

DTC Markaları Kötü Deneyimler Nedeniyle Büyük Perakendecilerden Daha Sık mı Suçlanıyor?

Temel ticari şikayetleri basitçe ortaya çıkarmak yerine, şunları öğrenmek istedik: Neresi tüketiciler bunlarla en sık karşılaşıyordu.

Araştırmamız, ister büyük çevrimiçi perakendecilerden (Amazon, Best Buy, Target, Walmart ve benzeri siteler gibi) ister doğrudan bir markadan alışveriş yaparken olsun, Amerikalıların çoğunluğunun alışveriş sıkıntılarını eşit şekilde yaşadığını doğrulamaktadır.

Ama özellikle, Anlaşmayı bozucu tüm sorunların, büyük bir çevrimiçi perakendeciyle karşılaştırıldığında doğrudan bir markanın kendi web sitesinden veya uygulamasından satın alındığında ortaya çıkma olasılığının daha yüksek olduğu belirtildi.

Örneğin, yavaş yükleme sürelerinin “çok sinir bozucu” veya “fırsatları bozucu” olduğunu söyleyenlerin %26’sı genellikle doğrudan satın alırken bu sorunla karşılaştıklarını söylerken, yalnızca %14’ü bu sorunu öncelikli olarak büyük perakendecilere bağladı; %60’ı ise bu sorunla karşılaştıklarını söyledi. Sorunla iki deneyim arasında eşit olarak karşılaşın.

Mağaza İçi Deneyimlerden Çevrimiçi İlham Alın

Bir markanın çevrimiçi varlığı dır-dir Yeni vitrin sayesinde DTC markaları, tüketicilerin COVID-19 nedeniyle fiziksel alışveriş deneyiminde neler kaçırdığını birçok açıdan görebilir. Aslında, anketimize göre, Amerikalıların %83’ü gibi şaşırtıcı bir oran, ürün çevrimiçi olarak mevcut olsa ve fiyat ile kalite eşit olsa bile, bir şeyi çevrimiçi satın almak yerine şahsen satın almak için virüse yakalanma riskiyle karşı karşıya kalacaklarını söylüyor.

Tavsiye Edilen:  Sosyal medya yönetimi için AI tarafından oluşturulan içerik

Risk almalarına neden olan şey nedir? Aslında bu genellikle ürünü ilk önce şahsen görmek kadar basittir.

Yüz yüze deneyim için sağlıklarını riske atacaklarını söyleyenlerin yarısından fazlası (%52), en çok hoşlandıkları ve özledikleri şeyin dokunmak ve ürünlere bizzat bakmak olduğunu, bunu dolaşıp göz atmanın (%49) takip ettiğini söyledi. ve kıyafet denemek (%44). Muhtemelen zamanın bir işareti, neredeyse beşte biri (%18) personel ve diğer alışveriş yapanlarla etkileşimden keyif aldığını ve özlediğini söylüyor. Ve çoğu kişi, çoklu duyusal yönlerin çeşitliliğini gözden kaçırıyor.

İşte tam döküm:

X kuşağına (%53), Y kuşağına (%41) ve Z kuşağına (%44) kıyasla Boomer kuşağının üçte ikisinden fazlası (%69) çevrimiçi alışveriş yaparken en çok keyif aldıkları ve özledikleri şeyin ürünlere bizzat dokunmak ve incelemek olduğunu söyledi. ). Kadınlar kıyafet denemeyi erkeklerden daha fazla özlüyor; kadınların %50’si en çok keyif aldıkları ve özledikleri şeyin bu olduğunu belirtirken, erkeklerde bu oran yalnızca %39.‍

#cta-visual-fe#Shogun Ön Uç: Başsız ticarete kökten farklı bir yaklaşım.Hepsi bir arada Ön Uç Platformunun markanız için uygun olup olmadığını görün.Daha fazla bilgi edinin‍

Mağaza Yükleme Sürelerinizi Hızlandırmaya Öncelik Verin

Sonuçta anket sonuçlarımız, markanızın öncelik vermesi için birkaç iyi, hatta sonuç vermeyen düzeltmeyi ortaya koyuyor. Örneğin:

  • Ödemenizin müşteri bilgilerini hatırlamasını sağlayın,
  • SSL sertifikalarını veya güvenli HTTPS site teslimini sağlayın,
  • Yeterli incelemeleri sergileyin,
  • Web sitenizin mobil cihazlarda gezinmenin sorunsuz olduğundan emin olun,
  • Ürün listelemelerini mümkün olduğunca sağlam yapın (incelemeleri, zengin satışları ve her ürünle birlikte yüksek kaliteli fotoğraflardan oluşan bir seçkiyi dahil edin) ve
  • İlgili tekliflerle müşterilerle iletişim halinde kalın ancak onlara spam göndermemeye dikkat edin.

Ancak tüm olası düzeltmelerin arasında, katılımcıların %60’ının (en yüksek yüzde) zayıf site hızını şunlara bağladığı dikkat çekicidir: ikisi birden büyük perakendeciler ve DTC’ler. Alışveriş yapanlar site hızını büyük bir itici faktör olarak görmeye devam ediyor, bu nedenle sayfadan sayfaya yükleme süresi, DTC markanızın hemen optimize etmek isteyebileceği bir şeydir. Alışveriş yapanların dörtte birinin iki saniye veya daha kısa yükleme süreleri beklediği göz önüne alındığında, bu fırsatı bozan şey üzerinde uyumak isteyeceğiniz bir şey değil.

Tavsiye Edilen:  2023'te B2B Inbound Pazarlama için 15 Eyleme Geçirilebilir Strateji | hikaye şefi

Hız ve site performansı, markaların çözmek için giderek artan şekilde başsız ticaret aşamalı web uygulamalarına (PWA’lar) başvurduğu bir sorundur. Büyük ölçüde çünkü yalnızca bir saniyelik bir gecikme dönüşümlerde %7’lik bir düşüşe neden oldu.

Nomad Goods yakın zamanda hız ihtiyacını başsız bir PWA uygulayarak çözdü. Perakendeci, yalnızca site hızına odaklanarak (marka, deneyimin başka hiçbir yönünü değiştirmedi), e-ticaret dönüşüm oranlarını %25 artırdı.

Şahsen Alışveriş Öğelerini Çevrimiçi Hale Getirin

Ayrıca çevrimiçi alışveriş deneyimine dahil edebileceğiniz diğer, muhtemelen geleneksel olmayan unsurları da göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. İnsanların yüz yüze deneyimin nelerinden hoşlandığını not etmek ve bu unsurları dijital vitrininiz aracılığıyla taklit etmeye çalışmak.

Örneğin, insanlar mağazalarda kıyafet denemeyi özledikleri için bazı markalar bu deneyimi taklit eden artırılmış gerçeklik (AR) işlevselliğini kullanıyor (ör. Warby Parker’ın sanal deneme deneyimi) veya alışveriş yapanların ürünleri hakkında daha iyi bir fikir edinmeleri için daha fazla fotoğraf ve video ekliyorlar.

Warby Parker’ın Sanal Deneme aracını kullanan potansiyel müşteriler | Kredi: David Goldberg, “Sanal gözlükleri gerçek bir yüze yerleştirme: Warby Parker’ın Sanal Deneme yerleştirme algoritması

Shopify, markaların videolarını daha bilgilendirici hale getirmesine olanak tanıyan bir video düzenleyiciye sahip ve Bambuser gibi yeni platformlar, etkileşimli canlı video aracılığıyla tüm alışveriş deneyimini daha kişisel hale getiriyor.

Perakendeci Peach, canlı etkileşimi kullanarak mağaza içi havası verin çevrimiçi bir deneyim dahilinde. Kış koleksiyonunu bu şekilde piyasaya sürmek, moda markasının 45 dakikalık canlı yayın sırasında %14,8 oranında sepete ekleme oranı ve yaklaşık 27.000 $ gelir elde etmesine yardımcı oldu.

Bambuser aracılığıyla canlı yayın yapan bir kadının ekran görüntüsü

Genel olarak, anlaşmayı bozan durumlara (ve tüketicilerin mağaza içi deneyimle ilgili kaçırdıklarına) ilişkin bu müşteri içgörüleri, ölçeklenen bir DTC markası olarak beklentileri daha iyi karşılamak için optimizasyon yapabileceğiniz yolları ortaya koyuyor. E-ticaret artmaya devam ederken vitrininizin ayrıntılara odaklanmasını sağlamak, dönüşüm oranlarınızda büyük fark yaratabilir. –

#cta-visual-fe#Shogun Ön Uç: Başsız ticarete kökten farklı bir yaklaşım.Hepsi bir arada Ön Uç Platformunun markanız için uygun olup olmadığını görün.Daha fazla bilgi edinin

Araştırma hakkında

Shogun bu araştırmayı, tarafından hazırlanan çevrimiçi bir anketi kullanarak gerçekleştirdi. Yöntem Araştırmasıve tarafından dağıtıldı DynataAmerika Birleşik Devletleri’nde son altı ay içinde internetten bir şey satın alan n=2.000 yetişkin arasında. Örneklem, ABD nüfusunu ulusal olarak temsil edecek şekilde yaş, cinsiyet ve coğrafyaya göre dengelendi. Veriler 23 Aralık – 30 Aralık 2020 tarihleri ​​arasında toplandı.