Çevrimiçi Büyümenizi Artıracak 16 Shopify Marketplace Uygulaması

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi Büyümenizi Artıracak 16 Shopify Marketplace Uygulaması

İle 4,4 milyondan fazla web sitesi 175 ülkede Shopify’ı kullanan Shopify’ın, yalnızca markalar değil aynı zamanda çevrimiçi pazaryerleri oluşturmak için de en iyi e-ticaret platformlarından biri olduğuna şüphe yok.

Sağlam özellikleri ve kullanıcı dostu olması, onu girişimciler ve doğrudan tüketiciye (DTC) markalar arasında popüler hale getirdi.

Shopify, pazaryerleriyle ilgilenen, pazaryerlerine başlayan veya pazaryerlerine katılan markalar için iki farklı seçenek sunar:

 1. Shopify’da çok tedarikçili bir pazar yeri oluşturun ve yönetin.
 2. Kendi marka ayak izinizi Amazon, Walmart, eBay ve daha fazlası gibi dış pazarlara genişletin.

Anlayışınızı derinleştirmek için bu amaçlar ile bunların kullanım durumları arasındaki farkları açıklığa kavuşturacağız ve ayrıca Shopify pazarında başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve uygulamalar sunacağız.

#cta-visual-pb#Shopify pazaryeriniz için güzel sayfalar oluşturunPazaryeriniz için işbirliği yapmak ve ilgi çekici açılış sayfaları, koleksiyonlar ve daha fazlasını oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Çevrimiçi pazar yeri nedir?

Forbes’a göre çevrimiçi pazar yeri “bir web sitesi veya uygulamadır”. alışverişi kolaylaştırır birçok farklı kaynaktan.”

Operatörü hiçbir envantere sahip değil; diğer satıcıların ürünlerini alışveriş yapanlara sunarak ve satın almalarını kolaylaştırarak gelir elde ediyorlar.

Pazar yerleri Birçok satıcının merkezi bir ödeme sürecinin keyfini çıkarırken ürünlerini sergileyebileceği ortak platformlarBu da satıcıların satış yapmasını ve müşterilerin alışveriş yapmasını kolaylaştırır.

Bunun aksine, geleneksel Shopify mağazaları genellikle marka ve satıcının tek bir mağazayı işleten ve tüketicilere satış yapan tek bir varlık olduğu bir DTC modelini izler.

Pazar yerleri, dev Amazon ve Walmart gibi bilinen markalardan, benzer düşüncelere sahip satıcılarla kendi nişlerini yaratmak isteyen bağımsız markaların işlettiği daha küçük pazar yerlerine kadar çeşitlilik gösterebilir.

Çevrimiçi pazar yerleri nasıl çalışır?

Çevrimiçi bir pazar yeri genellikle aşağıdakilerden oluşur: iki uygulamaher ikisini de işletiyorsunuz; biri satıcıya, diğeri alıcıya dönük.

Resim: Shopify

Satıcılar, tekliflerini pazaryerinizde yayınlayabilmek için satıcıya yönelik uygulamanızı e-ticaret mağazalarına yükler.

Bu arada, alıcıyla karşı karşıya olan kişi, öğelerin nerede ve nasıl sergileneceğinin yanı sıra alışveriş yapanların bir satın alma işlemine nasıl yönlendirileceğini de belirler.

Pazar Yeri Kiti ile Shopify pazar yeri oluşturma

Shopify ünlü bir DTC platformu olmasına rağmen, doğru araçlara sahip olduğunuz sürece onu kendi çevrimiçi pazar yerinizi oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

yapmanıza olanak tanıyan paha biçilmez bir kaynak olan Shopify Marketplace Kit’e girin. Shopify mağazanızdan çok tedarikçili bir pazar yeri oluşturun.

Kit, pazar yerinizin gelişimini hızlandıracak Shopify teknolojisini, uzmanlığını ve araçlarını içerir. Kit, bir pazar oluşturmak için API’ler, web kancaları, kullanıcı arayüzü bileşenleri, belgeler ve diğer araçlardan oluşan bir koleksiyondur.

Bunlar, online mağazanızı ve kullanıcılarını diğer Shopify satıcılarına ve onların ürünlerine bağlamanıza yardımcı olur.

: Siz veya geliştiriciniz, Shopify pazaryerinizin yürütülmesi konusunda yardıma ihtiyacınız varsa şu adresi ziyaret edin: Pazar Yeri Kiti GitHub ya da ShopifyDevs YouTube kanalı.

Shopify’ın Marketplace Kiti farklı satıcıları nasıl birbirine bağlar?

Pazar Yeri Kiti bir kanal uygulaması kullanarak diğer satıcıları platformunuza bağlar (aracılığıyla geliştirildi ve oluşturuldu) Shopify İş Ortakları Satıcıların Shopify yöneticilerine yükleyebilecekleri program.

Satıcılar, ürünlerini uygulama veya Shopify yöneticileri aracılığıyla yayınlayabilir. Uygulama daha sonra öğeleri ve bunların ilgili ayrıntılarını platformunuzda görüntüler.

Ancak bu kurulumu tamamlayabilmeniz için Shopify’ın satış kanalı uygulamanızı onaylaması gerekir. Marketplace Kit iş akışının tamamı için aşağıdaki şemaya bakın:

Resim: Shopify

Konsepte hayran kaldıysanız ve başlamaya hazırsanız işte size bir kolay öğretici.

Shopify pazaryerini çalıştırırken dikkate alınması gerekenler

Diyagramda da görüldüğü gibi Pazar Yeri Kiti, listeleme ve ödemeden siparişin yerine getirilmesine ve çok daha fazlasına kadar birçok süreci kapsar.

Aşağıda her bir öğenin kısa özetleri ve bunları oluştururken sorunlardan kaçınmaya yönelik bazı ipuçları yer almaktadır.

Ödemeler

Öncelikle şu gerçeği hesaba katmalısınız: Pazar yeri satışları siz ve satıcılarınız arasında paylaştırılacak.

Pazar Yeri Kitini kullanırken, alışveriş yapanları satın alma işlemlerini tamamlamaları için bir satıcının mağazasına gönderme seçeneğiniz vardır. Daha sonra kanal uygulamanız, pazaryerinden yapılan satışlar için bu satıcılara fatura keser.

Pazar yeri ödeme ipuçları
 • Tüm satıcıları aynı ödeme seçeneklerini sunmaya teşvik edin çünkü daha fazla seçenek sunmak hem alıcılar hem de satıcılar için kolaylığı artırır.
 • Sorunsuz, şeffaf ve tutarlı bir ödeme süreci sağlayın Güçlü alıcı deneyimlerini geliştirmek için her pazaryeri satıcısının web sitesinde.
 • Güvenilir bir satıcı yönetim sistemi (VMS) uygulayın. Bu, özellikle birden fazla satıcıyla çalışırken çeşitli fatura ve ödemelerin kayıtlarını izlemenize yardımcı olur.
 • Satıcıların uygun uygulamaları seçmesine yardımcı olun ödemeleri, kazançları ve gelir takibini yönetmek için.

Yerine Getirme

Bir pazar yeri işletmek, herhangi bir envanter tutmanıza veya siparişin yerine getirilmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir; satıcılarınız bu süreçlerle ilgilenecektir.

Shopify Marketplace Kit’i kullanıyorsanız alıcılar ödeme işlemini doğrudan satıcının mağazasıyla tamamlar; böylece pazaryeri yöneticilerinin siparişleri işleme konusunda endişelenmesine gerek kalmaz.

Pazar yeri yerine getirme ipuçları
 • Satıcıları gönderim maliyetlerini ve politikalarını açıkça belirtmeye teşvik edin. Bunlar müşteri ve satıcı beklentilerini belirler ve kafa karışıklığını önler.
 • Gönderim yöntemlerini hizalayın ve senkronize edin. Müşteriler için teslimat deneyiminin aynı kalmasına yardımcı olmak amacıyla satıcıları benzer gönderim uygulamalarını kullanmaya teşvik edin. İdeal olarak, aynı gönderim yöntemlerine, iade politikalarına ve takip numaralarının sağlanmasına sahip olacaklardır.

Komisyonlar

Bir pazar yeri olarak gelirinizin büyük kısmı satıcılarınızın satışlarından elde edilen komisyonlardan gelecektir, dolayısıyla asıl dikkate almanız gereken ücret oranınız olacaktır.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT ve Güzellik Endüstrisi: Ürün Önerilerini ve İncelemelerini Kişiselleştirme

Ayrıca, müşterilerin birden fazla satıcıdan ürün sipariş etmesi gibi belirli durumlara göre komisyon oranınızın değişip değişmeyeceğini de belirlemeniz gerekir.

En büyük zorluk, satıcılarınızı memnun edecek ve alışveriş yapanlar için adil fiyatlandırmayı mümkün kılacak bir fiyat bulmaktır.

Pazar yeri komisyon ipuçları
 • Politikalarınızı görüntüleyin ve uygulayın. Sorunları önlemek için satıcıların komisyon oranınızı ve ne zaman uygulanacağını bilmesi gerekir.
 • Komisyonları pazaryerinizde eşit şekilde uygulayın. Başkalarına az ya da çok avantajlı fiyatlar vermek satıcı ilişkilerinizi zorlayabilir.

Ürün listeleme sahipliği

Ürün listelemeleri, müşterilerin satın alma kararları vermek için ürünleri bulmasına ve bunlar hakkında bilgi almasına yardımcı olur.

Shopify’ın Marketplace Kiti, bunları ayrı ayrı veya toplu sayfalar olarak ayarlamanıza olanak tanır. Nasıl görüneceklerini ve hangi bilgileri göstereceklerini siz belirlersiniz.

Ancak mülkiyet hâlâ satıcılarınıza aittir ve Nüanslar arasında gezinmek, şeffaflığın yanı sıra bir miktar ileri geri iletişim gerektirecektir.

Müşteriler için ürün yayınlamadan önce ürün listelemelerini inceleyerek pazar gereksinimlerinizi karşıladıklarından emin olabilirsiniz.

Çıkış yapmak

Pazar Yeri Kiti ile aşağıdaki avantajlardan yararlanırsınız: Shopify’da ödeme ve bunu dil, para birimi ve daha fazlası dahil olmak üzere satıcılarınıza ve müşterilerinize göre uyarlayabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerinizi belirli bir satıcının mağazasına veya doğrudan Shopify’ın ödeme sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Ancak asıl endişeniz, belirli satıcılarınızla, tüketicilerin bölgeleriyle ve ilgi alanlarıyla alakalı bir deneyim oluşturmaktır.

Ancak Marketplace Kit ile bu mümkün olduğu kadar kolaydır ödeme sayfasını yerelleştirin Ve satın almalarıyla ilgili satıcıları veya ürünleri önermek.

Müşteri desteği

Satıcılar pazar şemsiyenizin kapsamına gireceğinden, pazaryerinizin her türlü müşteri destek sorununu merkezi bir şekilde ele alması mantıklı bir seçimdir.

Bunu yapmak için satıcılarınızla koordinasyon sağlamanız gerekir. İletişim özellikle kendilerine özgü sorunlar ortaya çıktığında çok önemlidir.

Pazar yeri müşteri hizmetleri ipuçları
 • Satıcı teklifleri konusunda kendinizi eğitin. Bu, müşteri destek sorunlarının hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesine yardımcı olacaktır.
 • Açık politikalar oluşturun ve bunları pazarınızda uygulayın. Bu, tutarlı bir müşteri deneyimini garanti eder ve satıcıların uyum içinde kalmasını sağlar.
 • Sistemlerin mevcut olması. Yani, müşteri endişelerini ve şikayetlerini takip eden ve ele alan teknoloji ve uygulamaları benimseyin.

İadeler

İadeler, nakliyeyi de içeren bir müşteri destek sorunudur.

Müşterilerin ürünleri geri göndermesi gerektiğinde, alıcıyla iletişim kuracaksınız, ancak aynı zamanda satıcıyla nakliye düzenlemeleri ve tersine lojistik konusunda da çalışmanız gerekecek.

Pazar yeri ipuçlarını döndürür

#cta-mini-pb#Getirileri azaltmak için stratejik olarak pazarlayın, satın ve yerine getirin. Daha fazla bilgi edin

Pazaryeri yönetimi

Daha fazla satıcıyı (ve dolayısıyla onların bireysel ürün kataloglarını ve müşterilerini) barındırdıkça, pazar yerinizi yönetmek karmaşık hale gelebilir.

Yukarıdaki unsurlarla hokkabazlık yapmak için dikkatinizi bölmeniz gerekecek.

Neyse ki, Pazar Yeri Kiti listeleme ve satıcı yönetimi yetenekleri Bu mücadelenin bir kısmını hafifletmek.

Alternatif çözümlere şuradan ulaşabilirsiniz Shopify’ın App Store’u aynı zamanda bu makalenin ilerleyen kısımlarında ele alacağım.

Diğer pazaryerlerinde satış yapmak için Shopify’dan yararlanma

Diğer taraftan şunları da yapabilirsiniz: Ürünlerinizi satmak için Shopify mağazanızı mevcut harici pazar yerlerine bağlayın.

Bu yaklaşım, bir pazarı yönetmek zorunda kalmadan ürünlerini daha fazla kişinin önüne çıkarmak isteyen markalar için en iyisidir. Örneğin:

 • İle Ankete katılan ABD’li tüketicilerin %89’u Amazon’dan ürün satın alma olasılıklarının başka bir e-ticaret platformuna göre daha yüksek olduğunu söyleyerek, şubeye gidebilir ve şansınızı orada deneyebilirsiniz.
 • Artık sosyal medya alışveriş için popüler bir cadde haline geldi. Kullanıcıların %28’i 16 ila 64 yaşları arasında, yapacak veya satın alacak şeyler bulmak için bunu kullanıyor; Facebook, Instagram ve TikTok’ta varlık oluşturmak, işletmenize önemli ölçüde yardımcı olabilir.

Shopify’ın aşinalığı ve rahatlığının yanı sıra bu köklü pazaryerlerinin yakaladığı kitlelerden yararlanarak erişiminizi artırabilirsiniz.

Bu yöntem, Shopify’ın Marketplace Kit’inin çalışması yerine Shopify mağazanız ile Etsy, Walmart, Amazon veya diğer pazaryerleri arasında entegrasyon gerektirir.

Test edilecek 16 Harika Shopify Market uygulaması

Artık Shopify pazaryerlerinin nasıl çalıştığını daha iyi anladığınıza göre, onlarla başarılı olmanıza yardımcı olabilecek bazı uygulamalara bakmanın zamanı geldi.

İşleri kolaylaştırmak için daha önce ele alınan iki kullanım durumuna göre sıralanmıştır.

Shopify mağazalarını pazar yerlerine dönüştürmek için

Aşağıdaki uygulamalar mevcut Shopify varlığınızı Shopify platformu tarafından desteklenen bir pazaryerine dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

Bunlar, API’leri, web kancalarını ve diğer araçları kullanarak kendi pazar yerinizi oluşturmanıza yardımcı olan Shopify Marketplace Kit’in hepsi bir arada alternatifleridir.

1. Çok Satıcılı Pazar Yeri

Değerlendirme: 4,6/5 yıldız

Shopify Multi Vendor Marketplace uygulaması, Shopify mağazanızı, çeşitli ürün seçenekleri sunmak için birden fazla satıcıyla işbirliği yapan bir pazaryerine dönüştürmenize olanak tanır.

Özellikler:

 • Bireysel satıcılar için hem küresel bir komisyon hem de ayrı komisyonlar belirleyin
 • CSV aracılığıyla ürünleri ve satıcıları ekleyin ve ürünleri toplu olarak düzenleyin
 • Ürünleri atama ve senkronize etme
 • Bireysel satıcılar için profil sayfaları

Fiyat: Aylık 10 ila 45 ABD Doları

Ücretsiz plan mı? 15 günlük ücretsiz deneme

2. Çok Satıcılı Pazaryeri

Değerlendirme: 3,3/5 yıldız

Bu uygulama aynı zamanda Shopify mağazanızda kolayca gelişen, çok satıcılı bir pazar yeri oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

Özellikler:

 • Ürün onayını, sipariş gönderilerini, satıcıları ve daha fazlasını kontrol edin
 • Satıcılar için ayrı panel
 • Satıcılar için ürün, envanter, sipariş ve sevkiyat yönetimi
 • Komisyon oranı ayarları
 • Ödeme detayları

Fiyat: $99,99/ay

Ücretsiz plan mı? 30 günlük ücretsiz deneme

3. ShipTurtle Pazar Yeri Yaratıcısı

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

ShipTurtle’ın uygulaması Shopify pazaryerinizin kurulumunu ve yönetimini basitleştirir. Ayrıca sorunsuz deneyimler için satıcılar arasında envanteri ve sipariş karşılamayı kolaylaştırır.

Tavsiye Edilen:  Lüks Markalar İçin Sosyal Medya

Özellikler:

 • Katalogları ve siparişleri senkronize etmek için satıcı kontrol panelleri
 • Gönderim entegrasyonları
 • Gönderim, faturalama ve komisyon otomasyonları
 • PayPal ve Stripe ödemeleri

Fiyat: Aylık 19 ila 69 ABD Doları

Ücretsiz plan mı? 14 günlük ücretsiz deneme

4. Buddify – Marka Ortaklıkları

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

Buddify, diğer markalarla işbirliği yapmanıza ve bağlantı kurmanıza, ardından onların ürünlerini mağazanıza aktarmanıza (veya tam tersi) olanak tanır.

Bu uygulama, tüm markaları tek bir çatı altında birleştirmek yerine, daha çok mağazalar arası satışa ve satışlarınızı artırmak için diğer markalarla ortaklık kurmaya odaklanıyor.

Ancak ekosistemlerini genişletmenin yollarını arayan tüccarlar için pratik bir alternatiftir.

Özellikler:

 • Marka ortaklığı
 • Mağazalar arası satış
 • Otomatik sipariş gerçekleştirme
 • Gelişmiş raporlama

Fiyat: 25$/ay

Ücretsiz plan mı? HAYIR

5. Sipariş Gerçekleştirme Gurusu

Değerlendirme: 5/5 yıldız

Bu uygulama, siparişlerin en uygun satıcıya yönlendirilmesini otomatikleştiren, böylece siparişin yerine getirilmesini kolaylaştıran, hataları azaltan ve verimliliği artıran bir sipariş yönetim sistemi (OMS) sağlar.

Farklı satıcılar ve depolar arasında siparişleri yönlendirmenize ve envanteri izlemenize yardımcı olduğundan, bu uygulamayı pazardaki siparişlerinizi yerine getirmek için kullanabilirsiniz.

Özellikler:

 • Sipariş atamaya yönelik otomasyon kuralları
 • Sipariş gönderme ve bölme
 • Ürün, sipariş ve envanter senkronizasyonu
 • Ön ödemeli gönderim etiketleri
 • Otomatik faturalandırma

Fiyat:

 • Aylık 29,95$’a kadar ücretsiz
 • 100 PO sınırını aşan 200 satın alma siparişi (PO) başına ayda ek 10 ila 30 ABD Doları

Ücretsiz plan mı? 14 günlük ücretsiz deneme

6. Satıcı Ödemesi

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

Satıcı Ödemesi, Shopify pazaryerinizdeki tüm ödeme yönetimini yönetir.

Finansal işlemlerinizin doğru olmasını sağlar ve olumlu satıcı ilişkilerinin sürdürülmesine yardımcı olur.

Alışveriş yapanları satıcıların ödeme sayfalarına göndermek yerine (Marketplace Kit’te yapıldığı gibi) pazar yerinizi ödemeleri kabul edecek şekilde ayarladıysanız bu uygulama kullanışlıdır.

Özellikler:

 • Komisyon ayarları
 • Özel raporlar
 • PayPal aracılığıyla otomatik ödemeler
 • Satışlarınızı görebilmeleri için satıcılara giriş yapın

Fiyat: Aylık 30 ila 150 ABD Doları

Ücretsiz plan mı? 7 günlük ücretsiz deneme

#cta-visual-pb#Shogun ile pazar yeri tasarımınızı ve pazarlamanızı yönetinEkip üyeleriyle işbirliği yapmak, pazarınız için güzel sayfa tasarımları oluşturmak ve satışları artırmak için dönüşüm öğeleri eklemek için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın .Ücretsiz olarak inşa etmeye başlayın

Dış pazarlara açılmak için

Aşağıdaki uygulamalar mevcut Shopify mağazanızı alıp diğer mevcut pazar yerlerinde satış yapmanıza yardımcı olacaktır.

7. Amazon Codisto’dan

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

Codisto’nun uygulaması, Shopify mağazanızı herhangi bir küresel Amazon pazarına sorunsuz bir şekilde entegre etmenize olanak tanır.

Özellikler:

 • Ürün listeleme yönetimi
 • Envanteri, siparişleri, fiyatlandırmayı ve ürün ayrıntılarını senkronize edin
 • Siparişleri FBM, FBA veya Amazon Çok Kanallı Gönderim (MCF) aracılığıyla yerine getirin
 • 7/24 küresel destek

Fiyat: Aylık 99$’a kadar ücretsiz

Ücretsiz plan mı? 30 günlük ücretsiz deneme

8. Walmart Pazaryeri

Değerlendirme: 2,8/5 yıldız

Walmart bu uygulamayı, kullanıcıların Shopify mağazalarını Walmart pazarına bağlayabilmesi için geliştirdi.

Özellikler:

 • Ürün listelemelerinin toplu kurulumu
 • Envanter senkronizasyonu
 • Shopify’ın kontrol paneli aracılığıyla sipariş bildirimi ve yerine getirilmesi

Fiyat: Kurulumu ücretsiz, ancak Walmart’ın sevk ücretleri uygula

Ücretsiz plan mı? HAYIR

9. CedCommerce eBay Entegrasyonu

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

CedCommerce’in bu eBay entegrasyon uygulaması, satıcıların Shopify ürünlerini eBay’e kolayca yüklemelerine yardımcı oluyor envanteri ve siparişleri iki platform arasında senkronize etme Verilerinizi doğru tutmak için.

Özellikler:

 • Hızlı sipariş ve takip numarası senkronizasyonu
 • Esnek fiyatlandırma, kategori ve başlık şablonlarıyla eBay’deki listelemeleri özelleştirin
 • Birden fazla eBay hesabını yönetin

Fiyat:

 • 500’e kadar ürün yükleme ve 100 sipariş senkronizasyonu için ayda 29 ABD doları
 • 2000’e kadar ürün yükleme ve 500 sipariş senkronizasyonu için ayda 49 ABD doları
 • 5000’e kadar ürün yükleme ve 1000 sipariş senkronizasyonu için ayda 79 ABD doları

Ücretsiz plan mı? Evet

10. Amazon, eBay ve Walmart Kodları

Değerlendirme: 4,7/5 yıldız

Hepsi bir arada uygulamalar da mevcuttur ve Codisto’nun sunduğu bu uygulama, mağazanızı Amazon, Walmart ve eBay ile entegre etmenize ve aynı anda birden fazla pazara ulaşmanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Çok kanallı yetenekler
 • Otomatik para birimi dönüştürme
 • Yeni listeler oluşturun veya mevcut olanları toplu olarak bağlayın
 • Envanter, sipariş, fiyatlandırma ve ürün ayrıntıları senkronizasyonu
 • Shopify aracılığıyla pazar yeri yönetimi
 • 7/24 destek

Fiyat: Aylık 29 ila 499 ABD Doları

Ücretsiz plan mı? 14 günlük ücretsiz deneme

11. Etsy Uygulaması

Değerlendirme: 4,7/5 yıldız

Bu uygulama, mağazanızı el yapımı, vintage ve diğer benzersiz ürünlerde uzmanlaşmış bir pazar yeri olan Etsy’ye bağlamanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Shopify ürünlerini Etsy’ye aktarma
 • Etsy siparişlerini Shopify aracılığıyla içe aktarın ve yönetin
 • Ürün senkronizasyonu

Fiyat: 9,99$/ay

Ücretsiz plan mı? 30 günlük ücretsiz deneme

12. Best Buy Kanada Entegrasyonu

Değerlendirme: 3,2/5 yıldız

Bu entegrasyon, Shopify mağazanızı Best Buy Canada pazarına bağlamanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Ürün, envanter ve sipariş senkronizasyonu
 • Depo yönetimi
 • İndirimler sunun
 • Özelleştirilebilir fiyatlar
 • Envanter limitlerini ve stok uyarılarını ayarlayın

Fiyat: Aylık 49 ila 69 ABD Doları

Ücretsiz plan mı? 7 günlük ücretsiz deneme

13. CedCommerce Wish Entegrasyonu

Değerlendirme: 4,6/5 yıldız

Bu uygulamayla, Wish’in pazarına bağlanmayı ve burada satış yapmayı kolaylaştıran bir dizi çözüme erişim kazanırsınız.

Özellikler:

 • Merkezi kontrol paneli
 • Shopify ürünlerini Wish’e yükleyin
 • Ürün listeleme otomasyonu
 • Ürün, envanter, sipariş ve fiyat senkronizasyonu

Fiyat: Aylık 79$’a kadar ücretsiz

Ücretsiz plan mı? 10 günlük ücretsiz deneme

14. CedCommerce Sears Entegrasyonu

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

Başka bir CedCommerce entegrasyonu olan bu entegrasyon, daha çok cihazlar, elektronik cihazlar, aletler ve benzerleriyle bilinen Sears pazarına sorunsuz bir şekilde bağlanmanıza olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi İşinizi Hiç Terlemeden Gerçekten Hızlı Bir Şekilde Nasıl Büyütürsünüz?

Özellikler:

 • Toplu yüklemeler ve güncellemeler
 • Özelleştirilebilir fiyatlandırma
 • Yerine getirme desteği
 • Sipariş ve sevkiyat yönetimi
 • 7/24 destek

Fiyat: Aylık 50$’dan başlıyor

Ücretsiz plan mı? 15 günlük ücretsiz deneme

15. CedCommerce – Facebook ve Insta

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

CedCommerce’in Facebook ve Instagram entegrasyonu, Shopify mağazanızı Meta’nın sosyal platformlarına bağlamanıza, ardından ürün akışlarınızı yönetmenize ve reklam yayınlamanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Meta İşletme Hesaplarını kurun ve bağlayın
 • Sipariş yönetimi
 • Ürünleri toplu olarak yükleyin ve içe aktarın
 • Gerçek zamanlı envanter ve sipariş senkronizasyonu
 • Reklam oluşturma ve yayınlama

Fiyat: Özgür

16. Tiktok

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

TikTok Shopify uygulaması aracılığıyla ürünlerinizi tanıtmak ve genç kitlelerle etkileşim kurmak için mağazanızı son derece popüler sosyal platformla entegre edebilirsiniz.

Özellikler:

 • Reklam performansını ölçmek için TikTok Pixel’i yükleyin
 • TikTok reklamları oluşturun ve yükleyin
 • Akıllı Performans Kampanyaları
 • Ürün kataloğunuzu Shopify’dan TikTok’a senkronize edin

Fiyat:

 • Kurulumu ücretsiz
 • Kampanya maliyetleri belirlediğiniz bütçeye göre belirlenir ve ardından TikTok reklam hesabınıza faturalandırılır

Ücretsiz plan mı? HAYIR

Shopify Market SSS’leri

Bu makalede aktarılan bilgileri sağlamlaştırmak için Shopify’ın pazaryeri yetenekleriyle ilgili bazı genel soruları yanıtladık.

Shopify bir pazar yeri midir?

Shopify bir pazar yeri değil, bir e-ticaret platformudur. Bununla birlikte, platformdan çevrimiçi pazaryerlerinin oluşturulmasına ve yönetilmesine ve ayrıca büyük pazaryerlerine genişlemeye olanak tanır.

Shopify ile hangi pazaryerleri entegre olur?

Shopify, çeşitli popüler harici pazaryerleriyle entegrasyonlar sunarak birden fazla platformda satış yaparak erişiminizi genişletme ve genişletme fırsatları sunar.
Önemli pazarlardan bazıları şunlardır:

1.Amazon
2.Walmart
3. Facebook’ta
4.Etsy
5. Dilek
6.Instagram
7. Tiktok
8. En İyi Satın Alma
9. Sears

Hem Etsy’yi hem de Shopify’ı kullanmalı mıyım?

Etsy ve Shopify’da aynı anda faaliyet gösterip göstermeyeceğiniz iş ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize bağlıdır:

Etsy el yapımı, vintage ve benzersiz ürünler için uzmanlaşmış bir pazar yeridir ve bu nedenle daha spesifik bir kitlenin ilgisini çekmektedir.

Öte yandan Shopify, bir marka oluşturmanıza, daha geniş bir tüketici tabanına ulaşmanıza ve çok satıcılı bir pazar oluşturmanıza olanak tanıyan çok yönlü bir e-ticaret platformudur.

Her iki platformdan da yararlanarak farklı pazarlara ulaşabilir ve satış kanallarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce teklifinizin hem platformlara hem de hedef kitlelerine uygun olup olmadığını belirleyin.

Neden birden fazla pazaryerinde satış yapmalısınız?

Çeşitli pazaryerlerinde satış yapmak, sahip olduğunuz satış kanallarının sayısını artırır ve bu da birkaç büyük avantaj sağlar:

1. Genişletilmiş erişim: Her yeni kanalın hedef kitlesine ulaşın ve görünürlüğünüzü artırın.
2. Daha az risk: Çoklu kanallarda, eğer biri kötü performans gösterirse, diğerleri onun kar kaybını telafi edecek ve maruz kaldığınız zararı azaltacaktır.
3. Daha fazla gelir: Her pazarın benzersiz bir müşteri tabanı vardır ve bu da daha fazla pazarlama ve dönüşüm fırsatı anlamına gelir. Aslında Shopify, birden fazla kanalda satış yapan satıcıların %190 yalnızca bir tane satanlardan daha fazla gelir.

Shopify pazar yeri aracılığıyla çevrimiçi varlığınızı büyütün

Shopify, satıcılara birden fazla işlevsellik sağlamak için geleneksel DTC modellerinin ötesine geçen çok yönlü bir platformdur.

Girişimci markalara olanak sağlar. çevrimiçi pazar yerleri oluşturun ve yönetin Shopify mağazalarından. Aynı zamanda bireysel tüccarlara da hizmet sunmaktadır. Tekliflerini dış pazarlara genişletme yeteneği erişim alanlarını genişletmek.

Shopify’ın Pazar Yeri Kiti, hevesli pazar yeri yöneticileri için satışları artırmak, erişiminizi genişletmek ve daha fazla gelir elde etmek için güçlü bir varlıktır.

Hangi yaklaşımı benimserseniz benimseyin, ortaklarınızı ve çözümlerinizi akıllıca seçmeyi unutmayın.

Bu, pazarınızı çeşitlendirmek için harika satıcılar bulmak, satış kanallarınızı çeşitlendirmek için doğru pazar yerlerini seçmek ve büyümenize yardımcı olacak en iyi uygulamaları seçmek anlamına gelebilir.

Yukarıdaki bilgiler pazarınız için sağlam bir temel oluşturabilir ve sizi Shopify ve tüm bağlı kanallarınız aracılığıyla başarıya yönlendirebilir.

#cta-visual-pb#Tüccarların ve alışveriş yapanların ilgisini çeken bir pazar yeri oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile benzersiz ve unutulmaz bir pazar yerini özelleştirin.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Table of Contents