Çevrimiçi İadeleri Azaltmak için 7 En İyi Uygulama

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi İadeleri Azaltmak için 7 En İyi Uygulama

E-ticarette satış kaybından daha kötü ne olabilir? Geridönüş.

İadeler, tek bir ürünün fiyatından daha pahalıdır. İadeler markanıza mal olur fırsat.

Daha az satış yalnızca daha az gelir anlamına gelir, ancak İade, gelir kaybı, kaçırılan marka fırsatı ve daha az alıcı deneyimi anlamına gelir.

İade edilen bir ürün, yalnızca orijinal geliri değil, aynı zamanda mutlu bir müşteriden elde edebileceğiniz potansiyel kazançları da kaybettiğiniz anlamına gelir.

İadeler aynı zamanda yeniden satmak istemeyebileceğiniz veya orijinal fiyata yeniden satamayacağınız envanter de oluşturur.

Neyse ki satıcıların çevrimiçi iadeleri önlemeye yardımcı olmak için müşteri tabanlarını daha iyi anlamak, genel müşteri kazanımını optimize etmek, iade süreçlerini beklentilere göre ayarlamak ve daha fazlası gibi yapabileceği pek çok şey var.

Tüm bu taktikler, zamandan ve paradan tasarruf etmek için geri dönüş oranınızı düşürmeye ve tekrarlanan müşteri oranınızı yükseltmeye yönelik olabilir.

Bu yazıda şunları ele alacağım:

#cta-visual-pb#İadeleri en aza indiren bir e-ticaret mağazası oluşturunShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Yüksek e-ticaret getiri oranının tehlikeleri

Resim: Sıçratmayı kaldır

Ulusal Perakende Federasyonu, 2021’de çevrimiçi satın almaların ortalama getiri oranının şu şekilde olduğunu buldu: %20,82020’de bu oran %18,1’di. Bu, kabaca her beş satın alma işleminden birinin iade veya değişimle sonuçlanacağı anlamına geliyor.

Döngü Döndürmelerine göre 2022 E-ticaret İade Karşılaştırma RaporuBu getirilerin dağılımı kabaca %29,7’si borsalarda ve geri kalan %70,3’ü geri ödeme (veya düz getiri) şeklindedir.

Arıza ne olursa olsun, getiriler iş açısından kötüdür.

Bunlar paraya, envantere ve müşteri sadakatine mal olur. Yaralanmanın üstüne bir de hakaret eklemek, aynı zamanda bir fırsat kaybını da temsil ediyor. Mutlu bir müşteriye satış yapmak yerine– geri dönecek ve ek alımlar yapacaksa, iade, bunun yerine kötü bir inceleme bırakabilecek ve kötü deneyimlerini kulaktan kulağa yayabilecek mutsuz bir alıcıya satış yaptığınız anlamına gelir.

1. İşletmeniz için daha az gelir

İadeler, kaybedilen bir satıştan daha kötüdür. Garantiden farklı olarak iade, markanız anlamına gelir borçlu para.

Herhangi bir fon değişimi masraflarla birlikte gelir.

Birisi bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, bu satışın bir yüzdesini alışveriş sepetinize, kart şirketinize ve bu fonları kullanan diğer üçüncü taraf satıcılara borçlu olabilirsiniz.

İade durumunda bu hizmet ücretlerine ne olacak?

Markanız bunları omuzlamak zorunda kalabilir, bu da tek bir satışın bittiği anlamına gelir maliyetlendirme para kazanmak yerine Yüksek hacimlerde, küçük harcamalar bile büyük kayıplara neden olur.

2. Sadık müşteriler için daha az stok

Maliyet envanterini döndürür.

Sıkı tedarik zincirleriyle, Yüksek müşteri geri dönüş oranı, yeni ve mevcut müşterilerinize hizmet etmek için daha az stok anlamına gelir.

Satılma riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve bunun da ötesinde yeniden satamayacağınız ürünleri geri alabilirsiniz.

Başka bir tüketici tarafından işlenen ve daha sonra iade edilen ürünleri satarak marka itibarınızı riske atmaya istekli olsanız bile, bu SKU’lar, orijinal alıcı onları elinde tuttuğunda hâlâ hizmet dışıydı.

Geri dönüş oranınız ne kadar yüksek olursa, markanıza fayda sağlamayan bir borsada o kadar değerli hisse senedi bağlanır.

Eğer satarsanız ve sadık bir müşteri başka bir yere gitmek zorunda kalırsa ne olur?

Sonuçta iade tehlikesi, bir markanın mutlu bir müşterisini (satacak envantere sahip olacağınız) mutsuz bir müşteriyle (ilk etapta satış yapmamanız gereken) değiştirmesine neden olmasıdır.

3. Daha fazla marka riski

Yukarıda belirtildiği gibi, iade edilen ürünlerin yeniden satılması markanız için risk taşır.

Orada Birinin elindeki bir eşyaya ne yaptığını ve sonra geri gönderdiğini söylemenin hiçbir yolu yok.

Örneğin şarap söz konusu olduğunda, iade edilen şişeler kurcalanmış olabilir. Oyun konsolu iade edildiğinde harici bir yazılım yüklenmiş olabilir. Mobilyalarla uğraşıyorsanız parçalar çıkarılmış veya değiştirilmiş olabilir.

İade ettiğiniz envanteri kullanımdan kaldırmayı göze alamazsanız, daha fazla iade, alıcılarınız ve marka itibarınız için daha fazla risk anlamına gelir.

E-ticaret iadeleri nasıl önlenir?

Yüksek geri dönüş oranının birçok dezavantajı göz önüne alındığında, en iyi çözüm önlemedir.

Yanlış giden bir şeyi düzeltmeye çalışmak (markanıza ve müşteri destek ekibinizin zamanına ve kaynaklarına mal olmak) yerine, iadelerin gerçekleşmesini mümkün olduğunca önlemek için çalışmalısınız.

Bunu yapmak için, öncelikle geri dönüşlerin çeşitli nedenlerini araştıralım, böylece çözümleri yapısöküme uğratabiliriz.

2021’de Narvar 1.040 ABD’li tüketiciyle anket yaptı geri dönüş alışkanlıklarını öğrenmek.

Anket şunu buldu: İadelerin en yaygın nedenleri beden ve beden sorunları (%42), hasarlı ürünler (%17) ve tasvir edildiği gibi olmayan ürünlerdir (%13).

Neyse ki perakendeciler bu sorunları uygun planlama ve yönetimle çözebilecek araçlara sahip.

1. Alışveriş yapanların ilk seferde doğru modeli bulmalarına yardımcı olun

Basamaklama, tüketicilerin evde denemek için birden fazla boyut ve stilde bir ürün satın alması ve işe yaramayan ürünü iade etme niyetiyle giderek yaygınlaşan bir uygulama anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  En İyi Endüstriyel ve İmalat Web Sitesi Tasarımlarına 4 Örnek

Narvar bunu neredeyse %60 Ankete katılan çevrimiçi alışveriş yapanların oranı basamaklamaya katıldı doğru uyumu bulmak için.

Bunlar aslında ürünleri satın alan, iyi görünüp görünmediğine bakan ve beğenmediklerini iade eden alışveriş yapan kişilerdir.

Cömert e-ticaret iade politikaları sayesinde bu, ürünleri bir perakende mağazasında deneyemeyenler için bilinçli bir alışveriş stratejisi gibi görünebilir.

Ancak bu durum tüccarlara çok pahalıya mal oluyor. Ve tüketicilerin yarısından fazlası bunu yapıyor.

Bir ürünü satmak için birden fazla boyut ve stilden oluşan envanteri taahhüt etmeniz ve bunların daha sonra iade edilmesini sağlamanız gerekir.

Alışveriş yapanların doğru bedeni bulmasına nasıl yardımcı olunur?

  • Basamaklamayı azaltmaya yardımcı olmak için, sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik kullanmayı düşünün Alışveriş yapanlara ürünleri doğru bir şekilde denemeleri için bir yol sağlayan araçlar.
  • Ayrıca kullanabilirsiniz canlı alışveriş tüketicilerin sorularını yanıtlamaya yardımcı olmak ve beden, stil ve renk seçimleri konusunda onlara daha fazla güven vermek.
  • Alışveriş yapanların şunları yapmasına izin ver: boyuttan bahseden incelemeleri filtrele. Bir göre 2019 McKinsey İade Yönetimi AnketiTüketicilerin bulduğu en etkili alışveriş araçlarından biri doğrudan bedenle ilgili yorumlardı.
  • Son olarak dahil edin uluslararası boyutlandırma standartları Ürün açıklamanızda mümkün olduğunca objektif ölçümler yapın. Örneğin, giysiler için ABD, İngiltere ve AB bedenlerini sağlayabilir ve ayakkabıların tam genişliğini ve uzunluğunu bedenlerinin yanında görüntüleyebilirsiniz.

Örnek: Asics, boyutlandırmayı içeren incelemeleri sergiliyor

Resim: Asics

Yukarıdaki Asics ürün sayfası, ayakkabının kalıbının küçük mü yoksa büyük mü olduğunu paylaşan incelemeleri sergiliyor.

Benzer şekilde, alıcıların her bir ayakkabının genişliği, rahatlığı ve kalitesi hakkında ne düşündüğünün bir toplamını gösterir.

Bu, alışveriş yapanlara bedenlerinin nasıl bir araya geldiği ve mükemmel uyum için yarım beden büyük mü yoksa küçük mü olması gerektiği konusunda genel bir fikir verir.

2. Öğelerin iyi durumda olduğundan emin olun

Bir paket için heyecanlanıp, sonra da kırılmış bir eşya bulmak için paketi açmaktan daha ezici bir şey yoktur.

Bu, alıcı deneyiminize zarar verir, müşteri sadakatini zedeler ve bazı kötü çevrimiçi incelemelerle sonuçlanabilir.

Bir öğe teslim alındığında kırılır veya hasar görürse, bir vokalin gazabına uğrama riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve daha da kötüsü, haklı olarak—kızgın müşteri. Ve onların ağı.

Öğelerin iyi durumda geldiğinden nasıl emin olunur?

Alıcılarınızın ürünlerini iyi durumda almasını sağlamanın iki kısmı vardır.

Bunlardan biri tedarik zinciriniz boyunca kalite kontrolü yapmak, diğeri ise nakliye sırasında eşyalarınızı uygun ambalajlamayla korumaktır.

Ürünleriniz tedarik zincirinizde ilerledikçe, birden fazla kalite güvence kontrol noktası.

Öğeleri gelirken herhangi bir kusur açısından inceleyin. Kırık parçaları, eksik parçaları veya diğer kusurları tespit etmeye hazırlandıkları için incelemelerinize devam edin. Ardından, dışarı çıkarken kutularınızı inceleyin ve olası hasarlara karşı dikkatli olun.

Bunu yapmanın en iyi yolu detay odaklı ve yüksek hizmet geçmişine sahip bir lojistik ortağıyla çalışmaktır.

Alternatif olarak, kendi şirket içi deponuzu ve hazırlık ekibinizi de aynısını yapacak şekilde eğitmeyi düşünebilirsiniz, ancak bu yol daha fazla zaman ve çaba gerektirir.

Öğeleri her gönderdiğinizde, Doğru destek malzemesini test edin ve kullanın.

Resim: @lunacraftsonline

Eşyanızı bir kutuya koyun ve her iki yanından ve her köşesinden en az üç metre yükseklikten bırakın. Ardından, öğenizin nasıl performans gösterdiğini görmek için kutuyu açın.

Mallarınızı hasardan kaçınmak için paketlemenin en iyi yolunu öğrendikten sonra, bunu bir hazırlık kılavuzu belgesine kaydedin ve sıkı bir paketleme standardına uymak için hazırlık ortağınızla birlikte çalışın.

Tedarik zincirinizi izlemek ve ambalajınızı optimize etmek, hasarlı ürünlerin müşterilerinize ulaşmasını engellemenize ve alıcı deneyiminizi korumanıza yardımcı olabilir.

3. Öğeleri net bir şekilde tasvir edin ve beklentileri belirleyin

Hiç yeni bir kanepe için inanılmaz bir anlaşma yapıp da postayla oyuncak bebek evi kanepesi aldığınız oldu mu?

Beklendiği gibi olmayan ürünler alan alışveriş yapanlar aldatılmış hissedebilirler. Bu, geri dönüşün yanı sıra markanıza yönelik herhangi bir iyi niyetin oluşması riskini de beraberinde getirir.

Açık beklentiler nasıl belirlenir?

  • Karışıklığı önlemek için, alışveriş yapanlara ürün sayfanızdan ürünlerinizin net bir resmini vermeniz önemlidir. Faydalanmak videolar, GIF’ler ve 360 ​​derecelik görüntüler gibi medyalar Ürününüzün tam olarak neye benzediğini sergilemek için. Ölçeklendirmek için yaşam tarzı fotoğrafları eklemeyi düşünün.
  • Bunun üzerine, oluşturun Gözden geçirilmesi kolay kapsamlı ürün açıklamaları. Daha fazla bilgi edinmek isteyenler için önemli gerçeklerin yer aldığı bir madde listesi ve ardından daha ayrıntılı açıklamalar eklemeyi düşünün.
  • Son olarak ürün sayfanızı şu şekilde ayarlayın: yaygın yanlış anlamaları giderin ön ödeme. Örneğin, nispeten fazla sayıda müşteri bir ürünü farklı boyutta olduğunu düşündükleri için iade ederse, ürün boyutunu vurgulamak için farklı renkli bir yazı tipi kullanın.

Örnek: Desert Steel, açıklamaya ürün boyutlarını dahil ediyor

Resim: Çöl Çeliği

Desert Steel ekibi yukarıda italik açıklama kısmında güneş ışığının yüksekliğini ve genişliğini paylaşıyor ve alışveriş yapanlara boyut hakkında fikir vermek için öğenin bahçedeki bir fotoğrafını ekliyor.

Tavsiye Edilen:  “Kral gibi konuşun ve ölçülü olun” – Burger King Polonya [case study]

Açıklamaları aynı zamanda hızlı bir madde işareti listesindeki öğenin temellerini de kapsar.

4. Alışveriş yapanların doğru ürünü aldığından emin olun

Yanlış ürünü alan müşteriler, kırık olmasa bile, istemedikleri veya parasını ödemedikleri bir şeye sahip oluyorlar.

Bu, çözülmesi gereken dahili bir sorundur ve potansiyel olarak zayıf envanter ve sipariş yönetiminden kaynaklanmaktadır.

Alıcınız hatalı bir sevkiyat karşısında mazeret duymak istemeyecektir; tek görecekleri, istemedikleri veya ihtiyaç duymadıkları bir şeyi aldıkları ve bunun markanızın hatası olduğu olacaktır.

Doğru ürünün teslim edildiğinden nasıl emin olunur?

Yanlış ürünü göndermek kendi dahili kayıtlarınız ve süreçlerinizle başlar.

Bir uygulama yapın otomatik sipariş yönetim sistemi tüm farklı satış kanallarınızdan gerçek zamanlı olarak veri alır ve depolarla envanter seviyesine kadar senkronize edilebilir.

Oradan, bu yazılımı bir iyi organize edilmiş envanter şirket içi ve ortak depolarınızda.

Öğeleri doğru şekilde etiketleyin, bunları stratejik olarak saklayın ve toplama ve paketleme çalışanlarının yanlış öğeyi almasını önleyecek güvenlik önlemlerini uygulamaya koyun.

5. Fiziksel eşyalar yerine hediye sertifikalarını teşvik edin

“E-ticaret için hediye vermek daha kolay hale gelecek, daha kişisel hale gelecek, hediye verme kampanyaları bir DTC markasının yürüttüğü her pazarlama kampanyasının bir parçası haline gelecek; komodininizdeki ve gelen kutunuzda arşivlenen tozlu hediye kartları nihayet işe yarayacak.”

Caitlin Teed, Govalo’da Ortaklıklar Direktörü

Bazen birisi kendisine hediye edilen bir eşyayı iade eder.

Üründe veya teslimat deneyiminde hiçbir sorun yoktu; yalnızca onlara uygun değildi.

Bu iadeler, Anneler Günü veya Noel gibi hediye verme tatillerinden sonra daha yaygın olabilir. Öğelerinizin bu tür iadelere duyarlı olup olmadığını görmek için iade eğilimlerinizi gözlemleyin.

Ayrıca şu senaryoyu gözünüzde canlandırın: Birisi en çok satan ürününüzü satın alır ve başkasına verir.

Bu ürün daha sonra stokta kalmaz, bu da satış kaybına ve daha sadık müşteriler edinme fırsatının kaçırılmasına neden olur.

Hediyeyi alan kişi, ürününüzü beğenmediğine karar verir ve iade eder. Bir indirim artı bir ürünle karşı karşıyasınız.

Hediyeyi veren kişi bunun yerine hediye kartını seçmiş olsaydı, daha fazla stokunuz olurdu ve alıcı, kendisi için iade etme olasılığı daha düşük olan bir ürünü seçerdi.

Ayrıca, zaten tükenmiş olsanız bile, hediye kartı alıcınızın, daha yavaş hareket eden öğeleri taşımanıza yardımcı olacak diğer öğeleriniz arasından seçim yapması gerekecektir.

Hediye sertifikaları nasıl teşvik edilir?

Sezgilere aykırı ilginç bir çözüm, daha az ürün satmaktır ve daha fazla hediye kartının tanıtımını yapın hediye arayanlara.

Alışveriş yapanları bunun yerine hediye sertifikası, dijital hediye kartı veya e-nakit gibi dijital para birimi satın almaya teşvik edin.

Bunu, ambalajlama ihtiyacını ve hediye makbuzunu belirten “Bu bir hediyedir” onay kutusunu ekleyerek yapabilirsiniz. Ardından, birisi kutuyu işaretlediğinde bunun yerine dijital hediye kartı öneren bir harekete geçirici mesajı (CTA) tetikleyin.

“Favorilerini seçmelerine izin verin” diyerek, “anında teslimatı” teşvik ederek ve onlara “mesajınızı kişiselleştirme” seçeneği sunarak, mesajlarınızla seçeneği daha çekici hale getirin.

Bu, getirileri azaltmak için mükemmel bir çözümdür çünkü daha az ürünü riske atar ve nakit akışınızı uzatır.

Hediye kartı stratejisinin avantajları şu şekilde ortaya çıkıyor:

  • Parayı alırsınız ve envanter seviyenizi korursunuz.
  • Hediye kartını kullanmayan alışveriş yapanlar size ücretsiz gelir kazandırdı.
  • Hediye kartlarını kullanan müşterilerin, hediye kartının tam değerini elde etmek için biraz daha fazla harcama yapması muhtemeldir.

Örnek: Siete, mağazasında bir hediye kartı sunuyor

Resim: Siete

Yukarıda Siete ekibi, fiziksel bir ürün yerine hediye kartı almanın tüm faydalarını vurgulayarak hediye kartının tanıtımını yapıyor.

Örneğin, alışveriş yapan kişi arkadaşının neyi beğendiğini tam olarak hatırlayamıyorsa.

6. Fiyata değil kaliteye odaklanın

“Müşterilerinizin yalnızca fiyatı önemsemesinin nedeni, onlara önem verecek başka bir şey vermemiş olmanızdır.”

Seth GodinGirişimci, Yazar ve Blogger

Bazen alışveriş yapanlar bir ürünü başka bir yerde daha ucuz buldukları için iade ederler.

Fiyat bilincine sahip fırsat avcıları, istedikleri ürünü zaten ellerinde tutsalar bile, sırf biraz para biriktirmek için iade etme çabasına girecekler.

Bu tür alışveriş yapanlar, genellikle fiyat ve rahatlığa bağlı olarak tercih ettikleri markayı değiştirmeye hazır olduklarından, markanızın uzun ömürlülüğü açısından pek uygun değildir. İndirim avcılarını çekmek yerine, sürekli müşteri oranınızı artıracak markaya sadık müşterileri çekmeye odaklanmalısınız.

Kaliteye nasıl dönüştürülür?

Bu tür fiyat odaklı geri dönüşlere duyarlıysanız mesajlarınıza geri dönün ve pazarlama stratejinizi yeniden düşünün.

Markanız fiyat üzerinden rekabet etmek yerine, kalite ve benzersiz değerde rekabet edin.

Ucuz fiyatla övünmeyin veya başka bir yerde daha ucuz bulurlarsa para iadesi sözü vermeyin.

Bunun yerine, benzersiz değer teklifinizi, tedarik ettiğiniz yüksek kaliteli malzemeleri, titiz kalite güvence süreçlerinizi ve sizi farklı kılan diğer yönleri vurgulayarak fiyat odaklı getirilerin üstesinden gelin.

7. Teslimat hızı beklentilerini belirleyin

Son olarak, bir ürünü çok geç ulaştığı için iade eden alıcılarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, artık ihtiyaç duymadıkları bir hediye veya geçmiş bir olay için bir kıyafetse.

Tavsiye Edilen:  2023'te Bir Fitness Blogu Başlatmak İçin 55 Fitness Niş Fikri

Gönderim tarihi tahminlerinde genellikle standart gönderimde olduğu gibi beş ila 10 iş günü içinde bir zaman aralığı bulunur. Bu beş günlük süre içinde, bir haftanın tüm etkinlikleri uçup giderdi.

İki gün önce ihtiyaç duyulan doğum günü hediyesi, markete giderken değiştirilen bir paket kahve çekirdeği ve son dakika olayı için ani bir kararla satın alınan bir çift ayakkabı, hepsi geldikleri için iade edilmek üzere duruyor. çok geç.

Teslimat hızı beklentileri nasıl ayarlanır?

Bu durumda, yapmak istediğiniz hızlı nakliyeye yatırım yapın. Standart iki günde teslimattır ve tüketici beklentileri daha da yükselmektedir.

Teslimat hızlarını azaltmanın birçok yolu vardır ancak en uygun maliyetli olanı (özellikle yüksek hacimli satıcılar için) Envanteri talebe göre stratejik olarak dağıtın.

Stokları alıcılarınıza mümkün olduğu kadar yakın yerleştirin, böylece sipariş geldiğinde aynı eyalette, hatta şehirde gönderilmeye hazır ürünlerin bulunduğu bir depo bulunacaktır.

Ek olarak, Beklenen teslimat tarihlerinizi net bir şekilde belirtin Müşterinin ödeme yapmasına izin vermeden önce kendi programlarına uyduğundan emin olun.

Bunu, teslimat tarihi aralığını gönderim seçeneklerinin yanına parantez içine alarak ve bu tarihleri ​​ilk onay e-postasında yeniden belirterek ve sonraki 24 saat içinde siparişlerini iptal etmenin kolay bir yoluyla yapabilirsiniz.

Örnek: Bootstrap teslimat tarihi seçimini gerektirir

Resim: Önyükleme

Yukarıda Bootstrap, alışveriş yapanların ödeme sürecinin bir parçası olarak teslimat tarihlerini seçmelerine olanak tanıyor.

Bu, bir öğenin oraya zamanında ulaşıp ulaşamayacağı konusundaki kafa karışıklığını ortadan kaldırır.

#cta-visual-pb#İadeleri en aza indiren bir e-ticaret mağazası oluşturunShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Ne kadar iyi plan yaparsanız yapın, e-ticarette vergiler gibi getiriler de kaçınılmazdır.

Artık iadeleri önlemenin farklı yollarını incelediğimize göre, iadeler ortaya çıktığında yönetmenize yardımcı olabilecek bazı farklı araçlara bakalım.

ReturnLogic

ReturnLogic, iade edilen envanteri yönetmek ve 3PL’ler ve depo yönetim sistemleriyle entegre olmak için barkod tarayıcılardan gelen bilgileri kullanabilir.

Birden fazla iade yöntemini destekler ve alışveriş yapanların iade etiketlerini yazdırmasına, iade durumlarını izlemesine ve iade sahtekarlığını önlemek için resim ve diğer verileri toplamasına olanak tanır.

Fiyatlandırma: Aylık 300$’dan başlıyor

Dönüş

Returnly, müşterilere sürecin kontrolünü veren markalı bir iade deneyimi yaratılmasına yardımcı olur.

Müşterilerin iadelerini seçebilecekleri, yönetebilecekleri ve izleyebilecekleri, anında mağaza kredisi alabilecekleri ve alışverişe devam edebilecekleri bir iade portalını destekler.

Bu araç, bir miktar gelir tasarrufu sağlamak için takasların yanı sıra iadeleri de destekler.

Fiyatlandırma: Aylık 29$’dan başlıyor

Döngü İadeleri

Loop Returns, alışveriş yapanların ürünleri iade etmeleri veya değiştirmeleri için bir portal sağlar.

Ayrıca satıcıların öncelikle iade nedenlerini keşfetmelerine yardımcı olarak gelecekteki iadelerden kaçınmak için değerli veriler sağlar.

Ayrıca portalları, alışveriş yapanların iade nakliye etiketi yazdırmak yerine bir QR kodu görüntülemesine olanak tanıyor, bu da kağıt tasarrufuna ve kaynak israfının azaltılmasına yardımcı oluyor.

Fiyatlandırma: Fiyatlandırma halka açık değildir; Daha fazlasını öğrenmek için bir demo rezervasyonu yaptırın.

Yenilikçi stratejilerden yararlanarak e-ticaret getirilerini azaltın

İadeler sizin düşmanınızdır ancak aynı zamanda bir amaca da hizmet edebilirler.

Öğrenerek Neden İnsanlar ürünlerinizi iade ederse, ürününüzü ve alıcı deneyiminizi geliştirebilir, aynı zamanda kârlılığınızı artırmanıza yardımcı olabilirsiniz.

E-ticaret getirilerinizi azaltmaya ve mağazanızı en sadık müşterileriniz için optimize etmeye yardımcı olmak için yukarıdaki ipuçlarımı izleyin.

#cta-visual-pb#İadeleri en aza indiren bir e-ticaret sitesi oluşturunShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın