Çevrimiçi İtibarınız Organik Sıralamaları Nasıl Etkileyebilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi İtibarınız Organik Sıralamaları Nasıl Etkileyebilir?

Çevrimiçi duygu ve sıralama konusu son zamanlarda ilginç bir konu oldu. Google son zamanlarda olumsuz yorumlar ve bunların web siteleri üzerindeki etkileri konusunda ileri geri gitti ve temel olarak şunu söyledi: çok fazla olumsuz eleştiriye sahip olmak onları incitebilir. Ancak, Google’ın açıklamaları tutarlı olmamıştır. Örneğin, Google’da Kıdemli Web Yöneticisi Trendleri Analisti John Mueller, olumsuz yorumlar hakkında konuşurken “[negative reviews] aramadaki sonucu büyük ölçüde etkilemez.” Bu çelişkinin nedeni, bu konuyu biraz daha detaylandırmak ve şirketlerin web siteleri ve sıralamaları aslında olumsuz çevrimiçi duyarlılıktan etkileniyorsa odaklanmaları gereken alanları değerlendirmek istedim.

Google’ın, arama yapanın amacını tatmin etmek için çeşitli sonuç karışımlarını sevdiğini hepimiz biliyoruz. Ayrıca çok sayıda olduğunu da biliyoruz. sıralama faktörleri belirli aramalar için neyin döndürüldüğünü ve Google’ın sonuçlarını nasıl sıraladığını inceler. Söz konusu olan, çevrimiçi duyarlılığın bu kararları nasıl etkilediğidir. Örneğin 2010 yılında bir gözlük firmasının sahibi kullandığı çevrimiçi pazarlama taktiği olarak zorbalık ve gerçek tehditler Ürününü iade etmek isteyen müşterilere karşı. O ve şirketi, satışlarda artışa ve ilgili arama sıralamalarında daha fazla maruz kalmaya neden olan çok sayıda olumsuz çevrimiçi sohbet kazandı.

Bu durum nedeniyle Google, bu tür web sitelerini düşürmeye yardımcı olan bir şey uyguladı. Bu sahibinin yaptığı şey sorunlu ve potansiyel olarak yasa dışıydı ve durdurulması gerektiği açıktı. Ancak, yaptığı pek çok açıdan yanlış olsa da, Google’ın bu davada ahlaki yargıç olarak devreye girmesi uygun muydu? Bu 2010’daydı ve çok şey değişti, ama 2020’de bu konu sorulduğundaGoogle bize herhangi bir yeni ayrıntı vermiyordu.

Daha küçük bir ölçekte, bir şirketin Google, Yelp, Tüketici İşleri, Trustpilot vb. platformlarda kötü bir çalışan hakkında olumsuz yorumlar almaya başladığını varsayalım. şirket çalışanın gitmesine izin verse ve ileriye dönük lekesiz bir sicile sahip olsa bile, o şirketle sonsuza kadar. Şirket, arama sıralamaları hakkında endişelenmeli mi? Ek olarak, Google, bazı durumlarda açıkça etkilemesine rağmen, duyarlılığın aramanın sonucunu etkilemeyeceğini söylediğinde tam olarak ne demek istiyor?

Tavsiye Edilen:  Etkili bir web sitesi müşteri yolculuğu nasıl oluşturulur?

Bu soruların yanıtları tam olarak net olmasa da, Google’ın “ahlaki bir amacı” varsa, o zaman internette en iyi halinizle görünmenin çok daha önemli olduğunu biliyorum. Başlangıçta kötü bir çevrimiçi itibarınız olsa bile aşağıdaki önerileri uygulamaya başlayabilirsiniz. Çevrimiçi itibarınızı artırmak ve işletmeniz veya organik aramadaki görünürlüğünüz üzerinde zararlı bir etkisi olmamasını sağlamak için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Şeffaf Olun – İster çalışan ister müşteri olsun, her şirket birkaç çürük elma ile karşılaşacaktır. Bu nedenle, gerçekleşmiş olabilecek belirli bir olay hakkında açıkça şeffaf davranarak, bu konuda yeni bir tartışma başlatıyor olsanız bile halk “bilgi sahibi” olma hissini takdir edecektir.
  2. İletişimi ve Etkileşimi Artırın – Müşterileriniz ve çalışanlarınızla ilgilenmek yalnızca onları önemsediğinizi göstermenize yardımcı olacaktır. İnsanlar senin hakkında tweet atıyorsa, tweetlerini beğen! Küçük jestler uzun bir yol kat eder.
  3. Gerçekçi Olun – Birisi kızgınsa ve bir yerde size olumsuz bir yorum bırakırsa, taslak halinde, robotik bir yanıtla geri dönmeyin. Özgün olun ve tepki vermeden önce kendinizi onların yerine koyun. Yanıt verme şeklinizin onlarla yepyeni bir deneyim başlatmak olduğunu unutmayın ki bu, ilkini olumlu bir şekilde gölgede bırakmaya hizmet etmelidir.
  4. Güven Kazanın – Bu hem teknik hem de ahlaki açıdan çok önemlidir. Web sitenizin yapısını ve SEO’yu optimize ederek Google ile güven sinyalleri kazanmak çok önemlidir. Siteniz güvenli bir şekilde kurulmamışsa, belirli bir anahtar kelime aramasında daha düşük sıralamaların nedeni bu olabilir. Çalışanlarınızın ve müşterilerinizin güvenini kazanmak da bir o kadar önemlidir çünkü bu, çevrimiçi ortamda güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.
  5. Yeni ve Harika Bir Şey Yapın – Bu biraz basit gelebilir, ancak ister bir şirket pikniğine ev sahipliği yapmak ister bir hayır kurumuna bağış yapmak olsun, yeni bir şey yaparak gevezelik, taze basın ve pozitif bir kültür yaratıyorsunuz. Bu, maruz kalmanızı artıracak ve bu da sıralamalarınızı yükseltmenize yardımcı olacaktır.
Tavsiye Edilen:  2023'te Etkili Bir Promosyon Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Google, itibar ve buna göre sıralamayla ilgili olarak herkesin çevrimiçi duyarlılığını takip etsin ya da etmesin, en son trendlerden haberdar olmanız ve çevrimiçi itibarınızı korumak için elinizden gelen her şeyi yapmaya çalışmanız çok önemlidir. Yukarıdaki ipuçlarımla, olumsuz eleştiriler alsanız bile arama sıralamanızın olumlu kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Çevrimiçi itibarınızla mücadele ediyorsanız, Go Fish Digital’deki çevrimiçi itibar yönetimi ajansımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.