Çevrimiçi Kursunuzu Tanıtmak için Bir Ortak Programı Nasıl Başlatacağınıza İlişkin Eksiksiz Bir Kılavuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi Kursunuzu Tanıtmak için Bir Ortak Programı Nasıl Başlatacağınıza İlişkin Eksiksiz Bir Kılavuz

Önceden para yatırmadan yeni çevrimiçi kursunuzu tanıtmanın harika bir yolunu mu arıyorsunuz?

O zaman doğru yerdesiniz.

Çevrimiçi kursunuzu pazarlamak zaman alıcı ve pahalı olabilir. Ağızdan ağza pazarlama, özellikle bir kurs yaratıcısı olarak başladığınızda çok güçlü olabilir. Çevrimiçi kursunuz için bir ortaklık programı başlatmak, müşterilerinizi arkadaşlarına ve meslektaşlarına sizden bahsetmeye teşvik etmeye yardımcı olur!

Bu makalede, ortaklık programınızı oluşturmak ve tavsiyeler yoluyla yeni öğrenciler kazanmak için bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. İşte öğrenecekleriniz:

Bağlı Pazarlama Nedir?

Bağlı kuruluş pazarlaması, ortaklarınıza veya müşterilerinize bir ürün veya hizmeti tanıtmak için benzersiz bir bağlı kuruluş bağlantısı sağlamayı içerir. Birisi bağlantıya tıklayıp ürününüzü satın aldığında, bağlı kuruluş satıştan bir komisyon alacaktır.

Çevrimiçi bir kurs oluşturucu olarak ihtiyacınız olan tek şey, bağlı kuruluşlarınıza dağıtmanız ve onların yönlendirmelerini takip edebilmeniz için özel bir bağlantı oluşturabilen bir yazılımdır. Programınızı tanıtmaya başlayacaklar ve birisi bu bağlantı aracılığıyla çevrimiçi kursunuzu satın aldığında, bağlı kuruluşa satış komisyonu ödeyeceksiniz.

Bağlı kuruluş pazarlaması, yeni müşterilerin bir arkadaş veya aile üyesinin tavsiyesi sonucunda bir ürün satın aldığı ağızdan ağza pazarlama ile karşılaştırılabilir. Günümüzde dijital tüketici, çevrimiçi satılan ürünlere çok az güvenirken, bir arkadaşının veya değer verdiği birinin tavsiyesi, satın alma kararlarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Bağlı kuruluş pazarlaması benzer bir şekilde çalışır, ancak “yönlendirenin” satıştan bir komisyon alması, bu da onları ürününüzü olabildiğince tanıtmaya teşvik eder. Yani genel olarak hem siz, hem satış ortağınız hem de müşteri için bir “durumdur.

Ortaklık programınızı başlatmanın tüm avantajlarını görelim.

Affiliate Pazarlamanın Faydaları

İşte 2021’deki bağlı kuruluş programları hakkında birkaç istatistik:

 • Bundan fazla markaların %80’i ortaklık programları var.
 • Affiliate pazarlama sorumludur %16 küresel e-ticaret satışlarının

Bunlar harika rakamlar, ama boşuna değil. Bağlı kuruluş pazarlamasının bu kadar etkili olmasının nedeni budur.

 1. Satışlarınızı ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olur

  Herhangi bir pazarlama stratejisinde olduğu gibi, bir satış ortağı programı, satış sayınızı artırmanıza ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

  Bağlı kuruluş pazarlamasında sınır yok. Peşin maliyet olmadığından, istediğiniz kadar ortaklık bağlantısı paylaşabilir ve yeni satışlar elde etme şansınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

 2. Ön ödeme yok

  Bağlı kuruluş pazarlaması kolaydır: Kazançlarınızın komisyonunu yalnızca birisi size yeni bir müşteri yönlendirdiğinde ödersiniz.

  Ortaklık programının kendisini ücretli reklamlarla tanıtmaya karar vermediğiniz sürece, bu pazarlama stratejisinde sıfır ön maliyet vardır.

  Satış ortağına yalnızca satışı aldıktan sonra ödeme yaparsınız, bu da dönüşüm sağlamayan reklamlarda para kaybetme riskini ortadan kaldırır.

 3. Görünürlüğü ve SEO’yu artırın

  Bağlı kuruluş pazarlaması ile web sitenize tonlarca geri bağlantı kazanacaksınız. Ne kadar çok bağlı kuruluş alırsanız, çevrimiçi kursunuza o kadar çok bağlantı internete yayılacak ve web sitenizi SEO dostu hale getirecektir.

  Bağlı kuruluş pazarlaması, hem siz hem de bağlı kuruluşlarınız için bir kazan-kazan durumu olduğundan, bağlantınızı olabildiğince çok paylaşmaya teşvik edilecekler, bu da daha iyi bir Google sıralaması ve genel olarak daha yüksek görünürlük ile sonuçlanacaktır.

 4. Daha güçlü sosyal kanıt

  Tüketicilerin ücretli reklamlara karşı hissettikleri şüphecilik, çevrimiçi kursunuzu soğuk bir kitleye tanıtmanızı zorlaştırabilir.

  Bağlı kuruluş pazarlamasıyla, sosyal kanıtınızı ve programınıza olan genel güveninizi artırabilecek bir tavsiye sistemi oluşturacaksınız.

  Bağlı kuruluşlarınızın büyük bir takipçi kitlesine sahip olduğunu ve izleyicilerinin güvendiğini varsayalım. Bu durumda, potansiyel müşterilerin kursunuzu sosyal medyada bir reklam görerek değil, satış ortaklığı önerisi sonucunda satın alma olasılığı daha yüksek olacaktır.

  Başka bir deyişle, bağlı kuruluş pazarlaması, ağızdan ağza reklamcılıkla karşılaştırılabilir, çünkü tüketiciler, arkadaşlarının veya en sevdikleri etkileyicinin (bağlı kuruluşunuz olabilir) tavsiyelerine ücretli reklamcılığa göre daha fazla güvenme eğilimindedir.

 5. Zor iş yok

  Bağlı kuruluş pazarlamasının güzelliği, kullanım kolaylığıdır.

  Zor bir iş yoktur: çevrimiçi kursunuzu sosyal medyada bir blog aracılığıyla veya ücretli reklamlarla tanıtmak için harcayacağınız zaman ve çabanın tamamı, bağlı kuruluşlarınız tarafından yapılır.

  Tek yapmanız gereken özel bir bağlantı oluşturmak ve satış ortaklarıyla paylaşmak. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla ayrıntıya daha sonra gireceğiz; ancak, çevrimiçi kursunuzu barındırmak için Jasper.ai Platformunu kullanırsanız, bu bile sizin yerinize yapılır. (son oturuma atlamak için bağlantı)

Çevrimiçi Kursunuz için Ortakları Nasıl Çekersiniz?

Şimdi size bir ortaklık programı başlatmanın faydalarını anlattığımıza göre, çevrimiçi kursunuzun savunucusu olacak kişileri nasıl bulacağınıza ve çekeceğinize bakalım.

1. Öğrencilerinize sorun

Mevcut ve eski öğrencileriniz, özellikle de programdan faydalandılarsa, programınızın mükemmel destekçileridir.

Tavsiye Edilen:  İçerik oluşturucular için 9 haber bülteni fikri

Kursunuzu, öğretilerinizi gerçekten deneyimlemiş birinden daha iyi kim tanıtabilir?

Bu nedenle, öğrencilerinize ortaklık programınız ve komisyon kazanma fırsatı hakkında bilgi verin.

Bağlı kuruluşlarınız, çevrimiçi kursunuzu kendi çevrelerinde paylaşabildikleri ve görünürlüğünüzü artırabildikleri sürece, ille de binlerce takipçisi olan etkileyiciler olmak zorunda değildir. Ayrıca, öğrencilerinizi programınızın mükemmel savunucuları yapan şey, çevrimiçi kursunuz hakkında olumlu bir inceleme ve gerçek içgörüler sunabilmeleridir.

2. Ortaklık programınızı sosyal medyada paylaşın.

Muhtemelen zaten sosyal medyada çevrimiçi kursunuz hakkında gönderiler yayınladığınıza göre, neden ortaklık programınızı da tanıtmıyorsunuz?

Sizi sosyal medyada takip eden insanlar büyük olasılıkla kursunuzla veya niş alanınızla ilgileniyorlar, bu nedenle ortaklık programınıza katılmaya teşvik edilecekler.

Bağlı kuruluşları sosyal medya aracılığıyla çekmenin harika bir yolu, nişinize veya bağlı kuruluş pazarlamanıza adanmış gruplara katılmak ve haberleri orada paylaşmaktır.

3. Ortaklık programınızı bir blog veya haber bülteni aracılığıyla tanıtın

Potansiyel ortakları programınız hakkında bilgilendirmenin başka bir yolu da blogunuz ve haber bülteninizdir.

Halihazırda mevcut bir blogunuz varsa, içeriği yeniden kullanabilir veya ortaklık programınız hakkında bir bölüm ekleyebilirsiniz.

Öğretilerinizle ilgilenen ve aynı nişe odaklanan kişiler olduklarından, bülteninizde mevcut ve eski abonelerinize de bahsedebilirsiniz.

Genel olarak, bildiğiniz veya şu anda kullanmakta olduğunuz her pazarlama stratejisi, ortaklık programınızı tanıtmak için uygulanabilir. Blogumuzdaki bu makaleden çevrimiçi kursunuzu (ve ortaklık programınızı) tanıtmanın farklı yolları hakkında daha fazla bilgi edinin: Çevrimiçi Kursunuzu Nasıl Tanıtacağınıza ve Satışları Artıracağınıza Dair Eksiksiz Bir Kılavuz

Ortak Programınızı Dayanılmaz Hale Getirin

Satış ortaklığı programı olan binlerce marka var. En fazla bağlı kuruluş sayısını güvence altına almak için ödül, çabalarına değmelidir.

Başka bir deyişle, bağlı kuruluşlarınız bağlantınızı tanıtmaktan kar edebilmelidir.

Ortaklık programınızı çekici hale getirebilirsiniz. yüksek komisyon vermek. Genel olarak, çoğu bağlı kuruluş programı her satış için %20 komisyona izin verir. Ortaklık programınızdan etkili bir pazarlama stratejisi olarak yararlanmak istiyorsanız, insanları çevrimiçi kursunuzu tanıtmaya teşvik eden daha yüksek bir komisyon seçmenizi öneririz.

%30 veya daha yüksek bir komisyon, bağlı kuruluşların sizin programınızı diğerine tercih etmesi için iyi bir teşvik olabilir.

Yüksek komisyon vererek SİZİN – sadece bağlı kuruluşlarınızın değil – neden daha fazla kar elde edeceğinizi görelim:

 1. hakkında düşün EBM (edinme başına maliyet) diğer pazarlama stratejilerini kullanarak harcarsınız. Bağlı kuruluş pazarlaması yerine Ücretli Reklamları kullanırsanız, reklam maliyeti çok daha yüksek ve yatırım getirisi çok düşük olacaktır. Tüm bu sermayeyi önceden yatırmanız gerekeceğinden bahsetmiyorum bile, bağlı kuruluş pazarlamasında ise yalnızca bir satışı garantiledikten sonra ödeme yaparsınız.

  Örnek olarak, 200$’lık bir çevrimiçi kurs sattığınızı ve bağlı kuruluşlarınıza %30’luk bir komisyon teklif ettiğinizi varsayalım. Bağlı kuruluş pazarlama promosyonunuzdan beş yeni satış elde ederseniz, toplam komisyon olarak 300 ABD doları ödemeniz gerekir (200’ün %30’u 60 ABD dolarıdır, çarpı 5) ve sonunda 750 ABD doları gelir elde edersiniz (200 x 5 – 300).

  Ücretli reklamlarda önceden yatırdığınız tutar çok daha yüksek olacaktır. Diyelim ki EBM (yeni bir satış elde etmek için harcamanız gereken reklam maliyeti) 150 TL civarında, bu 200 TL’lik bir kurs için iyi bir senaryo.

  Aynı beş yeni satışı elde etmek için çok daha fazla yatırım yapmanız gerekecek. Sonunda, bağlı kuruluş pazarlama örneğindeki gelirden 500 ABD doları farkla 250 ABD doları gelir elde edeceksiniz.

  Ücretli reklamlardan kaçınmanız gerektiğini söylemiyoruz. Ücretli reklamlar, işletmenizi ölçeklendirmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, ilk yatırım, harcanan zaman ve kaynaklar açısından, özellikle kısıtlı bir bütçeniz varsa veya bir yaratıcı olarak yeni başlıyorsanız, bağlı kuruluş pazarlamasının daha hızlı faydaları vardır.

  Ücretli reklamcılıkta, reklamlarınızın dönüşüm sağlamaya başlaması için önemli miktarda zaman ayırmanız gerekeceğinden bahsetmiyorum bile. Reklamlarınıza iyi yanıt veren doğru hedef pazarı bulmak, sürekli olarak devam eden bir test etme, ince ayar yapma ve reklamları hedef kitlenizin tercihlerine göre ayarlama projesidir. Affiliate pazarlama ile tüm bunlar sizin için bağlı kuruluşlarınız tarafından yapılır.

 2. Bağlı kuruluşlarınız, potansiyel müşterileri ürününüz hakkında eğitiyor. Soğuk izleyicileri kursunuza aşina olan ve onu satın alabilecek kişilere dönüştürürler. Ancak tüm bu çabayı düşük bir komisyon için çekmeyecekler. Pazarlama zaman alır, bu nedenle bağlı kuruluşlarınızın teşviki, kendi kaynaklarını sizi tanıtmaya yatırmaları için yeterince yüksek olmalıdır. Bu nedenle, iyi bir teşvik sunmak uzun vadede karşılığını verecek ve yolunuz için daha fazla savunucu elde edebileceksiniz.

Bir üyelik sitesine sahipseniz veya öğrencilerinize taksitle ödeme planı sunuyorsanız, yinelenen komisyon bağlı kuruluşlarınıza.

Diyelim ki öğrencileriniz içeriğinize erişmek için size aylık bir ücret ödüyor. Bu durumda, bağlı kuruluşlarınıza da aylık bir komisyon ödersiniz.

Tavsiye Edilen:  Öğrenciler Neden Çevrimiçi Kursumu Tamamlamıyor? + Nasıl Düzeltilir

Satış ortaklarını çekme şansını artırmanın bir başka yolu da ödeme eşiğini düşürün. Satış ortağınıza yalnızca kazanılan komisyonlarda belirli bir miktara ulaştıktan sonra ödeme yapmayı planlıyorsanız, düşük bir eşik daha fazla teşvik sağlayabilir.

Örneğin, sözleşmeniz bağlı kuruluşlara yalnızca komisyonları 100$’a ulaştıklarında ödeme yapılabileceğini belirtiyorsa, gerekli minimum tutarı örneğin 70$’a düşürerek programınızı seçme konusunda daha istekli olacaklardır.

Tüm bu küçük komisyonları ödemek için hatırı sayılır miktarda zaman harcamak ile ödeme eşiğinin, bağlı kuruluşlarınızın bu eşik değere ulaşma konusunda kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak kadar düşük olduğundan emin olmak arasında doğru dengeyi bulmaya çalışın.

Bununla birlikte, bağlı kuruluşları çekmek için en iyi strateji büyük ölçüde işinize bağlıdır ve özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmalıdır.

Komisyon ve ortaklık programınıza karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey:

 1. Online kursunuzun fiyatı nedir? Kursunuzu yüksek bir fiyata satıyorsanız, nispeten düşük bir komisyon yüzdesiyle bile bağlı kuruluşları çekebileceksiniz. Aynı zamanda, yüksek bir satış fiyatı, çevrimiçi kursunuzu tanıtmaya yatırım yapmak için size daha yüksek bir marj sağlayacaktır.
 2. İştirakleriniz kimler? Çevrimiçi kursunuzu tanıtmak için geniş bir takipçi kitlesine sahip etkileyiciler veya bağlı kuruluşlar arıyorsanız, karşılığında yüksek bir teşvik sunmalısınız. Satış ortaklarınızı segmentlere ayırmayı ve hedef kitlelerine göre farklı komisyon yüzdeleri sunmayı düşünebilirsiniz. Örneğin, aynı nişinizde geniş bir takipçi kitlesi olan belirli bir bağlı kuruluşa %30 ve hatta %40 komisyon teklif ederken, başka herhangi biri için %20’lik bir standart komisyon belirleyebilirsiniz.

Öğrencilerinizi Sizi Tanıtmaları İçin Güçlendirin

Bağlı kuruluş pazarlaması oldukça kolay, değil mi? Siz sadece arkanıza yaslanın, rahatlayın ve bağlı kuruluşlarınızın sizin için zor işi yapmasına izin verin!

Kuyu…

Bağlı kuruluşlarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, çevrimiçi kursunuzu tanıtmalarını kolaylaştırmalısınız.

Bu, başarılı olmalarına yardımcı olmak için gerekli tüm kaynakları ve bilgileri sağlayarak onları sizi terfi ettirmeleri için yetkilendirmek anlamına gelir.

İşlerini kolaylaştırmak için tam olarak ne yapmanız gerektiğini görelim:

 1. Satış ortaklarınızı ürünleriniz hakkında eğitin: Ürününüz hakkında hiçbir şey bilmiyorlarsa, ürününüzü nasıl tanıtabilirler? Öğrencileriniz aynı zamanda bağlı kuruluşlarınızsa, çevrimiçi kursunuzu ilk elden deneyimleyerek tanıdıkları için bu bir sorun olmamalıdır.

  Peki ya bağlı kuruluşlarınız programınızın dışındaysa? Kursunuz hakkında bilmeleri gereken her şey hakkında onları eğitmeye çalışın: açıklayıcı bir video kaydedin, soruları yanıtlamak için onlarla bir toplantı yapın, onlara çevrimiçi programınızın tüm faydalarını açıklayan kaynaklar gönderin.

  Bağlı kuruluşlarınız sizi tanıtmakta iyi bir iş çıkarıyorsa, potansiyel müşterileriniz programınızla ilgili olası soruları için onlarla iletişime geçebilir. İnsanları ürününüzü almaya ikna etmek için hazırlanmaları ve başarılı bir satış konuşması yapmaları gerekir.

 2. Gerekli kaynakları sağlayın: Bağlı kuruluşlarınıza, çevrimiçi kursunuzu tanıtmak için ücretsiz olarak kullanabilecekleri resimler, videolar ve diğer materyalleri içeren bir medya kiti gönderin. Herhangi bir kaynakları yoksa, size yeni öğrenciler getirmeleri daha zor olacaktır.
 3. İletişimi koparmamak: Diğer birçok kurs oluşturucu gibiyseniz, çevrimiçi kursunuzu sürekli olarak değiştiriyor ve ince ayar yapıyorsunuz. Bağlı kuruluşunuza kendi kişisel pazarlama ekibiniz gibi davranmalı ve programınızdaki güncellemeler veya yeni sürümler hakkında onları bilgilendirmelisiniz.

Ortaklık programınız küçükse ve yalnızca öğrencilerinize veya arkadaşlarınıza ve ailenize ayrılmışsa yukarıdaki adımlar gerekli olmayabilir. Bununla birlikte, satışlarınızı önemli ölçüde artırma kabiliyetine sahip profesyonel bağlı kuruluşları çekmek istiyorsanız, bağlı kuruluşlarınızın başarılı olmak için gereken tüm kaynaklara sahip olduğundan emin olmak için zaman ayırmayı düşünün.

Ortaklık Sözleşmenize Neler Dahil Edilmelidir?

Çevrimiçi kursunuz için bir ortaklık programı başlatmayı düşünüyorsanız, sizi ve destekçilerinizi koruyan bir ortaklık sözleşmesine sahip olmak şarttır.

İhtiyaçlarınıza ve işletmenizin büyüklüğüne bağlı olarak ortaklık anlaşmanız farklı bölümler içerebilir. En önemlilerinden bazılarını aşağıda görelim.

1. Ödeme bilgileri

Ortaklık anlaşmanız, bağlı kuruluşları tüm ödeme ayrıntıları hakkında bilgilendirmek ve olası ihtilafları önlemek için ödeme hakkında bir bölüm içermelidir. Bu bölüme eklenmesi gereken birkaç şey:

 • komisyon: Ortakların her yönlendirmeden sonra hak kazanacakları komisyon yüzdesini belirtmelisiniz.
 • Eşik miktarı: ödeme eşiği, bir satış ortağının ödeme almadan önce kazanması gereken belirli bir miktardır. 50 ABD Doları olarak ayarlanmışsa, bağlı kuruluşa yalnızca kazanılan komisyon bu tutara eşit veya bu tutarı aştığında ödeme yaparsınız.
 • Ödeme tarihi veya zaman penceresi: Her üyeye her yönlendirmeden hemen sonra ödeme yapmak istemiyorsanız, belirli bir ödeme tarihi veya zaman aralığı belirlemelisiniz. Örneğin, ödemelerin yalnızca her ayın 1’inde gerçekleşeceğini veya ödemelerin her satıştan sonraki 30 günlük bir pencerede gerçekleşebileceğini söyleyebilirsiniz – eşik tutara ulaşıldığını varsayarsak. Yönlendirme için geri ödeme süresi geçene kadar satış ortağınıza bir yönlendirme için ödeme yapmadığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Aksi takdirde, bir satış ortağına, satın almalarının geri ödemesiyle sonuçlanan bir yönlendirme için ödeme yapma riskini alabilirsiniz.
 • Ödeme yöntemi: Bir ödeme yöntemini diğerine tercih ediyorsanız, bunu sözleşmede belirtmelisiniz. Çoğu şirket, kredi kartı bilgilerini saklamadan ve dünya çapında yaygın olarak kullanıldığı için güvenli bir şekilde para transferi yapmak için Paypal’ı kullanır.
 • tercih edilen para birimi: iştiraklerinize ödeme yaparken kullanmayı tercih ettiğiniz para birimini belirtin. Genel olarak bu, çevrimiçi kursunuzu veya dijital ürününüzü sattığınız para birimiyle aynı olmalıdır.
Tavsiye Edilen:  Kişisel Gelişim İçin Blog Yazmak: Yolculuğunuzu Çizmek ve Derslerinizi Paylaşmak

2. Atıf ve Yönlendirme Takibi

Bu bölüm, her yönlendirmeyi nasıl takip ettiğinizi belirtmeli ve bunu satış ortaklarınıza atfetmelidir. Ortaklık programınız için kullandığınız sisteme bağlı olarak burada yer alan bilgiler değişebilir.

Jasper.ai Platformu’na sahip bir içerik oluşturucuysanız, her yönlendirmeyi izlemek için tanımlama bilgilerini kullanan ve 90 güne kadar bir satışı takip edebilen yerleşik ortaklık programımıza erişebilirsiniz.

Örneğin, yeni bir satış doğrudan bir bağlı kuruluş bağlantısından gelmiyorsa, ancak söz konusu kişi, önceki 90 gün içinde bağlı kuruluş bağlantısını ziyaret etmişse, satış yine de bağlı kuruluşa atfedilecektir.

Ortaklık programınızın kullandığı ilişkilendirme türünü de açıklığa kavuşturmak isteyebilirsiniz. Örneğin, Jasper.ai’un ortaklık programı özelliği, tüketicinin tıkladığı en son bağlı kuruluş bağlantısının yönlendirme için bir komisyon alacağı anlamına gelen “son tıklama ilişkilendirmesi”ni kullanır.

Son tıklama ilişkilendirmesi, genellikle işletme sahipleri ve bağlı kuruluşlar için en adil model olarak görülür. Potansiyel müşterilerinizi eğitmeden veya onlara değer sağlamadan en fazla tıklamayı almaya çalışan en gürültülü bağlı kuruluş yerine, potansiyel müşterinizi satın almaya ikna etme işini gerçekten yapan bağlı kuruluşun komisyonu alan kişi olmasını sağlamaya yardımcı olur.

3. Ortak Promosyon Kuralları

Bu, bağlı kuruluşlarınızın işletmenizi nasıl tanıtabileceğini düzenlediği için ortaklık anlaşmanıza dahil etmeniz gereken kritik bir bölümdür.

Çevrimiçi kursunuza ve tercihlerinize bağlı olarak, buraya ekledikleriniz değişebilir. Ancak, bakalım ortaklarınız neler şunları yapabilir ve yapmalıdır:

 • Nişinizle ilgili bir blog, web sitesi, sosyal medya hesapları aracılığıyla ürününüzü tüm yasal yollarla tanıtın.
 • Ürününüzü tanıtmak için logonuzu ve diğer izin verilen materyalleri kullanın.
 • Promosyonlarının doğasını belirterek, bağlı kuruluşlar olarak konumlarını hedef kitlelerine her zaman netleştirin.

Şimdi ne olduklarını görelim yapmamalı Yapmak:

 • Çevrimiçi kursunuzu yasa dışı veya istenmeyen bir şekilde tanıtın.
 • Kendi reklamlarınızla rekabet eden ücretli reklamlarla çevrimiçi kursunuzu tanıtın. (Aksi takdirde, satış ortakları zaten harekete geçirdiğiniz trafik için tıklamaları kaçırabilir veya kendi reklam harcamalarınıza karşı teklif verebilir ve bu da her satış için daha fazla ödeme yapmanıza neden olabilir.)
 • Ürününüzü dağıtmayın, kopyalayamazsınız, tersine mühendislik yapamazsınız, yeniden satamazsınız veya başka bir şekilde kurcalayamazsınız veya yeniden üretemezsiniz.
 • Herhangi bir ticari markanız varsa, bağlı kuruluşlarınız, siz onları belirli bir şekilde kullanmalarına izin vermedikçe, bunları tanıtım çabalarında kullanmamalıdır.
 • Reklamlarına yanıt karşılığında parasal teşvikler sunun. (Başka bir kurs oluşturucunun sizi tanıtması ve “bağlantım aracılığıyla bu oluşturucunun kursunu satın alırsanız mini kursumu ücretsiz alın” diyebileceği durum gibi, diğer parasal olmayan teşvikler sunmak yaygın ve adildir.)

4. Bağımsız Yüklenici Maddesi

Yerel yasalarınıza bağlı olarak, şirketinizin bağlı kuruluşları çalışan olarak işe almadığını, yalnızca bağımsız yükleniciler olarak hareket ettiğini belirttiğiniz bir bölüm eklemek isteyebilirsiniz.

Bu şekilde, bağlı kuruluş programınızla bağlantılı yasal sonuçlar hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak ve bağlı kuruluşlar, ihtiyaç duymaları halinde kazançları üzerinden vergi ödemekle ilgilenmek zorunda kalacaklar.

(Bunun sizin işletmeniz için nasıl işe yarayabileceği konusunda tavsiyede bulunamayız, ancak genel olarak, işletmeniz ile sizi tanıtmak için önemli çaba sarf etmeyi planlayan deneyimli bir satış ortağı pazarlamacı arasındaki iş ilişkisinin nasıl işleyeceği konusunda net olmak iyidir.)

5. Şartlar ve Fesih

Bu madde, bağlı kuruluşlarınızı sözleşmeyi nasıl feshedeceğiniz konusunda bilgilendirmelidir. Bağlı kuruluşlarla olan ilişkinizi nasıl yürütmek istediğinize bağlı olarak, bunu bu sözleşme bölümünde belirtmelisiniz.

Ortaklık Programınızı Jasper.ai Platformu ile Başlatın

Bağlı kuruluş programınızı kurmak kolaydır, ancak onu kendiniz oluşturmanız ve sıfırdan geliştirmeniz gerekiyorsa bu kolay değildir!

Neyse ki, Jasper.ai Platformu’na sahip bir içerik oluşturucuysanız, tüm bunlar zaten sizin için yapılmıştır.

Üyelik programınızı herhangi bir Jasper.ai fiyatlandırma planından başlatma imkanı sunuyoruz ve zaten bir hesabınız varsa tamamen ücretsizdir!

Jasper.ai ile öğrencileriniz (yalnızca değil) hızla çevrimiçi kursunuzun savunucuları haline gelebilir.

Yerleşik programımız aracılığıyla, bağlı kuruluşunuzun yönlendirmesi, bağlı kuruluş listeleri, ödenecek komisyonlar ve çok daha fazlası hakkında gerçek zamanlı verilere erişebileceksiniz!

Jasper.ai’un çevrimiçi kurs oluşturma yazılımı, içerik oluşturucuların bağlı kuruluş pazarlaması ile çevrimiçi kurslarını ve dijital ürünlerini tanıtmasını kolaylaştıran eksiksiz bir yerleşik ortaklık programı özelliğine sahiptir.

Tercih ettiğiniz komisyon yüzdesini ayarlayabilir, yinelenen komisyonları ödemek isteyip istemediğinize karar verebilir, bir ödeme eşiği belirleyebilir ve benzeri işlemleri yapabilirsiniz.

Jasper.ai Platformu içindeki ortaklık programının nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu sayfaya göz atın: Öğrenci Ortaklık Programı.

Ayrıca içerik oluşturucular için bir ortaklık programımız var, böylece Jasper.ai’ı diğer içerik oluşturuculara yönlendirerek para kazanabilirsiniz! Tüm bunlar, çevrimiçi kursunuzu ve ortaklık programınızı tek bir yerden kolayca yönetebileceğiniz platformunuzda yerleşiktir.

Jasper.ai ayrıca içerik oluşturuculara kendileri de üye olma ve diğer içerik oluşturucuları Jasper.ai Platformuna yönlendirme olanağı sunar.

Bunu Jasper.ai Platformu olmadan yapacak olsaydınız, aşağıdakilerden birini yapmanız gerekirdi:

 1. Sizin için ortaklık programı oluşturması için bir geliştiriciyle çalışın veya
 2. Aylık ücret alan, entegrasyon gereksinimleri belirleyen veya satışlarınızın bir yüzdesini alabilecek ücretli bir hizmet kullanın

Jasper.ai’a katılarak harika çevrimiçi kurslar oluşturabilir ve ücretsiz olarak kendi ortaklık programınıza sahip olabilirsiniz.

Peki ne bekliyorsun? 30 günlük ücretsiz Jasper.ai denemenizi şimdi başlatın. Kredi kartı bile istemiyoruz!