Çevrimiçi Mağazanız için SEO Dostu Açılış Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi Mağazanız için SEO Dostu Açılış Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

Açılış sayfaları web sitenizin kritik bileşenleridir.

Bunlar, örneğin mağaza bülteniniz veya ürün izleme listeniz için e-posta toplamak gibi belirli bir amaç için özel olarak oluşturulmuş sayfalardır ve bu nedenle herhangi bir satış hunisinde önemli bir rol oynarlar.

Bu sayfalar hedeflenen trafiği çekmenize yardımcı olur. Ve bu trafiği, (potansiyel) müşterilerin ilham verici eylemlerde bulunmasını sağlamak için kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, açılış sayfaları yalnızca şunları yapabiliyorsanız etkilidir: sürmek bu onlara özel trafik.

Bunun için e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması gibi çeşitli pazarlama yöntemlerinden faydalanmanız gerekir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) sizin de kullanabileceğiniz etkili bir organik pazarlama aracıdır.

SEO, yalnızca kullanıcı deneyiminizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bir dizi optimizasyon tekniğidir. Web siteniz doğru sorgular için arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer aldığında, yüksek oranda hedeflenmiş trafik elde edersiniz.

SEO’dan etkili bir şekilde yararlanmak için çevrimiçi mağazanız için SEO için optimize edilmiş açılış sayfalarının nasıl oluşturulacağını bilmek önemlidir.

SEO Dostu Açılış Sayfaları Oluşturmak için 6 İpucu

İşte Google’ı oluşturmak için atmanız gereken adımlar: Ve siteniz için kullanıcı dostu açılış sayfaları.

1. Hedef Anahtar Kelimeleri Dahil Edin

İlk adım, hedef anahtar kelimeleri bulmak ve dahil etmektir.

Anahtar kelimeler aslında insanların Google’da bir şeyler bulmak için kullandıkları arama terimleridir. İlgili anahtar kelimeleri açılış sayfanızın kopyasına dahil ederek, arama motorlarına açılış sayfanızın neyle ilgili olduğunu anlatırsınız.

Peki açılış sayfanız için doğru anahtar kelimeleri nasıl bulabilirsiniz?

Açılış sayfalarınıza alakalı anahtar kelimeler bulmak için anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir. gibi araçları kullanabilirsiniz. SEMrush Ve Google Anahtar Kelime Planlayıcı bu proje için. Tek yapmanız gereken birincil anahtar kelimeyi girmektir; araç, alakalı anahtar kelimelerin bir listesini verecektir. Buradan markanıza uygun olanları seçmelisiniz.

Tavsiye Edilen:  Web Sitenizin Performansını Ölçmek İçin En Önemli Metrikler

Anahtar kelimelerinizi aldıktan sonra, bunları açılış sayfanızın kopyasına doğal bir şekilde eklemeye başlamanız gerekir. Anahtar kelimeleri kopyanıza doldurmanın SERP’lerde size zarar verebileceğini unutmayın (düşünün: arama konumunuzu olumsuz etkileyecek bir Google cezası). Bunları doğal olarak çalışmak SEO’nuza yardımcı olacaktır Ve kopyanızın kalitesini korumanıza yardımcı olur.

Açılış sayfası kopyasının yanı sıra bunları sayfa başlığına, URL’sine ve meta açıklamasına da eklemelisiniz. Bunu yapmak SEO’nuzu da olumlu yönde etkileyebilir.

2. Geri Bağlantı Alın

Doğru anahtar kelimeleri kullanmak işin bir parçası sayfa içi SEO, web sitenizdeki içeriğin optimizasyonuyla ilgilenir. Ve geri bağlantılar bunun bir parçası sayfa dışı SEOweb sitenizde olmayan içeriğin optimizasyonuyla ilgilenir.

Geri bağlantılar, diğer web sitelerinden sizin sitenize yönlendiren bağlantılardır. Yüksek otoriteye sahip bir web sitesinden aldığınız her geri bağlantı, sitenizin ve içeriğinizin gücüne yönelik bir oy olarak sayılır ve bu da arama motorunun gözünde güvenilirliğinin artmasına yardımcı olur.

Yüksek otoriteye sahip web sitelerinden geri bağlantı almak, gelen bağlantı profilinizi ve alan adı otoritenizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu da SEO’nuzu olumlu yönde etkiler. Sonuç olarak, arama motorları çevrimiçi mağazanızı arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralara çıkarmaya başlayacak ve bu gerçekleştiğinde, açılış sayfalarınıza daha fazla trafik çekeceksiniz.

Ancak SEO dışında bile geri bağlantıların kendisi, açılış sayfanıza önemli miktarda yönlendirme trafiği çekmenize yardımcı olur.

Açılış sayfanıza geri bağlantı almak için diğer bloglara misafir gönderileri yazabilir veya mağazanız için etkileyici pazarlama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Bazı şirketlerin misafir gönderilerine veya diğer pazarlama metinlerine hangi bağlantıların dahil edileceğine ilişkin kuralları olduğunu unutmayın; bu nedenle bunu önceden belirtmelisiniz.

3. Sayfa Hızını Artırın

Arama sonuçları söz konusu olduğunda sayfa yükleme hızı önemli bir faktördür.

Tavsiye Edilen:  PPC kampanyaları için daha çekici içerik oluşturmak için ChatGPT'yi kullanma

Google bunu dikkate alır sıralama parametresi. Ayrıca e-ticaret web sitelerinde sayfa hızı dönüşüm oranınızı etkiler. Sayfa hızındaki her 0,1 saniyelik iyileşme için dönüşümler %8,4 artış.

Bu nedenle, SEO’nuzu ve kullanıcı deneyiminizi geliştirmek ve satışları artırmaya yardımcı olmak için mağaza web sitenizin hızlı yüklenen sayfalara sahip olması gerekir.

Başlamak için aşağıdaki gibi araçlarda mevcut sayfa yükleme hızınızı kontrol ederek başlayın: Sayfa Hızı Analizleri Ve Sitemi Test Et. Bu araçlar size mevcut sayfa yükleme hızını gösterecek ve aynı zamanda bunu geliştirmek için yapmanız gerekenler konusunda size önerilerde bulunacaktır.

Bu önerileri uygulayarak yükleme hızınızı ve dolayısıyla SEO’nuzu iyileştirebilirsiniz.

4. Sosyal Paylaşım Düğmeleri Ekleyin

Sosyal medya, açılış sayfanıza trafik çekmenin harika bir yolu olarak hizmet eder. Sonuçta dünya çapında 3,9 milyardan fazla kullanıcısı olan sosyal platformlarda çok büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Sosyal sinyaller SEO’nuzu iyileştirmeye doğrudan yardımcı olmasa da, üzerinde dolaylı bir etkiye sahiptir; örneğin sosyal medya, trafiği açılış sayfalarınıza çekebilir ve satışlarınızı artırabilir. (Ve yine, insanların açılış sayfanızda daha fazla zaman geçirmesi SEO’nuzu olumlu yönde etkiler). Ek olarak, insanlar açılış sayfalarınıza bağlantı verebilir ve bu geri bağlantılar SEO’nuza da yardımcı olabilir.

Sosyal paylaşım düğmeleri buradaki çabalarınıza yardımcı olabilir. Açılış sayfanıza sosyal paylaşım butonları eklediğinizde insanların bunu kendi ağlarıyla paylaşmasını kolaylaştırırsınız. Sonuç olarak, sosyal medyada daha geniş bir erişimden yararlanacak ve açılış sayfalarınıza daha fazla hedeflenmiş trafik çekeceksiniz. Bu da SEO’nuzu geliştirecektir.

5. Faydalı İçerik Yazın

Açılış sayfanızın içeriği SEO’da büyük bir rol oynar. İyi yazılmış bir açılış sayfası metni muhtemelen ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek ve sayfada daha uzun süre kalmalarını sağlayacaktır. Bekleme süresindeki bu artış SEO’nuzu olumlu yönde etkiler.

Tavsiye Edilen:  Görsel İlham için 21 Marka Stil Kılavuzu Örneği

Hedef anahtar kelimelerinizi açılış sayfanıza da dahil edebilirsiniz. Ancak daha da önemlisi, ziyaretçi için yararlı bilgiler eklemeniz gerekir (bu bilgiler doğal olarak öncelikli anahtar kelimelerinizi içermelidir). Örneğin, teklifinizin ayrıntılarını netleştirin; elde etmek için çok çalıştığınız hedef kitleyi, teklifinizin ana hatlarını çizmeyen bir sayfaya getirerek kaybetmek istemezsiniz.

Son olarak, ziyaretçilerinizin istediğiniz eylemi gerçekleştirmesini sağlamak için açılış sayfasında uygun yerlere harekete geçirici mesajlar (CTA’lar) eklemek istiyorsunuz.

6. Özel URL’leri kullanın

Kopyanızın üstüne, URL’lerde hedef anahtar kelimelerinizi kullanmalısınız. En iyi uygulama şudur: açılış sayfalarınızın her biri için özel bir URL oluşturun.

Özel bir URL oluşturduğunuzda, SEO’nuza anahtar kelime açısından yardımcı olur elbette. Ancak bunun dışında ziyaretçilerinizle aranızda güven oluşmasına da yardımcı olur.

Özellikle güvenli olmayan ve sahte sitelerin olduğu bir çağda, insanlar bağlantınızı tıklamadan önce muhtemelen URL’yi kontrol edeceklerdir. Özel bir URL açıkça 1. şirketi tanımlar ve 2. ziyaretçiye sayfanın neyle ilgili olduğu hakkında fikir verir.

Özel bir URL ile SEO’nuza, marka güveninize ve görünürlüğünüze yardımcı olursunuz.

SEO Dostu Açılış Sayfalarına Giden Yoldasınız

Bu ipuçlarıyla açılış sayfanızın içeriğini hem arama motorları hem de potansiyel müşteriler için iyileştireceksiniz.

Bir sonraki açılış sayfanızı oluşturduğunuzda, doğru anahtar kelimeleri seçmekten kişiselleştirilmiş bir URL oluşturmaya kadar çalışmalarınızı artırmak için bu adımları uyguladığınızdan emin olun. Kısa sürede daha fazla satışa doğru yola çıkacaksınız.