Çevrimiçi Orijinal İçeriğinizi 2023’te Hırsızlıklardan Koruyun – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi Orijinal İçeriğinizi 2023’te Hırsızlıklardan Koruyun – Showeblogin

Web sitesi sahipleri, kaynağı görüntülemeyi, kopyalamayı ve sağ tıklamayı devre dışı bırakarak çevrimiçi orijinal telif hakkıyla korunan içeriklerini, resimlerini ve videolarını korumanın püf noktalarını 2023’te öğrenebilirler.

Çevrimiçi içeriğinizi 2023’te koruyabilirsiniz. Aslında kimse orijinal içeriklerinin çalınmasını engelleyemez, ancak orijinal çevrimiçi içeriklerini genellikle sahibinin izni olmadan orijinal kaynaktan içerik kopyalayanlardan korumaya çalışabilirler.

İster Yazar, Sanatçı veya Fotoğrafçı olun, web sitelerinizin veya bloglarınızın çevrimiçi orijinal içeriklerini korumanın pek çok yolu vardır. Bugün, para ve çok fazla zaman harcamadan sitenizi kopya ustalarından ve spam göndericilerden korumanıza yardımcı olacak en etkili püf noktalarını ve ipuçlarını tartışacağız.

Her şeyden önce, yarattığınız her şeyin telif hakkının otomatik olarak size ait olduğunu ve içeriklerinizi herhangi bir devlet dairesine resmi olarak telif hakkı için kaydettirmeniz gerekmediğini her zaman aklınızda bulundurmalısınız. Ancak, değerli içeriğinizi korumak için bazı güvenlik önlemlerine ihtiyacınız var.

Telif Hakkıyla Korunan İçeriğinizi Koruyun

A) Telif Hakkı Simgesini Kullanın:

Sitenizin veya blogunuzun her web sayfasında bir telif hakkı simgesi bulunmalıdır. Bu, sitenizin kullanıcılarını okudukları içeriğin telif hakkının bu siteye ait olduğu ve bu nedenle sizin izniniz olmadan onu çalamayacakları konusunda uyaracaktır.

Ayrıca, yeniden yayınlama politikasıyla birlikte Tüm Hakları Saklıdır gibi bir mesaj görüntüleyerek hırsızları uyarabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. SuperWebTricks.com’da bulunan içeriğin hiçbir kısmı (Sitenizin URL Bağlantısı veya Adı) çoğaltılamaz, bir geri alma sisteminde saklanamaz veya elektronik, mekanik, fotokopi, kayıt veya başka herhangi bir biçimde veya herhangi bir yöntemle iletilemez. , Showeblogin’den önceden izin almadan, yazılı olarak (Web sitenizin Adı ile değiştirin).

Ayrıca, PDF veya word belgeleri de dahil olmak üzere web sayfalarınızdan indirilen tüm materyallere bir telif hakkı simgesi ekleyebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  çapraz kesim nedir? Filmde 6 adet çapraz kesme örneği

B) Besleme İçeriğini Sınırla:

Genel olarak, birçok blog yazarı ve site sahibi, RSS beslemelerine tam içerik sağlar ve bu nedenle herkes, yayınlanan besleme içeriklerinden içeriği kolayca kopyalayabilir. Site bülteninize abone olan okuyucular, blogunuzu/sitenizi ziyaret etmeden tüm içeriği doğrudan gelen kutularına alırlar.

Bu nedenle hepinize özet akışı içeriklerinizi 75-125 kelime gibi giriş seviyesinde sınırlandırmanızı tavsiye ederim. Blog yazarları, blog gönderilerinden yalnızca küçük parçalar veya alıntılar sunmak için Jump break’i etkinleştirebilir. Bu teknik, gösterimleri artırarak site ziyaretlerinizi ve AdSense kazançlarınızı artırmanıza da yardımcı olur.

C) Güvenli İndirilen Dosyalar:

Birçok web sitesi sahibi, makaleler, blog yazıları vb. Sitenizin kullanıcılarının dosyalarınızı kopyalayıp yazdırmadan önce izinlerinizi gerektirmesi için web sayfalarınızdan indirilen tüm dosyaların güvenliğini sağlamalısınız.

D) Seçimi ve Sağ Tıklamayı Devre Dışı Bırak:

JavaScript ve CSS kodlarını kullanarak site içeriğinizi korumanın başka bir yolu daha var. Bu kodları kopyalayıp tek bir web sayfanıza veya web sitenize/blog şablonunuza yapıştırmanız yeterlidir.

Aşağıda, birisi web sayfasına sağ tıkladığında bir mesaj kutusuyla sağ tıklamaların yanı sıra seçimi devre dışı bırakan JavaScript Kodları verilmiştir:

Web sayfanızın içerik okuyucuları “Tüm Hakları Saklıdır” gibi sağ tıklamalardan sonra görünmesini istediğiniz mesajı (Satır 26) değiştirebilirsiniz. Veya “Yardım için Bize Ulaşın.” Veya “Size izin verilmiyor.” Veya “İşlev Devre Dışı Bırakıldı!” Veya “İzin Olmadan İzin Verilmez.” Veya “Sorgunuzu [email protected] adresine sorun”. Ancak, mesajınızın bu kadar uzun olmaması gerektiğini lütfen unutmayın.

Sitenizin metin seçimini devre dışı bırakacak CSS kodları aşağıdadır.

gövde { -webkit-touch-callout: yok; -webkit-user-select: yok; -khtml-user-select: yok; -moz-user-select: yok; -ms-user-select: yok; -o-kullanıcı seçimi: yok; kullanıcı seçimi: yok; }

E) Dahili Bağlantılar:

Makalelerinizin içeriğinde sitenizin diğer ilgili gönderilerine bağlantı verebilirsiniz, böylece birisi içeriğinizi kopyalayıp yapıştırdığında, sitenizin bağlantıları otomatik olarak ziyaretçilerini sitenize götürür. Başka bir deyişle, sitenizdeki her gönderiye bağlantı verebilirsiniz. Bu ipuçları aynı zamanda dahili bağlantı SEO.

Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin Eksiksiz Sayfa İçi SEO Kılavuzu (2023)

F) Görüntülerde Filigran:

Kimsenin kendisine ait olduğunu iddia edememesi için kendi resimleriniz üzerinde bir filigran oluşturabilirsiniz. Filigran oluşturamıyorsanız, sitenize yüklediğiniz her türlü fotoğrafınızda filigran oluşturmanıza yardımcı olurum.

G) Google Yazarlığı:

Bu, kendinizi Google arama sonuçlarında orijinal içeriğinizin yazarı olarak göstermek için de çok iyi bir fikirdir. Bunun sonucunda içeriğin size ait olduğunu kolay bir şekilde kanıtlayabilirsiniz ve çalınan içerikler, bir DMCA (Digital Millennium Copyright Act) şikayetinde bulunduktan sonra kopya ustalarının sitesinden hemen kaldırılabilir. Site içerikleriniz için Google Authorship’i etkinleştirmenize yardımcı olacağım.

H) Diğer Kaynaklar:

Evet! Her şeyden önce, çeşitli siteler tarafından sağlanan diğer kaynakları da kullanabilirsiniz. DMCA.com, CopyScape.com, Tynt.com, Google.com/alerts, CreativeCommons.org, TinEye.com vb.

Korunmayan İçeriğin Hırsızlığından sonra sırada ne var?

Site içeriğinizin çalınıp çalınmadığını anlamanın en kolay yolu, Google Arama Motorunda bazı orijinal kelimeleri/cümleleri virgül içinde aramaktır.

Hırsızlıktan sonraki ilk ve en önemli adım, hırsızlarla hangi yolla olursa olsun iletişime geçmektir. E-posta, Telefon, Bize Ulaşın sayfası, Adres vb.

Ancak, yinelenen veya çalınan içeriklerin site sahipleri sizi eğlendirmiyorsa, Etki Alanı kayıt şirketi ve Barındırma şirketi ile iletişime geçin ve onlara karşı işlem yapılmasını talep edin.

İçeriğiniz Amerika Birleşik Devletleri’ne göre alınmışsa DMCA, gönderebilirsiniz Google’a hak talebinde bulunun. Tamamlanması oldukça hızlıdır.

Bu nedenle, orijinal içerikler oluşturmak ve yazmak için lütfen kendi bilgi, beceri, deneyim ve uzmanlığınızı kullanın ve her durumda sitenizde veya blogunuzda başka bir yazarın içeriğini yeniden yayınlamak istiyorsanız, sıkı çalışmalarından dolayı onlara kredi vermeyi asla unutmayın. .