Çevrimiçi Satın Al Mağazadan Teslim Alma Markalara Nasıl Yardımcı Olur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi Satın Al Mağazadan Teslim Alma Markalara Nasıl Yardımcı Olur?

Seçim ve kolaylık, alışveriş yapanları e-ticarete çeken iki önemli avantajdır. Ancak bu unsurlar, ürün sunumlarından daha fazlası için geçerlidir; çevrimiçi mağazalar, mükemmel bir müşteri deneyimi sunmak ve kalıcı bir izlenim bırakmak için hem bunları yerine getirirken yararlanır.

Alıcıları etkileyebilecek tekniklerden biri de Çevrimiçi Satın Al, Mağazadan Teslim Al (BOPIS) perakende seçeneğidir.

BOPIS, tüketicilerin çevrimiçi alışveriş yaptığı ve bunları teslim etmek yerine fiziksel mağazalardan teslim aldığı kullanışlı bir sipariş karşılama yöntemidir.

İşletmeniz için büyük bir girişim gibi görünebilir ancak bu makale, satışlarınızı artırmak için bunun değerli bir yatırım olduğunu kanıtlayacaktır.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere BOPIS hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız:

Ayrıca, bu gerçekleştirme seçeneğini sürecinize sorunsuz bir şekilde dahil etmek için önerilen bazı araçları ve uygulama örneklerini de paylaşacağız.

Bu makalenin sonunda işletmeniz için BOPIS’ten nasıl yararlanacağınızı öğrenecek ve bunu yapmak için istekli olacaksınız.

#cta-visual-pb#Web sitenizi dönüşümler için optimize edinShogun’u ücretsiz deneyin ve satış sağlayan bir alıcı yolculuğu oluşturun.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

BOPİS nedir?

Yukarıda tanımlandığı gibi BOPIS şunları içerir: E-ticaret siparişleri veren ve teslimat yöntemi olarak mağazadan teslim almayı seçen müşteriler.

Perakendeciler daha sonra paketler tercih ettikleri yerden toplanmaya hazır olduğunda onları bilgilendirir.

Bu, esnek bir sipariş karşılama seçeneğidir ABD’li tüketicilerin %67’si 2022’nin ilk yarısında kullanıldı. Üstelik perakendecilerin %38’i şunları söyledi: mağazalarına trafik çekmenin anahtarıdır.

BOPIS alternatifleri

BOPIS’le karıştırılmamak için, benzer ancak tamamen farklı olan başka alternatif gerçekleştirme seçenekleri de vardır. Bunları aşağıda parçaladık.

ROPİS

İle Çevrimiçi Rezervasyon Yapın, Mağazadan Teslim Alınbir müşteri web sitenizi ziyaret eder, istediğini rezerve eder ve ödemesini fiziksel mağazanızda tamamlar.

Bu seçenek onlara istedikleri ürünün/ürünlerin stokta olduğuna dair güven verir. Ancak yine de bir satış temsilcisiyle konuşmaları veya satın alma sürecini tamamlamak için personelin kendilerine rehberlik etmesi gerekiyor.

BOPAC

Çevrimiçi Satın Alın, Yol Kenarından Teslim Alın BOPIS’e en çok benzeyenidir.

Alışveriş yapanlara siparişlerinin hazır olduğu bildirildiğinde, siparişleri almak için mağazaya gitmek yerine paketleri kaldırım kenarından teslim alınmak üzere arabalarına getiriliyor.

Mağazanıza girme veya araçtan çıkma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için daha da kullanışlıdır. BOPAC ayrıca müşterilerin kalabalıklardan veya kuyruklardan kaçınmasına da olanak tanır.

Başlangıçta başladı mesafe gereksinimlerine yanıt Son salgının ardından BOPAC, rahatlığı ve popülerliği sayesinde temel bir ürün olmaya devam etti.

BOPİL

BOPAC gibi, Çevrimiçi Satın Alın, Dolaptan Teslim Alın Müşterilerin kalabalık mağazaları ve uzun kuyrukları atlatmasına olanak tanır.

Bunun yerine, alıcılar çevrimiçi siparişlerini fiziksel bir konumdaki akıllı dolaptan alıyorlar.

Müşterilerin barkod içeren otomatik bir bildirim aldığı daha kapsamlı bir süreç. Daha sonra eşyalarını almak için belirlenen akıllı dolaba tarayarak sorunsuz bir deneyim elde ediyorlar.

Eğer birisinin bir yerden paket aldığını gördüyseniz Amazon soyunma teslim alma istasyonu En sevdiğiniz Whole Foods’ta BOPIL’in ikonik bir örneğine tanık oldunuz.

Perakendeciler ayrıca, ürünlerini mağaza saatleri dışında teslim almak isteyen müşterilere hizmet vermek için bazı konumlarında kilitli dolaplar sağlamayı da tercih edebilir.

BORİS

Son olarak, Çevrimiçi Satın Alın, Mağazaya İade Edinmüşteriler tipik bir e-ticaret satın alımından geçiyor ve satın alma işlemi evlerine teslim ediliyor.

Ancak memnun kalmazlarsa fiziksel mağazaya iade edebilirler.

Ancak bu seçeneğin bir dezavantajı, geri dönüşün daha önce hiç gitmedikleri bir yerde olması gerekebilmesidir.

BOPIS’in faydaları

Şimdi BOPIS’e dönelim ve onu perakende mağazanızda sunmanın avantajlarını açıklayalım.

Müşteri avantajları

İlk olarak tüketicilere yönelik avantajları ele alacağız. Kolaylık ve daha fazla seçeneğe ek olarak, alışveriş yapanlar satın aldıkları ürünleri eve getirmeden önce görme ve elinde tutma şansına da sahip oluyor.

Kolaylık ve hız

İnsanlar anlık tatmine alışkındır, yani hız önemlidir e-ticarette.

BOPIS sayesinde çevrimiçi Alışveriş yapanların artık teslimat için bir gün veya daha fazla beklemesine gerek yok. Bir ürüne hemen ihtiyaçları varsa, ürünü satın aldıktan sonraki bir saat içinde mağazadan teslim alabilirler.

Müşteriler bir mağaza vitrinini ziyaret edip siparişlerini kendileri için uygun olan bir zamanda alabildikleri için de esnektir.

Eve giderken, iş aralarında ya da boş olduklarında onu alabilirler.

BOPIS ile iade ve değişim de daha kolay. Eşyalarıyla ilgili sorun yaşayan kişiler, yerel bir mağazayı ziyaret edip, ürünlerini hemen işleme koyabilirler.

Nakliye maliyeti tasarrufu

Müşteriler, paketlerini teslim almak yerine fiziksel olarak teslim aldıkları için kargo için ekstra ücret ödemek zorunda kalmıyorlar.

Teslimat maliyetlerinden tasarruf ediyorlar ve yine de online alışverişin rahatlığını yaşayın.

Garantili envanter

Resim: Sıçratmayı kaldır

Bazen e-ticaret siparişleri, depodaki yanlış sayımlar veya diğer dikkatsizlikler nedeniyle stok eksikliği nedeniyle iptal edilir.

BOPIS ile satıcılar, müşteriye siparişinin teslim alınmaya hazır olduğunu bildirmeden önce siparişin uygun şekilde toplanıp paketlendiğinden ve mağazada hazır olduğundan emin olmalıdır.

BOPIS yardım ediyor Bir öğenin orada olup olmayacağına ilişkin belirsizliği ortadan kaldırmak Alışveriş yapan kişiye, ürününün mağazada bir kenara bırakıldığına dair güvence vererek.

Fiziksel doğrulama

İstatistik gösterisi en az %30 E-ticaret siparişlerinin %80’i iade edilirken, fiziksel mağaza satın alımlarının oranı yalnızca %8,89’dur.

Tavsiye Edilen:  AnthemScore Nedir ve Ücretsiz Olarak Nasıl Kullanılır? (2023 Kılavuzu)

Bunun nedenleri sorulduğunda tüketicilerin %22’si, aldıkları ürünün farklı görünmesi veya çevrimiçi açıklamalarla eşleşmemesi nedeniyle ürünleri iade ettiklerini söyledi.

Bu, çevrimiçi alışverişlerde yaygın bir sorundur.

BOPIS, tüketicilerin siparişlerini şahsen incelemesine olanak tanır. Memnun olmayan satın alımların (ve iadelerin) sayısını azaltır.

Çevresel sürdürülebilirlik

Resim: Sıçratmayı kaldır

Bir Sensormatic Solutions’ın Nisan 2022 anketiBir perakende envanter teknolojisi şirketi olan , tüketicilerin %70’inin “bir mağazanın veya markanın sürdürülebilir şekilde çalışmadığını fark etmeleri durumunda alışveriş alışkanlıklarını değiştireceklerini” tespit etti.

A PwC’den Haziran 2022 anketi çevresel, sosyal ve yönetişim kaygılarının tüm tüketicilerin yarısını etkilediğini buldu.

Alışveriş yapanlar aktif olarak daha sürdürülebilir seçenekler arıyor ve satın alma konusunda kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak markaları seçiyor.

BOPIS nasıl devreye giriyor?

Her ne kadar çelişkili gibi görünse de fiziksel mağazaları ziyaret etmek daha çevre dostu çevrimiçi alışverişlerin teslim edilmesinden daha iyidir. Bunun nedeni, fiziksel mağazalardan alışveriş yapanların tek seferde toplu alışveriş yapabilmesidir.

Bu arada, çevrimiçi alıcılar daha sık ve daha küçük ambalajlar üretebilir ve bu da daha fazla ambalaj atığı ve sera gazı emisyonuna neden olabilir.

Tek bir siparişte çevrimiçi olarak birden fazla ürün satın alsanız bile, bunlar farklı depolardan karşılanabilir ve bu da yine birden fazla paket ve seyahatle sonuçlanabilir.

BOPIS yardım ediyor şirketinizin karbon ayak izini azaltın (belirli satın alımlar için) paketleme ve nakliye kullanımını ortadan kaldırarak.

Uç: Ambalaj atıklarını daha da azaltmak için müşterilerinizi kendi yeniden kullanılabilir alışveriş çantalarını getirmeye teşvik edin. Bu, istif masraflarınızı düşürdüğü için satıcı avantajı olarak iki katına çıkar.

Satıcı avantajları

BOPIS, yalnızca alışveriş yapanlardan daha fazla fayda sağlar. Satıcılar bunu daha iyi bir müşteri deneyimi sağlamak, nakliye masraflarından tasarruf etmek ve satışları artırmak için kullanabilir.

Geliştirilmiş müşteri deneyimi

Ankete katılan Tüketicilerin %50’si BOPIS’i sunduğu kolaylıklardan dolayı tercih ediyor. Diğer önemli nedenler şunlardır:

 • Ürünü bizzat görme fırsatı (%77)
 • Nakliye maliyetlerinden kaçınma (%65)
 • Kolay iade (%23)

Bu avantajlar gösteriyor BOPIS müşteri deneyiminin birçok yönünü geliştiriyorama eğer bu yeterli değilse, Alışveriş yapanların %70’i özellikle onlarınkini iyileştirdiğini söyledi.

Bu, müşteriye bir avantaj gibi görünse de -ki öyle de- iyileştirilmiş bir müşteri deneyimi, mağazanız için daha iyi bir dönüşüm oranı anlamına gelir.

Daha fazla mağaza trafiği

Resim: Sıçratmayı kaldır

BOPIS, fiziksel bileşeni nedeniyle müşterileri (kelimenin tam anlamıyla) fiziksel mağazanıza yönlendirir.

Daha fazla insan geldikçe, perakende satışlarda artış şansınız artar.

Sadece bu da değil, alışveriş yapanlar eşyalarını almak için arkadaşlarını ve ailelerini de yanlarında getirebilir; bu da yeni bir potansiyel müşteri kazanmaya yardımcı olur.

Sosyal kanıt sayesinde perakende mağazanızın meşgul olduğunu görmek daha fazla yaya trafiği bile getirebilir.

Yükselmiş satışlar

Mağaza ziyaretleri satış yapma ve dönüşüm gerçekleştirme fırsatlarını genişletir: Müşterilerin %75’i BOPIS kullananlar bu sayede ek alım yapma şanslarının daha yüksek olduğunu ifade etti.

Daha da şaşırtıcı olanı ise %49’unun siparişlerini alırken bunu yapmasıydı.

Bunu, tüketicilerinizi kataloğunuzu ikinci kez incelemeye ikna etmek olarak düşünün; ilki, çevrimiçi alışveriş yaptıklarında, ikincisi ise siparişlerini alırken perakende mağazanıza bizzat göz atabildikleri zamandır.

Daha iyi maliyet kontrolü

Son kilometre teslimat hesaplarının fazla olduğunu biliyor muydunuz? Toplam gönderim maliyetlerinizin %53’ü? Daha fazla siparişi yerine getirdikçe bu durum artabilir.

BOPIS bu gideri önemli ölçüde azaltır; ürünler mağazada mevcut veya fiziksel konumunuza gönderiliyor müşteri yerine.

Daha kolay yerine getirme yönetimi

Dağıtım merkeziniz, mağazanız ve müşterileriniz arasındaki nakliye ihtiyacının azalması, denetlenmesi ve yönetilmesi gereken daha az lojistik.

Ayrıca operasyonlarınızı kolaylaştırmak için mağaza içi ve çevrimiçi envanter yönetimi sistemlerinizi tek bir sistemde birleştirebilirsiniz.

Bu, mağazanızın raflarından veya dağıtım merkezinizden hangi konumun daha hızlı teslimat sağlayacağına bağlı olarak çevrimiçi siparişleri yerine getirmenize olanak tanır.

#cta-visual-pb#Gönderim ücretlerinden tasarruf etmek için BOPIS’i tanıtınBOPIS seçeneklerinizi vurgulamak ve alışveriş yapanları ürünlerini mağazadan teslim almaya teşvik etmek için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

BOPIS’in Zorlukları

Hayattaki her şeyde olduğu gibi BOPIS’in de artılarının yanı sıra eksileri de var. Satıcıların BOPIS sunmasını engelleyen bazı yaygın zorluklardan bahsedelim.

Fiziksel mağazalar gerektirir

Fiziksel konumlara sahip olmak bir ön koşuldur BOPIS’i bir sipariş tamamlama seçeneği olarak sunduğu için.

Bu nedenle, yalnızca çevrimiçi iş yapan satıcılar veya fiziksel bir mağaza açmanın pratik olmayacağı kişiler gibi herkes bunu sağlayamaz.

İnsan gücüne duyulan ihtiyaç arttı

İşletmenizin büyüklüğüne bağlı olarak BOPIS’i yürütmek için daha fazla personele ihtiyacınız olabilir.

Yeni süreçleri öğrenmeleri gerekecek ve dikkatlerini hem çevrimiçi hem de mağaza içi siparişleri yerine getirmek arasında bölmekte zorlanabilirler.

Böyle bir durumda verimliliğiniz ve müşteri deneyiminiz darbe alacaktır.

Çalışanları seçip eğitmeniz gerekecek kendilerini BOPIS emirlerini yerine getirmeye adayacaklar ve bu da büyük bir yatırım gerektirecek.

Müşteri bekleme süreleri

Genellikle BOPIS satın alımları, iadelerin de işlendiği müşteri hizmetleri masalarından alınır. Bu istasyonları yönetenlerin birden fazla görevi yerine getirmesi gerekecek ve bu siparişin yerine getirilmesini yavaşlatabilir.

Tavsiye Edilen:  TOFU, MOFU ve BOFU Aşamaları İçin Ürün Yönelimli İçerik Nasıl Oluşturulur?

Geçici çözüm olarak BOPIS’in yanında bir alternatif sunabilirsiniz.

Örneğin BOPAC, müşterilerin mağazanıza girmesini veya araçlarını terk etmesini gerektirmez. Bununla birlikte, herhangi bir ekstra yerine getirme seçeneği de ek yardım gerektirecektir.

Envanter takibi

BOPIS ile stok yönetiminin nasıl kolaylaştığından bahsetmiştik.

Ancak hem çevrimiçi hem de mağaza içi sistemlerinizi birleştirmek basit bir iş değildir ve bununla bağlantılı bir zorluğu da beraberinde getirir:senkronizasyon.

Yanlış müşteri siparişlerine yol açabileceğinden, çevrimiçi mağazanızın envanterinin fiziksel mağazanızın envanteriyle aynı hizada olmadığı durumlardan kaçınmak istersiniz.

Sistemlerinizi düzgün bir şekilde birleştirmek için sağlam araçlara ihtiyacınız olacak.

Markalar BOPIS’i müşteri akışlarına nasıl entegre edebilir?

Neyse ki, tartıştığımız zorluklara hazırlanmak ve bunları önlemek için belirli adımları atabilirsiniz.

Web sitenizi veya uygulamanızı kolaylaştırın

Göz önünde bulundurmanız gereken önemli faktörlerden biri e-ticaret deneyiminizdir.

Çevrimiçi siparişler masaüstü ve mobil cihazlar kullanılarak verilir; her ikisi için de kusursuz bir deneyim yaratmak zorunludur.

Örneğin, web sitenizin hızlı yüklendiğinden ve ziyaretçileri basit, sezgisel bir satın alma sürecine yönlendirdiğinden emin olun. Ödeme sırasında BOPIS seçeneğini de ekleyin.

Buna bağlı olarak siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Bir uygulamayı karşılayabiliyorsanız veya başka uygulamalar üzerinde çalışabiliyorsanız, bunların optimize edildiğinden emin olun.

Yeterli insan gücünü işe alın ve eğitin

Daha önce tartışıldığı gibi, BOPIS’in yerine getirilmesini sunmak, personeliniz için yeni süreçler ve ekstra çalışma gerektirir.

Bu sorunu aşmak için mağaza içi siparişleri işleme konusunda iyi eğitimli yeterli sayıda kişiye sahip olduğunuzdan emin olun.

Bu şekilde şunları yapabilirsiniz: yeni eklenen iş akışlarına ve görevlere odaklanmak için bazı çalışanları atayın.

Çok kanallı deneyiminizi optimize edin

Çevrimdışı kanalları da içeren gerçek anlamda çok kanallı bir satın alma deneyimi sağlayın.

BOPIS, çevrimiçi ve çevrimdışı kanallarınız arasında mükemmel bir köprü olup alışveriş yapanların her iki dünyanın da en iyilerinden yararlanmasına olanak tanır.

Alıcı yolculuklarınızı DTC web sitenizde, sosyal medya mağazalarınızda ve diğer platformlarda test edin. Teslimat yöntemi olarak BOPIS’in görünür olduğundan ve kolayca seçilebildiğinden, siparişlerinizin doğru envanter merkezlerine yönlendirildiğinden ve her perakende satış noktasının BOPIS siparişlerini hazırlama ve işleme konusunda eğitildiğinden emin olun.

Tüm öğeleri izle

Mağaza içi ve çevrimiçi satın alma işlemlerini tek bir yerden gerçekleştirirken, her iki kanal için envanter seviyelerini hizalamak zor olabilir.

Sorunsuz bir seyir sağlamak için, organize edin ve takip edin her şey. Bu hem kusursuz bir müşteri deneyimi sağlar hem de çalışanlarınıza yardımcı olur.

Teknolojiye ve araçlara yatırım yapın

BOPIS’i entegre etmek ve sipariş karşılama sürecinizdeki her unsuru izlemek, özel araçlar önemlidir. Aşağıdakileri yapabilen sistemleri bulun:

 • Sipariş yönetimini basitleştirin
 • Envanterinizi çevrimdışı ve çevrimiçi siparişler için gerçek zamanlı olarak senkronize edin
 • Satış verilerinizi birleştirin
 • Bazı iş akışlarınızı otomatikleştirin (mümkünse)

Yukarıda belirtilen yetenekleri sağlayan bazı önerilen BOPIS yazılımları şunlardır.

Kibo

Kibo’nun hem BOPIS hem de ROPIS’i etkinleştiren iki çözümü vardır:

 • Sipariş yönetimi: Bu, çevrimdışı ve çevrimiçi kanallarınızda küresel envanter görünürlüğü ve iş akışı otomasyonu sağlar. Müşterileriniz için çok çeşitli sipariş karşılama seçenekleri sunar.
 • Satış Noktası (POS): Bu çözüm, satış elemanlarınızın siparişleri seçmesine, taramasına ve hazırlamasına olanak tanır. Cihazlar arasında uyumlu, sezgisel bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra ürün önerileri özelliği de vardır.

Fiyatlandırma: Sağlanmadı; Demo ve fiyat teklifi için iletişime geçmelisiniz

Shopify POS’u

Shopify’ın POS çözümü şu adı verilen bir özelliği içerir: Yerel teslim alma Pro. Bu, BOPIS siparişlerini doğrudan Shopify POS’tan yönetmenize ve yerine getirmenize olanak tanır ve ayrıca aşağıdaki gibi işlevlere sahiptir:

 • Otomasyonlar sağlayan ve stoklarınıza kanallar arasında ayrıntılı bir bakış sağlayan akıllı envanter yönetimi
 • Ürün, personel ve müşteri yönetimi yetenekleri
 • Sorunsuz ödeme
 • Satış, ürün ve envanter bilgileri için ayrıntılı raporlama

Fiyatlandırma:

 • Hafif: Hepsine dahil Shopify Planları
 • Profesyonel: Tüm Shopify Planları için konum başına ek 89 ABD doları; Plus’a dahildir

FenixCommerce

FenixCommerce, BOPIS için özel olarak tasarlanmış bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) operasyon sistemi sunar.

Büyük e-ticaret platformlarını destekler ve işletmelerin yerel teslim alma konumlarını yapılandırmasına olanak tanıyarak müşterilere uygun seçenekler sunar. Diğer özellikler şunları içerir:

 • Otomatik sipariş teslim alma bildirimleri
 • Mağazaların sipariş ayrıntıları hakkında bilgilendirildiği çevrimiçi-çevrimdışı entegrasyon
 • Özelleştirme seçenekleri
 • Ölçeklenebilirlik

Fiyatlandırma:

 • Ücretsiz Abonelik Programı: Shopify’daki müşteriler için
 • Kayar Kantar Fiyatlandırması: Shopify dışı müşterilerin ihtiyaçlarına ve sipariş hacmine göre uyarlanmıştır

enVista

enVista’nın Birleşik Ticaret Platformu, BOPIS için gerekli olan üç özelliğe sahip bir sipariş yönetim sistemi (OMS) içerir:

 • Platformun POS’u sayesinde müşteri deneyimi yönetimi ve hızlı ödeme
 • Mağazalarınız, dağıtım merkezleriniz ve daha fazlası genelinde envanter görünürlüğü
 • Sipariş onayları, uyarılar ve güncellemeler

Ayrıca BOPAC ve sezgisel kullanıcı arayüzü (UI) gibi alternatifleri de barındırma yeteneğine sahiptir.

BOPIS programını çalıştırmaya yönelik en iyi uygulamalar

BOPIS’i sunmaya hazır mısınız? Üst düzey bir müşteri deneyimi sunmak için birkaç en iyi uygulamayı izleyin.

Yeterli alan ayırın

BOPIS’in yerine getirilmesi, mağaza içi alan ayırmanızı gerektirecektir.

Tavsiye Edilen:  HBO Max'te En İyi 10 Film

Örneğin yüksek talep, mağaza içi deneyimi engelleyen aşırı yaya trafiğine neden olabilir.

Bu, genel mağaza operasyonlarınızı engelleyebilir; eğer yapabiliyorsanız, BOPIS siparişlerine özel bir sayaç oluşturun. Bu, onu mağaza içi alışveriş yapanların kuyruklarından ayırır ve uzun kuyrukları ve darboğazlı işlemleri azaltır.

Bir alternatif sunun

BOPIS siparişleri biriktiğinde ve çok fazla trafik oluşturduğunda mağaza içi deneyim olumsuz etkilenir (müşteri bekleme süreleri uzar, insan hatası artar, vb.).

İşlerin ilerlemesini sağlamak için BOPIS’in yanı sıra alternatifler sunun.

Onu tamamlayabilirsin BOPAC ile, böylece insanların mağazanıza girmesine gerek kalmaz. BOPIL aynı zamanda Amazon’un kendi hizmetleri aracılığıyla yararlandığı bir seçenektir. Merkez Dolapları.

Talimatları netleştirin

Müşterilere BOPIS’in nasıl çalıştığını açıklayın bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce.

Onlara ödeme sırasında bu seçeneği nasıl seçeceklerini öğretin ve mağazadan teslim alma sürecini ana hatlarıyla belirtin. Bu, onların deneyimlerini sorunsuz hale getirir ve yanlış iletişim nedeniyle sizin tarafınızda yaşanacak sıkıntıları önler.

Tercih edilen alışveriş kanalları aracılığıyla iletişim kurun

Insider Intelligence’a göre 2022’de, Yetişkinlerin %83,3’ü ABD’deki tüketicilerin ürünlere mobil cihazlarından göz attıkları tahmin edilirken, %65,2’sinin bu cihazları kullanarak alışveriş yapacağı tahmin edildi.

Bu davranışa uyum sağlayın: BOPIS’lerine ilişkin güncellemelerin sağlanması Alışveriş yapanlara daha kusursuz bir deneyim yaratmak için mobil mesajlaşma uygulamaları veya SMS yoluyla sipariş verin.

Gerçek markalardan BOPIS örnekleri

Son olarak BOPIS’i büyük bir başarıyla uygulayan bazı markalar var.

Harry Rosen

Resim: Harry Rosen

Erkek giyim markası Harry Rosen, müşteri bir ürünü seçer seçmez mağazadan teslim alma olanağını gösteren BOPIS’i sunuyor.

Daha sonra, ödeme işleminden önce alıcılar, satın aldıkları ürünü nasıl teslim almak istediklerini seçebilirler.

Birisi mağazadan teslim alma yöntemini tıkladığında en uygun mağaza konumunu seçebilir ve ödeme işlemini tamamlamaya devam edebilir.

Daha sonra müşterilere siparişleri hakkında e-posta yoluyla bilgi verilir ve bir teslim alma randevusu almaları gerekir.

Daha sonra, seçtikleri mağazanın hizmet masasına gidip satın aldıkları ürünü teslim almak için e-posta onaylarını (basılı veya dijital) ve devlet tarafından verilmiş kimlik belgelerini göstermeleri yeterlidir.

Harry Rosen’in BOPIS talimatlarının tamamını görüntüleyebilirsiniz Burada. Bu SSS sayfası süreçle ilgili daha fazla ayrıntıyı da içerir.

Walmart

Resim: Walmart

Perakende devi Walmart ayrıca ürün sayfasında en yakın konumu ve en iyi teslim alma zamanını rahatça gösteren bir BOPIS gönderim seçeneği de sunuyor.

Müşterilere, sepetlerinin sağ üst kısmında mağazadan teslim alma seçeneği gösterilir.

“Bunun yerine teslim al” seçeneğini tıkladıktan sonra, Walmart’ın siparişi ne kadar süreyle tutacağını belirten ayarlanabilir bir zaman aralığı görünür.

Bir satın alma işlemi tamamlandığında, müşteri hazır olduğunda e-posta yoluyla bilgilendirilir.

Daha sonra çalışanlara yolda olduklarını söylemek için Walmart’ın uygulaması aracılığıyla check-in yapabilirler. Uygulamaya sahip olmayan alıcılar mağazayı da arayabilir.

Şirketin tüm talimatlarını görüntüleyebilirsiniz Burada.

Hallenstein Kardeşler

Resim: Hallenstein Kardeşler

Giyim markası Hallenstein Brothers BOPIS seçeneğini çağırıyor Tıkla ve Topla ve önceki örneklerde olduğu gibi bunu ürün sayfasında net bir şekilde sunuyor.

Tüketicilerin ödeme işlemini tamamlamadan önce seçim yapmaları gerekir Tıklayın ve Toplayınhangi bölgede bulundukları ve en yakın mağazaları.

Daha sonra alışveriş yapanlar, siparişleri hazır olduğunda bir e-posta alırlar. Mağazaya vardıklarında bir personele yaklaşıp sipariş numaralarını veya e-posta adresini ve geçerli bir kimlik belgesini sunarlar.

Hallenstein Kardeşler BOPIS SSS’sini görebilirsiniz Burada.

Ödüllerinden yararlanmak için BOPIS’in zorluklarının üstesinden gelin

Müşteriler alışveriş yaparken seçim yapmak isterler ve sunduğunuz (veya sağlayamadığınız) seçenekler, bir satış yapma veya bozma gücüne sahiptir.

BOPIS, özellikle yaya trafiğini ve satışları artırma yeteneğiyle, e-ticaret teklifinizin güçlü bir bileşeni olabilir.

Bunu işletmenize verimli bir şekilde tanıtmak için çevrimiçi ve çevrimdışı alışveriş deneyiminizi kolaylaştırın ve her lojistik unsuru izlemek ve yönetmek için araçlar uygulayın.

Süreci yönetebilecek kapasiteye ve yeterli personele sahip olduğunuzdan da emin olun.

Ele aldığımız tavsiyeleri aklınızda bulundurun; BOPIS programınız mükemmel bir gerçekleştirme seçeneği olarak başlayacak ve daha fazla satış getirecektir.

#cta-visual-pb#BOPIS’i bugün sunmaya başlayınSatın alma akışlarınızı ve genel web sitesi deneyiminizi kolayca ayarlamak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın