Çevrimiçi Satışları Artırmak İçin Video Pazarlamanın 5 Olağanüstü Faydası

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Çevrimiçi Satışları Artırmak İçin Video Pazarlamanın 5 Olağanüstü Faydası

Terk edilmiş sepetler, çevrimiçi perakendecilerin her gün uğraşmak zorunda olduğu her zaman mevcut bir zorluktur ve çoğu, potansiyel müşterilerinin o son tıklamayı yapmasını engelleyen şeyin ne olduğunu merak ediyor.

Bu hayati sorunun pek çok potansiyel yanıtı olsa da, genellikle Çevrimiçi alışveriş yapanların satın alma kararlarını etkileyen iki temel faktör (veya eksikliği):

  • Kötü bir kullanıcı deneyimi; Ve
  • Markaya veya ürüne güven eksikliği

Neyse ki sağlam bir video pazarlama stratejisi, bu sorunların üstesinden gelmeniz için size birden fazla yol sunabilir ve daha aktif bir sosyal medya varlığı, daha etkili bir e-ticaret platformu ve artan trafik önemli açılış sayfaları.

Kısacası referanslar gibi harika pazarlama videoları, animasyonlu açıklayıcı videolarve kültür parçaları daha fazla dönüşüme yol açıyor.

Peki A noktasından B noktasına tam olarak nasıl gidersiniz? Peki pazarlama videoları gerçekten masaya ne getiriyor?

Bu yazıda video pazarlamanın beş temel avantajına bakacağız ve onları bu kadar güçlü bir dönüşüm oluşturma aracı yapan şeyin tam olarak ne olduğunu göreceğiz.

Bu faydalara geçmeden önce bu tür pazarlamanın neden bu kadar önemli olduğundan bahsedelim.

#cta-visual-pb#İstediğiniz yere pazarlama videoları ekleyinShogun Sayfa Oluşturucu ile Shopify mağazanızdaki herhangi bir sayfaya stratejik olarak videolar ekleyerek video pazarlamanızdan en iyi şekilde yararlanın.Tasarım yapmaya bugün başlayın

Video pazarlama neden dönüşümler için güçlü bir araçtır?

Video pazarlama bir tür içerik pazarlamasıdır. Farkındalıktan değerlendirmeye ve karara kadar alıcının yolculuğu boyunca kritik soruları yanıtlamaya çalışır.

Buna denir gelen pazarlamave bilgilendirici içerik sunarak alışveriş yapanların ilgisini doğal bir şekilde çekmeyi amaçlamaktadır. neye ihtiyaç duyduklarını, neden buna ihtiyaç duyduklarını ve hangi ürünün kendileri için en iyi olduğunu anlamalarına yardımcı olun.

Bu video konsepti oldukça iyi açıklıyor:

Artık videonun gelen pazarlamaya nasıl uyduğunu anladığınıza göre, bu avantajlara geçelim.

Dönüşüm oranlarını artırmak için 5 video pazarlama avantajı

Video pazarlamanın genel olarak etkili olduğunu biliyoruz, ancak markanıza sağladığı gerçek faydalar nelerdir?

Markanızın, alıcı yolculuğu boyunca video kullanmanın elde edebileceği en büyük beş faydayı burada bulabilirsiniz.

1. Markanızı ulaşılabilir ve güvenilir olarak konumlandırır

Pek çok perakendeci, salgının dünya çapında çevrimiçi alışverişlerde dramatik bir artışa yol açtığının farkında olsa da, bunun beraberinde getirdiği sonuçları da dikkate almaları gerekiyor. yeni nesil çevrimiçi alışverişçiler Bununla birlikte.

Bu tüketiciler kısa ürün bilgilerine ihtiyaç duyarlar ve şunları istemezler:tekrarlıyoruz—olmayacak güvenmedikleri sürece markanızdan satın almayın.

Buradaki bir diğer çekişme noktası da bu alışveriş yapanların sabırsız olma eğiliminde olmalarıdır.

E-ticaret mağazanıza güvenmeyi gerektiren nedenlerle çalışmak istemiyorlar.Sen bu nedenleri ortaya koymak zorundayım onlara.

Video pazarlamanın en önemli faydalarından biri de budur! Doğru yapıldığında, video içeriği izleyicileri eğitme konusunda mükemmeldir Markanız ve ürününüz hakkında onları bunaltmadan veya kafa karıştırmadan anlatın.

Tavsiye Edilen:  SEO'nun Web Siteniz İçin Önemli Olması İçin En Önemli 10 Neden

İşletmeniz hakkında konuşan uzun soluklu bir metin bloğuyla karşılaştırıldığında, heyecan verici bir “HakkımızdaAna sayfanızdaki video her seferinde daha iyi sonuçlar verecektir.

Web sitenizde ve e-ticaret platformunuzda video kullanmanın yanı sıra, marka bilinirliğini artırmak için video parçacıkları sosyal medya aracılığıyla da yayınlanabilir (ve gönderilmelidir).

Her işletmenin farklı içerik ihtiyaçları olsa da, bu kısa sosyal videoların ortak bir amacı vardır: benzersiz satış noktalarını vurgulayarak ve potansiyel müşterileri dönüşüm hunilerinize yaklaştırarak ve satış platformları.

Müşteriler, web sitenizin ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün sattığı konusunda bilgilendirilebilirler, ancak bunu yalnızca bir kez gerçekleştirdikten sonra yapabilirsiniz. ikna edilmiş Markanıza güvenmek için gerçek bir satın alma işlemini gerçekleştirecekler mi?

Video pazarlamayla bu boşluğu kapatabilirsiniz.

2. Uygulamalı deneyimden sonraki en iyi şey

Video pazarlamanın tartışmaya değer bir diğer büyük faydası, ürünlerinizi hiçbir metin açıklamasının veya statik görselin yapamayacağı bir şekilde sergileme yeteneğinde yatmaktadır.

Çevrimiçi alışveriş, insanlara paralarının karşılığını aldıklarından emin olmak için satın aldıkları şeyin her ayrıntısını incelemeyi öğretti.

Bizi yanlış anlamayın—Anlaşılır açıklamalar ve net fotoğraflar zorunludur, özellikle e-ticaret platformundaS.

Ancak onlardan tüm ağır işleri yapmalarını bekleyemezsiniz veya her tür müşteriyi kendi başlarına bir satın alma kararına yönlendirmek için yeterli olmaları gerektiğini düşünemezsiniz.

Dolayısıyla pek çok müşteri bu gibi durumlarda alışveriş sepetlerini terk ediyor.

Video pazarlamayla ürün videoları, referanslar ve demolar gibi aşağıdaki özelliklere sahip içerikler oluşturabilirsiniz:

  • Tüketicileri etkileşimde tutarken ürününüz hakkında eğitin.
  • Müşterinin ürününüzle ilgili aklındaki kafa karışıklığını giderin.
  • Birincil ve ikincil ürün avantajlarını ve temel değer önerilerini vurgulayın.
  • Ürününüzün gerçek hayattaki senaryolarda birden fazla müşteri ihtiyacını nasıl karşılayabileceğini sergileyin.
  • Müşteri memnuniyeti içeriğiyle genel müşteri deneyimini iyileştirin.
  • Markanızın güvenilir ve meşru olarak öne çıkmasını sağlayın.
  • Güvence sağlayın ve müşterilerinizi satın alma işlemlerini tamamlamaya ikna edin.

Bu, harika pazarlama videolarının stratejinize kattığı en dikkat çekici görevlerden sadece birkaçı.!

Bu nedenle pek çok e-ticaret mağazasının ürün listelerini potansiyel müşterileri bilgilendiren ve onları satın almaya teşvik eden videolarla eşleştirdiğini görüyorsunuz.

Ayrıca Shogun gibi platformların, mağaza sayfalarına pazarlama videoları eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getiren özellikleri sürekli olarak geliştirdiğini görüyorsunuz!

3. Etkili hikaye anlatımı

Hikaye anlatımı, video pazarlamanın neden bu kadar güvenilir bir dönüşüm üreten motor haline geldiğinin büyük bir parçasıdır.

Popüler pazarlama videoları türleri—kültür videoları gibi veya beyaz tahta animasyonlarıkavramı etrafında inşa edilmiştir. Hedef kitlenize onları yalnızca bilgilendirmekle kalmayıp aynı zamanda karar vermeye motive eden ilgi çekici hikayeler anlatmak.

Hikaye anlatımı, videonuzun amacına göre uyarlanabilir ve izleyicilerde en iyi yankı uyandıracak olanı bulmak gerçekten size ve kitleniz hakkındaki bilginize bağlıdır.

Dahası, hikaye anlatımı şirketinizin sosyal medyadaki varlığına yönelik içerik üretmek için bir nimet olabilir.

Tavsiye Edilen:  AgentGPT: Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sosyal kullanıcıların uzun soluklu içeriğe karşı toleransı düşüktür, ancak ilgi çekici bir açılış ve ilgi çekici bir hikaye, onları mesajınızı iletecek kadar uzun süre ortalıkta tutmanın kesin bir yoludur!

Hikaye anlatımı odaklı bu video gönderilerini şu bağlantılarla eşleştirin: önemli açılış sayfalarıİlgilenen müşterileri doğrudan web sitenize yönlendirebilir ve dönüşüm gerçekleştirebilirsiniz.

4. Sizi rakiplerden ayırır

Müşterinin satın alma kararlarını etkilemede önemli rol oynayan bir diğer faktör de pazarınızdaki benzer teklifleri sunan rakiplerdir.

Dolayısıyla, video pazarlamanın göze çarpan faydalarından birinin, video pazarlamanın nasıl yapılabileceği olması şaşırtıcı değil. Markanızı en iyi alternatif olarak öne çıkarın.

Günümüzün çevrimiçi alışverişçisi araştırma yapmaya fazlasıyla istekli (ve muhtemelen zaten var) ürün alternatifleri çevrimiçi mağazanıza geldiklerinde.

Peki markanızı ilk tercih olarak konumlandırmanıza yardımcı olması için video içeriğinden nasıl yararlanabilirsiniz?

Pek çok yol var!

Ancak şimdilik dönüşüm oranlarınızı iyileştirme açısından özellikle önemli olan iki şeye odaklanalım: keşfedilebilirlik ve ilişkilendirilebilirlik.

Video içeriği aracılığıyla keşfedilebilirlik

E-ticaret mağazanıza gelince, daha yüksek arama motoru sıralamaları tıklama oranlarını artırırbu da daha fazla dönüşüm anlamına gelir.

Peki rakiplerinizin önüne geçmenin, video içeriğinizi SERP’lerde sıralanacak şekilde optimize etmekten daha iyi bir yolu var mı?

Doğru anahtar kelimelere sahip alakalı, optimize edilmiş video içeriği burada önemli bir rol oynar.

Ayrıca arama motorları, hangi web sitelerinin sonuç sayfasının üst kısmında görüntüleneceğini belirlemek için hemen çıkma oranlarını da kullanır. Müşteriler sayfalarınızdan birinde ne kadar uzun süre kalırsa, web sitenizin daha üst sıralarda yer alma olasılığı da o kadar artar.

Bir müşterinin dikkatini çekmenin ve onları platformunuzda daha uzun süre tutmanın ilgi çekici bir videodan daha iyi bir yolu var mı?

Video içeriği aracılığıyla ilişkilendirilebilirlik

Potansiyel müşterilerin tanıdık bir markayla veya tavsiye edilen bir markayla, tanıdık olmayan bir markayla iş yapma olasılıkları çok daha yüksektir.

Çevrimiçi alışveriş yapanlar, özellikle de genç nesil, genellikle bir satın alma işleminden sonra mutlu olduklarında içerik oluştururlar.

Bu, kutu açma ve ürün incelemeleri gibi kullanıcı tarafından oluşturulan videolar biçiminde gelir.

Bunlar videolar marka ilişkilendirilebilirliği açısından altın madeni olabilirmağazanızın sosyal medya platformlarında onlara bir yer vermenizi veya bunları tamamen müşteri yorumları ve referansları olarak yeniden değerlendirmenizi bekliyor.

Bunlar, yeni müşterilere markanızın güvenilirliği konusunda güvence vermek ve onları sizi tercih edilen bir perakendeci olarak kullanmaya ikna etmek için harika içerik parçalarıdır.

5. Sosyal medyayı potansiyel müşteri yaratan bir dönüşüm hunisine dönüştürün

Sosyal medya artık şirketler tarafından kullanılan ilginç bir hile olarak görülmüyor.

bu hale geldi marka bilinirliği oluşturmada önemli bir araç ve işletmelerin anlamlı müşteri ilişkileri geliştirmesine olanak sağlamak.

Dolayısıyla sosyal medya ve video içeriği arasındaki güçlü sinerjiye değinmeden video pazarlamanın faydalarından bahsedemeyiz!

Tavsiye Edilen:  Küçük İşletmenizi Video Pazarlama ile Nasıl Büyütürsünüz?

Birçok çevrimiçi perakendeci, marka tekliflerini sergilemek için TikTok ve Instagram reels gibi platformları kullanmaya başladı.

Buna, ürün özelliklerini vurgulayan veya çalışanların güncel trendlere katılmasını sağlayan küçük, akılda kalıcı videolar yayınlamak da dahildir.

Instagram reels ve TikTok’un her ikisi de benzersiz içerik algoritmaları kullanıyor içeriğin platformda önceden belirlenmiş bir varlığa tercih edilmesini tercih eder, böylece bir videonun viral olması için binlerce takipçiye ihtiyacınız olmaz.

Bunu nasıl yapacağını bilerek söyledi sosyal medyanızı büyütün varlığı acıtmaz ve işleri kesinlikle sizin için kolaylaştırabilir.

Bu nişteki bir diğer popüler strateji, markanızın erişimini genişletmek için sosyal medya etkileyicileriyle işbirliği yapmaktan kaynaklanmaktadır.

Bu işbirlikleri, sosyal medya aracılığıyla mevcut ve tanıdık olmayan kitlelerle etkileşime geçmek için etkileyicilere ödeme yapılan marka devralmaları yoluyla yapılabilir.

Yerel ünlüler veya nişinizdeki bilinen bir kişi, özel teklifleri tartışmak, promosyon kodları sağlamak ve ürünlerinizi izleyicilerine sergilemek için canlı videolar sunabilir.

Son olarak, video pazarlama ve sosyal medya kombinasyonunun bir diğer önemli faydası da ücretli video reklamlardır.

Bunlar sadece göz alıcı ve ilgi çekici olmakla kalmıyor, aynı zamanda Mağazanıza hızlı bir şekilde yeni potansiyel müşteri akını sağlayın.

Facebook ve Instagram Reklamları gibi platformlar aynı zamanda şirketlerin hedef kitlelerini yüksek doğrulukla segmentlere ayırmasına ve hedeflemesine olanak tanır ve bu da etkinliği önemli ölçüde artırır.

Müşterileri satın almaya yönlendirmek için video pazarlamayı kullanın

Video pazarlamanın faydalarına gelince, liste uzar gider.Dönüşüm sağlamanın yanı sıra, videonun size yardımcı olabileceği pek çok başka pazarlama hedefi de vardır!

Bununla birlikte, dönüşüm hunisi aşaması geçişlerinden ve sonuçta satış yaratmasından bahsediyorsak, bugün ele aldıklarımız size, çevrimiçi platformunuz için gerçekten etkili video pazarlamanın neler yapabileceği konusunda sağlam bir fikir verecektir.

İtibaren hikaye anlatıcılığının gücünden yararlanmak Potansiyel müşterilerin platformunuza katılmasını ve satın alma konusunda kendinden emin olmasını sağlayan çevrimiçi deneyimler sağlamaya ve sosyal medyaya gösterilen ilgi, e-ticaret mağazanıza video eklemek önde kalmak için çok önemlidir!

Artık bu videoları üretmeye ve bunlarla mağazanızın etkinliğini artırmaya başlamanın zamanı geldi. Sonuçta bu potansiyel müşteriler kendilerini ikna edemeyecekler!

#cta-visual-pb#Videolarınızı herhangi bir mağaza sayfasına ekleyinShogun Sayfa Oluşturucu ile Shopify mağazanızdaki herhangi bir sayfaya stratejik olarak videolar ekleyerek video pazarlamanızdan en iyi şekilde yararlanın.Tasarıma başlayın Bugün