ChatGPT geçmişi ne zaman geri yüklenecek?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:ChatGPT geçmişi ne zaman geri yüklenecek?

20 Mart 2023’te, ChatGPT’nin sohbet geçmişi özelliği, diğer kullanıcıların konuşmalarının kısa açıklamalarını hizmetteki kişilere gösteren bir hata nedeniyle beklenmedik bir kesinti yaşadı. OpenAI olayı kabul edip yanıt olarak ChatGPT’yi geçici olarak kapatmış olsa da, kullanıcılar hala sohbet geçmişlerinin kullanılamadığını veya gösterilmediğini bildiriyor.

Neyse ki, OpenAI sorunun temel nedenini belirledi ve şu anda kayıp konuşma geçmişini kullanıcılara geri yüklemek için çalışıyor. Ancak, sohbet geçmişi özelliğinin tam olarak ne zaman geri yükleneceği konusunda tahmini bir zaman çizelgesi yoktur.

Bu arada OpenAI, belirli istemleri bir kişinin geçmişinden silemeyecekleri için kullanıcıları konuşmalar sırasında herhangi bir hassas bilgiyi paylaşmamaları konusunda uyarıyor. Bu, mesajlaşma platformlarında paylaşılan içeriğe ve hassas bilgilerin bulutta saklanmasıyla ilişkili potansiyel risklere dikkat etmenin önemini vurgulamaktadır.

Daha Fazlasını Gör: ChatGPT Geçmişi Yükleyemiyor: Nedenler ve Çözümler

Mevcut en gelişmiş dil modellerinden biri olan ChatGPT, geçmiş konuşmaları depolamak ve almak için sohbet geçmişi özelliğine dayanan önemli bir kullanıcı tabanı elde etti. Bu nedenle, sohbet geçmişi özelliğinin geri yüklenmesi, hizmetin işlevselliğini sürdürmesi ve kullanıcı beklentilerini karşılaması için çok önemlidir.

Genel olarak, ChatGPT’nin sohbet geçmişi özelliğinin kesintiye uğraması talihsiz bir olaydır, ancak OpenAI’nin sorunu çözmeye ve kayıp verileri geri yüklemeye yönelik proaktif yaklaşımı, kullanıcılara platformun güvenilirliğine ve gizlilik ve güvenlik taahhüdüne güven vermelidir.

Tavsiye Edilen:  Küçük İşletmenizi Tatiller ve Ötesine Hazırlamak