ChatGPT İntihal Denetleyici Ücretsiz: Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Metni Tespit Eden Araçlar

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:ChatGPT İntihal Denetleyici Ücretsiz: Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Metni Tespit Eden Araçlar

Yapay zeka (AI) araçlarının ve yazılımlarının artan kullanımıyla birlikte, yapay zeka tarafından üretilen içeriğin intihal riski de artıyor. GPT mimarisine dayalı bir AI dil modeli olan ChatGPT, bu sorundan muaf değildir. Neyse ki, ChatGPT intihalini tespit edebilen çevrimiçi olarak kullanılabilen birkaç ücretsiz AI içerik dedektörü vardır. Bu makalede, en iyi ücretsiz ChatGPT intihal denetleyicilerinden bazılarını ve bunların intihalden kaçınmanıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz.

giriiş

ChatGPT ve diğer AI dil modellerinin kullanımı, metin oluşturma yöntemimizde devrim yarattı. Ancak, bu yeni teknoloji ile intihal riski geliyor. Çoğu durumda, yapay zeka tarafından oluşturulan metni insan tarafından oluşturulan metinden ayırt etmek zor olabilir, bu da vicdansız kişilerin içeriği uygun bir atıfta bulunmadan kopyalayıp yapıştırmasını kolaylaştırır. Neyse ki, intihali tespit etmenize ve önlemenize yardımcı olabilecek birkaç ücretsiz ChatGPT intihal denetleyicisi mevcuttur.

Ayrıca Bakınız: Microsoft Image Creator Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Best ChatGPT İntihal Denetleyicisi Ücretsiz

sıfırGPT

ZeroGPT, ChatGPT intihalini %98’den daha yüksek bir metin algılama doğruluk oranıyla tespit edebilen ücretsiz bir araçtır. Metnin kaynağını belirlemek için DeepAnalyse™ Teknolojisini kullanır ve daha ayrıntılı bir sonuç için AI/GPT çalıntı metnin yüzdesini içeren bir gösterge görüntüler. Bir kullanıcı ZeroGPT’de metnini girip kontrol ettiğinde, metni kaydedilmeyecek veya çevrimiçi olarak kullanılamayacak ve ZeroGPT, AI algılama modelini eğitmek için metnini kullanmayacaktır.

AI İçerik Dedektörü

AI Content Detector, ChatGPT intihalini tespit edebilen ve içeriğin kopyalanma olasılığı için tahmini bir yüzde puanı sağlayabilen başka bir ücretsiz çevrimiçi araçtır. Chatbot yanıtlarını geniş eğitim veri kümeleriyle karşılaştırarak intihal açısından kontrol edebilir ve ChatGPT kullanıcılarının fikri mülkiyet sorunlarından kaçınmasına yardımcı olur. Araç, doğruluğunu artırmak için sürekli olarak geliştirilmektedir.

Tavsiye Edilen:  Yeni başlayanlar için 2023'te ChatGPT ile nasıl para kazanılır?

Yazılı

Writefull, GPT-3, GPT-4 ve ChatGPT intihalini tespit edebilen ücretsiz bir AI aracıdır. Bir metnin GPT tarafından yazılmış olma olasılığının yüzdesini veren bir GPT Dedektörü kullanır. Aracın kullanımı ücretsizdir ve kötüye kullanımı önlemek için belirlenen günlük bir kota vardır. Yüzde ne kadar yüksek olursa, metnin GPT-3, GPT-4 veya ChatGPT kullanılarak çalınma olasılığı o kadar yüksektir, ancak mutlak bir eşik yoktur.

Ölçekte İçerik

ContentAtScale, ChatGPT veya herhangi bir AI metin oluşturucu tarafından oluşturulan içeriği analiz edebilen ve bulabilen başka bir ücretsiz AI içerik dedektörüdür. 25 veya daha fazla kelimeden başlayarak tüm makaleleri intihal açısından kontrol edebilir ve saniyeler içinde sonuç verebilir. Araç, ChatGPT ve diğer AI oluşturucular tarafından oluşturulan kelime dizilerini ve metni doğru bir şekilde tahmin etmek için derinlemesine eğitilmiştir.

ChatGPT intihal denetleyicisi ZeroGPT veya AI İçerik Dedektörü nasıl kullanılır?

Bir ChatGPT intihal denetleyicisi kullanmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. İntihal kontrolü yapmak istediğiniz metni kopyalayın.
  2. GPTZero veya AI Content Detector gibi bir ChatGPT intihal denetleyicisi web sitesine gidin.
  3. Metni web sitesinde sağlanan kutuya yapıştırın.
  4. İntihal kontrolünü başlatmak için “Kontrol Et” veya “Tespit Et” düğmesine tıklayın.
  5. Sonuçların görüntülenmesini bekleyin. Sonuçlar, diğer kaynaklara benzeyen metnin yüzdesini gösterecektir.
  6. Sonuçları gözden geçirin ve intihali önlemek için metinde gerekli değişiklikleri yapın.

Bu araçların yararlı olabilmesine rağmen %100 doğru olmayabileceklerini ve diğer intihal tespit yöntemleriyle birlikte kullanılmaları gerektiğini unutmamak önemlidir. Ek olarak, intihali önlemek için yazınızda kullanılan herhangi bir kaynağı uygun şekilde alıntılamak önemlidir.

ChatGPT intihal denetleyicisi ne kadar doğrudur?

ChatGPT intihal denetleyicisinin doğruluğu, kullanılan özel araca bağlıdır. Çevrimiçi olarak kullanılabilen birkaç ücretsiz AI içerik dedektörü olsa da, farklı derecelerde doğruluk bildirilmiştir. Örneğin, Digital Trends tarafından hazırlanan bir rapor, ChatGPT metninin ve insan metninin tanımlanması arasında farklı doğruluk seviyeleri bulurken, Scribbr tarafından hazırlanan başka bir raporda, ChatGPT’nin kaynakları değerlendirmek için CRAAP testinin beş kriterinden en az üçünü karşılayamadığını belirtti. kesinlik. Ancak, AI Content Detector gibi bazı araçlar, ChatGPT intihalini makul bir doğrulukla tespit ettiğini ve metin içeriğinin AI araçları veya yazılımı tarafından oluşturulmuş olma olasılığına dayalı olarak tahmini bir yüzde puanı sağladığını iddia eder. Sonuç olarak, bir ChatGPT intihal denetleyicisinin doğruluğu, kullanılan özel araca ve metodolojisine bağlı olacaktır.

Tavsiye Edilen:  En İyi SEO ve SEM Pazarlama Stratejisi

Çözüm

Yapay zeka araçlarının ve yazılımlarının kullanımı artmaya devam ettikçe, yapay zeka tarafından üretilen içeriğin intihal riski de artıyor. Ancak, intihalden kaçınmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi olarak kullanılabilen birkaç ücretsiz ChatGPT intihal denetleyicisi vardır. ZeroGPT, AI Content Detector, Writefull ve ContentAtScale, mevcut en iyi ChatGPT intihal denetleyicilerinden sadece birkaçıdır. Bu araçları kullanarak, AI tarafından oluşturulan metninizin orijinal olduğundan ve intihal içermediğinden emin olabilirsiniz.