Chromebook, Dell ve Lenovo’da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Chromebook, Dell ve Lenovo’da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır

Chromebook’ta kaydın nasıl görüntüleneceğini merak mı ediyorsunuz? Peki, doğru sayfaya geldiniz. Teknolojinin günden güne gelişmesiyle birlikte bazı yollar işimizi kolaylaştırıyor. Ekran kaydı da bunlardan biri! Eğer sınıftaysanız ve öğretmenin söylediklerini yazmaktan sıkıldıysanız dizüstü bilgisayarınızın ekran görüntüsünü kaydetmeniz yeterli! Bu ne kadar basit? Bugün için Chromebook’ta kaydın nasıl görüntüleneceğine dair oldukça net bir konu seçtik! Sonuna kadar bizimle kalın; Chromebook’unuzda sesli ekran kaydetmeye yönelik bazı kullanıma hazır ipuçlarını ve püf noktalarını sizinle paylaşacağız!

Chromebook’ta Ekran Kaydının Nasıl Yapılacağına İlişkin Adımlar

Elbette Chromebook yavaş yavaş tercih ettiğimiz kitap haline geliyor. Dizüstü bilgisayarlar hâlâ trendde olsa da Chromebook’ların şık tasarımı, onlarla çalışmayı çok daha coşkulu hale getiriyor. Akıllı telefonunuzun veya bilgisayarınızın ekranını kaydetmeyi planladığınızda üçüncü bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Bildiğiniz gibi kimse üçüncü tekerlekleri sevmez; bu nedenle Chromebook’larda ekranı kaydetmeye yönelik dahili bir işlev bulunur! Etkileyici.

Chromebook ekran kaydedici aracı Chrome OS 89’da bulunur. Aracı aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz.

 • Statik ekran görüntüleri yakalayın
 • Video kaydetmek

İşlevlerin açık olduğu Chromebook’ta ekran kaydına başlamanızı sağlayalım!

 1. Sağ alttaki raftaki saate dokunun
 2. Artık hızlı ayarlar seçeneği görünecek
 3. Sağ üst köşedeki oku seçin
 4. Ekran yakalama seçeneğine dokunun
 5. Ekran altyazıları araç çubuğu artık ekranınızda görünür.

Video simgesi video kaydetmek için kullanılır ve kamera güzel fotoğraflarınızı çekebilir. Veya hoşlandığınız kişinin fotoğrafı. Veya yemeğin bir fotoğrafı.

Chromebook ekran kaydı ses içeriyor mu?

Neyse soru açık. Ekran kaydediciyi açtığınızda mikrofon seçeneği etkinleştirilir. Chromebook’ta ses kaydetmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz!

Lenovo IdeaPad’deki Ekran Kaydı tespit edilebilir mi?

Hmm. Videoyu kaydederken sinsi olmak istediğinizi düşünüyoruz. Ancak unutmayın, Chrome için ekran kaydetme seçeneğini asla yanlış amaç için kullanmayın. Neyse ki web siteleri ekran kaydını tespit edemiyor. Yani belki Netflix’i Chrome’da izleyebilir ve film kaydedilemiyorsa ekran kaydı yapabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Bağlantı Hızı Nedir ve Nasıl Çalışır?

YouTube için Chromebook’ta ekran nasıl kaydedilir?

Chromebook’umu nasıl kaydedeceğimi merak ediyorsanız kafanızı dinlendirmelisiniz. Chromebook’un ekran kaydedici özelliğiyle kesinlikle YouTube videolarını kaydedebilirsiniz! Yine YouTube’daki telif haklarına dikkat edin. Chromebook dışında diğer dizüstü bilgisayarlara da ekranınızı nasıl kaydedebileceğinize bakalım!

Lenovo IdeaPad’de Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Windows 10’da ekran kaydı çok önemlidir. Oyunları kaydetmenin, videoları paylaşmanın ve yeni şeyler öğrenmenin harika bir yoludur! Lenovo için ekran kaydediciyi nasıl başlattığınıza bir göz atın!

 1. Ekran kaydını yapmak istediğiniz uygulamayı açın.
 2. Bir oyun oturumu olması durumunda, Windows tuşu +G’ye dokunun.
 3. Oyun diyalog kutusu görünecektir
 4. Evet’e tıklayın, bu bir oyundur
 5. Ekran kaydını başlatmak için Win+Alt+R tuşlarına basın

Çözüm

Artık Chromebook’ta kaydın nasıl görüntüleneceğine dair kolayca bilgi edinebilirsiniz! Adımları okuduğunuzdan ve sizin için en iyi olanı uyguladığınızdan emin olun!

Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1 Chromebook ekran kaydediciyle birlikte gelir mi?

Chromebook’ların aslında hiçbir ekstra yazılım gerektirmeden ekran kayıtları oluşturabilen yerleşik bir araca sahip olduğunu biliyor muydunuz? Şaşırtıcı değil mi? Bu özellik Chrome OS 89’da tanıtıldı. Chromebook ekran kaydedici aracını Hızlı Ayarlar panelinde bulabilirsiniz.

Soru 2 Ekranınızı sesli bir Chromebook’a nasıl kaydedersiniz?

Ekranınızı chrome’a ​​kaydetmek istiyorsanız tek yapmanız gereken mikrofon seçeneğini devre dışı bırak Ekranınızın sağ tarafında kamera seçeneğinin yanında bulabilirsiniz. Daha sonra Chromebook’ta her zamanki ekran kaydınıza devam edebilirsiniz!

Soru 3 Chromebook’ta hangi ekran kaydediciler çalışır?

Aşağıda listelenen Chromebook ücretsiz en iyi ekran kaydediciye bir göz atın!

 • Ekran videolarını yayınla
 • Ücretsiz Ekran Kaydedici