Coronavirüs Sonrası Yeniden Açılma – İşletmenizi Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Coronavirüs Sonrası Yeniden Açılma – İşletmenizi Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

Son birkaç aydır hayat herkes için farklı görünüyordu ve işletmeler, sürekli değişen “yeni normale” hızla nasıl geçiş yapacaklarını bulmak zorunda kaldı. ABD çevresindeki eyaletler ve şehirler yeniden açılmaya başladıkça, pazarlamacıların dikkatlerini iş operasyonlarını uygun şekilde nasıl başlatabilecekleri konusuna çevirmeleri gerekiyor.

Bugün, Coronavirüs sonrası dünyada işletmenizin nasıl pazarlama yapması gerektiğine dair bazı ipuçları paylaşacağız. Tüm gerçekleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Yaptığınız Her Şeyde Empati Gösterin

İşletmeler yeniden açılırken, Coronavirüs yüz binlerce Amerikalıyı etkilemeye devam ediyor. Tüm pazarlama çabalarınızda ve iletişimlerinizde empati ve anlayış göstermeyi unutmayın. Neler olup bittiğine karşı duyarlı kalın ve ileride olabilecek değişikliklere karşı esnek kalmaya devam edin.

Aynı doğrultuda, dünyadan habersiz görünmemeyi de unutmayın. İşletmeler yavaş yavaş yeniden açılırken, bu, ülke genelinde farklı görünecek istikrarlı bir süreç olacak.

Her şey yolundaymış ve Coronavirüs gitmiş gibi davranmaktan kaçının çünkü öyle değil. Unutmayın, herkes yeni normale nasıl yön verileceğini öğrenmeye çalışıyor ve üslubunuz ve mesajınız bunu yansıtmalı.

Müşteri Davranışı Değişikliklerinizi İnceleyin

Tüketici davranışındaki değişiklikleri yakalamak ve tüketicilerle sanal olarak yeni yollarla etkileşime geçmek için bu fırsatı kullanın. Kriz zamanlarında pazarlamacıların tüketicileri segmentlere ayrılmış müşteriler olarak değil, gerçek bireyler olarak görmesi çok önemlidir.

Bilgiye dayalı etkileşimler kurmaya yardımcı olmak için müşteri işlemlerine ve davranışlarına ilişkin gerçek zamanlı verileri kullanın. Bu kişiselleştirilmiş bilgileri kullanmak, müşterilerinizle daha alakalı, olumlu etkileşimler oluşturmanıza ve daha güçlü ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir.

Yeni Bir Pazarlama Planı ve Bütçesi Oluşturun

Artık tüm pazarlama çabalarınızın, COVID-19 ve bunun işletmeler ve tüketiciler üzerindeki etkisi perspektifinden yeniden değerlendirilmesi gerekiyor.

Tavsiye Edilen:  2023'te YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur: Adım Adım Kılavuz

Ekonomi tekrar açılmaya başladıkça, dijital pazarlama, tüketicilere çevrimiçi oldukları yerde ulaşmak için bir zorunluluk olmaya devam edecek. Evlerimizden çıkıp daha fazla etkileşim kurmaya başlasak bile, bir aşı bulunana kadar tüketici davranışlarında hâlâ değişiklikler olması muhtemeldir ve bazı değişiklikler gelecekte daha uzun sürebilir. Sanal bağlantı ve mesajlaşmaya öncelik veren bir pazarlama stratejisine yatırım yapın ve çevrimiçi kaynakları kullanarak ilişkiler kurmaya çalışın. Başlangıçtan itibaren doğru pazarlama amaçlarını ve hedeflerini hedefleyerek işletmenizi büyüme için konumlandıracaksınız.

Tüketicilerinize çevrimiçi ulaşmak için arama motoru optimizasyonuna, sosyal medya pazarlamasına ve PPC hizmetlerine daha fazla yatırım yapın. COVID-19 salgını sırasında dijital pazarlama stratejilerinizi nasıl değiştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için. COVID-19 dijital pazarlama

Pazarlama bütçenize bakın ve nasıl değişmesi gerektiğini düşünün. İşletmenizin ayakta kalabilmesi için masrafları kısması mı gerekiyor? Yoksa pazarlama çabalarının tekrar zirveye çıkması için paraya öncelik vermesi mi gerekiyor? Ekibiniz ilkine eğilimli olsa da, uzun vadeli çalışmaların ekonomik belirsizlik sırasında işletmelerin pazarlama harcamalarını azaltmak değil artırmak daha iyi durumdalar.

Bu çalışmalar, reklam harcamalarını sürdüren veya artıran reklamverenlerin, durgunluk döneminde ve sonrasında satışlarını ve pazar payını artırdığını gösteriyor. Olarak popüler atasözü şöyle diyor: “Zamanın iyi olduğunda sen meli reklam verin. Zamanlar kötü olduğunda mutlak reklam ver.”

Bu süre zarfında hedef kitlenizin mesajınızı kabul etmeyeceğinden endişeleniyorsanız işte size bazı güven verici haberler: Amerikan Reklam Ajansları Birliği Mart ayında, Coronavirüs krizinin en yüksek olduğu dönemde yapılan araştırma, tüketicilerin %43’ünün markalardan haber almayı güven verici bulduğunu, yalnızca %15’inin şirketlerden haber almamayı tercih ettiğini söyledi. Tüketiciler hâlâ mesajlaşmaya açık ancak bunun günümüz dünyasına göre uyarlanması ve yeni ve alakalı bir şekilde çerçevelenmesi gerekiyor.

Tavsiye Edilen:  Sicario 3: Üçüncü Bir Film Olacak mı?

Bugün WIX’dan Profesyonel Pazarlama Yardımı Alın!

COVID-19 salgını sırasında işletmenizi pazarlamaya nasıl yaklaşacağınızdan emin değilseniz WIX’un pazarlama uzmanları yardıma hazır! Dijital pazarlama ajansımız yaklaşık 40 yıldır Teksas’taki işletmelere geleneksel ve dijital pazarlama konusunda yardımcı oluyor.

Ücretsiz danışmanlık için bugün bizimle iletişime geçin!