COVID Sırasında Pazarlama Kampanyalarımızı Geliştirmek İçin Verileri Nasıl Kullanıyoruz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:COVID Sırasında Pazarlama Kampanyalarımızı Geliştirmek İçin Verileri Nasıl Kullanıyoruz?

COVID-19 salgını dünya çapında insanların yaşamlarını ve çalışmalarını etkiledi ve Go Fish ekibi de bir istisna değil. Her yerde dijital ajansların büyük ölçüde değişen iş ortamının finansal etkisi.

Dijital PR ajansımız, bu durumdaki olumsuzluklar üzerinde durmak yerine, nihayet bazı hayali görevler üzerinde çalışmak, süreçleri iyileştirmek ve iç kaynakları oluşturmak için sahip olduğumuz fazladan zamanı kullanarak durumu olumluya dönüştürmeye karar verdi. İçerik ekibinin büyük projelerinden biri, ekibimizin içerik kampanyaları oluşturmak için kullandığı veritabanlarının iyileştirilmesiydi ve bu, yeni verilerin toplanması anlamına geliyordu. Bir sürü yeni veri.

Neler Topladık

Peki, ne tür verilerden bahsediyorum? Gelecekte içerik kampanyalarımızın içereceği tüm konuları ve teğetleri tahmin etmek imkansız olduğuna göre, zaman kaybı olmayacağı ve yararlı olacağı mutlak bir kesinlikle ne tür bilgiler toplayabiliriz?

Cevap, kısaca, bir ton demografik veri toplamaktı.

Resmi hükümet veri yayınları ve doğru ölçümler oluşturmak için kullanıcı tarafından gönderilen milyonlarca veri noktasını kullanan siteler arasında, dünya çapında düzinelerce ülke ve şehirden nüfus, ortalama yaş, gelir, yaşam maliyeti ve daha fazlası hakkında veri toplamak mümkündür. . Doğru yerlere bakarsanız, o kadar spesifik veriler bulabilirsiniz ki, 100’den fazla farklı ülkede bir McDonald’s’ın değerli yemeğinin maliyetini doğru bir şekilde karşılaştırmak mümkündür. Ancak internet çok büyük ve bu tür veri kümeleri dağılmış durumda ve tam olarak indirilmesi nadiren kolay oluyor. Geçmişte bu, ekibimizin bu bilgi kırıntıları için web’de arama yapması ve istedikleri belirli verileri manuel olarak toplaması gerektiği anlamına geliyordu.

Bu avlanma adımını kaldırmak ve tüm bu demografik verileri, tüm ekibimizin erişebileceği ve gerektiği gibi değiştirebileceği tek, kullanışlı bir dijital alanda derlemek istedik, tam olarak yaptığımız şey buydu.

Tavsiye Edilen:  Kendi Viral Meme Videonuzu Nasıl Yapabilirsiniz?

Nasıl Topladık

Peşinde olduğumuz verilerin bir kısmı ABD Sayım Bürosundan geliyor. Census, belirli bilgileri bulmak ve indirmek için nispeten yararlı çevrimiçi araçlara sahiptir, ancak yeni web sayfaları, data.census.gov, bu süreci her zamankinden daha erişilebilir hale getirdi. Amerika’daki şehirler ve eyaletler için nüfus büyüklüğü, ortalama yaş, gelir seviyeleri ve daha fazlası gibi şeyler hakkında bilgi için bu aracın paha biçilmez olduğu kanıtlandı. Aradığımız şeyle ilgili çeşitli veri tablolarını bulmayı ve incelemeyi kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda bu dosyaları indirmemize ve verileri özelleştirilebilir elektronik tablolara yüklememize de izin verdi.

Sayım verileri, dahili bilgi koleksiyonumuzu oluşturmanın kolay kısmıydı. Küresel bilgilerin yanı sıra yaşam kalitesi ve yaşam maliyetiyle ilgili spesifik verileri çekmek çok daha kapsamlı bir görev olacaktır.

gibi siteler numara Ve Şehir Verileri, kampanyalarda şehirleri birbiriyle karşılaştırmamıza ve sıralamamıza yardımcı olmak için GFD ekibi tarafından defalarca kullanılmıştır. Ayrıca, başka hiçbir yerde bulunması neredeyse imkansız olan yüksek kaliteli veri setleri içerirler. Bu veriler, tüm veritabanlarında aynı standartları uyguladıkları için özellikle değerlidir, yani iki farklı şehir için bir ölçüm listelendiğinde, bu şehirler dünyanın zıt taraflarında olsa bile bunun adil bir karşılaştırma olduğundan emin olabiliriz.

Geçmişte ekibimiz, yalnızca kampanyalarında öne çıkan belirli konumlara odaklanarak, bu sitelerden ve benzer sitelerden ihtiyaç duydukları bilgileri manuel olarak inceleyip topladı. Sonuç olarak, projelerimiz dünyanın her yerinden küçük parçalar halinde veriler içeriyor, ancak kapsamlı değil.

Bu durumu düzeltmek için, bu sitelerde yolumuzu kazımaya karar verdik. Geçmişte GFD, Yelp gibi web sitelerinden belirli bilgi parçalarını çeken veya kazıyan programlar oluşturmuştur. Bunu, bir siteden çok sayıda karşılaştırmalı veri toplamamız gerektiğinde yaparız, bu genellikle elle yapmaya zamanımız olmayan bir görevdir.

Tavsiye Edilen:  Blogger Navbar Neden ve Nasıl Gizlenir veya Kaldırılır – Showeblogin

Son zamanlarda, kullanımı kolay bir araç sayesinde bu kazıma işini dahili olarak hızlandırmaya karar verdik. Veri Madencisiekibimizin her türlü web sitesinde özel veri toplama tasarlamasına ve yürütmesine olanak tanır.

Kazıma becerilerimizi yukarıda belirtilen sitelerde (diğerlerinin yanı sıra) kullandık ve yüzlerce sayfa sonra istediğimiz sonuçları aldık.

Nasıl Kullanabiliriz?

Demografik veriler, Go Fish Digital’de sıklıkla kullandığımız birden fazla kampanya türü için çok önemlidir ve bunlara daha kolay erişim, yalnızca bu tür kampanyaları oluşturma sürecini basitleştirmeye ve hızlandırmaya yardımcı olur. Şehir sıralamaları genellikle topladığımız veri setlerinde yer alan birden çok bilgi parçasını kullanırken, doğru nüfus sayımlarına erişime sahip olmak, ekibimizin koşulları bir yerden diğerine daha doğru bir şekilde karşılaştıran kişi başına değerlendirmeler oluşturmasını çok daha kolaylaştırır.

Bu verilere sahip olmanın fayda sağlayacağını bildiğimiz kampanya stillerinin ötesinde, parmaklarımızın ucundaki bilgilerin artması sayesinde ekibimiz artık yeni kampanya stillerini keşfetmek için daha iyi bir konumda. Artık ekibimiz topladığımız verileri inceleyebilir ve mevcut olanı ilham kaynağı olarak kullanabilir. Tek yatak odalı bir dairenin maliyeti veya dünyanın dört bir yanındaki gazın maliyeti hakkında güvenilir ve erişilebilir bilgilere sahip olduğunuzu bilmek, ekibimizi birdenbire, daha önce göz ardı edilmiş olabilecek konular etrafında bir kampanya oluşturma olasılıklarının önünü açar. veri toplama olurdu.

Koronavirüsün işimiz ve iş yükümüz üzerindeki olumsuz etkilerinin bizi onlarla birlikte aşağı çekmesine izin vermek kolay olsa da, ekibimiz bu durumda bir umut ışığı bulmaya karar verdi. Go Fish, bize verilen fazladan zamanı alıp kendimizi güçlendirmek için kullanarak, pandemi sırasında meşgul ve üretken kalabildi ve kullanabileceğimiz artan beceriler ve varlıklarla (bir sürü yeni veri dahil) her zamankinden daha güçlü bir şekilde ortaya çıktı. müşterilerimiz için hem şimdi hem de gelecekte mümkün olan en iyi kampanyaları oluşturmak.

Tavsiye Edilen:  Haftalık Raporlarınızı Otomatikleştirmek için ChartGPT Nasıl Kullanılır?