Daha Hızlı Müşteri Büyümesi İçin Shopify’da Hizmetler Nasıl Satılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Daha Hızlı Müşteri Büyümesi İçin Shopify’da Hizmetler Nasıl Satılır?

Shopify, her büyüklükteki satıcıya ürünlerini çevrimiçi satma olanağı tanıyan, dünya çapında tanınan bir e-ticaret platformudur.

Shopify, fiziksel ürünlerin satışıyla en yakından ilişkili olsa da hizmetlerin satışını da destekler.

Platform, fiziksel ürünlerin satışını kolaylaştırdığı gibi, araçları ve kaynakları da satış sürecini ve hizmet stratejilerini optimize etmeye yardımcı olabilir.

Bu makalede, hizmetlerinizi etkili bir şekilde nasıl metalaştırabileceğinizi ve daha fazla müşteri çekebileceğinizi ele alacağız. Ayrıca Shopify’ın durumunuz için doğru platform olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak artıları ve eksileri de öğreneceksiniz.

#cta-visual-pb#Hızlı bir şekilde başlatın ve sipariş almaya başlayınShopify için Shogun Sayfa Oluşturucu ile mağazalarınızı ve hizmet sayfalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde oluşturun.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Shopify’da hizmet satışına genel bakış

Hizmetlerinizi Shopify’da satmak karmaşık bir iş değildir.

Platform, müşterilerin fiziksel bir ürün satın aldıklarına benzer şekilde satın alabilmeleri için bir hizmet olarak bir “ürün” oluşturma esnekliği sunuyor.

Aşağıdaki unsurlardan yararlanmanız yeterlidir:

 • Shopify’ın temaları
 • Ürün çeşitleri
 • Meta alanlar
 • Özelleştirme seçenekleri
 • Uygulamalar

Bu birleştirilmiş bileşenler Bir hizmet teklifi oluşturmak ve tüketicilere kapsamlı bilgi sağlamak.

Doğru yaklaşımla markanızı hedef kitleye sergileyebilir, pazarlayabilir ve böylece daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

Shopify’da hangi hizmetleri satabilirsiniz?

Olasılıklar çok geniş olsa da Shopify’da satabileceğiniz bazı popüler hizmetler şunlardır:

 • Ev hizmetleri: Temizlik, evcil hayvan bakımı, bahçe işleri, onarım ve montaj işleri
 • Pazarlama: Arama motoru optimizasyonunu (SEO), sosyal medya pazarlamasını, içerik pazarlamasını ve dijital reklamcılığı (diğerlerinin yanı sıra) düşünün
 • Danışmanlık: Bu, iç tasarım, kariyer koçluğu vb. alanlar etrafında dönebilir.
 • BT, web tasarımı ve yazılım geliştirme: Örneğin, web sitesi oluşturma ve bakımı, özel yazılım veya uygulama geliştirme ve BT desteği
 • Grafik tasarım ve markalama: Logo, markalama paketleri ve görsel içerik tasarım hizmetleri
 • İçerik yaratımı: Metin yazarlığı, blog gönderileri, video prodüksiyonu, fotoğrafçılık, videografi vb.
 • Eğitim: Çevrimiçi kurslar, atölye çalışmaları, özel dersler ve kariyer koçluğu
 • Yiyecek: Sağlıklı yemek hazırlama ve teslimat
 • Sağlık ve sıhhat: Fitness koçluğu, sağlık danışmanlıkları ve güzellik

Bunlar sadece birkaç örnek. Shopify’ı takip ettiğiniz sürece kullanım Şartlarıhiçbir engelle karşılaşmazsınız.

Shopify’da satamayacağınız hizmetler

Shopify çok yönlü bir platform olmasına rağmen, şirket politikaları nedeniyle uygun olmayan veya tamamen yasaklanmış hizmetler olabilir.

Örneğin Shopify’da aşağıdaki hizmet türlerini satarken sorunlarla karşılaşabilirsiniz:

 • Düzenlenen hizmetler: Farklı yargı bölgelerinde katı düzenlemelere ve lisans gerekliliklerine tabi olanlar zorludur. Gerekli kimlik bilgileri olmadan tıbbi, farmasötik, hukuki veya finansal hizmetler uygun olmayabilir.
 • Yasa dışı hizmetler: Shopify’ın yasayı ihlal eden hizmetleri veya faaliyetleri (ör. uyuşturucu, sahtecilik, bilgisayar korsanlığı) yasakladığı açıktır.
 • Kısıtlanmış öğelerle ilgili hizmetler: Ateşli silahlar ve bunlarla ilgili parçalarla ilgili hizmetlere Shopify’da izin verilmez.
 • Kötü niyetli ve aldatıcı uygulamalar: Shopify, abonelik tuzakları ve gerçekçi olmayan kazançlar vaat eden uygulamalar gibi yarım yamalak uygulamalar kullanan hizmetleri yasaklar.
 • Fikri mülkiyet haklarını kötüye kullanan hizmetler: Başkalarının telif haklarını, ticari markalarını veya patentlerini ihlal eden hizmetler yasaktır.

Yasaklanan hizmetlerin tam listesini görmek için Shopify’ın kabul edilebilir kullanım politikası. Teklifinizin platforma uygun olup olmadığından emin değilseniz açıklama için destek ekibiyle iletişime geçin.

Bu hususlara rağmen Shopify, hizmetleriniz için hâlâ güçlü bir pazar yeridir.

Sağlamdır, kullanıcı dostudur ve çevrimiçi işlerinizi verimli bir şekilde yürütmenize olanak tanır. Özellikleri de özelleştirilebilir.

Shopify’ın erişilebilir olması 175 ülkede 600 milyondan fazla müşteri Bölgesel mağazalara çok daha geniş bir kitleye ulaşma şansı vererek çok fazla potansiyel büyüme sağlaması nedeniyle onu inanılmaz derecede çekici kılıyor.

Shopify’da hizmet satmanın artıları ve eksileri

Ancak her e-ticaret platformunda olduğu gibi taahhütte bulunmadan önce hizmetlerinizi Shopify’da satmanın avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Shopify’da hizmet satmanın artıları

Resim: Sıçratmayı kaldır

Öncelikle Shopify’ın neden hizmet satışı için uygun bir platform olduğundan bahsedelim.

Kullanım kolaylığı, çok sayıda özelliği ve güvenli ödemeleri sayesinde tüm satış sürecinizi kolaylaştırabilirler. Endişelenmeniz gereken tek şey hizmeti sunmaktır.

1. Mağaza kurmak ve ürünleri yönetmek kolaydır

Platformun sezgisel yapısı, mağazanızı zahmetsizce oluşturup yönetmenize ve Shopify’da anında satışa başlamanıza olanak tanır.

2. Kapsamlı özellikler

Geniş kapsamlı özellik paketiyle aşağıdaki gibi yerleşik işlevleri en üst düzeye çıkarabilirsiniz: ürün çeşitleri, meta alanlar ve özelleştirme seçenekleri benzersiz hizmet teklifleri yaratmak.

Şunlar için yetenekler sağlar: uluslararası satış Ve yönetmek ilave olarak.

3. Ödemeler güvenli bir şekilde gerçekleştirilir

Shopify şunları sağlar: tüm ödeme işlemleri güvenlidirsizin ve müşterileriniz için gönül rahatlığı sağlar.

Shopify Payments ağ geçidi, çevrimiçi ödemeleri kabul etme sürecini de basitleştirerek üçüncü taraf sağlayıcılar veya ek hesaplar kurmanın getirdiği zorluklardan kaçınmanıza yardımcı olur.

4. Entegre gönderim ve sipariş karşılama seçenekleri

Her ne kadar öncelikle fiziksel ürünler için tasarlanmış olsa da, gönderim ayarlarını dijital hizmet teslimatları için de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Shopify için bir ürün ayarlarken seçeneğin işaretini kaldırmanız yeterlidir Bu ürün nakliye gerektirir Gönderim sekmesinin altında.

Buradan Shopify, ödeme sırasında kargo ayrıntılarını toplamaması gerektiğini bilecektir.

Daha sonra dijital ürününüzü teslim etmek için bir uygulama kullanabilir ve ürün için bir indirme düğmesi veya dijital hizmetten nasıl yararlanacağınıza dair bir açıklama paylaşmak üzere bir e-posta şablonu oluşturabilirsiniz.

5. Müşteri verilerine erişim

Başından sonuna kadar Shopify AnalyticsPlatform, yerleşik bir raporlama özelliği olan Müşteri davranışlarına ilişkin değerli bilgileronların ihtiyaçlarına uygun hizmetler sunmanıza olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Dünya Çapında Sosyal Medya Kullanıcıları: Ülke Sıralaması 2023

Daha kapsamlı bir yaklaşım için mağazanıza Google Analytics’i bile ekleyebilirsiniz.

6. Satış performansını takip etmek için güçlü analizler

Derinlemesine analiz yetenekleri sayesinde şunları yapabilirsiniz: Satışları izleyin, pazarlama çalışmalarınızın etkinliğini ölçün ve iyileştirilecek alanları belirleyin.

Bu bilgiyle donanmış olarak stratejinizi yeniden düşünebilir ve ayarlayabilirsiniz.

7. Mağazanızın görünümünü ve hissini kişiselleştirin

Shopify şablonlarıyla, her web sayfasında tutarlı bir marka kimliği için mağazanızın görünümünü ve tarzını zahmetsizce özelleştirebilirsiniz.

8. Hiçbir web geliştirme becerisine ihtiyaç duymadan hızla bir mağaza başlatın

Shopify’da bir mağaza kurmak minimum düzeyde teknik bilgi gerektirir ve temel hizmetlerinizi satmaya ve geliştirmeye odaklanmanıza olanak tanır.

9. Perakende mağazanızda Shopify’ın POS’unu kullanın

Resim: Sıçratmayı kaldır

Çevrimiçi olarak hizmet satıyorsanız ancak aynı zamanda fiziksel bir perakende mağazanız varsa, takip ve raporlarınızı tek bir platformda senkronize etmek için fiziksel konumunuzda Shopify’ın POS sisteminden yararlanabilirsiniz.

Bu, örneğin hizmetleri şahsen sunuyorsanız ve hizmetleri çevrimiçi olarak veya ofisinizde satın alma seçeneğine sahip olmak istiyorsanız kullanışlıdır.

Shopify’da hizmet satmanın dezavantajları

Öte yandan, potansiyel olarak yüksek maliyetler, ödeme yöntemi sınırlamaları ve yazılım sınırlamaları, başka bir yere bakmanın mantıklı olduğu anlamına gelebilir.

1. Kullanım maliyetleri

Shopify planları kademeli fiyatlandırmayı takip eder ve çeşitli ücretler alır.

Harcayacağınız tutar, ihtiyaç duyduğunuz özelliklere ve gerçekleştireceğiniz işlem türlerine bağlıdır. Belirli Shopify temaları ve uygulamaları da maliyetlidir.

Bunlar toplanabilir ve böylece kar marjlarınızı etkiler ve pazarlamanızı kısıtlar.

Örneğin, ihtiyaç duyulan ek uygulamalarla ilgili masraflar nedeniyle indirim veya paket hizmet sunayamayabilirsiniz.

2. Shopify’ın kabul ettiği ödeme yöntemleriyle sınırlısınız

Shopify Payments’ın çevrimiçi ödemelerin kabulünü nasıl kolaylaştırdığından bahsetmiştik ancak platform yalnızca sınırlı sayıda ağ geçidini destekler.

Shopify Payments şunları yapmanıza olanak tanır: kredi kartlarını kabul etve Shopify, Apple Pay gibi ödeme yöntemlerini destekliyorsa, müşterilerinizin en sevdiği ödeme seçeneğinin bunlar arasında olmadığını görebilirsiniz.

Bu, özellikle kullanmayı tercih ettikleri şeyin mevcut olmaması durumunda bazı müşterileri caydırabilir.

3. Doğru araçlar olmadan Shopify’ın özelleştirilmesi zor olabilir

Shopify iyi yerleşik özelleştirme seçenekleri sunsa da, bunlar markanız için tam olarak istediğiniz sonuçları elde etmek için yeterli olmayabilir.

Shogun gibi sezgisel bir sayfa oluşturucu gibi üçüncü taraf uygulamalar, daha özel bir vitrin oluşturma yeteneğinizi geliştirebilir.

Sürükle ve bırak özelliği, sayfa oluşturma ve tasarımını kolaylaştırır ve ayrıca AI Metin ve SEO özellikleri de dahil olmak üzere çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar.

4. Ödeme işlemini değiştirme olanağının sınırlı olması

Resim: Sıçratmayı kaldır

Shopify’ın daha düşük seviyeli planlara yönelik ödeme özelleştirme seçenekleri nispeten sınırlıdır ve daha sorunsuz bir deneyim oluşturmak için uygulamalara veya harici araçlara ihtiyaç duyar.

5. Shopify, fiziksel ürünler dikkate alınarak tasarlanmıştır

Fiziksel ürünleri satmaya yönelik bir e-ticaret platformu olarak Shopify’ın bazı bilgilere ihtiyacı olabilir. hizmet tabanlı işletmelere uyum sağlamak için yaratıcı uyarlamalar.

Ürünleri hizmet olarak eklemek ilk başta kafa karıştırıcı görünebilir ve randevu alma sürecinizi de dikkate almanız gerekir.

6. Shopify uygulama ekosistemiyle sınırlısınız

Müşteri veritabanı yazılımı veya üyelik portalları gibi bazı üçüncü taraf entegrasyonları Shopify’da mevcut olmayabilir. Bu tür işlevler için harici çözümler aramanız gerekir.

Kullanmak istediğiniz özel oluşturulmuş bir SaaS’ınız varsa veya Shopify uygulama mağazasında bulunmayan bir şey varsa entegrasyon için daha fazla kaynak yatırmanız gerekir. Shopify’ın API’si Mağazanızda kullanmak için.

Birkaç basit adımda Shopify’da hizmetler nasıl satılır?

Artık temel konuları ele aldığımıza göre, Shopify’da hizmet portföyünüzü nasıl satmaya başlayacağınıza dair bir adım adım açıklamayı burada bulabilirsiniz.

1. Adım: Uygun bir tema seçin

İlk adım, işinizi ve hizmet teklifinizi tamamlayan bir tema seçmektir. Kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunmak için basitliğe ve kullanıcı dostu olmaya odaklanın.

Ücretsiz ve ücretli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Shopify’ın Tema Mağazası veya böyle bir pazar yeri Tema ormanı.

Hizmet dostu Shopify temalarına yönelik bazı öneriler şunlardır:

Şafak

Ücretsiz varsayılan Shopify teması olmasına rağmen Dawn, görsel hikaye anlatımı için mükemmeldir ve hizmetlerinizi çalışırken sergilemek için birçok fırsat sunar.

Öncelikle mobil deneyimler için tasarlandığından duyarlıdır ve kurulumu kolaydır.

Gıdaya uygun

Shopify’da yemek hazırlama ve teslimat hizmetleri yaygındır ve Foodly bu tür teklifler için mükemmeldir.

Tema, yiyecekleri sergilemek için yapıldı ve aynı zamanda öğe düzenleri ve kombinasyonları oluşturmak için bir ürün oluşturucu sağlıyor.

Düzenli

Neat, hizmetlerinizin etkinliğini vurgulayan görsel öğeler olan videoların, renk örneklerinin ve slayt gösterilerinin kullanımına olanak tanır.

Bahçe Merkezi

Adından da anlaşılacağı gibi bu tema, bahçe ve peyzaj hizmetleri sunan işletmeler için özel olarak hazırlanmıştır.

Ap Otomatik Düzeltme

Bu tema, otomotiv çözümlerini detaylandırmak için görsel ve içerik kullanımını en üst düzeye çıkaran özelleştirmeler ve düzenler sunan, araba tamir hizmetleri için tasarlandı.

Üniversite

Üniversite teması eğitim hizmetleri için mükemmeldir. Çevrimiçi kursları tanımlamak ve sergilemek için çok önemli olan görsel ve metin tabanlı öğelere geniş bir alan sağlar.

2. Adım: Önemli sayfaları özelleştirin

Temanızı seçtikten sonra ana sayfanız, Hakkımızda sayfanız, Bize Ulaşın sayfanız ve ürün sayfalarınız gibi önemli sayfaları uyarlamanın zamanı geldi. Şunlardan emin olun:

 • Şirketinizin ne yaptığını açıkça anlatın
 • İnsanların nasıl iletişime geçebileceğini gösterin
 • Teklifinizi kapsamlı bir şekilde sergileyin
Tavsiye Edilen:  Her hedge fon pazarlamacısının ihtiyacı olan 10 ipucu

Gibi bir akıllı sayfa oluşturucu uygulamasını benimseyin Şogun Sezgisel bir tasarım deneyimi ve daha özelleştirilmiş bir nihai sonuç için.

Uygulamayı başlattığınızda ve sayfa oluşturmaya başladığınızda, çok sayıda şablonlar senin emrinde. Bunlar genel görünümünüz ve düzeniniz için harika bir başlangıç ​​noktası görevi görür.

Yapabilirsiniz ürün sayfalarını içe aktar Shopify’dan da yararlanın, ardından Shogun’da daha fazla özelleştirme yapın.

Blok Kitaplığı soldaki ve sağdaki sürükle ve bırak öğeleri de beğeninize göre uyarlayabileceğiniz çok sayıda önceden oluşturulmuş seçenek sunar.

Bunlar arasında banner’lar, kaydırıcılar ve görseller ve daha fazlasını eklemenizi sağlayan içerik blokları bulunur.

#cta-visual-pb#Web sitenizi çok işlevli hale getirin Kusursuz tasarımla markanızı oluşturmak ve hizmetleriniz için ödeme kabul etmek için web sitenizi kullanın.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

3. Adım: Hizmetlerinizi ürün olarak ekleyin

Bu adımda, hizmetlerinizin varyantlarını ve meta alanlarını farklı paketler ve ayrıntılı bilgiler sunacak şekilde özelleştirerek bunları “ürünlere” dönüştürürsünüz.

Basitçe şuraya gidin: Ürünler Shopify yöneticinizde, ardından Ürün ekle düğme.

Bunu bir hizmet olarak ayarlayın

Herhangi bir bilgi eklemeden önce aşağıya doğru kaydırın. Nakliye bölüm.

yazan kutunun işaretini kaldırdığınızdan emin olun. Bu ürün nakliye gerektirir, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi. Bu, Shopify’a fiziksel bir öğe yerine bir hizmet veya dijital ürün kurduğunuzu bildirir.

Başlığınızı ve açıklamanızı girin

Ardından hizmetinizin ayrıntılarını belirtin başlık Ve Tanım. Maddi olmayan bir şey satıyorsanız, müşterinin karar vermesine yardımcı olacak ilgi çekici ve ayrıntılı bir ürün açıklaması hazırlayın.

Sağladığınız değeri açıkça iletin ve hizmetinizi çalışırken gösteren görseller ekleyin.

Ayrıntılı açıklamanızın ilk taslağını oluşturmaya yardımcı olması için Shopify Magic’i bile kullanabilirsiniz, ancak kendi kişiliğinizin öne çıkması için taslağı kendiniz gözden geçirdiğinizden emin olun.

Varyantlar oluştur

Çeşitlere gelince, fiziksel bir ürünle uğraşmadığınız için bunun teslimatın yanı sıra randevu rezervasyonuna da yardımcı olduğundan emin olun.

Bir ayar yapmak için bunları kullanın zaman Ve konum her hizmet satın alımı için. Bu örnek için New York City merkezli bir ev temizlik hizmeti kullanıyoruz.

Meta alanlarınızı oluşturun

Meta alanlar, hizmetinizle ilgili özelleştirilmiş bilgileri görüntülemenize yardımcı olan öğelerdir.

Örneğin kullandığınız ürünlerin bir listesini içerebilirler. Yöneticinize giderek meta alanlardaki bu ek bilgileri özelleştirebilirsiniz Ayarlarseçme Özel verilerve ardından Ürünler.

Tıklama Tanım ekle mevcut meta alanları kullanmanıza veya kendinizinkini oluşturmanıza olanak tanır. İşiniz bittiğinde vurun Kaydetmek.

Ayarlandıktan sonra seçenekleriniz Meta alanlar Hizmetlerinizi ürün olarak eklerken bulabileceğiniz bölüm.

Özelleştirmeyi unutmayın

İşiniz bittiğinde tıklamanız yeterlidir Kaydetmek Hizmetinizi eklemeyi tamamlamak için.

Yukarıdaki bitmiş ürün sayfasında görebileceğiniz gibi, zaman ve yer seçenekleri mevcuttur ve müşteriler, temizlik paketini sepetlerine ekleyebilirler.

Bu kılavuz için varsayılan Shopify temasını kullandık ancak sayfanızın tasarımını ve özelleştirmesini dikkate almayı unutmayın.

Müşterilere akıcı bir deneyim sunması ve onları hizmetinizi denemeye teşvik etmesi için markaya uygun, sezgisel ve bilgilendirici olduğundan emin olun.

4. Adım: Rezervasyon süreçlerini entegre edin

Uygun bir planlama olmadan hizmet sunmak zordur, bu nedenle uygun bir randevu rezervasyon sürecinin uygulandığından emin olun.

Bu, müşterileriniz için de ileriye giden yolu kolaylaştırır.

Örneğimizde rezervasyon sürecini varyantlar aracılığıyla oluşturduk ancak Shopify uygulamaları, mağazanıza daha güçlü bir rezervasyon işlevi eklemenize olanak tanır.

Kurulumları ve kurulumları da basittir. İşte bazı popüler seçenekler:

 • Randevu: Bu, bir müşteri rezervasyon portalı ve hatırlatmalar, onay ve yeniden planlama için otomatik e-postalar veya metinler sağlar. Zoom gibi video konferans platformlarıyla bile entegre olur.
 • Cowlendar: Bu uygulama, Sepete ekle ile düğme Şimdi rezervasyon yapın Rezervasyonu genel satın alma sürecine dahil edebilmeniz için bir tane.
 • Susam: Kişiselleştirilmiş çok kanallı rezervasyonları gerçekleştirmek için tasarlanan bu uygulama, müşterilerin çevrimiçi ve mağaza içi hizmetler için randevu ayarlamasına olanak tanıyor.
 • Randevu olarak: Ücretsiz planıyla ürünleri kolayca rezervasyon yapılabilir hizmetlere dönüştürmek için bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda esnek bir kurulum ve sorunsuz bir rezervasyon sürecine sahiptir.
 • Kolay Randevu Rezervasyonu: Adından da anlaşılacağı gibi bu uygulama yalnızca birkaç adımda hizmet oluşturmanıza olanak tanır ve müşterilerin rezervasyonunu kolaylaştırır.

5. Adım: Aboneliklerden yararlanın

Resim: Birlikte Çalışan Kadınlar

Abonelikler, işletmenizin aylık ücret ödeyenlere düzenli olarak planlanmış hizmetler sunmasına olanak tanır.

Teklifinize üyelik programları ve yinelenen ödemeler şeklinde başka bir katman daha ekler.

Bu işlevselliği mağazanıza eklemek için Shogun, kullanıcıların abonelik sunmasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir uygulama olan Recharge ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Diğer Shopify abonelik uygulamaları da mevcuttur.

6. Adım: Pazarlama stratejilerinizi uygulayın

Hizmetlerinizi pazarlamak son önemli adımdır. Haberi yaymak için aşağıdakiler gibi çeşitli pazarlama kanallarını ve stratejilerini en üst düzeye çıkarın:

 • İçerik pazarlama: Orijinal içeriği web siteniz ve diğer yerleşik kanallar aracılığıyla dağıtarak organik trafiği artırın.
 • Ücretli reklam: Sosyal medya ve arama motorlarındaki PPC reklamları, hedeflenen kitlelere ulaşmada etkilidir; bu, özellikle bölgesel işletmeler için yararlı bir avantajdır.
 • Eposta pazarlama: E-postalar ilişkileri geliştirmek ve abone tercihlerine göre seçilmiş içerik sunmak için mükemmeldir.
 • Arama motoru optimizasyonu (SEO): Bu düşük maliyetli taktik, özellikle kullanıcının amacına uygun sorgular için, sayfalarınızın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. Shogun’da oluşturulan sayfalar SEO için de optimize edilmiştir.
 • Sosyal medya: Sosyal platformlar, takipçilerinizle doğrudan etkileşim kurmanıza olanak tanır ve kullanıcıları PPC açılış sayfalarınıza yönlendirmek için mükemmeldir.
Tavsiye Edilen:  Google Sıralama Faktörleri Nasıl Anlaşılır?

Videodan da yararlanın. Maksimum etki için ses, metin ve görsel içeriği birleştiren, tekliflerinizi sergilemek için son derece ilgi çekici bir ortamdır.

Ayrıca mağazanıza yorum eklemenizi de öneririz. Müşterilerinizden gelen bu ilk elden deneyimler, hedef kitleniz arasında güven oluşturmanıza ve güvenilirlik oluşturmanıza yardımcı olur.

Hizmet satan Shopify mağazalarına örnekler

Shopify’da hizmet satışının nasıl yapıldığına dair size daha iyi bir fikir vermek için platformda başarıya ulaşan bazı işletmeleri burada bulabilirsiniz.

OnTech

OnTech, akıllı ev çözümleri sunar ve kurar ve müşterilere kolay bir satın alma süreci sunar.

Ziyaretçiler OnTech web sitesi üzerinden cihazları için hem ürün hem de kurulum hizmetlerini satın alabilmektedir.

Belirli bir hizmeti seçmek, fiziksel ürünler kataloğuna göz atmaya benzer.

Bunlardan birini seçtiğinizde alışveriş yapanlar, hizmetin tüm ayrıntılarını içeren ve hizmeti sepetlerine ekleme seçeneği sunan özel bir sayfaya yönlendirilir.

Daha sonra müşteriler kurulumlarını planlayabilir, ardından ödeme ve ödeme işlemlerine geçebilir.

Jivaka Güzellik

Jivaka Beauty, müşterilerin çeşitli kliniklerle olan bağlantılarından faydalanmalarını sağlayan Kore güzellik prosedürleri danışmanıdır.

Ziyaretçiler, birkaç düğmeye tıklayarak web sitelerinden farklı tedavi seçenekleri satın alabilirler.

Alıcılar, hizmeti seçtikten sonra gerekli bilgileri doldurup sepetine ekleyerek randevu alıyor.

Son olarak, check-out yapıp seçtikleri prosedür için ödeme yaptıktan sonra ilgili klinikte rezervasyon yaptırırlar.

PRO EĞITIM

PRO EDU görsel sanatçılara yönelik çeşitli eğitim kursları sunmaktadır. Ziyaretçiler koleksiyonlarına göz atabilir ve ardından ilgi duydukları konuyu kapsayan bir kurs seçebilirler.

Daha sonra, müşteri kursu sepetine ekleyebilmeden önce kurs sayfasında kısa bir özet görünür.

Alışveriş yapanlar daha sonra doğrudan kasaya gidiyor.

CV Ülkesi

CV Nation, CV yazma hizmetleri ve kariyer desteği sağlar.

Bu yazının yazıldığı an itibarıyla hizmetlerinin tamamı tükenmiştir ancak müşterilerin aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere şirketin özel teklifleri arasından seçim yapması yeterlidir:

 • Özgeçmiş yazma
 • Kapak mektubu yazımı
 • Düzeltme

Daha sonra seçimlerini sepetlerine eklerler ve ödeme ve ödeme işlemlerini tamamlarlar.

Buradan CV Nation, müşteriden gerekli bilgileri isteyen bir e-posta gönderir. Tamamlanan CV iki hafta içinde elinize ulaşacaktır.

Simge Yemekler

Icon Meals, müşterinin kişiselleştirmesine olanak tanıyan sağlıklı bir yemek hazırlama ve dağıtım hizmetidir.

Müşteriler siparişlerini kendi tercihlerine göre düzenleyebiliyor veya şirketin şefleri tarafından hazırlanan haftalık menü öğeleri arasından seçim yapabiliyor.

Alışveriş yapanlar, sekiz öğünlük minimum sipariş gereksinimini karşıladıktan sonra ödeme işlemine geçebilirler.

Jacob Owens Tasarımları

Jacob Owens, evler için özel paletler oluşturarak çevrimiçi boya rengi danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Paketler, sağlanan işin kapsamını belirler ve insanlar, fiziksel ürünler gibi bu paketlere göz atabilir.

Her paketin sayfası ayrıntılı bilgileri ana hatlarıyla belirtir ve müşterilerin herhangi bir eklentiyi seçmesine olanak tanır.

Seçimleri tamamlandıktan sonra sepetlerini inceleyebilir, ödeme işlemini tamamlayabilir ve ardından Jacob’ın hizmetleri için ödeme yapabilirler.

Müşterilerden şunları yapmaları istenir:

 1. Bir anketi yanıtlayın
 2. Evlerinin resimlerini yükleyin
 3. Jacob ile canlı görüntülü görüşme için randevu alın

İşlem tamamlandıktan sonra müşterilere, renk kitini ve evlerinin özel rengi hakkında bilmeleri gereken her ayrıntıyı içeren bir e-posta gönderilir.

Hizmet teklifleriyle Shopify mağazanızın kataloğunu büyütün

Shopify, hizmet tabanlı işletmelerin çevrimiçi ortamda kolaylıkla genişlemesi için birçok fırsat sunuyor.

Ancak bu kılavuzda özetlenen başlatma adımlarını izlemeden önce platformun avantajlarını ve sınırlamalarını anlamanız ve varsa boşlukları gidermeniz gerekir.

Randevu rezervasyonu ve sayfa tasarımı araçlarıyla birlikte Shopify’ın sezgisel kurulumunu, özelliklerini ve özelleştirmelerini en üst düzeye çıkarmak, mağazanızı şehrin konuşulan konusu haline getirecek ve müşterilerinizin hizmetlerinizden yararlanmak için sıraya girmesini sağlayacaktır!

#cta-visual-pb#Dönüştüren web siteleri oluşturunÇevrimiçi ödeme toplamaya başlamak için çeşitli web sayfalarınızı, hizmet sayfalarınızı ve çevrimiçi ürünlerinizi kolayca oluşturun.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Table of Contents