Daha İyi E-ticaret Satışları için Instagram ve BigCommerce’i Entegre Edin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Daha İyi E-ticaret Satışları için Instagram ve BigCommerce’i Entegre Edin

Aylık 1 milyarın üzerinde kullanıcısı ve günlük 500 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Instagram, internetteki en popüler web sitelerinden biridir.

Bir BigCommerce mağazası işletiyorsanız bu fırsattan yararlanmanız akıllıca olacaktır. Büyük boyutuna ek olarak, Instagram’ın izleyici kitlesi de orantısız derecede genç ve varlıklı genel nüfusla karşılaştırıldığında, bu da onu çevrimiçi işletmeler için özellikle değerli kılmaktadır.

Bu kılavuzda size bir Instagram akışını BigCommerce mağazanıza nasıl entegre edeceğinizi göstereceğiz ve ayrıca BigCommerce ürünlerini Instagram gönderilerinizde nasıl etiketleyeceğinizi de göstereceğiz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Instagram Akışını BigCommerce Mağazanıza Entegre Etme

Instagram feed’inizi BigCommerce sitenize yerleştirmenin aşağıdakiler gibi birçok avantajı vardır:

 • SEO’yu iyileştirin: Ziyaretçilerin sayfalarınızda geçirdiği ortalama süre, arama motoru sonuç sayfalarındaki konumunuzu belirleyen faktörlerden biridir. Instagram akışı ve göz alıcı görselleri, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmenin mükemmel bir yoludur; bu da sitede geçirilen sürenin iyileştirilmiş istatistiklerine ve mağazanıza akan arama motoru kaynaklı trafiğin artmasına neden olur.
 • Sosyal kanıt: Açıklamalarınız ne kadar iyi yazılmış ve bilgilendirici olursa olsun, ürünlerinizi gerçekten satan görsellerdir. Ürünlerinizin gerçek hayatta mutlu müşteriler tarafından kullanıldığını gösteren görseller, ziyaretçilere ürünlerinizden memnun kalacakları izlenimini verdiği için özellikle ikna edicidir. Instagram akışı, bu tür görselleri sitenizde görüntülemeniz için size doğal bir yol sağlar.
 • Hedeflenmiş reklamcılık: Facebook pikseli gibi, Instagram hesabınızdaki etkinlik de yeniden hedefleme kampanyaları için özel hedef kitleler oluşturmak amacıyla kullanılabilir. Bu, reklamlarınızı zaten içeriğinizle etkileşimde bulunan kişilere odaklayabileceğiniz anlamına gelir; bu da çevrimiçi reklamcılığa yaptığınız yatırımdan daha büyük bir getiri elde etmenize olanak tanır.
Tavsiye Edilen:  Kişisel Drone Markaları için Dijital Pazarlama Rehberiniz

Instagram feed’inizi gömmek yerel bir BigCommerce özelliği değildir. Üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız gerekecek:

Elfsight’tan Instagram Akışı

Elfsight’tan Instagram Akışı BigCommerce mağazanıza Instagram akışı eklemek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Altı şablon seçeneği vardır (kaydırıcı, ızgara, hashtag vitrini, kolaj, gönderi kaydırıcısı, tek gönderi) ve mağaza içi feed’inizi düzenlemek için farklı kaynaklar ve filtreler kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayla, galeri yüksekliği, galeri genişliği, sütun sayısı, satır sayısı, Instagram gönderileri arasındaki boşluk, gezinme seçenekleri ve kaydırma/soldurma animasyonları dahil olmak üzere Instagram feed’inizin görünümünün birçok yönünü de özelleştirebilirsiniz.

Elfsight’ın Instagram Akışı BigCommerce pazarından ücretsiz olarak indirilebilirken, uygulamayı gerçekten kullanmak için bir Elfsight hesabı oluşturmanız gerekir. Ardından, dört farklı fiyatlandırma seçeneğinin olduğunu göreceksiniz (bu bağlamda bir “görüntüleme”, uygulamanın web sitenize her yüklenmesinde gerçekleşir):

 • Hafif: Ücretsizdir, bir web sitesini ve ayda 200’e kadar görüntülemeyi destekler.
 • Profesyonel: Ayda 5 ABD Doları, sınırsız web sitelerini ve ayda 10.000’e kadar görüntülemeyi destekler. Ayrıca ücretsiz bir kurulum hizmeti içerir ve Elfsight logosunu kaldırmanıza olanak tanır (Enterprise ve Unlimited sürümleri de bu ekstra özellikleri içerir).
 • Girişim: Aylık 10 ABD Doları, sınırsız web sitelerini ve ayda 100.000’e kadar görüntülemeyi destekler.
 • Sınırsız: Aylık 25 ABD Doları, sınırsız web sitelerini ve ayda 9.999.999’a kadar görüntülemeyi destekler.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

#cta-paragraph-pb#Hedef kitleniz çevrimiçiyken mi paylaşım yapıyorsunuz? Öğrenin Daha iyi etkileşim için Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanlar.

InstaPics’ten Instagram Akışı

InstaPics’ten Instagram Akışı yukarıda listelenen Elfsight uygulamasına oldukça benzer: kurulumu da kolaydır ve yayınınızı ve görüntüleme stilinizi özelleştirmek için size birçok seçenek sunar.

Bir fark, fiyatlandırma yapısıdır. InstaPics’in Instagram Feed’i, ne kadar trafik alırsanız alın, size ayda sabit 8 ABD dolarına mal olacak. Büyük bir mağaza işletiyorsanız bu seçenekle bir miktar tasarruf edebileceksiniz.

Ayrıca gönderilerin açılır pencerede açılması seçeneğiniz de vardır; böylece ziyaretçilerin bir gönderi hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için mağazanızdan ayrılmasına gerek kalmaz. Yorumların ve beğenilerin görüntülenip görüntülenmemesine de karar verebilirsiniz.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Shogun Sayfa Oluşturucu

Mağaza içi Instagram akışınızın tasarımı üzerinde tam kontrol sahibi olmak için Shogun’a ihtiyacınız var.

Shogun size, herhangi bir kodlama deneyimi olmadan mağazanız için özel açılış sayfaları, ürün sayfaları ve blog gönderileri oluşturmak için kullanabileceğiniz bir sürükle ve bırak sayfa oluşturma aracı ve geniş bir öğe kitaplığı sağlar. Bu öğeleri istediğiniz şekilde ekleyebilir, kaldırabilir ve düzenleyebilirsiniz; her öğe son derece özelleştirilebilirdir.

Shogun’un Instagram yayın öğesiyle aşağıdaki seçenekler ayarlanabilir:

 • Sütun sayısı
 • Gönderi sayısı
 • Sütun yatay aralığı
 • Sütun dikey aralığı
 • Bağlantıları yeni pencerede aç (açın veya kapatın)
 • Gönderi açıklamasını gizle (açın veya kapatın)
 • Galeri yüksekliği
 • Galeri genişliği
 • Galeri kenar boşlukları
 • Galeri dolgusu
 • Arka plan rengi
 • Arka plan görüntüsü
 • Sınır rengi
 • Kenarlık stili
 • Kenar kalınlığı
 • Kutu gölge rengi
 • Kutu gölgesi bulanıklığı
 • Kutu gölgesi yayıldı
 • Opaklık
 • Özel CSS

BigCommerce mağazanıza eklemek istediğiniz yerel olmayan tek özellik Instagram akışı olmayabilir. Bu durumda Shogun inanılmaz bir değer sunuyor. Mevcut diğer öğeler arasında geri sayım sayaçları, akordeon menüleri, müşteri inceleme bölümleri ve çok daha fazlası yer alır. Bu, BigCommerce için birkaç düzine uygulamanın tek bir uygulamada olması gibi bir şey.

Kendi öğelerinizi oluşturmak için HTML ve JavaScript bile ekleyebilirsiniz. Shogun’un olanakları neredeyse sınırsızdır.

Instagram’ı Satış Kanalı Olarak Ekleme

BigCommece’i Instagram ile entegre etmek iki yönlü bir yoldur. BigCommerce mağazanıza bir Instagram akışı yerleştirmenin yanı sıra, ürünlerinizi satmak için Instagram’ı bir platform olarak kullanabilirsiniz.

Mağazanız için trafiği artırmak ve satış oluşturmak için yalnızca Google’ın ve diğer arama motorlarının kaprisli algoritmalarına güvenmemelisiniz. Hayır, çeşitlendirmeniz gerekiyor ve Instagram, 1.000.000.000’dan fazla potansiyel müşteriden oluşan ek bir havuza erişmenizi sağlar.

Instagram, BigCommerce Kanal Yöneticisi ile önceden entegre edilmiş olarak gelir. Bağlanmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

1. Kontrol panelinize erişmek için BigCommerce oturum açma kimlik bilgilerinizi kullandıktan sonra “Kanal Yöneticisi”ni seçin.

2. “Instagram”ı seçin.

3. Entegrasyon kurulumunu tamamlamak için aşağıdaki gereksinimleri işaretleyin:

 • Mağaza para birimi uyumluluğu: Bu entegrasyon 70’ten fazla ülkede mevcuttur ve ilgili para birimlerini destekler.
 • BigCommerce mağazanızı Facebook Mağazanıza bağlayın: Bu entegrasyonun çalışması için Facebook Shop ürün kataloğunuzdaki veriler kullanılır.
 • BigCommerce mağazanızı Instagram Business hesabınıza bağlayın: Instagram Business hesabınız yoksa başlamak için Instagram uygulamasını mobil cihazınıza indirin. Instagram’ın hizmetlerin veya dijital ürünlerin reklamını yapmanıza izin vermediğini unutmayın; bu platformda yalnızca fiziksel ürünlerin tanıtımı yapılabilir.
 • Facebook Mağazanızı Instagram Business hesabınıza bağlayın: İki üçüncü taraf platformunu birbirine bağlayın.
 • Instagram onayını bekleyin: Yukarıda listelenen dört gereksinimi karşıladığınızda Instagram, bağlı hesaplarınızı inceleyecektir. Bu işlem tamamlandığında (genellikle bir ila iki hafta sürer) Instagram hesabınıza bir bildirim gönderilir.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Instagram’da Alışveriş Yapılabilir Gönderiler Oluşturma

Onaylandıktan sonra Instagram Business hesabınızda alışveriş yapılabilir gönderiler oluşturabileceksiniz.

Alışveriş yapılabilir gönderiler, tek görselli gönderilerde en fazla beş ürünü ve çoklu görselli/atlıkarınca gönderilerinde en fazla 20 ürünü etiketlemenize olanak tanır.

Bir Instagram kullanıcısı bir etikete tıkladığında ürünün görselini, açıklamasını, fiyatını ve kullanıcıyı doğrudan BigCommerce mağazanıza gönderen “Şimdi Alışveriş Yap” bağlantısını gösteren bir sayfaya yönlendirilir.

Çeşitleri (beden, renk vb.) olan ürünlerde, ürünü etiketlemek için belirli çeşitlerin seçilmesi gerekir; ana ürünler etiketlenemez. Ayrıca bir ürünü Facebook Shop kataloğunuzdan silerseniz Instagram’da ürün için oluşturulmuş tüm etiketler otomatik olarak silinir.

Bu özelliği kullanmak için herhangi bir ücret alınmamasına rağmen, BigCommerce mağazanızda Instagram aracılığıyla verilen siparişlerin mağazanızın brüt ürün değerine dahil edileceğini unutmayın. Bu, Instagram aracılığıyla yeterli satış yapmanızın sizi ürününüzü yükseltmeye zorlayabileceği anlamına gelir. BigCommerce fiyatlandırma planı.

Alışveriş yapılabilir bir gönderi oluşturmak için:

1. Instagram Business hesabınıza giriş yapın ve ürün etiketi eklemek istediğiniz görseli yükleyin. Ardından gönderi ayarlarını açın ve “Ürünleri Etiketle”yi seçin. Mevcut bir gönderiye ürün etiketleri eklemek için halihazırda yayınlanmış bir gönderinin “Ürünleri Etiketle” ayarlarını da düzenleyebilirsiniz.

Görüntü Kaynağı: HubSpot’u

2. Gönderide etiketlemek istediğiniz ürünleri arayın (unutmayın, bu noktada Facebook Shop ürün kataloğunuzu zaten Instagram Business hesabınıza bağlamış olmanız gerekir).

Eklemek istediğiniz ürünü aradığınızda göremiyorsanız ürün Facebook/Instagram tarafından onaylanmamış veya kopya olarak işaretlenmiş olabilir. BigCommerce mağazanızı kontrol edebilirsiniz sistem hata günlükleri Soruna tam olarak neyin sebep olduğunu bulmak için.

Görüntü Kaynağı: HubSpot’u

3. Bir ürün seçtikten sonra etiketi yerleştirilmesini istediğiniz yere sürükleyin.

Ürün etiketleri eklemeyi tamamladıktan sonra gönderiyi diğer gönderilerde olduğu gibi paylaşın. Bir Instagram kullanıcısı yeni gönderinize dokunduğunda ürün etiketleri görünecektir.

Görüntü Kaynağı: HubSpot’u

#cta-paragraph-pb#Hedef kitleniz çevrimiçiyken mi paylaşım yapıyorsunuz? Öğrenin Daha iyi etkileşim için Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanlar.

Alışveriş Yapılabilir Gönderi Stratejinizi Optimize Etme

Küçük bir strateji uzun bir yol kat eder. Instagram’ın alışveriş yapılabilir gönderi özelliğinden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki teknikleri kullanmanızı öneririz:

Mağaza Sekmenizi Etkinleştirin

Dokuz alışveriş yapılabilir gönderi oluşturduktan sonra Instagram profilinizde “Alışveriş” sekmesini etkinleştirebilirsiniz. Bu, BigCommerce mağazanıza bağlı tüm gönderilerinizi rahat görüntüleme için tek bir yerde toplayacaktır.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Feed’inize Entegre Edin

Elbette ürünlerinizin profesyonel fotoğraflarına ihtiyacınız var. İşletmenizin meşru görünmesini sağlar ve potansiyel müşterilere sunduğunuz ürün ve hizmetleri iyi bir şekilde görme olanağı sağlamanın pratik amacına hizmet eder.

Ancak böyle bir fotoğrafta, ürünleri satan kişiler tarafından üretildiği gerçeğini fark etmemek mümkün değil. Bir düzeyde, Instagram takipçileriniz, bu fotoğraflarda güçlü yönleri vurgulayacağınızın ve olası zayıf yönleri örtbas edeceğinizin farkındadır, çünkü sonuçta, ürünleri mümkün olduğunca çekici göstermeye yönelik bir teşvikiniz vardır. Bu fotoğrafların ürünlerinizin gerçek hayattaki halini temsil etmeyebileceğini bileceklerdir.

Ürünlerinizin gerçek müşteriler tarafından çekilen resimlerinde (kullanıcı tarafından oluşturulan içerik veya UGC olarak da bilinir) bu sorun yoktur. Birine göre Adweek çalışmasıTüketiciler UGC’yi markalı reklamlardan %76 daha güvenilir buluyor.

Bu nedenle feed’inize ekleyebileceğiniz UGC’yi arayın. Müşteriden izin istediğinizden ve içeriğini kullandığınızda onlara seslendiğinizden emin olun. Gösterişli tanıtım içeriğinin hala çok değerli olduğunu unutmayın: reklamlardan ve UGC’den yalnızca birini veya diğerini kullanmak yerine bir karışım kullanın.

Aşırıya kaçmayın

Alışveriş yapılabilen gönderiler güçlü bir baharat gibidir. Doğru miktarın eklenmesi büyük bir iyileşme sağlar, ancak çok fazlası yemeği mahveder.

Takipçileriniz reklam bombardımanına uğramak istemez. Çok fazla alışveriş yapılabilir gönderiyle hedef kitlenizi uzaklaştırırsanız, kaybettiğiniz takipçi sayısı, yaptığınız ekstra satışların değerini çok iyi dengeleyebilir.

Profesyonel reklamlar ile UGC arasında doğru dengeyi bulmanız gerektiği gibi, alışveriş yapılabilir gönderilerinizi de standart gönderilerle dengelemeniz gerekir.

Hashtagleri Unutmayın

Ortalama olarak 1-2 hashtag içeren Instagram gönderileri alınır %21 daha fazla etkileşim hashtag’i olmayan gönderilerden daha fazla. Bunun nedenini anlamak kolaydır, çünkü hashtag’ler insanlara başka türlü keşfedemedikleri halde yayınlarınızı keşfetmeleri için bir yol sağlar.

Alışveriş yapılabilir gönderilerinizin her birine birkaç alakalı hashtag ekleyin. Ayrıca mağazanızın adını temel alan markalı bir hashtag ekleyin. Bu, insanların içeriğinizi bulmasını kolaylaştıracak ve yüksek kaliteli UGC edinme çabalarınıza yardımcı olacaktır.

Analitiklere Dikkat Edin

Alışveriş yapılabilir her gönderi için aşağıdakileri inceleyebilirsiniz:

 • Gösterimler
 • Ulaşmak
 • Seviyor
 • Yorumlar
 • kaydeder
 • Ziyaretçilerin ürün ayrıntıları sayfasına giden etiketi tıklama sayısı
 • Ziyaretçilerin “Şimdi Alışveriş Yap” düğmesini tıklama ve BigCommerce mağazanıza yönlendirilme sayısı

Tüm bu bilgilerin boşa gitmesine izin vermeyin. Bu ölçümler size neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gösterir; böylece Instagram stratejinize ince ayar yapabilir, alışveriş yapılabilir gönderilerinizi daha etkili hale getirebilir ve sonuç olarak mağazanızı daha başarılı hale getirebilirsiniz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin