Daha İyi Pazarlama için Shopify Açılış Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Daha İyi Pazarlama için Shopify Açılış Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

Çevrimiçi mağazanıza kaliteli trafik çekmek pahalı ve zaman alıcı olabilir.

Potansiyel müşterilerin ziyaret etmesini sağlamak için ya reklamlar için ödeme yapmanız ya da harika içeriğe yatırım yapmanız gerekir; bu nedenle, aldığınız trafiğin daha fazlasını dönüştürmek kritik öneme sahiptir.

Buradaki fikir, ücretli reklamlar, sosyal medya, e-posta pazarlaması vb. yoluyla trafiği artırmak ve Her hedef kitle için en uygun mesajla bu kanalların yatırım getirisini (ROI) artırın.

Bir düşünün; tüm trafiğinizi gönderdiğiniz tek bir sayfanız varsa, kaynak ne olursa olsun, birçok kişi mesajı tıklama niyetleriyle eşleşmeyeceğinden hemen geri dönecektir.

E-ticaret açılış sayfaları, iyi dönüşüm sağlayacak şekilde tasarlandıkları için bu konuda yardımcı olabilir—bazı en iyi markaların bir başarı elde etmesiyle ortalama dönüşüm oranı %11,45. Bu ortalamanın beş katı!

Ve bunu doğru şekilde yapan markalar tarafından oluşturulan özel sayfaların gerçek hayattan bir dizi örneğini paylaşacağız.

Ama önce…

Shopify açılış sayfası nedir?

Abonelik açılış sayfası örneği

Bir açılış sayfası Potansiyel bir müşterinin bir sonraki adıma geçmesini sağlamak için tasarlanmış herhangi bir site sayfası satış huninizde. Bu satış yolculuğu boyunca birçok e-ticaret dönüşümü türü vardır.

Shopify mağazanız için bir sonraki adım şu şekilde olabilir:

 • Bir ürün satın almak (huninin alt kısmı)
 • Ücretsiz bir örnek için e-postayla kaydolma (hunilin ortası)
 • Mağaza fırsatları için bir e-posta bültenine abone olma (huninin en üstünde)
 • Belirli bir ürün için özel bir bekleme listesine katılma (huninin ortası)
 • Ücretsiz gönderimin kilidini açmak için bir e-posta adresi sağlamak (dönüşüm hunisinin ortası)

Birisinin satın alma yolculuğunun neresinde olduğuna bağlı olarak, aldıkları mesajların da buna uyum sağlaması gerekecek.

Sorunlu noktalarını araştırmaya yeni başladıklarında, satış dilini çok fazla anlatmak istemezsiniz. Bunun yerine, onların güvenini kazanmak için eğitim vermek istersiniz.

Aynı şekilde eğer satın almaya hazırlarsa ekstra eğitimle onları sıkmaya gerek yok. Sorun yaşamadan ödeme yapmalarını sağlamanın bir yolunu bulun.

#cta-visual-pb#Dönüştüren açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfalarını oluşturun ve özelleştirin; üstelik tümünü kodlamaya gerek kalmadan.Tasarım yapmaya bugün başlayın

Shopify’da neden açılış sayfalarını kullanmanız gerekiyor?

Yalnızca bir e-ticaret teklifine odaklanan özel açılış sayfaları, e-ticaret olarak bilinen olgu nedeniyle iyi dönüşüm sağlar. Seçim Paradoksu.

Ne kadar çok seçeneğimiz olursa, seçim yapmamız o kadar zorlaşır, bu da sürtüşmeye neden olur.

Halk dilinde “analiz felci” olarak bilinen bu durum, seçenekler karşısında kendinizi o kadar bunalmış hissettiğiniz ve hiçbir şey yapmadığınız zamandır.

Bir mağaza ziyaretçisine belirli bir zamanda ne kadar çok seçenek sunarsanız, bunalmış hissetme ve “Geri” düğmesini tıklama olasılıkları da o kadar artar.

Ancak ziyaretçilere şunu sunarsanız: bir Daha sonra ne yapacağınıza dair net bir seçenek sunarak karar verme sürecini basitleştirirsiniz.

Daha öte, veri onu belirt Özel e-ticaret açılış sayfaları, bir bütün olarak ele alınan e-ticaret web sitelerinden yaklaşık %60 daha iyi dönüşüm sağlar.

Daha fazla satışı dönüştürmenin yanı sıra, özellikle özel Shopify sayfaları mağazanıza şu konularda yardımcı olabilirsiniz:

 • Sürekli gelişmek için A/B testleri yapın. Tahmin yerine, pazarlama kampanyalarınızın başarısını somut verilere bağlayan bilgiler toplayabilirsiniz. Hedef pazarınıza en uygun olanı sunduğunuzdan emin olmak için Shopify açılış sayfalarınızı zaman içinde hassaslaştırmaya devam edeceksiniz. Doğru test yapmanın dönüşüm oranlarını şu ana kadar artırdığı görülmüştür: 300%.
 • Belirli bir kitleye konuşun. Farklı müşteri segmentlerine yönelik belirli özellikleri vurgulayan hedefli açılış sayfaları oluşturmak, ziyaretçilerinizin doğru yere ulaştıklarını bilmelerine ve satın alma kararlarını hemen almalarına yardımcı olacaktır.
 • Ücretli arama kampanyalarını iyileştirin. Özel açılış sayfalarıyla, kampanyalarınızın yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için mağazanızın PPC açılış sayfalarını ve reklam metnini teklif verdiğiniz anahtar kelimelerle eşleştirebilirsiniz. Kısacası Shopify açılış sayfalarınız, bir reklam tıklamasının ardından bağlamsal olarak alakalı deneyimler sunarak ziyaretçilerin aramalarını yeniden başlatmasını engelleyebilir.

Bu avantajları gerçekleştirmek için sayfaları, müşterileri yapmalarını istediğiniz eylemi gerçekleştirmeye teşvik edecek şekilde oluşturmanız gerekir.

Daha iyi açılış sayfaları oluşturmaya yönelik birkaç önemli ipucuna bakalım.

Yüksek dönüşüm sağlayan bir Shopify açılış sayfası oluşturmaya yönelik en önemli ipuçları

Genel olarak, Shopify açılış sayfalarınızı mağazanız için nasıl özelleştiriyor olursanız olun, aklınızda bulundurmanız gereken üç önemli nokta şunlardır:

 1. Sayfa başına yalnızca bir harekete geçirici mesaj (CTA) kullanın. Ziyaretçiyi yönlendirdiğinizden emin olun. bir spesifik eylem. Birkaç CTA’nız olabilir düğmeler, ancak herhangi bir açılış sayfasında yalnızca bir CTA’nız olmalıdır.
 2. Faydalara odaklanın. Ürününüzün yalnızca niteliklerini veya teknik özelliklerini vurgulamayın; müşterinin hayatını nasıl daha iyi hale getireceğini vurgulayın. Onlar için ne var? Açılış sayfanızın hem başlığında hem de kopyasında buna odaklanın.
 3. CTA düğmenizi yapın öne çıkan. Potansiyel müşterinizi, kurşun mıknatısınızı veya ürününüzü sunduktan sonra ne yapmaları gerektiğini merak ederek bırakmayın. Onlara ne yapacaklarını söyle. Kaçırılması imkansız olan devasa bir harekete geçirici mesaj düğmesine sahip olun. Daha da iyisi, birkaç tane var.
Tavsiye Edilen:  İzlenecek En İyi Dijital Pazarlamacı Kimdir?

Şimdi, açılış sayfası dönüşüm oranı optimizasyonunda yukarıdaki taktiklerden çok daha fazlası var, ancak yukarıdakileri doğru bir şekilde uygularsanız doğru yolda olacaksınız.

Harika sayfalar oluşturmaya ilişkin daha fazla ipucu için daha yüksek dönüşüm oranlarına yönelik 22 açılış sayfası en iyi uygulamamıza göz atın. Bunu iyi ve hızlı bir şekilde yapmak için, harika bir kodsuz açılış sayfası oluşturucu kullanmak isteyeceksiniz, böylece oluşturma sırasında zaman kaybedilmez.

#cta-paragraph-pb#Biraz ilham almak ister misin? Markaların oluşturabileceği tüm çeşitli açılış sayfası türlerini kapsayan bu harika Shopify açılış sayfası örneklerine göz atın.

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfalarını hızlı bir şekilde tasarlayınShogun Sayfa Oluşturucu ile, sürükle ve bırak görsel oluşturucuyla açılış sayfalarını hızlı bir şekilde oluşturmaya ve özelleştirmeye başlayabilirsiniz; gelecekteki kampanyalar için şablonlar.Ücretsiz tasarlamaya bugün başlayın

Üç şekilde Shopify açılış sayfası nasıl oluşturulur?

Mağazanız için Shopify açılış sayfaları oluşturmanın birkaç yolu vardır. Yapabilirsiniz:

 • Shopify tema düzenleyicisini kullanın. Bu yaklaşım oldukça sınırlıdır ancak doğrudan Shopify kontrol panelinden yapılabilir.
 • Spesifikasyonlarınıza göre kod yazacak bir geliştirici bulun. Daha teknik bir yol olarak, özel açılış sayfaları oluşturabilirsiniz ancak bunlar daha uzun sürer ve pazarlamacı-geliştirici işbirliği gerektirir.
 • Shogun Sayfa Oluşturucu’dan yararlanın. Açılış sayfaları oluşturmanın açık ara en hızlı yolu olan Shogun’un sürükle ve bırak düzenleyicisi, herkesin açılış sayfaları tasarlamasına ve bunları gelecekteki kampanyalar için hızla çoğaltmasına olanak tanır.

Doğrudan Shopify’da bir açılış sayfasının nasıl oluşturulacağıyla başlayalım.

Shopify tema düzenleyicisini kullanma (sınırlı yol)

Shopify’ın tema düzenleyicisi, özellikle 2021’deki Online Mağaza 2.0 güncellemesiyle birlikte yıllar içinde gelişti.

1. Adım: Bir açılış sayfası şablonu oluşturun

Size iyi bir başlangıç ​​noktası sağlayacak benzersiz bir açılış sayfası şablonu oluşturmak için Shopify tema düzenleyicisini Online Mağaza 2.0 temalarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

Şablonlar açılır menüsünü tıklamanız yeterlidir Sayfalarve tıklayın Şablon oluştur.

Şablon adını soran ve bunu mevcut bir şablona dayandırmak isteyip istemediğinizi soran bir model açılacaktır. Tıklamak Şablon oluştur yeni sayfanızı adlandırdıktan sonra.

Boş bir şablon alacaksınız Sayfa bölüm dahil (veya seçtiyseniz mevcut şablonun bir kopyası).

Bu Sayfa bölümü, bu şablonla oluşturulan farklı kampanyalar için benzersiz sayfa içeriğinizi ekleyeceğiniz yerdir.

2. Adım: Açılış sayfası şablonunuza bölümler ekleyin

Yan taraftaki menüyü kullanarak her açılış sayfasında gösterilmesini istediğiniz öğeleri seçin ve bunlara stil verin.

İstediğiniz düzeni oluşturmak için bunları sürükleyip bırakın.

Bu bölümlerdeki içerik sabittir; bu nedenle, ürün koleksiyonları ve genel başlıklar gibi açılış sayfalarınıza geniş ölçüde uygulanacak görseller ve dil kullanın.

Veya yalnızca bir kez kullanacağınız birkaç sayfa şablonu oluşturabilirsiniz.

Sağ üst köşedeki yeşil düğmeye tıklayarak değişiklikleri kaydedin. Artık şablonunuz hazır.

3. Adım: Oluşturulacak yeni bir sayfa ekleyin

Shopify kontrol panelinizde önce “Sayfalar”a, ardından “Sayfa Ekle”ye tıklayarak Shopify’da yeni bir sayfa oluşturun.

Shopify’da sayfa ekleme kılavuzumuza göz atarak farklı türde sayfalar oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

4. Adım: Açılış sayfanızı oluşturmaya başlayın

Burada açılış sayfası şablonunuzu seçebilecek ve açılış sayfanız için benzersiz içerik oluşturmaya başlayabileceksiniz.

Buraya bir sayfa başlığı, görseller, harika bir metin ve harekete geçirici mesajınızı ekleyin.

Bu şu şekilde görünecektir: Sayfa açılış sayfası şablonunuzun bölümü. Açılış sayfası şablonunuza dahil edilen diğer her şey, tema düzenleyicide yerleşik olarak sayfada görünecektir.

Arama motoru listeleme önizlemesi gibi Shopify SEO özelliklerini kullanarak Shopify açılış sayfanızı arama motorları için optimize edebilirsiniz.

Kuşkusuz bu, farklı kitlelere gerçekten hitap eden açılış sayfaları oluşturmanın oldukça sınırlı bir yoludur. Hepsini benzersiz kılmak için her sayfa için ayrı açılış sayfası şablonları oluşturmanız gerekir.

Mümkün olsa da ideal değil. İdeal olmayandan bahsetmişken, açılış sayfası şablonlarınızı da kodlayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  HVAC Sektör Trendleri – Geleceğin Ne Olacağını Belirlemek

Özel bir açılış sayfası oluşturmak için Liquid ve JSON kullanma (zor yol)

Eğer biliyorsan Sıvı veya bir geliştiriciyi işe almak için bütçeniz varsa, sıfırdan özel bir Shopify açılış sayfası şablonu oluşturabilirsiniz (veya bütün bir tema).

Bu, olağan Shopify teması teklifi olmayan bölümler oluşturmanıza olanak tanır. Liquid, Shopify tarafından oluşturulan ve Ruby’de yazılan açık kaynaklı bir şablon dilidir.

Shopify ayrıca OS 2.0’a geçişle artan bölüm dosyaları için JSON’u kullanıyor.

Ancak bunun için yeterli beceriniz (ya da zamanınız!) yoksa, Bu şekilde mağazanız için işlevsel bir açılış sayfası oluşturmak son derece zor olabilirbu yüzden öneriyoruz…

Shopify açılış sayfalarını oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanma (kolay yol)

Yalnızca Shopify’da mümkün olanın ötesine geçen, özellikle özel sayfalar için yanınızdayız!

Shogun Sayfa Oluşturucu, çılgınca dönüşen güzel açılış sayfalarını hızlı bir şekilde oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Shogun’u Shopify mağazanıza bağladıktan sonra yalnızca birkaç tıklamayla özel bir sayfayı sürükleyip bırakabilirsiniz.

Adım 1: Shogun kontrol panelinden nasıl inşa etmek istediğinizi seçin

Öncelikle kontrol paneline erişin ve oluşturmak istediğiniz sayfa türünü seçin.

Bir sonraki adım, sayfanızı sıfırdan mı yoksa bir şablondan mı oluşturmak istediğinize karar vermektir. Sıfırdan başlıyorsanız, Yeni boş sayfa düğme.

Veya önceden oluşturulmuş şablonlara göz atabilir ve başlamak için en iyisini seçebilirsiniz.

Yeni açılış sayfanıza bir ad verin, sayfa yolunu ekleyin ve temanın üstbilgisini ve altbilgisini eklememeyi seçin. Bu, açılış sayfası tasarımınızda gezinmeyle ilgili dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldıracaktır.

Kısa, akılda kalıcı ve anahtar kelime odaklı bir sayfa yolu (URL bilginiz) kullanmayı unutmayın.

2. Adım: Açılış sayfanızı birlikte sürükleyip bırakın

Ardından, sürükle ve bırak düzenleyiciyi kullanarak sayfanızı oluşturmaya başlayın.

Konteyner öğesi, sayfanızı yapılandırabileceğiniz ve dikey olarak oluşturabileceğiniz için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Veya, örneğin metin ve bazı değerli öğeler içeren bir başlık gibi Shogun’un önceden oluşturulmuş bloklarından başlayabilirsiniz. Bu, yapıyı hızlı bir şekilde oluşturmanıza ve özelliklerinize göre özelleştirmenize olanak tanır.

Metin, görseller (ücretsiz Unsplash fotoğrafçılığıyla), düğmeler, katılım formları ve harekete geçirici mesaj gibi kapsayıcılara ihtiyaç duyduğunuzda daha fazla öğe ekleyebilirsiniz.

Kapsayıcılar ve sütunlar, sayfalarınızdaki bilgileri görsel olarak bölümlere ayırmayı kolaylaştırır. Shogun, tek bir tıklamayla belirli bir kaba yerleştirebileceğiniz çeşitli öğeler sunar.

Örneğin, bir düğme öğesi eklemek:

Ayrıca şunları da kullanabilirsiniz: Kolon Yukarıda göreceğiniz gibi, bir sütunda resim ve diğerinde metin olacak şekilde, belirli bir bölüm içinde birden fazla içerik modülü oluşturmak için bu öğeyi kullanabilirsiniz.

Bu, hem yatay hem de dikey olarak oluşturmanıza olanak tanır; bu, en önemli bilgileri görüntülerken sayfa uzunluğunu azaltmaya yardımcı olur.

Dahil olmak üzere çeşitli başka unsurlar da vardır. kaydırıcı, Masa, Akordeon, Video, ve dahası. Her öğe, en küçük ayrıntısına kadar kod gerektirmeden özelleştirilebilir.

Böylece kenar boşlukları ve dolgu, fareyle üzerine gelme stili, kenarlıklar, arka plan rengi, animasyonlar ve daha fazlası gibi şeyleri hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir şeye özel CSS stili bile ekleyebilirsiniz.

3. Adım: SEO ayarlarını özelleştirin ve kaydedin

Ayrıca sayfanızın meta alanlarını ayarlayarak açılış sayfanızı SEO için optimize edebilirsiniz.

Düzenlemeyi bitirdiğinizde ilerlemenizi kaydedin.

Özel sayfanız tamamlandıktan sonra tek yapmanız gereken “Kaydet” ve “Yayınla”ya tıklamak; sayfanız entegre Shopify mağazanızda yayınlanacaktır.

Şablonlar ve ürün bilgileri

Shogun’un Sayfa Oluşturucusu ile mevcut Shopify açılış sayfalarınıza çeşitli ürün ayrıntılarını kolayca ekleyebileceğinizi de belirtmekte fayda var:

 • Bir ürün galerisi
 • Ürün çeşitleri
 • Ürün miktarları
 • Musteri degerlendirmeleri
 • Sepete Ekle düğmesi

Ve dahası!

Mevcut sayfalarınızı bu şekilde özelleştirmek, mağazanıza her şey eklemek istediğinizde ürün sayfalarını yepyeni açılış sayfalarıyla değiştirmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir ki bu oldukça sıkıcı olabilir.

Ayrıca boş bir tuvalden sayfa oluşturmaya başlamakta zorlanıyorsanız yararlı olabilecek önceden hazırlanmış şablonları kullanma seçeneği de vardır.

Birkaç dakika içinde çarpıcı bir açılış sayfası oluşturabilir ve bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

#cta-paragraph-pb#Mağazanızı ölçeklendirmeye yönelik en iyi 31 Shopify entegrasyonundan oluşan özetimize göz atarak mağazanızın işlevselliğini genişletmenin daha inanılmaz yollarını bulun.

Özel teklif açılış sayfası nasıl oluşturulur: Bir video eğitimi

Satışlar için bir açılış sayfası oluşturmak, mesajlarınızı yerinde ve hedef kitlenize özel tutmanın güçlü bir yoludur.

Tavsiye Edilen:  Amazon Prime Aboneliğiyle Epix Ücretsiz mi?

Burada size sınırlı süreli bir anlaşma için nasıl sayfa oluşturacağınızı gösteriyoruz.

Shopify açılış sayfalarıyla ilgili SSS

Shopify’da bir açılış sayfası oluşturabilir miyim?

Teknik olarak evet. Belirli kampanyalara yönelik sayfalar oluşturmak için kullanabileceğiniz bir açılış sayfası şablonu oluşturabilirsiniz.

Bunun dezavantajı, sayfa şablonunuzda kullandığınız bölümlerin belirli bir sayfaya özgü olmaması ve sabit olmasıdır.

Shopify’da bir açılış sayfası oluşturmanın en iyi yolu, bir sayfayı çok hızlı bir şekilde sürükleyip bırakmanıza olanak tanıyan Shogun gibi bir sayfa oluşturucu uygulaması kullanmaktır.

Shopify’a farklı açılış sayfalarını nasıl eklerim?

Shopify’ın yerleşik işlevselliğini kullanarak farklı açılış sayfaları oluşturmak kolay değildir.

Shopify’da bunu yapmanın en kolay yolu, her tam sayfayı oluşturmak için tema düzenleyiciyi kullanarak her sayfa için ayrı şablonlar oluşturmaktır.

Bunu yapmanın daha iyi yolu, kolay sürükle ve bırak işlevi ve tonlarca önceden oluşturulmuş öğe için Shogun Page Builder gibi bir uygulamayı kullanmaktır.

Shopify’daki ürün açılış sayfası nedir?

Bir ürün açılış sayfası belirli bir ürünün veya koleksiyonun satışını artırmak için oluşturulmuş bir sayfatüm CTA’lar alışveriş yapanları o ürünü sepetlerine eklemeye yönlendiriyor.

Hedef kitleleri eğitmek ve tipik ürün sayfalarından daha yüksek dönüşüm oranları sağlamak için yapılmıştır.

Farklı açılış sayfası türlerini daha iyi anlamak için harika Shopify açılış sayfası örneklerimize göz atın.

En iyi Shopify açılış sayfası oluşturucusu nedir?

Naçizane görüşümüze göre Shopify’da açılış sayfaları oluşturmak için en iyi uygulama Shogun Sayfa Oluşturucu.

Çok sayıda önceden oluşturulmuş sayfa şablonu, 30’dan fazla sayfa öğesi ve Yotpo, Klaviyo ve ReCharge gibi büyük isimlerle entegrasyonlarla açılış sayfaları oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Shopify’da nasıl ücretsiz bir açılış sayfası oluşturabilirim?

Yerleşik sayfa oluşturma deneyimini kullanarak veya Shogun Page Builder gibi bir sayfa oluşturma uygulaması için ücretsiz bir plan başlatarak Shopify’da ücretsiz açılış sayfaları oluşturabilirsiniz.

Shogun gibi sağlam bir araçla oluşturmaya başladığınızda, ücretli bir plan yatırımından elde edebileceğiniz getirileri anlayacaksınız.

Shogun’u Shopify’a nasıl eklerim?

Shogun Sayfa Oluşturucu’yu Shopify mağazanıza eklemek kolaydır. Shopify uygulama mağazasından Shogun Sayfa Oluşturucu’yu bulun ve tıklayın Uygulama ekle.

Ücretsiz olarak başlayabilir ve harika mağaza sayfaları oluşturmaya başlamak için markanıza en uygun planı bulabilirsiniz.

Shopify mağazanız için harika açılış sayfaları oluşturun

Açılış sayfaları, gördüğünüz gibi birçok farklı biçimde olabilir.

Bunlar için etkili araçlardır. Dönüşüm oranlarını artırmak ve doğru mesajı iletmek doğru kitleye.

Açılış sayfalarının Shopify mağazanızın başarısı açısından ne kadar önemli olduğunu bildiğinizden, kendi açılış sayfalarınızı oluşturmaya başladığınızda bu örneklerden ilham alabilirsiniz.

Açılış sayfası oluşturmanın tek bir yolu yoktur ancak daha kolay yolları vardır.

Shopify, e-ticaret mağazaları için tonlarca değer sağlar, ancak açılış sayfaları en iyi şekilde Shopify App Store’un yardımıyla oluşturulur.

Geliştiricilere ihtiyaç duymadan bir hevesle sayfalar oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu mükemmel bir seçimdir. Fikir aşamasından bitmiş sayfaya anında geçebilirsiniz.

#cta-visual-pb#Daha iyi açılış sayfaları oluşturunShopify mağazanız doğru sayfalarla daha fazla dönüşüm sağlayabilir; bunları bugün kodsuz oluşturmaya başlayın.Bugün ücretsiz tasarlamaya başlayın