Daha Yapışkan Satışlar İçin Shopify Hediye Kartlarınızı Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Daha Yapışkan Satışlar İçin Shopify Hediye Kartlarınızı Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

Hediye kartları yıllardır perakende sektöründe temel bir ürün olmuştur ve bunun iyi bir nedeni vardır: Harika hediyeler verirler, satışları artırırlar ve ödüller ve sadakat programları için mükemmel ödüllerdirler.

Önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan Shopify, bu savaşta test edilmiş en çok satan kitaptan yararlanarak, satıcıların hediye kartlarını çevrimiçi mağazaları aracılığıyla satmasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir özellik oluşturdu.

Bu makalede, Shopify hediye kartlarını nasıl ayarlayacağınızı ve alıcılarınızın deneyimlerini nasıl özelleştireceğinizi göstererek, bu konuda bilmeniz gereken her şeyi size açıklayacağım.

#cta-visual-pb#Güzel hediye kartı ürün sayfaları oluşturmak daha kolay olamazdıWeb sitenizin her tasarım yönünü tam spesifikasyonlarınıza göre özelleştirmek için Shogun’un sürükle ve bırak sayfa oluşturucusunu kullanın. Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Shopify hediye kartı nedir?

Shopify hediye kartı, müşterilerin online mağazanızda satın alıp kullanabileceği, dijital veya fiziksel ön ödemeli bir kupon veya değer kartıdır. Kolaylıkları sayesinde alışveriş yapanlar arasında yaygın bir hediye verme seçeneğidirler.

Shopify hediye kartları aşağıdakileri yapabileceğiniz kolay bir tekliftir:

Bir müşteri mağazanızdan bir kart satın aldığında, alışveriş yapmak için kullanabileceği benzersiz bir kod alır. Kodu ödeme sırasında girebilirler ve değeri, toplam satın alma tutarından düşülecektir.

Müşteriniz bunu hediye olarak vermeyi tercih ederse aşağıdakilerden birini seçebilir:

 • Dijital kartardından belirli bir tarihte e-posta yoluyla alıcısına gönderin
 • Fiziksel bir kartkendilerinin toplayabileceği veya hediye sahibine gönderebileceği

Daha sonra kart, tercihinize göre çevrimiçi olarak, mağazada veya her ikisinde de kullanılabilir. Bu arada fiziksel kullanımlar, Shopify POS veya Shopify yöneticiniz aracılığıyla kaydınızda mutabakat sağlanarak işlenir.

Satıcılar neden Shopify hediye kartlarını satmalıdır?

Resim: IconScout

Lojistiğe dalmadan önce, satıcıların neden hediye kartı sunma zahmetine girmeleri gerektiğinden bahsedelim.

Parasal faydaların yanı sıra, hediye kartları sezona göre optimizasyon yapmanıza ve iadeleri azaltarak lojistiği kolaylaştırmanıza olanak tanır.

Daha fazla gelir

Hediye kartları yüksek talep gören ürünler ve kanıtlanmış bir satış sürücüsü: Ulusal Perakende Federasyonu’na göre, 2019’da hediye kartları üst üste on üçüncü yıldır en çok talep edilen hediye ürünü oldu.

Bahsetmiyorum bile, yalnızca 2020’de ABD’li tüketicilerin büyük bir kısmı (%46) sosyal medya üzerinden hediye kartı satın aldı.

Maliyet verimliliği ve kolaylık

Dijital Shopify hediye kartları yerine getirme, nakliye veya depolama gerektirmezböylece bu faaliyetlerle ilgili maliyetlerden kaçınırsınız.

Müşteriler anında fiziksel veya dijital kart da alabilirler, özellikle de Dijital kartların %21’i verildikleri gün satın alınır.

Yeni müşteriler çekin

Sadık müşterileri güvence altına almak, markanızla ilk karşılaşmanızla başlar ve hediye kartları da bunda rol oynayabilir.

Aslında, İnsanların %41’i Hediye kartı sayesinde ilk kez bir işi deneyerek birçok fırsata kapı açabilirsiniz. daha fazla marka görünürlüğü.

Tatil gelirini en üst düzeye çıkarın

Hediye kartlarının genellikle hediye vermek için kullanıldığından bahsetmiştim ancak 2021 tatili sırasında perakendeci hediye kartı satışlarının da artacağını biliyor muydunuz? %114 büyüdü?

Bu büyük artış, hediye kartlarının nasıl satıldığını destekliyor Sezonları en üst düzeye çıkarmak için en iyi şansı sunuyor.

Perakende tatil takviminizde ileriye bakın ve bu duruma özel olarak tasarlanmış hediye kartı kampanyaları oluşturmaya başlayın.

Esneklik

Hediye kartları bir Promosyonlar, satışlar ve kampanyalar için harika bir araç.

Örneğin, hem müşterilere hem de onların hakemlerine başarılı bir satın alma işlemi için bir hediye kartı sunarak yönlendirmeleri teşvik edebilirsiniz.

Bunu, yüksek değerli satın alımlar yapanları ödüllendirmek için de kullanabilirsiniz.

İadeleri azaltın

Hediye olarak doğrudan envanter satın almak yerine hediye kartları sunmak ve bunların tanıtımını yapmak, özellikle tatil sezonunda iadeleri azaltmanın en akıllı yollarından biridir.

Hediye kartları size yardımcı olur envanteri bozulmamış durumda tutmak ve hediye alıcılarının markanızdan tam olarak istediklerini seçmelerine olanak tanıyarak stoklarınızı (özellikle en çok satanları) istekli alışveriş yapanlar için koruyun.

Shopify’da hediye kartları nasıl oluşturulur?

Artık Shopify hediye kartları hakkında genel bir fikriniz olduğuna göre bir sonraki adımınız bunları oluşturmaktır. Başlamanıza yardımcı olacak adım adım sürece bir bakış.

Hediye kartınızı oluşturun

Hediye kartları oluşturmanın iki yolu vardır. Birincisi, otomatik olarak ilişkili bir ürün sayfası da oluşturan bir hediye kartı ürünü oluşturmaktır. İkincisi, doğrudan belirli bir müşteriye hediye kartı vermektir.

Önce ikincisini ele alalım.

Bir müşteriye hediye kartı nasıl verilir?

1. Shopify kontrol panelinizden şuraya gidin: Ürünler > Hediye Kartları.

2. Belirli bir müşteriye hediye kartı oluşturmak için Hediye kartı düzenle.

3. Buradan özel bir kod ayarlayabilir, hediye kartının değerini girebilir, not ekleyebilir, son kullanma kuralları ayarlayabilir ve bunu belirli bir müşteriye gönderebilirsiniz. Müşteri bulun veya oluşturun alan.

4. öğesine tıklayın Etkinleştir düğmesine tıklayın ve ayrıntıları müşterinizle paylaşın.

Hediye kartı ürünü nasıl oluşturulur?

Artık hediye kartı vermenin daha popüler yolu, hediye kartı ürünü oluşturmaktır.

Ürün oluşturmanın avantajı, her satın alma işlemi için bir hediye kartı oluşturmanıza gerek olmamasıdır; ayrıca ürünü standartlaştırabilir ve satın alacağınız ürün sayfasını özelleştirebilirsiniz.

1. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ürünler > Hediye Kartlarıyukarıdaki ilk adıma benzer.

Tavsiye Edilen:  Arttırılmış Dağıtım için Etkileyen Ürün Yerleştirmelerinin Gücü

2. Ardından tıklayın Hediye kartı ürünü ekle

3. Buradan hediye kartı bilgilerinizi girebilirsiniz.

 • Başlık: Bu, hediye kartınızın adıdır.
 • Tanım: Hediye kartı ürün açıklamanız mağazanızda bu şekilde görünecektir. Müşterileri bu konuda bilgilendirdiğinizden emin olun. ne satın alıyorlarbirlikte bunu nasıl ve ne zaman kullanabilirler.
 • Medya: Kartınızın ürün görseli, müşterilerin kart sayfasında göreceği görseldir.
 • Mezhepler: Bu, çeşitli değerlerde bir hediye kartı sunmanıza olanak tanır.
 • Arama motoru listesi: Bu, hediye kartı ürün sayfanızın arama motoru sonuçlarında nasıl görüneceğini gösterir.
 • Satış kanalları Ve Piyasalar: Bu, kartınızın satış kanalı kullanılabilirliğini ve yayınlanma tarihini belirler. Emin olmak Online mağaza seçildi. Ayrıca Instagram ve Facebook gibi sosyal platformlarda da kullanılabilir hale getirebilirsiniz.
 • Ürün organizasyonu: Bu isteğe bağlı bir bilgidir ancak hediye kartınızı koleksiyonlar veya diğer gruplar halinde düzgün bir şekilde düzenlemenize olanak tanır.

4. Son olarak tıklayın Hediye kartı ürününü kaydet sağ altta.

Hediye kartınız için bir açılış sayfası nasıl oluşturulur?

Shopify’da bir hediye kartı oluşturduğunuzda platform, o ürün için otomatik olarak temel bir ürün sayfası oluşturur.

Ancak hediye kartı satışlarınızı artırmaya yardımcı olmak amacıyla herhangi bir hediye kartı pazarlama kampanyası için bir açılış sayfası oluşturmak isteyebilirsiniz.

Aşağıda size Shogun’un sezgisel özelliğini kullanmanın ne kadar kolay olduğunu göstereceğim. sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ilgi çekici bir hediye kartı açılış sayfası oluşturmak için.

1. Shogun kontrol panelinizden şu adrese gidin: Yeni oluşturmak ve seç Sayfa.

2. Kullanmak istediğiniz şablonu seçin veya sıfırdan bir sayfa oluşturun.

3. Sayfanıza bir ad verin ve istediğiniz URL’yi ayarlayın, ardından Standart sayfa oluştur.

: Markanızın renkleri, yazı tipleri, düzenleri ve daha fazlasıyla birlikte gelen hazır sayfalar için kendi ürün sayfası şablonlarınızı kaydedin.

4. Mevcut Shogun öğeleri arasından hediye kartı ürününüzü seçin.

5. Hediye kartı ürününüzün adını yazın ve görüntülemek istediğiniz hediye kartını seçin.

6. Varsayılan olarak göstermek istediğiniz çeşidi ayarlayın ve ardından Onaylamak.

7. Açılış sayfanızın geri kalanını Shogun’un sunduğu farklı dönüşüm öğeleriyle tasarlayın. Ürün sayfa düzeninizden memnun olduğunuzda, Kaydetmek Ve Yayınla Kontrol panelinizin sağ üst köşesinde.

Sınırlı sürüm veya zamana duyarlı bir hediye kartı sunmak istiyorsanız açılış sayfanızda zamanlayıcılar bulunabilir.

Yalnızca belirli bir ürün grubu için hediye kartları sunuyorsanız, hediye kartının satın almak için kullanılabileceği bir ürün koleksiyonunu içerebilir.

Alışveriş yapanların dönüşüm gerçekleştirmesini sağlamak için açılış sayfanıza incelemeler ve referanslar da ekleyebilirsiniz.

Hangi öğeleri kullanırsanız kullanın, alışveriş yapanların hediye kartlarınızı sevdiklerine satın almalarını sağlayacak markalı bir teklif oluşturmak için hediye kartı açılış sayfanızı özelleştirebilirsiniz.

: Tamamen yeni bir açılış sayfası oluşturmanın yanı sıra hediye kartı ürün sayfanızı doğrudan Shopify’dan içe aktararak da düzenleyebilirsiniz.

Hediye kartı satışlarınızı nasıl takip edebilirsiniz?

Envanterinizin geri kalanı gibi, performansları hakkında daha iyi bir fikir edinmek için hediye kartı satışlarınızı da takip etmeniz önemlidir.

Otomatik ödemeleri ayarlayın

Öncelikle mağazanızı, ödemeleri otomatik olarak kaydedecek şekilde ayarlamanız gerekir. Bu aynı zamanda izleme ve raporlamayı da otomatikleştirir. Bunu yapmak için basitçe:

1. Şuraya gidin: Ayarlarardından tıklayın Ödemeler Shopify yöneticinizde.

2. Altında Ödeme yakalamaotomatik ödeme kaydetme seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.

3. Son olarak tıklayın Kaydetmek.

Raporlarınızı görüntüleyin

Bu etkinleştirildiğinde Shopify’ın Hediye kartı satış raporuadresine giderek bulabilirsiniz. Analizler > Raporlar.

Hediye kartı verileriniz Finans kategorisi altındaki listeden seçilebilir.

İki rapor, tarihe göre filtrelenebilir şekilde size aşağıdakileri söyleyecektir.

Hediye kartı satışları:

 • Tarih
 • Emir
 • Müşteri
 • Hediye kartı brüt satışları
 • Hediye kartı miktarı
 • İndirimler
 • Hediye kartı net satışları

Hediye kartı satma konusunda ne kadar başarılı olduğunuzu ölçmek için bu verileri kullanın. Hediye kartlarının en popüler olduğu ay ve tarihleri ​​görmek için sezonluk çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir hediye kartı promosyonunun başarılı olup olmadığını da ölçebilirsiniz; örneğin, tatil sezonu için bir hediye kartı kampanyası yürüttüyseniz, hediye verenleri hediyeleri için ürün yerine hediye kartı satın almaya zorlayın.

Hediye kartları bakiyesi:

 • Tarih
 • Açılış bilançosu
 • Verilen değer
 • Satılan değer
 • Devre dışı bırakılan değer
 • Kullanılan değer
 • Geri ödenen değer
 • Kapanış bakiyesi
 • Net değişim

Hediye kartlarınızın ne kadar karlı olduğuna dair bir fikir edinmek için bu istatistikleri kullanın.

Örneğin, hediye kullananların hediye kartlarının tam değerini kullanmak için daha fazla harcama yapıp yapmadıklarını veya küçük miktarları talep etmeden bırakıp satın alma işlemlerinin tamamını hediye kartı tutarına mı sığdırdıklarını öğrenebilirsiniz.

Bu bilgiler, hediye kartı kullanma kampanyalarına ilişkin stratejinizi yönlendirmenize yardımcı olabilir.

: İdeal durumda, hediye kartı alıcıları, hediye kartı değerlerinden biraz daha fazlasını harcayacaklardır, böylece açık hediye kartı bakiyelerini kapatabilir ve başka türlü elde edemeyeceğiniz ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Özel bir hediye kartı satın alma deneyimi yaratmaya yönelik ipuçları

Bu noktada Shopify hediye kartınızın ürün sayfası işlevsel olacaktır ancak henüz en iyi satın alma deneyimini sunmayabilir.

Aşağıda, satın alma için kusursuz bir yol oluşturmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

Tavsiye Edilen:  Yeni Avrupa Sosyal Medya Karşılaştırmaları: Şirketiniz Nasıl Birikiyor?

Özel sayfalarınızı özelleştirin

Shopify hediye kartınız için ürün sayfasını nasıl ayarlayacağınızı biliyorsunuz ancak onu uygun şekilde özelleştirdiğinizden emin olun. Hediye kartınızın hizmet edeceği belirli sezona veya amaca uygun olmalıdır .

Ayrıca onu öne çıkaracak basit bir tasarım uygulayın.

Alışveriş yapanları satın alma konusunda yönlendirmeye yardımcı olmak için hediye kartı sayfalarınızın her birinde açılış sayfası tasarımıyla ilgili en iyi uygulamaları izleyin.

#cta-visual-pb#Memnun eden sayfalar tasarlayınFarklı hediye kartı temalarınız ve fikirleriniz için benzersiz sayfalar oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Yüksek kaliteli görseller öne çıkarın

Net görüntüler ekleyin markanıza ve hediye kartınızın sezonuna veya amacına uygun hale getirin.

Örneğin, hediye kartını kullanarak kullanabileceğiniz popüler ürünlerin resimlerini gösterebilirsiniz. Veya kartın bir fotoğrafını, mutfak tezgahında sergilenen güzel tasarlanmış bir kartın içinde gösterebilirsiniz.

Ankete katılan Çevrimiçi tüketicilerin %50’si görsellerin satın alma kararlarını etkilediğini varsayalım; bu nedenle, alışveriş yapanlara sunduğunuz ürün hakkında somut bir fikir veren göz alıcı görseller ekleyin.

Net ve ilgi çekici başlıklar ve açıklamalar oluşturun

Müşterilere tüm önemli ayrıntıları vermenin yanı sıra, Başlığınızı ve açıklamanızı mümkün olduğunca çekici hale getirin.

Örneğin, hediye kartınız özellikle Noel’e yönelikse, Noel sezonuna uygun yaratıcı ifadeler kullanmaya çalışın. Birini tekrar tekrar satın aldığı için ödüllendiriyorsanız kısa bir teşekkür notu ekleyin.

Kişiselleştirmeye izin ver

Müşterilerinizin şunları eklemesine izin verin: özel mesaj hediye kartı satın almalarında.

Hediye veren kişinin hediye kartlarına kişisel bir not eklemesi gereken belirli durumlar vardır. Örneğin Anneler Günü için bir hediye kartı veriyorsanız bunu bir teşekkür notuyla kişiselleştirmeniz daha iyi olur.

Özel mesajlar, satın alma işlemini daha kişisel hale getirerek hediye verme deneyimini iyileştirmeye yardımcı olur; ayrıca, özel günlerinde ebeveynlerine not ekleme zahmetine giremeyen nankör bir çocuk gibi görünmekten de kaçınırsınız.

Ayrıca çeşitli tasarımlar sunuyoruz Alışveriş yapanların hediye kartları için seçebilecekleri.

Doğum günleri, Noel veya düğünler gibi en popüler hediye verme nedenlerinden bazıları için güzel ve markalı seçenekler sunun veya alışveriş yapanlara kendi tasarımlarını yükleme seçeneği sunun.

Hediye kartlarının kullanımını teşvik edin

Özellikle hediye kartlarına yönelik promosyonlar veya kampanyalar oluşturun.

Örneğin, hediye kartı kullananlar alışverişlerinde ek indirimden yararlanabilir, bu da daha ödüllendirici bir alışveriş deneyimi sağlayabilir.

Buna karşılık bu tür bir girişim daha fazla müşteriyi hediye kartı satın almaya teşvik ediyor bir sonraki mağaza ziyaretleri için.

Üst satışları ve çapraz satışları dahil edin

Hediye kartları çoğunlukla hediye olarak satın alındığından, diğer hediye fikirlerine katılın Müşteriler ödeme yapmadan önce sepetlerini görüntülerken.

Bu tür öneriler ikna edici olabileceğinden, bunların da özel olarak tasarlandığından emin olun. Çevrimiçi alışveriş yapanların %92’si bir satın alma işlemi yapmak için.

Başarı şansınızı artırmak için hediye kartını tamamlayan birden fazla seçenek sunun.

Kullanılacak 5 Shopify hediye kartı uygulaması (yerel seçenekler yeterli olmadığında)

Shopify’ın yerel hediye kartı özelliği güçlü olsa da hediye kartı satın alma deneyimini zenginleştirebilecek çeşitli üçüncü taraf uygulamalar da mevcuttur.

Bazıları daha fazla özelleştirme veya ödül programı yetenekleri sunarken, diğerleri genişletilmiş işlevsellik için üçüncü taraflarla entegre olur.

Shopify’ın App Store’unda bulabileceğiniz birkaç seçeneği burada bulabilirsiniz.

1. Rise.ai

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

Rise.ai, Shopify için hepsi bir arada bir hediye kartı ve mağaza kredisi çözümüdür ve geleneksel hediye kartlarının ötesine geçen bir dizi özellik sunar.

Ana Özellikler:

 • Hediye kartı gönderme, planlama ve hatırlatma
 • Markalı ve kişiselleştirilebilir hediye kartı tasarımları
 • Yönetim panosu
 • Müşteri eylemlerine göre tetiklenen ödül otomasyonları
 • Diğer üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyonlar
 • Yönlendirme ve sadakat programlarına yönelik yetenekler

Fiyat:

 • Aylık 19,99 ila 599,99 ABD Doları
 • Sipariş limitlerini aşan sipariş başına 0,2 ila 0,05 ABD Doları

Ücretsiz plan mı? 7 günlük ücretsiz deneme

2. GV by Govalos: Hediye Kartları Sadakat Ödülleri

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

GV, müşterilerinizin markalı veya kişiselleştirilmiş hediye kartlarını e-posta yoluyla kolayca göndermesine olanak tanır.

Ana Özellikler:

 • Hediye kartları ve müşteriye yönelik kullanıcı arayüzü için markalama ve özelleştirme
 • Özel hediye kartı değerleri
 • Kişiselleştirme seçenekleri
 • Planlanmış hediye kartı kampanyaları
 • Vitrininizde bakiye ve son kullanma tarihi kontrolleri

Fiyat:

 • Aylık 9$’a kadar kurulumu ücretsiz
 • Sipariş başına 0,05$

Ücretsiz plan mı? 7 günlük ücretsiz deneme

3. Govalo

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

Önceki girişle karıştırılmaması gereken Govalo, mağaza sahiplerinin Shopify mağazaları aracılığıyla kartlar, abonelikler ve ürünler dahil olmak üzere çeşitli hediyeler sunmasına olanak tanıyor.

Ana Özellikler:

 • Kişiselleştirilmiş dijital hediye kartlarını doğrudan gönderin
 • Kurumsal hediye çözümleri
 • Gelişmiş analizler ve dışa aktarılabilir raporlama
 • Bakiye arama
 • Çeşitli entegrasyonlar

Fiyat:

 • Aylık 399$’a kadar ücretsiz kurulum
 • Toplam hediye kartı değerinin %2,9 ila %1,5’i

Ücretsiz plan mı? 7 günlük ücretsiz deneme

4. iziHediye

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

iziGift, müşterilerinize özel ve kişisel hediye kartlarının yanı sıra ödül programları sunmanıza olanak tanır.

Ana Özellikler:

 • Özel dijital ve fiziksel hediye kartları
 • Müşterilerin kişisel mesajları derlemesine ve eklemesine olanak tanır
 • Ödüller, geri ödemeler, indirimler ve mağaza kredisi
 • Sorunsuz ve özelleştirilmiş hediye kartı sayfaları
 • Bakiye takibi
 • Gösterge Paneli
Tavsiye Edilen:  En İyi Sosyal Medya Etkileyicileri ile Nasıl Pazarlık Yapılır?

Fiyat:

 • Aylık 299$’a kadar ücretsiz kurulum
 • 200$’a kadar hediye kartı satışlarında sıfır ücret
 • 200 $ limitini aşan hediye kartı satışlarının %2 ila %1,5’i

5. Vify’dan VF: Hediye Kartları Sadakat Ödülleri

Değerlendirme: 5/5 yıldız

VF, yalnızca gerekli özellikleri sunan ancak özel hediye kartlarının oluşturulmasını ve satılmasını kolaylaştıran ücretsiz bir Shopify uygulamasıdır.

Ana Özellikler:

 • Kolay kurulum
 • Uluslararası müşteriler için otomatik arayüz ve e-posta çevirisi
 • Teslimatı planlayın
 • Bakiye kontrolleri için özel sayfa
 • Özel değerler ve tutarlar

Fiyat: Özgür

Shopify hediye kartıyla ilgili SSS

Resim: IconScout

Bu konuyu kapatmak için satıcıların Shopify hediye kartlarıyla ilgili en sık sorduğu bazı sorulara değinelim.

Müşteriler Shopify hediye kartlarını nasıl kullanıyor?

Müşteriler mağazanızda alışveriş yapmak için Shopify hediye kartlarını kullanabilir. Ödeme sırasında kartın kodunu girmeleri yeterlidir, ardından değeri toplam satın alma tutarından düşülecektir.

Shopify hediye kartları nerede kabul edilir?

Shopify hediye kartları yalnızca müşterinin bunları satın aldığı yerde veya kartı düzenleyen Shopify mağazasında kabul edilir.

Shopify hediye kartının işlem ücreti ne kadardır?

Shopify hediye kartlarının işlem ücreti sıfırdır. Ancak müşteri, kredi kartı işlemi yoluyla hediye kartı satın aldığında işlem ücretleri söz konusu olabilir.

Shopify hediye kartları ne kadar süreyle geçerlidir?

Shopify hediye kartlarının varsayılan olarak bir son kullanma tarihi yoktur ancak satıcılar isterlerse bir son kullanma tarihi belirlemeyi seçebilirler.

Shopify hediye kartları nasıl teslim edilir?

Dijital hediye kartları e-posta yoluyla, fiziksel olanlar ise geleneksel gönderim yoluyla gönderilebilir. Ancak bu, satıcının fiziksel kart da satıp satmadığına bağlıdır.

Shopify için en iyi hediye kartı uygulaması nedir?

Shopify için tek bir hediye kartı uygulaması en iyisi değildir; her şey ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Burada listelenenlerin özellikleri ve fiyatları farklıdır, bu nedenle kararınızı doldurmak istediğiniz boşluklara ve bütçenize göre vermelisiniz.

Birisi Shopify’da hediye kartı satın aldığında ne olur?

Bir müşteri hediye kartınızı satın aldığında kendisine benzersiz bir kod verilir.

Bir sonraki alışverişlerinde bunu kartın değerini kullanmak için kullanabilirler. Bu satın alma işlemiyle ilgili olarak bilgilendirileceksiniz ve kartın kalan bakiyesi Shopify hesabınızdan takip edilebilecek.

Shopify hediye kartını iptal edebilir misiniz?

Evet, Shopify’da hediye kartını istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken:

1. Şuraya gidin: Ürünlerardından seçin Hediye Kartları Shopify yöneticinizdeyken.
2. Devre dışı bırakmak istediğiniz hediye kartının kodunu seçin.
3. Ardından tıklayın Seçilen hediye kartını devre dışı bırak.

Ancak hediye kartını devre dışı bırakmanın kalıcı bir işlem olduğunu unutmayın.

Shopify’da nasıl fiziksel hediye kartı alabilirim?

Özel fiziksel hediye kartları sunmak için bunları şu adresten satın almanız gerekir: Shopify Donanım Mağazasıyalnızca şu bölgelerde kullanılabilir: ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Almanya, AB ve Avustralya.

Ancak fiziksel kartlar aracılığıyla satış yapmadan veya ödeme kabul etmeden önce şunları yapmanız gerekir: bunları ödeme yöntemi olarak etkinleştirin Shopify POS uygulamasında.

Müşterilerinizi ve işletmenizi Shopify hediye kartlarıyla ödüllendirin

Shopify hediye kartları, gelirinizi artırmanın basit ama etkili bir yoludur.

Müşterilere uygun bir hediye seçeneği sunarlar veya her iki taraf için de bir kazan-kazan olan sadakat ödülü olarak hizmet edebilirler.

Yukarıda özetlenen adımları uygulamanız ve hediye kartlarınızı alışveriş yapanların deneyimlerine göre uyarlamanız yeterlidir; çok geçmeden mağazanızın kataloğuna ekleyebileceğiniz başka bir yüksek talep gören ürüne sahip olacaksınız.

#cta-visual-pb#Hediye kartlarını kolaylıkla sununGeri sayım sayaçları, kişiselleştirme, formlar ve daha fazlasını içeren Shogun Sayfa Oluşturucu’nun dönüştürme öğeleriyle hediye kartlarınızı daha da cazip hale getirin. özgür

Table of Contents