Daring ve TULA, E-ticaret Sitelerini Başsız Ticaretle Nasıl Dönüştürüyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Daring ve TULA, E-ticaret Sitelerini Başsız Ticaretle Nasıl Dönüştürüyor?

Sanal konferansımız Xperience E-ticaret’te birçok sektör uzmanı, 2021 ve sonrasında bir e-ticaret markası olarak ölçeklenmeye ilişkin uygulanabilir tavsiyeleri paylaşmak için bir araya geldi.

Müşteri panelimiz sırasında platform ve teslimat sorumlusu Joe Tao ile sohbet ettik. Cesur Yiyeceklerve dijital ürün müdürü Jessica Zhang TULA Cilt Bakımı.

Joe ve Jessica, özel kodlu bir ön ucu sıfırdan oluşturmak yerine neden markalarının sitesini özellikle birleşik bir ön uç platformu aracılığıyla başsız hale getirmeyi seçtiklerini paylaşmak için bize katıldılar. Her bir markanın yüksek performanslı online alışverişe nasıl yaklaştığını ve müşteri deneyimini nasıl ön planda tuttuklarını paylaştılar.

Foodies, modaya uygun Daring Foods’u New York merkezli bitki bazlı bir protein girişimi olarak tanıyacak. Daha sağlıklı ve doğal bitki bazlı tavuk alternatifi sunma misyonlarında hızla büyüyorlar.

Ve cilt bakımı tutkunları TULA Skincare’i bilecek. TULA, güzellik ve sağlıklı yaşamın kesiştiği noktada yer alan ve güzelliğe temiz, klinik bir yaklaşım benimseyen, gelirinin büyük kısmını DTC’den alan çok kanallı bir markadır. Marka, çığır açan ürünlerle ve cildinize güvenmenize yardımcı olacak probiyotik özler ve süper gıdalar içeren son teknoloji içerik formülasyonlarıyla cilt bakımında sürekli yenilik yapmak için klinik çalışmalara bakıyor.

Peki neden süper markalar cilt bakımından bitki bazlı proteinlere kadar ölçeklendirme yaparak web sitelerinin ön yüzüne yatırım yapıyor? Hadi konuya girelim.

#cta-paragraph-fe#İstek üzerine tüm XCOM oturum kayıtlarını izleyebilirsiniz! Uzmanlarımız aracılığıyla e-ticaretteki en son gelişmeleri öğrenin.

Daring ve TULA gibi markalar olağanüstü çevrimiçi alışverişe yatırım yapıyor

Başsız kalan birçok e-ticaret mağazası gibi bu iki marka da mevcut Shopify imparatorluklarını bir sonraki büyüme seviyesine taşımanın yollarını arıyordu.

Hem Daring hem de TULA, internetteki varlıklarını markalarının bir uzantısı olarak düşünüyor ve bu nedenle sitenin müşteriler üzerinde harika bir izlenim bırakmasının kritik önem taşıdığını biliyorlar. Tao, Daring Food’un hedefinin “bir web sitesi” olduğunu söyledi. [can] iyi performans gösteriyor, hızlı yükleniyor ve müşterilerin bilgiye anında ulaşmasını sağlıyor.”

Zhang, TULA adına şunları söyledi:

“Web varlığımızın temelini oluşturuyor. Bizim için hem ticaret kısmı hem de hikaye anlatımı kısmı çok önemli.”

Gelirlerinin büyük çoğunluğunu DTC’den alan, dijital olarak yerel ve sosyal bir ilk marka olan TULA.com, TULA’nın marka varlığının merkezinde yer alıyor. Güzellik DTC alanının ne kadar rekabetçi olduğunu bilen marka, dijital alışveriş deneyimini geliştirmeye ve kolaylaştırmaya öncelik verdi.

Tavsiye Edilen:  Okuyucular ve Yazarlar için Wattpad Gibi Bir Uygulama Nasıl Oluşturulur?

TULA, yol haritasını geliştirirken dijital ürün ekibinin ölçeğini genişletmek için kullanıcı deneyimine ve mühendisliğe önemli yatırımlar yaptı ve siteyi geliştirmeye devam ederek, satın alma ve uzun vadeli pazar hedeflerine ulaşma konusunda daha az anlaşmazlıkla görüşmelerin artırılmasına yardımcı oldu.

Tao, Daring Foods adına şunları söyledi: “Yeni bir marka olduğumuz için, [our website is] Müşterilerimizi Daring ile ilgili her konuda eğitmek konusunda.” Marka perakende satışta, restoranlarda ve DTC’de ürünler sunuyor; bu nedenle web sitesi, müşterilerin sipariş vermeden önce beslenme bilgileri, malzemeler ve tarifler hakkında bilgi edinebileceği temel bir yerdir.

Son olarak Joe, Daring’in web sitesinin müşterilerin markaya doğrudan ulaşabilecekleri bir yer olduğunu paylaştı; bu nedenle sık sorulan soruların yanıtlarıyla her zaman güncellenmektedir. E-ticaret ekibi için başsız kalmanın bir yolunu bulmak (web sitesinde hızlı değişikliklere olanak sağlamak) hayati önem taşıyordu.

Bu en iyi markalar neden başsız kalıyor?

Hem Daring hem de TULA, değiştirilmesi ve ölçeklendirilmesi kolay, hızlı ve yüksek performanslı siteler aradıkları için mağazalarını başsız bırakmayı seçtiler.

#cta-paragraph-fe#Editörün notu: Başsız ticaret, markaların sitenin arka ucuna (envanter ve ödeme gibi şeyler) karşı ön uçlarını (sitenin müşterilerin gördüğü kısmı) güçlendirmek için özel teknoloji kullanmasıdır.

Zhang, başsız özelliğin TULA’ya daha hızlı web sitesi dağıtımı ve gelecekteki pazarlama hedefleri için daha fazla esneklik sunduğunu söyledi.

Jess’in TULA’nın başsız kalma kararında çok önemli olduğunu belirttiği birkaç şey daha vardı:

  • Sayfa yükleme süreleri. TULA’nın dönüşüm oranlarını artırmak için son derece hızlı bir web sitesine ihtiyacı var. Zhang, “Bizim için hız en önemli şeydir” dedi. Hız. Hız. Hız.”
  • Özel özellikleri başlatma yeteneği. Marka ayrıca web sitesinde birkaç özel özellik veya etkileşim oluşturmak istiyordu. Jess’in açıkladığı gibi: “Geleneksel Shopify ön yüzünde daha özel bir yapı oluşturmak daha zor olurdu.”
  • Tek kod tabanı çözümü. Uluslararası genişleme geleceğe yönelik bir hedef olduğundan, birden fazla ön uç çıktıyla konuşan bir kod tabanı, başsız teklifler olarak, ülke başına web sitelerinin Shopify’ı başka şekillerde uluslararası hale getirmeye çalışmaktan çok daha kolay olmasına olanak tanır.
Tavsiye Edilen:  Google'ın Yararlı İçerik Güncellemesi: Nasıl Hazırlanabilirsiniz?
TULA’nın sitesi büyüleyici ve gezinmesi kolay olup harika bir ilk izlenim ve müşteri deneyimi yaratır. Marka Shogun Sertifikalı Ajansı ile çalışıyor Form Fabrikasıve başsız sitesini 2021 Sonbaharında kullanıma sundu.

Daring söz konusu olduğunda Tao, Shopify’ı hem ön hem de arka uç ihtiyaçları için tek başına kullanırken daha önce şunu söylemişti: “Cesur [had] mimari açıdan o kadar verimli olmayan daha ağır bir yapı.”

Ancak artık başsız kaldığımız için artık durum böyle değil. Site, tüm çarpıcı varlıkları nedeniyle hâlâ ağır tarafta olsa da artık inanılmaz derecede hızlı ve sorunsuz çalışıyor.

Tao, Daring’in iki nedenden dolayı kafasız kaldığından bahsetti:

  • Yazma yetenekleri. Daring, müşterilerin sorularını yanıtlamak için sitede her zaman yeni içerik oluşturuyor. Bu nedenle, e-ticaret ekibi üyelerinin bir sayfaya hızlı bir şekilde içerik bloğu eklemesini sağlamak, müşteri deneyimini geliştirmeye devam etmek açısından önemlidir.
  • Zengin mağazacılık. Markanın siteyi daha zengin görseller ve video gibi daha büyük içerik öğeleriyle özelleştirebilmesi gerekiyordu performans veya hızdan ödün vermeden.

Dahası Daring, Shogun Frontend’in büyüyen entegrasyon ağı sayesinde Recharge ile kritik entegrasyonunu sürdürmeyi başardı.

Hem Tao hem de Zhang, başsız kullanıma yönelik tamamen kodlanmış özel ön uçlarla karşılaştırıldığında, birleştirilmiş ön uç platformlarının daha hızlı dağıtıma ve daha kolay düzenlemeye olanak sağladığı konusunda hemfikirdi.

#cta-visual-fe#Markanızın başsız olduğunu düşünmek isteyebileceği işaretler nelerdir?Mevcut tasarım yetenekleriniz nedeniyle kısıtlandığınızı mı hissediyorsunuz? Veya yeni site içeriğini daha da hızlı mı çalıştırmak istiyorsunuz? Esnek bir arayüz tam size göre olabilir.Daha fazlasını öğrenin

TULA ve Daring neden Shogun Frontend’i seçti?

Bu iki ölçeklendirme markasının neden diğer başsız sağlayıcılar yerine Shogun’un yazılımını seçtiğine gelince, her ikisi de Tao ve Zhang seçtikleri konusunda hemfikirdi Şogun Ön Ucuçünkü hızlıdır, kullanımı kolaydır ve ölçeklenebilirdir.

Daring, e-ticaret ekibinin zamanının düz işlevsellik yerine müşteri etkileşimlerini iyileştirmeye harcanabilmesi için kodun kendisi yerine markanın ön uç kullanıcı arayüzüne (UI) odaklanmak istedi.

Tavsiye Edilen:  İzlenmesi Gereken eTicaret Geliştirme Eğilimleri

Tao’nun dediği gibi

“Bir ön uç siteyi başlatmak için ihtiyacınız olan tüm bileşenleri düşünürseniz, tabii ki barındırma, başsız bir CMS ve CDN [content delivery network]. Bunun pek çok yönü var ve kaynaklarımızı ön yüze odaklamak istedik [experience]. Platformları araştırırken Shogun’da ihtiyacımız olan tüm eşyalar hazırdı.”

Daring’in Shogun Frontend tarafından hazırlanan yeni başsız sitesi etkileşimli, eğlenceli ve olağanüstü iyi performans gösteriyor.

Tao, Başlangıç ​​Kiti Shogun’un süper yararlı bir fırlatma rampası olarak sağladığına ve Daring’in markanın başsız çözümü olarak Shogun’u seçmesinin temel nedenlerinden biri olduğuna inanıyor. Önemli site sayfaları (oturum açma ve ödeme sayfaları gibi) hızlı bir şekilde kopyalanabildi ve bu da geliştirme çabalarında çok fazla zaman tasarrufu sağladı. Kit, Daring ekibinin aylarca süren geliştirme süresinden tasarruf etmesini sağladı ve ihtiyaç duydukları kaynaklara (önceden oluşturulmuş sayfalar, ürün kutuları, koleksiyonlar, hesaplar, arama ve daha fazlası) sahip oldu.

Jessica, TULA’nın hızı ve insan gücü nedeniyle Shogun Frontend’i seçtiğini söyledi. Shogun Frontend gibi birleşik platformlar, sıfırdan özel kodlama veya şekillendirilebilir bir yaklaşım gibi diğer çözümlere göre başsız olmanın avantajlarını daha hızlı ve daha az riskle sağlar. Jessica, Shogun Frontend’in TULA’nın siteyi dönüştürmesine izin verirken geliştirici kaynaklarını ek öncelikli projeler için kullanılabilir tuttuğunu da ekledi.

Daring ve TULA, Başsız Ticarete yönelik talebin artacağını öngörüyor

İleriye dönük olarak hem Jess hem de Joe, daha fazla markanın iyi bir şeyi savunmaya çalıştığını görüyor. Her ikisi de hikaye anlatımının ve değer yaratmanın markaları ve gelecek nesillere satış açısından çok önemli olduğunun farkındalar. Zhang, hikaye anlatımı ve değer oluşturmanın yanı sıra sosyal pazarlamanın da büyüdüğünü söyleyerek e-ticaretin geleceği hakkındaki düşüncelerini tamamladı.

Etkileyici pazarlama ve hatta sosyal uygulamalar içinde satış yapma gibi taktikler daha popüler hale geliyor.

Sonuçta, e-ticaret sitelerinin hızlı hareket edebilmesi ve geliri korumak ve etkilemek için göz açıp kapayıncaya kadar değişebilmesi gerekir. Esnek bir ön uç, daha da hızlı ölçeklendirmeyi ümit eden e-ticaret markalarını ölçeklendirmek için yalnızca bir bilet olabilir.

#cta-visual-fe#Müşterileriniz için olağanüstü bir deneyim yaratınBaşsız sitenizi oluşturmaya bugün başlayın.Daha fazla bilgi edinin