Denemelerle reklam ayarlarını değiştirerek AdSense Kazançlarını Artırın – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Denemelerle reklam ayarlarını değiştirerek AdSense Kazançlarını Artırın – Showeblogin

Belirli bir AdSense reklam ayarlarının bir web sitesi/blog için çalıştığı ve başka bir siteye uymayabileceği bilinen, gerçekçi bir gerçektir. Bunun nedeni, AdSense kazançlarının sitenizin düzeni, içeriği, trafiği, Reklam sayısı, Reklam Birimlerinin yerleşimi ve ayarları vb. gibi birçok faktöre bağlı olmasıdır. Bu nedenle, hiç kimse AdSense reklam biriminiz için gelirinizi artırabilecek en iyi uygulamayı öneremez. .

Bu nedenle yayıncılar, A/B denemeleri için belirli reklam biriminin ayarlarını değiştirmek ve değiştirilen AdSense reklam ayarı kodlarını, örneğin 1 gün, 7 gün, hatta bir ay veya ay gibi bilinmeyen bir süre boyunca sitelerine yerleştirmek zorunda kaldı. Daha sonra, farklı dönemlerdeki her iki ayarın herhangi birinin en iyi performansını (yani en yüksek kazancı) karşılaştırabilecek ve seçebileceklerdir. Bu süreç, web sitelerine en uygun ayarlardan birini seçmek için birçok kafa karışıklığına neden olur.

Bu tür testlerin en kötü yanı, canlı AdSense Reklam Biriminizle aynı dönemde her iki değişikliğin performanslarını karşılaştıramamanızdır. Ek olarak, klasik A/B testlerinizin çoğu kazancınızı düşürür.

Ancak, artık sitenizde bir Reklam birimini aynı anda iki farklı ayarla çalıştırabilirsiniz ve güvenilir bir güven elde ettikten sonra en iyi ayarları, yani söz konusu reklam birimi için denemenizin galibini belirleyebileceksiniz. Bu özellik, AdSense denemeleri olarak bilinir. Diğer bir deyişle, artık AdSense hesabınızda bulunan yeni bir AdSense deneme özelliği ile bilimsel olarak A/B araştırmaları yapabilirsiniz.

AdSense hesabında bulunan deneme aracını kullanmadan önce, denemede tam olarak neyi test etmek istediğimize karar verelim. İki tür deney vardır, yani. Denemelere ve Reklam birimi Denemelerine izin verin ve engelleyin. Her iki tür denemeyi aynı anda çalıştıramayacağınızı hatırlatın.

Tavsiye Edilen:  Kaçınılması Gereken 5 Google Analytics 4 Hata

A) Denemelere izin ver ve engelle Genel kategori, Hassas kategori ve kullanıcı tabanlı reklamlar, görüntülü reklamlar ve metin reklamlar gibi ne tür reklamlar göstermek istediğinize karar vermenize olanak tanır.

B) Reklam birimi denemeleri A/B ayırma testiniz için farklı reklam türleri ve metin reklam stili ayarları seçmenize olanak tanır.

Reklam birimi denemesi oluşturdum ve %92 güven elde etmek için 57 gün boyunca çalıştırdım ve AdSense kazancımı yüzde 79 artıran varyasyonu kazanan olarak seçtim. Bu nedenle, AdSense kazançlarını artırmalarına yardımcı olması için deneyimimi tüm okuyucularımla paylaşıyorum.

Kazancınızı Artırmak için AdSense Denemeleri Özelliğini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bu süreç, hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için reklam ayarlarınızdan birini o ayarın bir varyasyonuyla karşılaştırmak üzere AdSense deneme aracını kullanmanıza yardımcı olacaktır. Google AdSense hesabınızda yeni bir deneme oluşturmak için şu basit adımları izleyin:

Aşama 1: git reklamlarım AdSense hesabınızın sekmesi ve sol gezinme panelindeki “içerikler” menüsü altında deneyler.

Adım 2: Orada araştırmanızı oluşturmak için iki bölüm göreceksiniz, biri “Denemelere izin ver ve engelle” ve diğer “Reklam birimi denemeleri”. üzerine tıklamanız gerekiyor Yaratmak Ne tür bir deney oluşturmak istediğinize bağlı olarak bu iki bölümden herhangi birinin altındaki düğmesini tıklayın.

Aşama 3: Herhangi birini ver isim deneyin. bu amaç yani, orijinal reklam ayarınızın mı yoksa varyasyonun mu geliri en üst düzeye çıkaracağını öğrenmek için.

Adım-4: Deneyinizle ilgili kısa bir açıklama girin. Not İleride başvurmak için kutu. Bu isteğe bağlıdır ve bu nedenle boş bırakabilirsiniz.

Adım 5: İzin Ver ve Engelle Deneyleri oluşturmaya karar verdiyseniz, aşağıdakileri yapın: adım-5A ve ikinci bölümü, yani Reklam birimi denemelerini seçtiyseniz, şu adımları izleyin: adımlar-5B

Tavsiye Edilen:  TOFU ve BOTF: Müşteriler İçin Potansiyel Müşteri Yaratmaya Neden Huni İçeriğinin En Altına Odaklanıyoruz?

Adım-5A: İzin Ver ve Engelle Deneyleri Oluştur

Bu tür bir denemede, üç tür varyasyon bölümü altında farklı ürünlerden gelen reklamlara izin verebilir veya engelleyebilirsiniz. genel kategori, hassas kategori ve reklam sunma ayarları.

Tıklamak Denemeye ekle uygun bölümdeki düğmesine ve açık pencerede üzerine tıklayın Eklemek denemeniz için eklemek üzere her ürünün yanındaki düğme.

Denemenizde karşılaştırmak istediğiniz kategorideki ürünleri veya reklam sunumunu devre dışı bırakan ürünleri ekledikten sonra, varyasyon sütununun otomatik olarak aşağıdakilerle dolduğunu göreceksiniz: engellendi veya izin verilmiş orijinal ürün ayarlarına bağlıdır.

Adım-5B: Reklam birimi denemeleri oluşturun

Bu tür denemelerde, tüm reklam türü ve metin reklam stili ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz. itibaren Bir reklam birimi seçin açılır liste reklam birimi bölümünde, denemeye eklemek istediğiniz herhangi bir reklam birimini seçin.

Ancak, aşağıdaki reklam birimleri denemelerde kullanılmaya uygun değildir:
i) Boş reklam birimleri. Boş reklam birimi, son 7 gün içinde hiç gösterim almayan reklam birimi anlamına gelir.
ii) Halihazırda başka bir denemede kullanılmakta olan reklam birimleri.

Varyasyon bölümünde, Reklam Türü denemenizde karşılaştırmak istediğiniz reklam birimi ayarınıza göre. Örneğin, orijinal reklam biriminiz Yalnızca görüntülü reklamlarvaryasyonunuzu şu şekilde ayarlayabilirsiniz: Metin ve görüntülü reklamlar veya Yalnızca metin reklamlar.

Bundan sonra da değiştirebilirsiniz Metin Reklam Stili söz konusu reklam birimi için. Orada verilen farklı stillerden herhangi birini seçebilir veya yeni bir reklam stili oluşturmak için özel ayarları kullanabilirsiniz.

Adım-6: Bu AdSense deneme aracının yardımıyla, canlı Reklam Birimlerinizde aynı anda iki farklı reklam ayarını kullanabileceğinizi hepinize zaten söyledim. Buna göre, sitenizin trafiği, orijinal reklam ayarınız ile varyasyon arasında bölünmelidir.

Sonuç olarak, Trafik ayrımı bölümünde varyasyonu ne sıklıkta göstermek istediğinizi seçebilirsiniz. Varsayılan varyasyon şu şekilde ayarlanmıştır: %50 zamanın. Varyasyonu göstermek için değiştirebilirsiniz. 10-90 yüzde.

Tavsiye Edilen:  10 kursów copywritingu, dzięki którym staniesz się lepszym copywriterem

Ancak, kişisel olarak hepinize Google’ın trafik paylaşımını optimize etmesine izin vermenizi tavsiye ederim. Bunun nedeni, Google’ın kullandığı çok kollu haydut orijinal ve varyasyonun gerçek performans farklılıklarına bağlı olarak trafik miktarını günlük olarak ayarlamak için ve sadece rastgele bir şans almaz.

Adım-7: Son olarak tıklayın Denemeleri başlat denemenizi yayındaki AdSense Reklamlarınızda çalışma aşamasına taşımak için.

AdSense Denemelerinin performans sonucunu nasıl görebilirim?

Ertesi gün denemenizin ilk sonuçlarını göreceksiniz. Bu nedenle, 24 saat sonra Reklamlarım’ı ziyaret edin ve Denemeler’i seçin, ardından AdSense Denemelerinin performans sonucunu görmek için denemenizin adını tıklayın. Test raporunuza, hesabınızdaki Performans raporları sekmesinden de erişebilirsiniz. 3 gün sonra AdSense Denemelerini çalıştırmanın performans raporunun aşağıdaki Ekran Görüntüsüne bakın.

AdSense Denemelerinin Kazananı Nasıl Seçilir?

Güven düzeyini görmek için istediğiniz zaman kazananı seçebilirsiniz. Ancak, ayarlardan biri en az %95 güvenilirliğe ulaştıysa (beş mavi noktayla gösterilir), denemenizin kazananını seçmeniz önerilir.

Kazananı seçtikten sonra, denemeniz çalışıyor durumundan tamamlanmış durumuna geçer. Ayrıca denemenizi istediğiniz zaman durdurabilir/sonlandırabilirsiniz. Kendi AdSense denemelerinizi bizimle paylaşmak için lütfen ücretsiz doldurun.