Deneyebileceğiniz İlham Veren E-Ticaret Satış Promosyon Örnekleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Deneyebileceğiniz İlham Veren E-Ticaret Satış Promosyon Örnekleri

Satış promosyonları, satışları artırmak ve e-posta listelerini hızla oluşturmak isteyen e-ticaret mağazaları için güçlü bir araçtır.

Bu promosyon satışları markalara yardımcı oluyor Farkındalık yaratın, müşteri sadakatini ve memnuniyetini artırın ve yıl boyunca anında gelir elde edin.

Promosyonlar yalnızca markaların en popüler perakende tatillerinde öne çıkmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yavaş zamanlarda değerli trafik de getirebilir.

İyi bir satışı kim sevmez ki?

Yani, bu çok önemli Bir promosyon kampanyası yürütmeye gelince seçeneklerinizi öğrenin ve mümkün olduğunca başarılı olabilmeniz için çalışırken nasıl göründüğü.

Bu yazıda şunları ele alacağız:

Öncelikle promosyonların ne olduğundan bahsedelim.

#cta-visual-pb#Başarılı tanıtımlar harika açılış sayfaları kullanırİnsanları satın almaya yönlendiren satış promosyonu açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin.İlk sayfanızı tasarlayın

Satış promosyonu nedir?

Satış promosyonu, ürünlerin bir kısmını veya tamamını indirime sokmaya ve hızlı bir şekilde çok sayıda satış elde etmek için aciliyet sağlamaya dayanan bir pazarlama stratejisidir.

Bunlar daha sonra daha ayrıntılı olarak ele alacağımız birçok biçimde olabilir.

Tüm promosyon türlerinin ortak noktası şudur: eylemi yönlendirmek için insan psikolojisini kullanıyorlar kısa dönemde.

Satışların uzun vadeli faydası şudur: Satıcılar promosyon sırasında yakaladıkları potansiyel müşterilere pazarlamaya devam edebilirsadakat oluşturmak ve marka bilinirliğini artırmak için bu müşteri ilişkilerini geliştirmek.

Promosyonlar aynı zamanda marka bilinirliğini artırmaya da yardımcı olur ve satışınızın onlarda uyandırdığı aciliyet konusunda alışveriş yapanların akıllarında öne çıkmanıza yardımcı olur.

#cta-paragraph-pb#Geri sayım sayacı ekleyerek satış promosyonlarınız için ek aciliyet yaratın. Daha fazla bilgi edinmek için En İyi 10 Shopify Geri Sayım Sayacı Uygulaması özetimize göz atın.

Tavsiye Edilen:  2023'te Çevrimiçi Mağaza Kurmak İçin En İyi E-Ticaret Platformları

Satış promosyonlarının faydaları nelerdir?

Özel bir teklif yayınlamanın birçok avantajı vardır. Gerçekten harika bir indirim yaşadıysanız, bu avantajları ilk elden deneyimlemişsinizdir.

Satış promosyonlarının en önemli faydalarından bazıları şunlardır:

  • Yükselmiş satışlar. En büyük ve en belirgin faydası daha fazla satış yapmanızdır. Başarılı bir promosyon, indirimde bile genel satışlarda hızlı bir artış sağlayacaktır.
  • Marka bilinirliği. Promosyonlar alışveriş yapanların canlanmasını ve dikkat etmesini sağlar. Harika e-ticaret reklamları kullanarak ve ağızdan ağza pazarlamanın işini yapmasına izin vererek, tonlarca potansiyel müşterinizin markanızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kurşun yakalama. Tüm yeni satışlarla birlikte sıklıkla iletişim bilgileri de gelir. Kıskanılacak bir e-posta listesi oluşturmak, doğru e-posta pazarlamasıyla bu potansiyel müşterileri sürekli müşteriler haline getirebileceğiniz anlamına gelir.
  • Envanterin temizlenmesi. Birçok büyük satış, eski stoklardan kurtulma ihtiyacı üzerine kuruludur ve bunu iyi yapıyorlar. İndirim veya sezon sonu ürünleri için basit bir indirim, bunların kapıdan fırlamasına neden olabilir ve sizi yeni stokla yeniden başlamaya hazırlayabilir.
  • Müşteri içgörüleri kazanmak. Çeşitli türde satış promosyonları yürüterek, markanız ve ideal müşterileriniz için neyin en iyi sonucu verdiğini daha iyi anlamak amacıyla resepsiyonu ve genel sonucu ölçebilirsiniz. Mükemmel indirim yüzdesini, doğru ücretsiz hediyeyi, en iyi hediye stratejisini ve daha fazlasını bulmak için A/B testini kullanabilirsiniz.
  • Müşteri sadakati. Etkili bir tanıtım aracı olan yönlendirme ve sadakat programlarından yararlanarak, en büyük hayranlarınızı harika fırsatlarla ödüllendirebilir, marka sevgilerinin olumlu ağızdan ağza pazarlama yoluyla dışarıya doğru yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Satış promosyonlarının dezavantajları nelerdir?

Hayattaki her şeyde olduğu gibi promosyon kampanyaları yürütmenin de dezavantajları vardır.

Promosyon anlaşmalarının bazı potansiyel dezavantajları şunlardır:

  • Ürününüzün değer algısını düşürmek. Promosyon fiyatları sunmak, müşterilerin ürününüzü daha düşük bir fiyatla ilişkilendirmesine neden olmak gibi iki taraflı bir etkiye sahip olabilir.
  • Düşük fiyat beklentisi. Satışların çok sık yapılması, alışveriş yapanların ürününüzü tam fiyattan satın almasını engelleyecek ve kalıcı bir satış beklentisi yaratacaktır.
  • Daha düşük kar marjları. Açıkçası, düşen fiyatlar daha düşük marjlar anlamına geliyor. Satışlar stratejik olarak kullanılırsa ortalama kar marjınızı daraltabilirsiniz.
  • Yumru kısa ömürlüdür. Promosyon dönemi, satış faaliyetlerinin yoğun olduğu bir dönemdir ancak bu dönem ortadan kalkar ve satışlarınız normal seviyelere düşer. Yine, yalnızca kısa vadeli artışlar elde etmek için değil, işinizi büyütmenize yardımcı olacak promosyonlardan yararlanmaya yönelik bir stratejiniz olmalıdır.
Tavsiye Edilen:  E-ticaret SEO için Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

#cta-visual-pb-bes#Bir sonraki mağaza promosyonunuzu dönüştürün!Bunları mükemmelleştiren markaların ikna edici özel teklif sayfalarını nasıl oluşturacağınızı öğrenin.E-kitabı indirin

E-ticaret için satış promosyonu türleri

Satışlar birçok şekilde olabilir ve markalar aynı anda farklı promosyon türlerinden yararlanabilir.

Promosyonların amacı yalnızca satışları artırmak değil aynı zamanda marka bilinirliğini ve katılımını da artırmaktır. İşte e-ticarette popüler olan bazı satış promosyonu fikirleri.

Site genelinde satış

En yaygın kullanılan promosyon türü site genelindeki satıştır.

Tüccarlar için, bunların kullanımı kolaydırve herhangi bir müşterinin indirimden yararlanmasına olanak tanıyarak satın alma şanslarını artırır.

Bunlar genellikle ana sayfada veya site genelinde bir banner üzerinde tanıtılır.

Bülten aboneliği özel teklifi

Birçok markanın e-posta listelerini oluşturmak için kullandığı devam eden bir satış taktiği: bültenlerine abone olan herkese başlangıç ​​indirimi sunuyoruz.

Resim: PANGAYA

Bu e-postaların değeri, markanızın e-posta pazarlama stratejisine bağlı olarak çok büyük olabilir. Yapabilirsiniz abonelerin akıllarında kalgelecekteki satın alımları teşvik etmek için özel indirimler ve hediye kılavuzları sunuyor.

Bültene kaydolmak için ne sunduğunuz tamamen size bağlıdır. Bu, ilk siparişlerinde belirli bir yüzde indirim, dolar indirimi veya ücretsiz bir hediye olabilir.

Flaş satışı

Alışveriş yapanlarınızda aciliyet duygusu yaratmak flaş satışların asıl amacıdır.

“Sadece bir gün! Tüm saatler %25 indirimli!”

Değerlendirme aşamasındaki alışveriş yapanlar hattın dışına itilebilir Bu özel sınırlı süreli teklifle satın almak birkaç saat veya birkaç gün sürebilir (tamamen size kalmış).

Doğru ücretli reklamlar ve sosyal medya stratejisiyle, e-posta listenize çok sayıda yeni müşteri eklerken, hızlı bir şekilde çok sayıda satış elde edebilirsiniz.

Bir tane alana bir tane bedava (BOGO)

Tanıtımınızda ‘ücretsiz’ kelimesini kullanmak, insanların dikkatini çekmenin kesin bir yoludur.

BOGO teklifleriyle insanlar matematiği seviyor; bir ürün fiyatına iki ürün. Ne anlaşma! Ve tüccarlar için bu, belirli bir ürünü hızlı bir şekilde satabilecekleri anlamına gelir.

Bunun bir varyasyonu ‘İki alana bir bedava’dır ve bu da müşteriler için hala büyük bir fırsattır.

Satın alırken ücretsiz hediye

Ücretsiz olarak ekstra bir şey sunmak, birini satın alma düğmesine basmaya iten şey olabilir.

Resim: Nektar Banyosu İkramları

Bu satış promosyonu tekniği ürün paketlemeyle ilgilidirancak bir değişiklikle – teknik olarak dır-dir indirimli ürün paketi, ekstra ürün ücretsiz bonus olarak konumlandırılır.

Serbest açının eklenmesi, onu yalnızca bir ürün paketi olmaktan daha çekici hale getirir.

Tasfiye satışı

Harika bir yol eski envanteri temizle indirimli satış yapmaktır.

Bu, sezon sonu indirimleri gibi yılın belirli zamanlarında yaptığınız bir şey olabilir veya mağazanızda eski ürünlerin tasfiye edildiği düzenli bir koleksiyon sayfası olabilir.

Sınırlı süreli indirimli satışlar için, geniş çapta reklam yapmalısınız ve mümkün olduğunca çok kişinin büyük promosyonunuzdan haberdar olmasını sağlamak için e-posta pazarlamasını kullanmalısınız.

Şartlı ücretsiz gönderim

Düzenli olarak ücretsiz kargo sunmayan markalar için bu teklif oldukça cazip gelebilir.

Resim: Rumpl

Alışveriş yapanlar, maliyet minimum düzeyde olsa bile nakliye ücreti ödemekten kaçınıyor. Sınırlı bir süre boyunca minimum sipariş değeri için ücretsiz gönderim sunmak, alışveriş yapanların normalde alacaklarından daha fazlasını satın almalarını sağlamak.

Bu aynı zamanda, minimum sipariş boyutunuzu aşan siparişler için ücretsiz gönderimin kilidini açarak markanızın ortalama sipariş değerini artırmasına yardımcı olan, her zaman açık bir teklif olabilir.

Tavsiye ve sadakat programları

Mevcut müşteriler bir marka için büyük bir promosyon varlığı olabilir.

Otomatik pilot aracılığıyla yeni müşteriler eklenebilir müşterilerinize arkadaşlarını ve ailelerini getirmeleri için teşvikler sunmak.

Bu yönlendirme programları hem mevcut müşterilerinizle olan ilişkinizi derinleştirir hem de yeni müşterilerin benimsemesine yardımcı olur. Ardından, bu yeni müşteriler diğer müşterilere tavsiyede bulunmaya başlayabilir ve güçlü bir geri bildirim döngüsüne sahip olursunuz.

Ürün paketi fırsatları

Bazı markalar her zaman promosyon yapmaktan hoşlanmaz ancak yine de ürün paketleri aracılığıyla müşterilerine indirim sunabilirler.

Resim: Sakal markası

Ürün paketlerinin çekiciliği, dahil olan tüm ürünleri ayrı ayrı satın almanıza göre daha ucuz olmasıdır. Daha azı karşılığında daha fazlasını elde ediyorlar.

Tüccarlar için bu AOV’yi yüksek tutar ve algılanan ürün değerini azaltmaz sürekli promosyonlardan. Ayrıca, daha az popüler olan öğeleri büyük paketlere dahil ederek temizleyebilirler.

Beardbrand, popüler Ultimate Bakım Paketlerini oluşturmak için Sayfa Oluşturucu’yu kullandı ve bunun sonucunda ortalama sipariş değerinde %19, dönüşüm oranında ise %40 artış elde edildi.

Hediyeler ve yarışmalar

Bazen tek gereken sadece İnsanları markanızın tanıtımına yardımcı olmaya teşvik edecek ücretsiz şeyler alma şansı ve iletişim bilgilerini verin.

Bunlar genellikle sosyal medyada, bazen tamamlayıcı bir markayla tanıtılır ve göreve katılanlar sosyal medya hesaplarını takip ederek, gönderileri beğenerek, arkadaşlarını etiketleyerek, e-posta adresleri vererek, benzersiz marka merkezli UGC gönderileri oluşturarak vb.

Birisi ne kadar çok yaparsa, kazanma şansı o kadar artar.

Bu promosyonların en büyük kazancı marka bilinirliği ve sosyal katılım.

Hayır amaçlı bağışlar

Resim: Hippi Ayakları

Alışveriş yapanların tümü kendileri için bir anlaşma aramıyor ancak satın almalarının belirli bir amaca hizmet etmesini tercih ediyor.

Amaca dayalı pazarlama, markaların satışları artırırken iyi şeyler yapmasının mükemmel bir yoludur.

Hippy Feet, ana sayfasında davasını ön planda tutuyor ve bu da hayırsever müşterilerin markayla ve davalarıyla bir yakınlık kurmasını sağlıyor.

Lansman öncesi promosyonlar

Markanız yayına girmeden önce ürünlerinizi tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Abone olmak için özel bir teklif içeren Çok Yakında sayfası oluşturarak şunları yapabilirsiniz: Ürünlerinize olan ilgiyi ölçerken, daha satış yapmadan önce bir e-posta listesi oluşturmaya başlayın.

Mevcut markalar da bunu yeni bir ürün lansmanından önce yapabilir ve söz konusu ürün için bir anlaşma vaadi karşılığında ilgilenen alışveriş yapanların e-postalarını yakalayabilir.

Kupon kodları

Kupon kodu sitesini kullanan herkes birçok markanın bu promosyon stratejisini kullandığını bilir.

Kupon kodları Satıcılar için harika çünkü yürütmek istedikleri satış türü ne olursa olsun bunları oluşturabilirleralışveriş yapanlara fırsattan yararlanmanın benzersiz bir yolunu sunuyor.

Resim: Luuf Yataklar

Markalar kupon kodlarını belirli müşteri segmentlerine e-postayla gönderebilir, bunları sosyal medyada ve reklamlarda geniş çapta yayınlayabilir veya web sitesinde gösterebilir.

Sezonluk satışlar, ilk kez gelen müşteriler, BOGO, belirli ürünler, flaş satışlar ve daha fazlası için kullanılabilirler.

#cta-visual-pb#Dönüştüren özel teklif sayfaları oluşturunSürükle ve bırak sayfa oluşturucuyla insanları daha hızlı satın almaya yönlendiren promosyon açılış sayfaları oluşturun.Hemen tasarlamaya başlayın

Kullanmaya başlamanız gereken 7 satış promosyonu örneği

Gördüğünüz gibi promosyon yürütmenin tonlarca yolu var. Peki eylem halinde nasıl görünüyor?

Hepimiz çevrimiçi satışlardaki adil payımızı gördük. Şu anda internette gezinebilir ve birkaç dakika içinde beş indirim bulabilirsiniz.

Oldukça iyi tanıdığımız bazı markaların bazı ürün tanıtım örneklerine bakalım.

#cta-paragraph-pb#E-ticaret bilginizi yükseltmeniz mi gerekiyor? Özetimize bir göz atın Çevrimiçi başarı için favorilere eklenecek en iyi 26 e-ticaret blogu.

The Ridge, bülten abonelerine ücretsiz bir hediye sunuyor

Minimal cüzdan öncüsü The Ridge, size donanımlarını kapıdan ücretsiz olarak deneme fırsatı veriyor. Mağazalarını ziyaret ettiğinizde bu hoş geldiniz açılır penceresiyle karşılaşacaksınız.

Potansiyel müşterilere pazarlamaya devam etme şansı için neleri vermeye hazır olduklarını belirlediler.

O kadar emin ki ürünlerini beğeneceksiniz ki bedava verecekler, çoğunun daha fazlası için geri geleceğini bilerek. Bu ücretsiz örnek pazarlama stratejisi etkilidir.

Resim: Sırt

Açılır pencere basit ve akıllıdır. Ücretsiz eşyaları kim sevmez? Ve tek yapmanız gereken e-posta adresinizi girmek.

#cta-paragraph-pb#Mağazalarını sevdiniz mi? Onlar da öyle. Shogun Page Builder’a geçtiklerinde The Ridge, dönüşümlerde %15, tıklama oranında ise 20 kat artış gördü.

TULA Skincare tüm taraflar için yönlendirmeleri teşvik ediyor

Kıskanılacak ve sadık bir müşteri tabanı oluşturduğunuzda, güçlü bir pazarlama stratejisi olan yönlendirmelerin kilidini açarsınız.

Bir tavsiye programı, yeni müşteriler kazanmak için müşterinizin markanıza olan samimi sevgisinden yararlanır.

TULA sevk kabını tatlandırıyor hem yönlendiren hem de yönlendirilen kişiye indirimler vermek. Bir arkadaşınıza tavsiyede bulunursanız, bir sonraki satın alma işleminizde 20 $ indirim alırsınız ve o da %20 indirim alır.

Resim: TULA Cilt Bakımı

Yönlendirme sayfaları açık: 20 $ al, %20 ver. Ayrıca yönlendirenler, TULA’ya başarılı bir şekilde başvurabilecekleri sayıda kişi için aynı fırsatı elde eder.

Arkadaşınız teklifinizi kabul ettiğinde, 20$’lık anlaşmanızı gelen kutunuza gönderir. Kolay!

Barebones Living tatil indirim kodlarını hediye rehberleriyle eşleştiriyor

Tatiller satış yapmak için mükemmel bir fırsattır. İnsanlar mükemmel hediyeyi bulmak için çabalıyorlar ve siz onları pek çok şeyle ikna edebilirsiniz.

Buna akıllı içerik pazarlamasını eklemek başarının reçetesidir.

Barebones Living durumunda, Site genelindeki Anneler Günü indirimlerine eşlik edecek bir hediye rehberi oluşturdular.

Resim: Barebone’lar Yaşayan

Kılavuzda, kolay alışveriş için ürün çeşitleri ve sepete ekle düğmeleriyle popüler hediyeler sergileniyor.

Hediye alma işini son derece basit hale getirmek, onları satın almaya ikna etmenin harika bir yoludur.

Copper Cow, yeni müşterilere sunulan ücretsiz tekliflerle benimsenmeyi artırıyor

İnsanları alışılmadık bir ürünü hayatlarına benimsemeye teşvik etmek için, onu denemeye yönelik açık bir teşvik sağlamak çok önemlidir.

Birçoğumuz bir şeye şüpheyle yaklaşabilirken, onu ücretsiz ya da ucuza denemeye hâlâ çok istekli olabiliriz.

Bakır İnek bunu anlıyor ve Yeni müşterileri gruba çekmek için birkaç promosyon taktiği kullanıyorher ikisi de ücretsiz şeylerin çekiciliğinden yararlanıyor.

Buradaki ilk reklamda, yeni müşteriler, iki ücretsiz latte eklenerek aboneliklerinin ilk ayında %25 indirim kazanabiliyor. İkinci reklam, tek seferlik satın alan müşterileri hedefleyen, iki alana üçüncü ücretsiz teklifle BOGO’ya farklı bir yaklaşım getiriyor .

Resim: Bakır İnek

Her zaman olduğu gibi metinleri ve grafikleri yerinde, renkli görseller üzerinde net bir değer teklifi sergileniyor.

Nomad Goods tatil indirimi koleksiyon sayfaları oluşturuyor

Satışları basit tutmak harika bir yoldur ve bunu site genelinde bir satış sunmadan da yapabilirsiniz.

Nomad’ın yarattığı özel bir Anneler Günü koleksiyonu ve benzersiz bir kupon kodu Belirli bir süre boyunca sınırlı sayıda üründe indirim sunmak.

Resim: Göçebe Malları

Nomad daha sonra e-postayı, sosyal medyayı ve reklamları kullanarak trafiği Anneler Günü koleksiyon sayfasına yönlendirerek satışlarını kolayca gerçekleştirebilir.

Jot yeni müşterilere hoş geldin hediyesi sunuyor

Yeni müşterilerin kapıdan içeri girmesi zor olabilir, özellikle de ürününüz başka hiçbir şeye benzemiyorsa.

Jot’un süper konsantre kahvesi için de durum aynı; hem çok alışılmadık bir ürün hem de birçok insanın günlük sabah rutininin bir parçası. Şekli göz önüne alındığında, başlangıçtaki bazı şüpheciliği anlıyorlar.

Bu yüzden ilk satın alma işleminizde ücretsiz bir hediye sunuyorlarhedef kitlelerine teklif ve ürünün benzersiz satış noktalarından bazılarını anlatmak için akıllı Facebook reklamlarını kullanıyor.

Resim: Facebook

reklamlar, ziyaretçileri doğrudan dönüşüm hunisine adım adım yönlendiren bir açılış sayfası akışına işaret eder.

Öncelikle ücretsiz hediyenizi seçersiniz (üstü çizili fiyatlardan etkilenir), ardından kahvenizi seçersiniz ve son olarak ödeme işlemini onaylarsınız.

Resim: Zerre

Yüksek dönüşüm sağlayan herhangi bir açılış sayfası gibi, Jot da ziyaretçilere ileri gitmek dışında gidecekleri bir yer vermez; gezinme menüsü yoktur, başka CTA yoktur, yalnızca sizi satın almaya yönlendirir.

Le Col, ürün paketleri ve ücretsiz bir hediye ile sepet boyutlarını artırıyor

Ürün paketleme, markaların ortalama sipariş değerini (AOV) düşürmeden müşterilere indirim sunmanın harika bir yoludur.

Bisikletçiler çok terler (bunu kişisel olarak kanıtlayabilirim) ve buna rağmen onları rahat ettirecek mükemmel bir forma setine sahip olmak çok önemlidir.

Le Col, alışveriş yapanlara belirli forma seti paketlerinde özel bir fırsat (%20 indirim) sunuyorartı bedava bir içlik de atacaklar. Fena değil!

Resim: Le Col

Bu fırsatı vurgulamak için özel açılış sayfaları kullanıyorlar—biri erkekler için, biri kadınlar için—ve satış dışı fiyatı grileştirip üstünü çizerek ve paket fiyatını kırmızıyla göstererek aldığınız değeri son derece net bir şekilde belirtin.

Dönüşüm makinenizi güçlendirmek için satış promosyonlarından yararlanın

Tüm satışlar eşit şekilde yaratılmaz ve her marka farklı tanıtım stratejilerinde başarıya ulaşacaktır.

Hangi satış promosyonlarını kullanırsanız kullanın, asla aşırıya kaçmadığınızdan emin olun ve bunları her zaman işinizi uzun vadede büyütmenize yardımcı olmak için kullanın.

Kesinlikle kısa vadeli faydaları olsa da, her zaman günlük olarak nasıl fayda sağlayacaklarına odaklanmalısınız.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, satış promosyonları birçok farklı biçim alabilir ve en başarılı markalar, işletmelerini ileriye taşımak ve müşteri tabanlarını büyütmek için çeşitli promosyon türlerini kullanır.

Gelirinizi artırmak ve mağazanızı ölçeklendirmek için satış promosyonlarını nasıl kullanacaksınız?

#cta-visual-pb#Satış etkinliklerinizi açılış sayfalarıyla yükseltinSürükle ve bırak sayfa oluşturucuyla insanları daha hızlı satın almaya yönlendiren satış promosyonu açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin.Hemen tasarlamaya başlayın