DHGate İncelemesi 2023: Yasal mı? Kullanıma uygun?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: DHGate İncelemesi 2023: Yasal mı? Kullanıma uygun?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler ararken DHGate ile karşılaşmış olabilirsiniz.

DHGate’in karışık incelemeleri var ve platformun olumsuz incelemeleri daha çok öne çıkıyor. Peki, yatırım yapmaya değer olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Merak etme. Arkanı kolladık!

Platformun size uygun olup olmadığına karar vermek için DHGate’in tüm detaylarını öne çıkaracağım detaylı bir DHGate incelemesi yaptım.

Ek olarak, DHGate’ten satın alırken hatırlamanız gereken tüm yapılması ve yapılmaması gerekenleri de ekledim.

O halde lafı daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

DHGate İncelemesi: Özetle

Ürünü satın almak için acele eden ve incelemeye göz atmak için vakti olanlar için incelemenin özü burada.

Başlatıldı 2005.
merkezli Pekin, Çin.
Platform Derecelendirmesi 3,5/5
güvenilir satıcılar 3/5
orijinal ürünler 3/5
İnternet sitesi https://www.dhgate.com/

Lehte ve aleyhte olanlar

Platformun artıları ve eksileri, pazarın işleyişini ve verimliliğini belirler. Bu incelemede karşılaşacağınız içeriğin bir özetini sunacağı için onlara bir göz atalım.

Artıları:

  • Ürünler ucuz.
  • Çoklu Ödeme seçenekleri.
  • Ödeme koruma hizmetleri.
  • Satıcılarla kolay iletişim.

Eksileri:

  • Tüm ürünler, markalı ürünlerin kopyaları ve kopyalarıdır.
  • Ürünler en iyi kaliteye sahip değil.
  • Ürünlerin teslimatı 2 hafta ile 2 ay arasında sürmektedir.
  • Platformdaki ürünlerin çoğu sahtedir ve açıklamalarına sadık değildir.

DHGate Kimler İçin Doğru?

Ürünleri nispeten daha düşük bir fiyata satın almak istiyorsanız DHGate tam size göre. Ayrıca, markalı ürünün bir kopyasını makul bir fiyata almak istiyorsanız platformdan satın alabilirsiniz.

Öte yandan paranızı riske atmak istemiyorsanız Amazon gibi diğer e-ticaret platformlarını tercih edin. Shopify, Walmart, Alibaba, Aliexpress vb.

DHGate’e Genel Bakış

DHGate bir toptancı pazarı Bu, toptan küçük işletme sahiplerinin doğrudan tüketicilere ve doğrudan dünya çapındaki diğer perakende satıcılara satış yapmasına olanak tanır.

Bu pazar yeri Pekin, Çin merkezli, ve daha fazlası Platformda ürün satan kişilerin %90’ı Çin’de yerleşiktir.

Platform, AliExpress’e benzer, ancak yüksek kullanıcı beklentileri nedeniyle platformun incelemeleri nispeten düşüktür.

DHGate Yasal mı?

DHGate bir yasal şirket Ve gelirde dokuzdan fazla rakam üretir her yıl.

Platformda bir sipariş verdiğinizde, ürünlerinizi mutlaka alacaksınız. Fakat, beklenen ürünleri alacağınızın garantisi yoktur çünkü platformda farklı ürün kalitelerine sahip çeşitli satıcılar var.

Daha önce de belirtildiği gibi, platform, ürün kaliteleri nedeniyle çok kötü incelemelere sahip. Ancak, satın aldığınız tedarikçiyi ve gönderdikleri ürünlerin kalitesini iyice araştırırsanız, orijinal ve kaliteli ürünler alırsınız.

DHGate’ten Satın Almak Güvenli mi?

DHGate’te reform yaptıklarından ve yeni iade ve geri ödeme politikalarını tanıttı. Bu da çağrılabilir müşteri koruma politikaları.

Bu politika kapsamında müşteri, herhangi bir olumsuzluk durumunda satıcıyla iletişime geçebilir. Ayrıca, satıcı sorularına yanıt vermezse bir anlaşmazlık da açabilirler.

DHGate İncelemesi - Koruma

Son olarak, dile getirdiğiniz ihtilafa hala bir yanıt alamadıysanız, anlaşmazlığı DHGate’e iletebilirsiniz. Daha sonra kanıtlara dayanarak geri ödeme alıp almayacağınıza karar vereceklerdir.

Tavsiye Edilen:  2023'te Dinlenecek En İyi Reklam Ajansı Podcast'leri

Bu gösteriyor ki, platform, tüketiciler için güvenli hale getirmek için çalışıyor.

DHGate Ürünleri Neden Bu Kadar Ucuz?

Hepsi platformdaki markalı ürünler kopyadır. Hepsi sahte; eğer ve ama yok ve bir satıcı bunun orijinal olduğunu söylerse koşmalısınız!

Ancak platformdan markasız bir ürün satın alırsanız orijinal olabilir.

Ayrıca, platformdaki bazı satıcılar, standartlara uygun olmayan ve beklenen kalite standartlarını karşılamayan ürünleri listeler. Sonuç olarak, DHGate’teki ürünlerin çoğu ucuzdur.

DHGate’in Neden Kötü Yorumları Var?

Çeşitli güvenilir sitelerdeki incelemeleri inceledikten sonra, kötü incelemelerin platform ve hizmetlerinden çok satıcıları hedef aldığını keşfettim.

Platformdaki birçok aldatıcı satıcı, tüketicilerin durum tespitinden haksız yere yararlanır.

DHGate İncelemesi - Kötü İnceleme

Bu nedenle platformdan bir ürün satın almadan önce satıcıyı ve mağazasını değerlendirmenizi veya diğer alternatif platformlardan satın almanızı öneririm.

DHGate İncelemesi - DHgate'i Yanıtlayın

Bazı güvenilir platformlardan bazı DHGate incelemelerine göz atalım.

Kaynak: Güven pilotu.

Bu inceleme, güven pilotundan. Müşteri de nakliye sırasında meydana gelen arızadan bahsediyor. Ancak platform, satıcıya adalet sağlama konusunda başarısız oldu.

Ancak DHGate, incelemeye şu şekilde yanıt verdi:

DHGate İncelemesi - DHgate'den Yanıt

Kaynak: Trustpilot.

İşte TrustIndex’ten başka bir inceleme. İncelemedeki tüketici, alışveriş yapanların malları düşük fiyatlarla satın alma girişiminde nasıl satıcıların zirvesine düştüğünden şikayet ediyor. Müşteri ayrıca, ürün fiyatlarını tartışırken bunun “gerçek olamayacak kadar iyi” olduğunu aktarır.

Kaynak: TrustIndex.

DHGate bu incelemeye şu şekilde yanıt verdi:

DHGate’te Güvenli Satın Alma Nasıl Yapılır?

Doğru satıcılardan alışveriş yaptığınızdan emin olmak için, o satıcının yorumlarına göz atmaya özen gösterin. Satıcılarla iletişime geçmeye çalıştım ve ürünleri hakkında sorular sordum.

Çok ucuz ürünlerin peşinden koşmaya çalışmayın, çünkü resimlerde gördüğünüz gibi beklediğiniz ürünleri alamayacaksınız. Satıcıdan ilk kez sipariş veriyorsanız, büyük bir ilk sipariş vermeyin.

Ürünleriniz Çin’den gönderileceği için hızlı teslimat beklemeyin. Ekspres teslimat için fazladan ödeme yapmadığınız sürece hızlı teslimat alamazsınız.

DHGate’te Satıcı Nasıl Değerlendirilir?

Satıcıyı ve ürün kalitesini platformda değerlendirmek için bu adımları takip edebilirsiniz.

Aşama 1: Sağlanan bağlantının yardımıyla DHGate’in resmi web sitesini ziyaret edin.

Adım 2: Hesabınızı platformda oluşturun.

DHGate’e ücretsiz olarak katılabilir veya e-posta kimliğiniz ve şifreniz yardımıyla mevcut makalenize giriş yapabilirsiniz.

DHGate İncelemesi - Hesabınızı Oluşturun

Adım 3: Bir ürün seçin ve sepetinize ekleyin.

DHGate ana sayfasında aşağı kaydırın veya satın almak istediğiniz ürünü arayın. Ürünü seçtikten sonra, ayrıntılarını görüntülemek için üzerine tıklayın.

DHGate İncelemesi - Ürün Ekleme

Ardından, ürünün gerekli detaylarını seçin ve sepetinize ekleyin.

Not: Süreci göstermek için bir erkek sweatshirt satıcısını değerlendirmeyi seçtim. Gömleğin detaylarını inceledikten sonra bana uyan bir beden ve sahip olmak istediğim rengi seçtim.

Ayrıca, satıcıların çoğunun Çin merkezli olduğunu unutmayın. Bu nedenle 3 XL veya 4 XL bedeni Amerikan XL bedenine eşdeğer olabilir.

4. Adım: Satıcının mağazasına ve diğer ayrıntılara bir göz atın.

Yukarıda gösterildiği gibi, sepetinize birden fazla ürün ekleyebilirsiniz. Tüm ürünleri ekledikten sonra ‘Sepete Git‘ seçeneği arayüzün sağ panelinde bulunur.

DHGate İncelemesi - Diğer Ayrıntılar

Daha sonra sepete yönlendirileceksiniz. Sepette satıcının adını ve onunla sohbet etme seçeneğini bulacaksınız. Mağazasını ziyaret etmek için satıcının adına tıklayın.

Tavsiye Edilen:  Diş Hekimlerinin SEO'ya İhtiyacı Var mı?
DHGate İncelemesi - Alışveriş Sepeti

Adım 5: Satıcıyı mağaza detaylarının yardımıyla değerlendirin.

Satıcının mağazasının ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Mağazanın ana sayfası satıcı hakkında çok şey söylüyor.

İmlecinizi sayfanın sağ üst köşesindeki geri bildirimin üzerine getirin. Satıcının hizmet puanını görebileceksiniz. Satıcıyı ve ürün kalitesini bu puandan değerlendirebilirsiniz.

DHGate İncelemesi - Ürün Kalitesi

Genel olarak, platformda üç yıldan fazla süredir bulunan bir satıcıdan satın almak daha iyidir. Ayrıca tüm hizmetlerinde ortalamanın üzerinde bir satıcıdan ürünü almayı tercih ederim.

Ardından, bir satıcının sattığı ürünleri ve ürün kategorisini inceleyebilirsiniz. Benim durumumda, satıcı yalnızca erkek giyim, kadın giyim, çorap ve iç çamaşırı içeren giysiler sattı. Bu, satıcının ve ürünlerinin orijinal olduğunu ve güvenilir olduğunu gösterir.

DHGate İncelemesi - Ürünü Kontrol Edin

Satıcı tüm rastgele ürünleri satarsa ​​ve bir nişe bağlı kalmazsa, markaya uygun olmayan ürünler alma şansınız vardır. Bunun nedeni, satıcının aldığı tüm malzemeleri daha düşük bir fiyata dükkanına eklemesidir.

DHGate İncelemesi - Ürünler

Bunun dışında, bir satıcının ana sayfası da ürünlerin orijinal olup olmadığını değerlendirmemize yardımcı olur. İyi tasarlanmış bir mağaza ana sayfasına denk gelirseniz, sepete eklediklerinizi satın alabilirsiniz. Ancak, ana sayfa uygun şekilde özelleştirilmemişse diğer değerlendirme faktörlerini kontrol edin.

Adım 6: Sepeti satın alın veya atın.

Satıcıyı değerlendirdikten sonra mağazayı ve ürünleri almaya değer ve orijinal buldum. Bu yüzden tişörtü almaya devam ettim.

Ancak satıcıyı orijinal bulmazsanız ürünleri sepetten çıkarabilir veya sepetten çıkarabilirsiniz.

Yaşasın! Satıcıyı başarıyla değerlendirdiniz.

Dhgate Hangi Ödeme Seçeneklerini Destekliyor?

DHGate, aşağıdakiler gibi çeşitli ödeme seçeneklerini destekler: Visa, American Express, Discover, Mastercard, Union Pay, Maestro Card, Diners Club, Banka HavalesiR, vesaire.

Fakat, kredi kartı yardımı ile ödeme yapılması tavsiye edilir platformda, koruma geri ödemesinin işlenmesinin çok uzun sürmesi durumunda bir itirazda bulunma seçeneğine sahip olduğunuz için.

Ödemelerinizi yapmak için DHGates platformunu kullandığınız sürece banka havalesi yardımıyla da ödeme yapabilirsiniz. DHGate alıcı koruması, sizi para kaybetmekten veya başka herhangi bir kayıptan korur.

DHGate Teslimatı

DHgate’den bir ürün satın aldığınızda, ürününüzün teslimatını minimum bir süre sonra alırsınız. 3 haftadan 1 aya kadar.

için gereken maksimum süre Amerika Birleşik Devletleri’nde ürünlerinizi almanız iki ay olabilir. Bunun nedeni, platformdaki tüm satıcıların Çin’den olması ve hızlı teslimat için ekstra ödeme yapmadığınız sürece Çin’den ürünleri teslim almanın uzun zaman almasıdır.

Öte yandan, DHGate’in ayrıca çeşitli Amerika Birleşik Devletleri’ndeki depolar. Ürünleriniz bu depolarda bulunuyorsa yaklaşık bir hafta içinde ürünleriniz elinize ulaşacaktır.

DHGate İade ve Para İadesi Seçenekleri

DHGate, tüketicilere, satın aldıkları bir ürünü hiç almazlarsa satın aldıkları için geri ödeme yapılacağını taahhüt etmiştir.

Ek olarak, platform, alışveriş yapanların alacağını iddia ediyor satıcı tarafından açıklanan ürünleri almazlarsa tam veya kısmi geri ödeme.

DHGate İncelemesi - Geri Ödeme Politikası

DHGate ayrıca bir satıcıyla iletişim kurma seçeneği ürünlerinizi tahmini süresinde almazsanız veya gelen ürün sipariş ettiğinizden farklıysa.

Daha fazla ayrıntı için DHGate’in geri ödeme ve iade sayfasına bakın.

DHGate Müşteri Hizmetleri

Alışveriş yapanların incelemelerine göre DHGate’in müşteri hizmetleri istenilen seviyede değil. Ayrıca, alışveriş yapanlara para iadesi veya iadeye ihtiyaç duyduklarında yardımcı olmuyorlar.

Tavsiye Edilen:  Kararlı Difüzyon Açık Kaynak mı? Bilmen gereken her şey

Ancak platform, müşteri hizmetlerinin sadece bir posta uzakta. Sorunlarınızla ilgili yardım almak için müşteri hizmetleri irtibat kişisinin destek sayfasından yardım alabilirsiniz.

DHGate Ortaklık Programı

Pazarlama ajansları, bireysel pazarlamacılar, blog yazarları, sosyal medya etkileyicileri, insanlara ulaşma ve platformlarını tanıtma ortamına sahipseniz, herkes DHGate ile ortak olabilir.

DHGate Ortaklık Programı

kazanabilirsin Komisyonun %3 ila %60’ı insanlar bağlı kuruluş bağlantınızın yardımıyla alışveriş yaparken. Tek yapmanız gereken affiliate programına kayıt olmak, affiliate linkinizi almak ve sosyal medya hesabınız veya diğer yollarla insanlara ulaşmak.

Daha fazla ayrıntı için, bağlı kuruluş sayfalarına bakın.

DHGate, Markalı Ürünlerin Kopyalarını Satıyor mu?

Yukarıda belirtildiği gibi, DHGate, markalı ürünlerin kopyalarını satar platformda. Platformda bulunan tüm markalı ürünler sahtedir ve bu nedenle daha ucuza satılmaktadır.

İlgili Okuma:

Sonuç olarak: DHGate İncelemesi (2023)

Benim açımdan hepsi DHGate ile ilgiliydi.

Platformdan mal almayı planlıyorsanız, yukarıdaki makalede verdiğim tüm tavsiyelere uyun. Ayrıca, ürünleri satın almadan önce satıcıyı değerlendirdiğinizden emin olun.

Her şeyden önce, risk almak istemiyorsanız veya kaliteli ürünlere ihtiyacınız varsa, Alibaba veya AliExpress gibi DHGate alternatiflerinden satın almanızı öneririm.

DHGate Hakkında SSS

DHgate ürünleri neden bu kadar ucuz?

DHGate, platforma katılmak ve platformu kullanmak için herhangi bir ücret talep etmez. Ek olarak, tüketicileri daha düşük fiyatlarla daha fazla ürün satın almaya teşvik eden toplu siparişler için kuponlar sağlar. Ayrıca platformda bulunan ürünler markalı ürünlerin kopyasıdır. Tüm bu nedenler, DHGate’teki ürünlerin düşük fiyatlarına katkıda bulunur.

DHgate’e kredi kartımla güvenebilir miyim?

DHGate’e kredi kartınızla güvenebilirsiniz. Şirketin çeşitli koruma politikaları vardır ve tüm giriş verileri korunur. Bu nedenle platform, banka ve kredi kartı bilgileriniz dahil olmak üzere tüm ödeme verilerinizi güvende tutar.

DHgate ürünleri iyi mi?

DHGate’te satılan ürünler uygun fiyatlı ve kalitelidir. Ancak platformdan alışveriş yapmadan önce mutlaka satıcıyı değerlendirmeli ve puanlarına göz atmalısınız. Platformda herhangi bir katılım ücreti olmadığı için platformdaki bazı satıcılar kaliteli ürün satmamaktadır.

Bir DHgate satıcısının yasal olup olmadığını nasıl anlarım?

DHgate’deki satıcının yasal olup olmadığını öğrenmek için profilini ziyaret etmeli ve sattığı ürünlere ve incelemelere göre değerlendirmelisiniz. Yasal satıcının çekici bir profil ana sayfası olacak ve çoğu değerlendirme de olumlu olacaktır.

DHGate’ten kopya satın almak yasa dışı mı?

DHGate’den kopya satın almak yasa dışı değildir. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri’nde kalıyorsanız, markalı ürünlerin kopyalarını satın almak yasa dışıdır. Ayrıca, onları Amerika Birleşik Devletleri’ne getirirseniz, insan kaçakçılığı veya zorla çalıştırma gibi hukuki veya cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalırsınız.