Dijital Halkla İlişkiler Örnekleri: Bağlantıya Değer 10 Kampanya

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Dijital Halkla İlişkiler Örnekleri: Bağlantıya Değer 10 Kampanya

Başarılı bir dijital halkla ilişkiler kampanyasının anahtarı genellikle benzersiz olmasıdır. Daha önce hiç yapılmamış bir şey yapmak, yeni bilgiler ortaya çıkarmak veya bir sorun hakkında alternatif bir bakış açısı sunmak, bir gazetecinin dikkatini çekmenin harika bir yoludur.

Dijital PR Kampanyalarından Örnekler

Dijital PR kampanyalarının en yaygın örneklerinden bazıları şunlardır:

  1. Tüketici Anketleri
  2. Üçüncü Taraf Veri Çalışmaları
  3. Şehir Sıralaması Çalışmaları
  4. Google Trendler Anketleri
  5. Etkileşimli Araçlar
  6. Haber Hırsızlığı İçeriği

Ancak bu çığır açan kampanya konseptini bulmak zorlu bir iştir. Yaratıcı enerjinin akmasını sağlamanın en iyi yollarından biri, geçmişteki başarılı kampanyalara bakmak ve kendi içeriğinizle hangi stratejileri tekrarlayabileceğinizi belirlemektir. En sevdiğimiz 10 dijital halkla ilişkiler örneği ve neden işe yaradıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Tech CEO’larının Maaşınızı Kazanması Ne Kadar Sürer?

Medyanın dikkatini çekmek için harika bir strateji, zaten haberlerde yer alan bir şey hakkında daha derin bilgiler sağlamaktır. İçeriğinizi doğru hizalarsanız ve konu su yüzüne çıkmaya yeni başladığında hikayeyi sunarsanız, hemen hemen her yayından haber alabilirsiniz. SimpleTexting’in yaptığı da buydu. teknoloji CEO’su hesap makinesi– aynı mogullar antitröst duruşmaları sırasında mahkemeye çıkarken, çeşitli teknoloji CEO’larının tam olarak ne kadar para kazandığını ortaya koyuyor. Bu dijital halkla ilişkiler örneği, şu makalelerde kendine yer buldu: Gardiyan, Hızlı Şirket, Hayat HackerVe bircok digerleri.

2. En Büyük Karşılanabilir Konut Kıtlığı Olan ABD Şehirleri

'Uygun fiyatlı konutun durumu' dijital PR kampanyası için başlık resmi

Öte yandan, bazen her zaman haber döngüsünün bir parçası gibi görünen ve muhtemelen her zaman olacak olan eskimeyen bir sohbete eklemek de işe yarar: uygun fiyatlı konut. Bu dijital PR örneğinde, United Way of the National Capital Area, yetersiz hizmet alan bireylerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanıyor, bu nedenle onlar için bir rapor ABD genelinde uygun fiyatlı konuta erişim ve konut maliyetine ilişkin analiz, Ulusal Düşük Gelirli Konut Koalisyonu, uzayda bir otorite ve hikayeyi hayata geçiren statik ve etkileşimli grafiklerle birleştirildi. Bu, aşağıdaki gibi yayınlardan kapsama ile sonuçlandı: İş İçeriği, CNBC, New York Postasıve New York Times.

Tavsiye Edilen:  Web Sitesi Ödülü ve Güven Rozetleri Bir Web Sitesine Değer Katar mı?

3. Her ABD Eyaletindeki En Pahalı Airbnb’ler

'Her ABD eyaletindeki en pahalı Airbnb' dijital PR kampanyası için başlık resmi

Veri kaynakları her yer ve çoğu zaman gözümüzün önünde. Bu örnekte Joybird, aşağıdakileri belirlemek için Airbnb’ye başvurdu: en pahalı listeleme her ABD eyaletinde. Bu sadece bakması eğlenceli bir parça değildi, aynı zamanda her eyaletteki belirli listeleri çağırarak ABD’deki okuyucular için son derece kişiselleştirildi. Dijital bir halkla ilişkiler kampanyasına yerel bir bileşen eklemek, erişim havuzunu katlanarak artırır. Sonuç olarak, ulusal satış konuşması yapabilirsiniz. Ve 50 eyaletin tamamındaki yerel muhabirler, hedef kitlelerine özel verilerle. Bu kampanya ilgi gördü ev güzel, Daire Terapisi, ÇömmekVe bircok digerleri.

4. Kedi Olmak İçin En İyi ABD Şehirleri

Kedi olmak için en iyi şehirleri gösteren ABD haritası

Yerel erişimin gücünden bahsetmişken, çeşitli veri noktalarına göre şehirleri birbirine göre sıralamak, dijital PR kampanyalarınızda yerel bir açı oluşturmak için başka bir harika stratejidir. Örneğin, Veterinarians.org şunları analiz etti: kedi olmak için en iyi şehirler kedi evlat edinme, kedi dostu konaklama, veteriner hekimlere erişim ve daha fazlasını temel alır. Bu, aşağıdaki gibi sitelerden yerel kapsama yol açtı: Tuz Gölü Tribünü ve gibi yerlerden ulusal kapsama alanı Matador Ağı.

5. Homebodies için En İyi ABD Şehirleri

'Hobiler için en iyi şehirler' için başlık resmi

Şehir sıralama formatı, onu hayata geçiren sıralama faktörlerinin yaratıcı bir listesine sahip olduğunuzda iyi çalışır. Örneğin, bir kişi için en önemli olan şeyleri düşünün. ev sahibi. Evlerin büyüklüğü veya uzaktaki işlerin sayısı gibi şeyler düşünebilirsiniz. Bunları dahil etmek önemlidir, ancak internet hızı, mülk suç oranları ve teslimat sunan market sayısı gibi daha niş faktörleri dikkate almak da önemlidir. Her şeyi düşünmek, bu kampanyaları bir sonraki aşamaya taşır ve bir muhabiri bu konuda bir hikaye yazmaya teşvik eder. Bu dijital PR örneği, CBS, Seyahat + Boş Zaman, WFLAve diğerleri.

6. Eyaletlere Göre En Popüler Rahatlatıcı Yiyecekler Sporları

'en popüler rahat yiyecekler' haritası

Google Trendler, dijital halkla ilişkiler uzmanlarının verileri karmaşıklaştırmadan hızlı bir şekilde yerel içgörüler eklemek için kullanabileceği güçlü bir araçtır. İlgilendiğiniz hemen hemen her konuyu her bir eyaletin ne kadar aradığını belirleyebilirsiniz. sağlıklı yiyecek, mükemmel tüketilebilir içerik parçasını oluşturur. Profesyonel ipucu: Bu biçime bir harita eklemek, hangi durumda olurlarsa olsunlar bilgileri muhabirler için kolayca sindirilebilir hale getirmenin harika bir yoludur. HuffPost, Zaman aşımı, boston küreve dahası.

Tavsiye Edilen:  Bir Dijital Pazarlama Ajansı ile Raporlamada Nelere Bakmalı?

7. Amerikalılar Bir Çalışma Haftasında Ne Kadar Çalışıyorlar?

'Amerikalılar saat başında ne yapıyor' için başlık resmi

Anketler, benzersiz, tescilli içgörüler oluşturabildikleri için etkili bir dijital halkla ilişkiler kampanyası formatı olabilir. Anket soruları yazarken yalnızca hayal gücünüzle sınırlısınız. Pandemi sırasında evden çalışma hayatının zirvesinde, e-conolight insanlara sordu ‘saat başında’ zamanlarını gerçekte ne yaparak geçirdiklerini isimsiz olarak itiraf etmek. Şekerleme yapmaktan çevrimiçi alışverişe ve soğuk bir şekerlemeye kadar, sonuçlar oldukça şok edici; belki de neden gibi sitelerin dikkatini çekti? Talih, ZDNetVe Merdivenler.

8. Akıllı Telefonunuzun Elinizde Kalması İçin Hangi Zevklerden Vazgeçersiniz?

'Akıllı telefonunuzu elinizde tutmak için hangi ilişkilerinizi ve zevklerinizi feda edersiniz' anket sonuçları

Ne kadar inanılmaz bilgi edinirseniz edin, başarılı kampanyaların viral olmalarına neden olan bir “altın külçe”ye sahip olacağını sıklıkla göreceksiniz. Her zaman en yüksek değere sahip veya bariz başlık değildir; en tartışmalı olan istatistiktir. Bu durumda, SimpleTexting insanlardan klasik bir oyun oynamalarını istedi. tercih eder misin. Akıllı telefonunuzdan veya alkolden vazgeçmeyi mi tercih edersiniz? Peki ya kahve? Evcil hayvanın? İnsanlar %40’ının akıllı telefonları yüzünden köpeğinden vazgeçeceğini görünce dehşete kapıldı, bu da pek çok kişi için harika bir sohbet konusu oldu. İnsanlar, CNET, Günlük Arayanve hatta Today Show’daki Al Roker.

9. Eğlenmek için Ev Avı – Zillow Kullanıcıları Takıntılı mı?

'zillow'a ne kadar takıntılısın?' için başlık resmi

Etrafımızda ilham olduğu için bir anket konsepti oluşturmak zor olmak zorunda değil. Zillow hakkında bir SNL skeçi buna ilham verdi Önce Garanti anketi, skecin gerçekte ne kadar gerçekçi olduğunu görmeyi amaçlayan. Skeçin o kadar da abartı olmadığı ortaya çıktı, çünkü insanların %49’u seks yapmaktansa Zillow’a göz atmayı tercih edeceklerini söylüyor. Tek başına bu istatistik, Gardiyan, rafineri29ve hatta Drew Barrymore şovu.

10. Tatil Filmlerini Ard arda İzleyerek Para Kazanın

'Tatil filmlerini art arda izlemek için para kazanın' için başlık resmi

Bir diğer popüler dijital PR kampanyası formatı da yarışmalardır. Muhtemelen, kullanıcılardan para ödülü karşılığında belirli görevleri tamamlamalarını isteyen ‘iş ilanı’ tarzı yarışmaların adil bir payını görmüşsünüzdür. bir klasik art arda izleme yarışması, bir şirketin kullanıcılardan belirli bir kategoride arka arkaya film izlemeleri için ödeme alma şansı için başvurmalarını istediği yer. Bunlar dijital halkla ilişkiler için iyi çalışır çünkü şirket ve muhabir için karşılıklı olarak faydalıdırlar – muhabir izleyicileriyle güçlü bir etkileşim sağlayan bir hikaye yayınlarken (TV izleyerek para kazanmayı kim istemez?) . Bu yarışma şu adreste yayınlandı: Kozmopolitan, Kadınlar Günü, Ülke Yaşamıve diğerleri.

Tavsiye Edilen:  10 pomysłów na blog dotyczący treści dla Twojej witryny Fintech

Örnekleri Eyleme Geçirmek

Tüm bu dijital halkla ilişkiler konuşması, kendi haberinizi oluşturmak için can atıyorsa, potansiyel konuların bir listesini beyin fırtınası yaparak başlayın. Herhangi bir kampanya başlatmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken üç şey vardır.

  • benzersizlik: İçerik zaten yapıldı mı? Eğer öyleyse, ona yeni bir bakış açısı mı yoksa farklı bir açı mı katıyorsunuz? Bir gazeteci zaten yazdığı bir şeyi haber yapmak istemeyecektir, bu yüzden bu adımı atlamayın.
  • Fizibilite: Araştırmayı nasıl yapacaksınız? Verilere erişmenin hiçbir yolu olmadığını anlamak için mükemmel bir kampanya fikri bulmaktan daha kötü bir şey yoktur. Bir konsepte karar vermeden önce araştırma planınızı hazırladığınızdan emin olun.
  • haber değeri: Konu haber yapacak kadar ilgi çekici mi? İnsanlar genellikle güncel unsurları ve güncel olayları düşünür, ancak aynı zamanda insan ilgi alanlarına, tartışmalara veya tuhaflıklara bağlı parçaları da düşünebilirsiniz.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Dijital PR yaklaşımımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için Go Fish Digital’deki ekibimizle iletişime geçin.