Dijital Pazarlama İşletmenizi Nasıl Büyütür?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Dijital Pazarlama İşletmenizi Nasıl Büyütür?

Profesyonel dijital pazarlama hizmetleri, hayal edebileceğinizden daha kapsamlı, özelleştirilebilir ve uygun fiyatlıdır. Bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmak, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlarken işinizi asla mümkün olmayacağını düşünmediğiniz şekillerde büyütebilir.

İşletmeniz büyük ya da küçük, yeni ya da eski olsun ya da bir mal ya da hizmet satıyor olsun, iyi bir dijital pazarlama stratejisi çok önemlidir. Dijital pazarlama danışmanları iş stratejinizin bir parçası değilse başarı potansiyelinizi engelliyorsunuz demektir. İşte bir dijital pazarlama ekibini işe almanın işletmenizin büyümesine yardımcı olabileceği pek çok yoldan yalnızca sekiz tanesi.

Tamamen Kişiselleştirilebilir Hizmetler

Dijital pazarlama hizmetlerini sosyal medya pazarlaması ve reklamcılık olarak düşünebilirsiniz, ancak yetenekli bir dijital pazarlama ekibinin masaya getirebileceği sonsuz hizmet vardır. Dijital pazarlama koruyucusu her pakete uyan tek boyutlu bir paket değildir. Bir müşteri sosyal medya pazarlaması ve ücretli arama motoru pazarlaması konusunda yardıma ihtiyaç duyabilirken, başka bir müşteri her ikisinde de uzman olabilir.

Deneyim ve yeni bir bakış açısı göz ardı edilemeyecek şeylerdir. Tam hizmet veren bir dijital pazarlama ekibi, neyin iyi gittiğini, neyin üzerinde çalışılması gerektiğini ve neleri yapmanız gerektiği halde yapmadığınızı görmek için size danışacaktır. Gelişmiş SEO araçlarına, analiz araçlarına ve raporlama araçlarına, dijital pazarlama uzmanlarını işe almadan ulaşmak da zordur. Hizmetliler tek seferlik proje bazlı, aylık veya üç aylık olabilir. İstediğiniz kadar çok veya birkaç saat sürebilirler ve o andaki özel ihtiyaçlarınıza göre her zaman ayarlanabilirler.

Aşağıda tartışılan hizmetler, Ahrefs tarafından sunulan dijital pazarlama hizmetlerinden birkaçına yalnızca genel bir bakış niteliğindedir. Ahrefs ile aynı zamanda diğer birçok şirketin sunmadığı uzman grafik tasarım, web tasarımı ve web geliştirme avantajına da sahip olursunuz.

1. Metin Yazarlığı

Arama motoru optimizasyonu için genel yazı ve yazı tamamen farklı canavarlardır. SEO’nun en iyi uygulamalarını karşılamak için yazmak araştırma, deneyim ve bol miktarda pratik gerektirir. Anahtar kelimeler, okunabilirlik, ton tutarlılığı, dahili bağlantı, hiyerarşi ve diğer sayısız faktör dikkate alınmalıdır. Bloglar, web sayfaları, başlıklar, SSS’ler, meta açıklamalar vb. hepsinin SEO göz önünde bulundurularak yazılması gerekir. Bu yalnızca ek deneyim ve çaba gerektirmez, aynı zamanda pahalı metin yazarlığı ve anahtar kelime araçları da gerektirir. Metin yazarlığı hizmetlerini kullanmak, tamamen optimize edilmiş, iyi yazılmış içeriği sizin açınızdan çok az çaba harcayarak veya hiç çaba göstermeden yayınlamanıza olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  AI tabanlı araçlarla içerik oluşturmanın geleceği

2. Profesyonel Fotoğrafçılık

İyi fotoğraflar ile mükemmel fotoğraflar arasındaki fark, ustaca aydınlatma, hassas çerçeveleme, ton tutarlılığı ve dosya kalitesidir (diğer birçok faktörün yanı sıra). Mükemmel ürün fotoğrafçılığı ve konum fotoğrafçılığı, zamanın yanı sıra yüksek kaliteli ekipman ve düzenleme yazılımı gerektirir. İş fotoğrafçılığı dünyasında drone fotoğrafçılığı ve videografi giderek daha popüler hale geliyor. Pahalı bir fotoğrafçılık drone’u satın almak ve drone pilotu lisansınızı almak hiç de pratik değil. Tüm dijital pazarlama şirketleri drone hizmetleri sunmaz, ancak bunu yapanlar işletmenizi gerçekten geliştirebilir. Pazarlamada drone’lar hakkında daha fazla bilgi edinin!

3. Sosyal Medya Pazarlaması (SMM)

Sosyal medya pazarlaması günümüzün dijital pazarlama ortamının hayati bir parçasıdır. Başarılı bir sosyal medya stratejisi, güzel resimler yayınlamaktan ve çok sayıda hashtag kullanmaktan daha fazlasıdır; araştırma gerektirir. Hangi tür gönderilerin en iyi performansı gösterdiği, gönderi yayınlamak için hangi gün ve saatlerin ideal olduğu ve diğer birçok husus hakkındaki veriler analiz edilmesi açısından çok önemlidir.

sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi zaman

Pek çok sosyal medya kanalı varken, daha fazla takipçi ve etkileşim almaya çalışırken dikkate alınması gereken farklı stratejiler var. Instagram hesabını optimize etmek, Google Benim İşletmem hesabını optimize etmekten çok farklı görünüyor. Dijital pazarlama ajansları, kendi oluşturduğunuz bireysel gönderileri desteklemek için özel grafiklerle tamamlanan, iyi hazırlanmış sosyal medya programları yazabilir. Bu size çok büyük zaman ve çaba tasarrufu sağlar ve en önemlisi, diğer SEO çalışmalarınızı destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

4. Ayrıntılı Raporlama

Performans takibi Google Analytics’in çok ötesine uzanır. Google Etiket Yöneticisi, organik trafik raporları, anahtar kelime raporları, rekabet analizi raporları ve çok daha fazlası, bir sosyal medya pazarlama ekibindeki günlük operasyonların bir parçasıdır. Bu raporlar trafiği ve etkileşimi anlamak ve analiz etmek için hayati öneme sahiptir. Ayrıntılı raporlama olmadan, strateji ayarlamaları esasen karanlıkta kalmış bir atıştan ibarettir.

Tavsiye Edilen:  Tıklanan İçeriği Yazmak İçin Arama Amacı Nasıl Kullanılır?

organik trafik anahtar kelime raporu arama amacı raporu

5. Reklamlar

Amazon reklamlarından Google Ads’e ve sosyal medya reklamlarına kadar dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Anahtar kelime araştırması, demografik hedefleme, reklam düzenlemeleri, QR kodları ve bütçeyi en üst düzeye çıkarma, bir reklam kampanyası yürütürken dikkate alınması gereken şeylerden yalnızca birkaçıdır.

Ek olarak, güçlü bir ücretli medya pazarlama kampanyası, birleşik bir metin yazarlığı ve sosyal medya desteğiyle birleştirildiğinde en etkili sonucu verir. Reklamlar sürekli izleme ve bakım gerektirir. Bir veya iki reklamı oraya atmak ve onları kendi haline bırakmak etkili değildir. Çok sayıda faktöre bağlı olarak sürekli ayarlamalara ihtiyaç vardır.

6. WCAG ve Web Sitesi Sağlığının Anlaşılması

Dijital pazarlama danışmanları, WCAG uyumluluğu ve web sitesi sağlığı konusunda sağlam bir anlayışa sahiptir. Bu konular, arama motoru sıralamalarını etkileyen geniş bir kurallar koleksiyonunu ve en iyi uygulamaları içerir. Bir web sitesi denetimi ve bu bulgulardan yapılan yalnızca birkaç önemli düzenleme, trafikte ve arama motoru sıralamalarında artışa neden olabilir.

web sitesi denetim raporu

Herhangi bir dijital pazarlama projesini gerçekleştirirken DM ekibi bunları aktif olarak akılda tutar ve aynı zamanda mevcut hataları da düzeltir. Dijital pazarlama desteğinin bir kısmı (en azından Ahrefs’te), hataların nasıl düzeltilip önleneceğine ilişkin bu raporları ve rehberliği içerir. Bu düzenli web sitesi yönetimi ve bakımı, hem arama motoru tarayıcıları hem de kullanıcı deneyimi için çok önemlidir.

7. Size Değerli Zaman Kazandırır

Konu o noktaya geldiğinde, kendi zamanınıza ve çabanıza bir fiyat koyamazsınız. Strateji oluşturma, öğrenme, araştırma, sorun giderme ve iyi bir dijital pazarlamanın tüm yönleri zaman alır. Tüm bunları yapmak için harcadığınız zaman, işinizin diğer yönlerine odaklanabileceğiniz zamanı ortadan kaldırır. Size yardım eden deneyimli bir ekip olmazsa, muhtemelen yol boyunca birkaç engelle karşılaşacaksınız.

Tavsiye Edilen:  Gayrimenkul Geliştiricileri İçin Pazarlama

8. Uzun Vadede Para Tasarrufu Sağlar

Bir pazarlama ekibinin sağlayacağı görevleri yerine getirmek için maruz kalacağınız maliyetlerin yalnızca birkaçını hesaba katın.

Yazılım: İyi bir SEO yazılımı, bireysel bir işletme için değil, çok sayıda müşteriye sahip pazarlama ajansları için tasarlandığından ucuza gelmez.

İnsan gücü: Güçlü, kapsamlı ve sürekli bir pazarlama kampanyasını hayata geçirmek tek kişinin işi değildir. Normal görevlerine ek olarak en az bir tam zamanlı kişiyi işe almanız veya mevcut çalışanları görevlendirmeleri için kaydetmeniz gerekir.

Boşa harcanan para: Reklam harcamaları, yazılım satın alma, fotoğraf ekipmanı vb. söz konusu olduğunda yapılacak en iyi yatırımları bilmeden, muhtemelen bir dijital pazarlama ekibinin yardımının maliyetinden daha fazlasını harcarsınız.

Fırsat maliyeti: Zaman, çaba, strateji ve parayla oynanan kumar işe yaramayabilir. Bu, başka bir yerde daha iyi harcanabilecek zamana ve paraya mal olabilir.

Alt çizgi

Bir dijital pazarlama şirketini işe almak bir kumar veya gereksiz bir harcama gibi görünebilir ancak bu daha yanlış olamaz. Bir dijital pazarlama ekibiyle ortaklık kurarsınız, böylece onlar, onlara ulaşmanın en iyi yoluna karar vermeden önce bütçenizi ve hedeflerinizi anlarlar. Büyüme olasılıkları sonsuzdur ve işletmenizin hayal bile edemeyeceğiniz şekillerde büyüdüğünü görebilirsiniz!

Uzman Ekip Hizmetinizde

Kısa bir danışmanlık hizmetiyle Ahrefs’in, tamamen özelleştirilmiş bir dijital pazarlama planıyla işletmenizi uygun maliyetle büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Bugün ÜCRETSİZ Dijital Pazarlama Danışmanlığı Alın!