Dijital Pazarlamanızı Geliştirmenize Yardımcı Olacak 16 Mobil Pazarlama İstatistiği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Dijital Pazarlamanızı Geliştirmenize Yardımcı Olacak 16 Mobil Pazarlama İstatistiği

Mobil web sitesi trafiğine odaklanmıyorsanız zamanın gerisindesiniz demektir. Dünya genelinde tüketicilerin %60’ı mobil cihazlarını birincil internet erişim kaynağı olarak kullanıyorlar.

Günümüzün tüketicileri mobil cihazlar konusunda her zamankinden daha bilgili. Dijital pazarlamacıların ve işletme sahiplerinin, mobil web sitesi pazarlamasını kendi pazarlama ve marka geliştirme stratejilerine benimsemeleri çok önemlidir.

Mobil İnternet Kullanımı ve Masaüstü Karşılaştırması

Uzun zaman oldu, ancak mobil cihazlar nihayet İnternet kullanımı açısından masaüstünü geride bıraktı. Bu, dijital pazarlamacılar için tek bir anlama geliyor; mobil odaklı bir stratejinin zamanı geldi.

Dünya giderek mobil merkezli hale geliyor. Günlük sorunlar, mobil cihazdan hızlı bir Google aramasıyla çözülüyor. Kullanıcılar hareket halindeyken internete erişebilmenin rahatlığını tercih ediyor. Bu, sabit bir masaüstü bilgisayar kullanıldığında sağlanamayan bir lükstür.

Web sitenizin performansını artırmanız mı gerekiyor? Performansınızı artırmak için 24 ipucu içeren bu ücretsiz e-Kitabı indirin dijital pazarlama sonuçları!

16 En İyi Mobil Optimizasyon İstatistikleri

2019 ve sonrasında web sitenize veya iş yerinize gelen trafiği artırmak istiyorsanız, mobil pazarlama istatistikleri konusunda sağlam bir anlayışa sahip olmanız gerekir.

Dijital pazarlamanızı geliştirmenize yardımcı olacak bu 16 mobil pazarlama istatistiğine göz atın.

1. SMS bağlılık programlarına kaydolan 10 kullanıcıdan 9’u bir tür değer elde ettiklerini düşünüyor

Müşterilerinizle sadakat oluşturmanın harika bir yolu, işletmeniz için SMS kuponları ve ödülleri uygulamaktır. Müşterileriniz bir metnin kişiselleştirilmiş yaklaşımını takdir edecek ve rakiplerinize kıyasla sizi farklı bir açıdan göreceklerdir.

(İstatistik BrickandMobile)

2. Tüketicilerin %70’i, mobil cihazlarda iyi görüntülenmeyen e-postaları neredeyse anında siliyor

Gönderdiğiniz mesajların mobil kullanıcılar için optimize edilmediğinden silinmediğinden emin olun. Müşterilerinize herhangi bir şey göndermeden önce çeşitli mobil cihazlarda (cep telefonları, tabletler vb.) birkaç test yapın.

(Blue Hornet’ten alınan istatistik – şimdi Mapp)

3. Tüketicilerin %69’unun, mobil sitesi sorularına yanıt bulmalarına yardımcı olan şirketlerden satın alma olasılığı daha yüksek

Tüketiciler, mobil cihazlarıyla çevrimiçi alışveriş yaparken her şeyden çok kolaylık istiyor. Mobil izleyiciler için bir web sayfasını iyi yapan şey nedir?

Sitenizi mobil cihazlar için optimize edin ve faydalı verileri web sitenizin erişilmesi kolay bölümlerine konumlandırın. Bu, işletmeniz için potansiyel müşteriler elde etmenin ve kârınızı artırmanın harika bir yoludur.

Tavsiye Edilen:  İçerik Pazarlama Stratejinizde Özgünlüğün Önemi

(İstatistik Piksel Birliği)

4. SMS yanıt oranları e-postadan 8 kat daha yüksektir

E-posta hala popüler bir iletişim biçimi olsa da, kısa mesaj tüketicilerin kalplerine ve zihinlerine hakim oldu. Kullanıcılar, hareket halindeyken kısa mesaj okumanın ve göndermenin rahatlığından etkilenir. Daha geniş bir potansiyel müşteri havuzuna ulaşmak için SMS pazarlama taktiklerini benimsemeyi düşünün.

(İstatistik Perakende Dalışı)

5. Mobil reklamcılığın 2019 yılına kadar ABD’deki tüm dijital reklam harcamalarının %72’sini temsil etmesi bekleniyor

Bu istatistik, mobil reklamcılık için basit ve iyimser bir bakış açısı olsa da, bir sonraki istatistiği daha da ilginç bulabilirsiniz…

(İstatistik PazarlamaLand)

6. Kullanıcıların %70’i mobil reklamlardan hoşlanmadığını bildiriyor

Reklam harcamaları arttıkça kullanıcı memnuniyetsizliği de artıyor. Kullanıcılar, avuçiçi ekranlarına hakim olan müdahaleci reklamlardan bıktı. Memnun olmayan kullanıcıların reklamları giderek daha fazla engellemesi nedeniyle işletme sahiplerinin ve pazarlamacıların, hedef kitlelerinin mobil reklamlara açık olmasını sağlamak için çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Araya girmeyen mobil reklamlar, sponsorlu içerik ve yerel reklamcılık, mesajınızın hedef kullanıcılara iletilmesine yardımcı olabilir. Dijital reklam fırsatları konusunda yardım almak için Houston’daki bir pazarlama firması olan WIX ile iletişime geçin.

(İstatistik HubSpot’u)

7. Google, mobil arama trafiğinin %96’sını yönlendiriyor

Mobil arama ile masaüstü arama arasında Google her iki alanda da üstünlük sağlıyor. Mobil arama trafiğini artırmanın en iyi yolu, mobil cihazlarda Google için optimizasyon yapmaktır.

Bunu, sitenizdeki sayfa yükleme süresini azaltmanın yollarını öğrenerek ve metninizin ve düğmelerinizin mobil ekranlarda yeterince büyük olduğundan emin olarak yapabilirsiniz. Gelişmiş optimizasyon için Houston’da deneyimli bir SEO şirketiyle iletişime geçin.

(İstatistik NetMarketShare)

8. Y kuşağının %48’i videoları yalnızca mobil cihazlarında izliyor

Hedef kitleniz gençlerden oluşuyorsa videoları mobil pazarlama stratejinize dahil etmelisiniz. Bir YouTube kanalı başlatmak, markanızı bu araç aracılığıyla tanıtmaya başlamanın harika bir yoludur.

(İstatistik Uygulama İşi)

9. İşletmelerin %68’i mobil pazarlamayı pazarlama stratejilerine entegre etmeye başladı

Tüm rakiplerinizin mobil pazarlamaya yönelmesinin bir nedeni var. İşletmenize çok para kazandıracak karlı bir yatırımdır. Geride kalmayın.

(Salesforce’tan istatistik)

10. Tüketicilerin %48’i mobil aramalar için arama motorlarına yöneliyor

Tüketicilerin neredeyse yarısı mobil aramaya yönelse de %33’ü doğrudan akıllarında olan siteye gidiyor. Mümkün olan en yüksek kalitede içerik üretmek her zaman önceliğiniz olmalıdır ancak bu istatistik bu gerçeği güçlendiriyor.

Tavsiye Edilen:  Finansal Hizmetler için Twitter Yönetimi

İyi içerik, hedef kitlenizin sizi daha kolay bulmasını sağlar. Elbette sitenizi mobil sorgular için optimize etmeyi unutmayın. Daha fazla yardım için organik aramada iyi performans gösteren yüksek kaliteli içerik üretebilen bir SEO şirketi seçin.

(İstatistik Akıllı İçgörüler)

11. Kullanıcıların %61’inin mobil cihazlarla erişimde sorun yaşadığı bir web sitesine geri dönme olasılığı düşük

… ve %40’ı bunun yerine bir rakibin web sitesine gidiyor. Kusursuz bir mobil deneyim için web sitenizi optimize etmenin ne kadar önemli olduğunu anlatamayız. Potansiyel müşteriler, gezinmesi zor bir siteyle karşılaştıklarında hemen kapatılır ve bunun sonucunda rakiplerinize yönelirler.

(İstatistik McKinsey & Şirketi)

12. Pinterest’e yönlendirilen trafiğin %64’ü tabletlerden veya akıllı telefonlardan geliyor

Facebook, Twitter ve Instagram, sosyal medya pazarlamasından bahsedildiğinde çoğu zaman tüm sevgiyi kazanıyor. Peki Pinterest’in mobil kullanıcılar tarafından en yoğun kullanılan sosyal medya sitesi olduğunu biliyor muydunuz?

Mobil kullanıcıları hedefleyen işletmeler, daha fazla mobil trafik çekmek istiyorlarsa Pinterest’e daha fazla dikkat etmeyi düşünmelidir.

(İstatistik Mobil Pazarlama İzleme)

13. Kullanıcılar sosyal medyada geçirdikleri zamanın %80’ini mobil cihazlarda geçiriyor

Platform ister Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest veya LinkedIn olsun, sosyal medya mobil cihaz sahibi olmanın büyük bir parçası haline geldi. Masaüstü bilgisayarlardaki reklamlar için sosyal medyanın etkili bir şekilde nasıl kullanılacağını öğrenmek önemlidir Ve Getirinizi en üst düzeye çıkarmak için mobil cihazlar.

(İstatistik ComScore)

14. Akıllı telefon kullanıcılarının %50’sinden fazlası uyanır uyanmaz hemen akıllı telefonlarına uzanıyor

Çoğumuz bunu yapıyoruz ancak bu, dijital pazarlamacılar için mükemmel bir fırsat olabilir. Sabahın erken saatlerinde paylaşım yapmak (dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak) içeriğinizin daha fazla sayıda insan tarafından görülmesini sağlayacaktır.

(İstatistik Ekspres Güvercin)

15. Mobil kullanıcıların %57’si mobil sitesi kötü tasarlanmış bir işletmeyi tavsiye etmeyeceklerini söylüyor

İlk izlenimler her şeydir. Kötü tasarlanmış bir mobil site, işletmenizin profesyonellikten uzak ve güvenilmez görünmesine neden olur. Estetik açıdan hoş web sitesi tasarımı ve SEO’nun en iyi uygulamalarını uyguladığınızdan emin olun.

(İstatistik socPub)

16. Mobil aramanın %50’si yerel işletmeleri hedefliyor

Yerel işletmeler, yeni çevrimiçi trendleri benimseme konusunda geleneksel olarak en yavaş olanlardır. Alışılmışın dışına çıkmak ve mobil pazarlamayı benimsemek sizi rakiplerinizden öne çıkaracak ve halihazırda çözümlerinizi arayan müşterileri çekecektir.

Tavsiye Edilen:  Alanınızda Nasıl Daha Güçlü Bir Düşünce Lideri Olunur?

(İstatistik Arama Motoru İzleme)

Mobil Web İstatistiklerini Pazarlama Stratejinize Dahil Etme

Yukarıdaki mobil pazarlama verileri bir şeyi açıkça ortaya koyuyorsa, o da şudur; mobil pazarlama artık bir seçenek değildir; Bu bir gerekliliktir. Çoğu kişinin kendi akıllı telefonunu hedeflediğinizi varsaymak doğru olur; bu nedenle, mümkün olduğu kadar çabuk mobil pazarlamaya dalın.

Mobil web istatistiklerini incelemek sıkıcı bir iş olabilir. Neden bu işi üst düzey bir pazarlama firmasına bırakmıyorsunuz? WIX, yaklaşık 40 yıldır sizinki gibi işletmelere yardımcı olan bir pazarlama ajansıdır.

Houston ve Austin’deki duyarlı web tasarımımız, birinci sınıf profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından sunulmaktadır. Sitenizin mobil uyumlu olmasını sağlayacağız.

WIX’a bugün ulaşın daha fazla öğrenmek için!

Table of Contents